Jump to content
Dogomania

Psie sny...


aleksandra_119

Recommended Posts

Moja niezapomniana Igunia :-( szczekala i warczala i tez machala lapkami przez sen. Zabawnie to wygladalo.
A teraz od piatku mam sunie Inke ze schroniska i tez ma sny, za kazdym prawie razem kiedy usnie rusza lapkami i poszczekuje. Ciekawe, czy sa to smutne wspomnienia ze schroniska :-( , czy moze juz przezywa we snie wszystkie nowe sytuacje jakie przezywa na spacerach i zabawach z nami :roll: ? Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aleksandra_119']Zauważyłam, że mój pies bardzo często "popiskuje", warczy i mruczy przez sen. Czy Wasze pieski robią to samo? Czy to oznacza, że psy śnią? :lol:[/quote]

Oj tak, tak :lol: Psy tak się zachowują w fazie snu głębokiego (REM). Moja Sonia popiskuje, świszcze jak miech kowalski, przebiera łapami, cała aż "chodzi", wywraca oczami, pokazując białka :cool3: Zauważyłam, że po tej fazie szybko się budzi. Niedawno w "Newsweeku" była krótka notatka o fazie marzeń sennych u psów.

Link to comment
Share on other sites

A widzieliście jak sie zachowują takie czterotygodniowe szczeniaki przez sen?
Niemal ciągle się ruszają, szczekają, murczą, piszczą. Te ich ruchy są nie do końca przez nie tak kontrolowane jak u dorosłych psów. Można na to patrzeć godzinami. :)
Mój lis też czasami szczeka przez sen, chociaż rzadko. Kilka razy zauważyłam jak merdała ogonem. Pewnie jej się śniłam. :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Mój piest też szczeka przez sen i to przeważnie z zamkniętą buzią i to tak fajnie piszczy hehe, oprócz tego chrapie biega przekręca sie z boku na bok. Cz ęsto śpi ze mną i kradnie mi kołudre przygniata nogi, przed porannym spacerem (6.00 rano) wyczołguje sie z legowiska a czasem wręcz go trzeba błagać żęby raczył wyjsć na pole:P Przy tym wszystkim jest taki śmieszny że czasami to juznie można wytrzymać ze śmiechu przy nim :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hossa13']Mój też czasami biega we śnie, szczeka. Szczekanie jest zazwyczaj śmieszne, bo takie zduszone, bez otwierania pyska i nienaturalnie [/quote]

Dokładnie tak samo, w dodatku macha łapami. Nie zapomnę jak kiedyś siedziałem przed komputerwem późną nocą. Usłyszałem wtedy jakby pukanie do dzwi, zdziwiłem się kto może przychodzić do mnie o 1 w nocy, otworzyłem dzwi lecz nikogo nie było, zdenrwowałem się, że ktoś może chodzić po działce, że ktoś tu jest. Wróciłem do domu siedze dalej na kompie, od czasu do czasu spoglądam czy coś nie poruszyło się na zewnątrz, kiedy znowu usłyszałem stukanie. Zapaliłem światło w pokoju i zobaczyłem jak Bora merda ogonem...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hihi to musiało być zabawne dla osoby trzeciej :)

moja sunia robi to wszystko co zostało opisane, ale jest jedna rzecz która ją wyróżnia. Ktoś napisał, że czasem pies szczeka przez sen tak że budzi- moja tak głośno chrapie :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...