Jump to content
Dogomania

Baster - Już w nowym domu !!!!!


marlenka

Recommended Posts

  • Replies 389
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Właśnie dzwoniłam do sekretariatu gminy Grabów nad Pilicą- żeby mi powiedzieli z jakim schroniskiem mają p-odpisaną umowę . Pani twierdzi, że mają- tylko nie wie z jakim i czy ta umowa wpłynęła. Mam dzwonić za godzinę.
Pismo można wysłać faksem, żeby była potem podstawa.


A to znalazłam w necie

Przetarg trwa do 31.12

[url]http://biuletyn-zamowien.pl/przetarg/wyapywanie-i-odbior-bezdomnych-psow-z-terenu,320747/[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorobella']Właśnie dzwoniłam do sekretariatu gminy Grabów nad Pilicą- żeby mi powiedzieli z jakim schroniskiem mają p-odpisaną umowę . Pani twierdzi, że mają- tylko nie wie z jakim i czy ta umowa wpłynęła. Mam dzwonić za godzinę.
Pismo można wysłać faksem, żeby była potem podstawa.




A to znalazłam w necie

Przetarg trwa do 31.12

[url]http://biuletyn-zamowien.pl/przetarg/wyapywanie-i-odbior-bezdomnych-psow-z-terenu,320747/[/url][/QUOTE]


Pismo poszło faksem , ale niarazie cisza . Nikt nie oddwania ani nie odpisuje . A nie mają na bank żadnej umowy z hyclem ani schroniskiem - wszystkie psy sa odławaine po interwencji Ali - tylko ona sie interesuje psami w swojej gminie . Nie wiem co robic z tym odłowieniem , pies ma szansę ale nie ma kasy :(

Link to comment
Share on other sites

Nawet jak gmina nie ma podpisanej umowy ma obowiązek zareagować interwencyjnie. Na początku roku gminy wysyłają do Powiatowego Lekarza Weterynarii w Kozienicach pisma z jakim schroniskiem gmina ma podpisaną umowę.

Za to powinna zapłacić gmina- jeżeli nie zrobi tego trzeba wystosować odpowiednie pismo, że nie wywiązuje się z ustawowo na nią nałożonych obowiązków. Najpierw do Rady Gminy.

Ja jak będę dzwonić do niej o 12 zapytam- kto odławia interwencyjnie. Pani z sekretariatu Powiatowego Lekarza dość się zdenerwowała, bo na pytanie skąd pani jest usłyszała ze Śląska. Sprawa jakby nie było jest medialna.... dogomaniacko.

TO JEST OBOWIĄZEK GMINY - gmina powinna za odłowienie zapłacić- jeżeli tego nie zrobi - trzeba działać, skarga do Rady Gminy. Potem dalej. A co, gdyby pies np. nagle stał się agresywny i zagryzł powiedzmy dziecko - tu występuje hipotetyczne zagrożenie życia- czyli wójt naraża w ten sposób mieszkańców na utratę zdrowia, a nawet życia.

Nr do sekretariatu Urzędu Gminy w Grabowie nad Pilicą Sekretariat - (048 662-70-14 lub 662-70-35 fax 662-70-52, Poczta elektroniczna:
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Jak ktoś może - dzwońcie tam też, wysyłajcie e-maile - z potwierdzeniem kopii dla siebie.

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio im psy odławiał pan Golański. Podobno przetarg był dwa razy i nikt się nie zgłosił. Powiedział, żeby rozmawiać z sekretarz albo z wójtem. I jeszcze usłyszałam, ze sołtys zgłasza to do wójta.

Mój wniosek jest prosty gmina oszczędza- nie wywiązując się ze swoich obowiązków. Może wójt myśli, że psa szlag trafi , a on zaoszczędzi.

Fax został przekazany "do wiadomości" pani sekretarz... nie wydaje mi się, żeby do Wigilii coś zrobili....

To jest szyte jakimiś grubymi nićmi. A co gdyby to był pies po walkach psów, agresywny,. Pismo do pani sekretarz i co dalej... może 14 dni czekać na odpowiedź- to są jakieś kpiny....

Link to comment
Share on other sites

Aaa to ten Golański im psy odławiał:


rok ilość gmin wyłapanych psów
2005 7 95 2006 14 132 2007 22 333
2008 25 207
[B]R-m[/B] [B]767[/B]

[B]II. Arkadiusz Golański[/B] prowadził działalność wyłącznie w zakresie wyłapywania bezdomnych zwierząt na zlecenie gmin. Najpierw jako firma "Korona" (Hanna Szczęsna, Mińsk Maz., ul. Zamienie 91A, ew. Zamienie, ul. Leśna 23), a od 2005 roku jako firma "Perro" (Marzena Golańska, Mińsk Maz., ul. Szczecińska 10).
Gminy, które zlecały wyłapywanie A. Golańskiemu nie zawierały już umów ze schroniskiem o opiekę nad wyłapanymi zwierzętami, a ich dalszy los nie podlegał żadnemu nadzorowi. A. Golański powoływał się na swoją umowę ze schroniskiem M. Klamczyńskiego w Wołominie, a od października 2007 r. na umowę z "przytuliskiem" E. Biedrzyckiej w Nowej Wsi k/Warki. W większości wypadków funkcjonariusze gmin nie wnikali i nie wiedzą dokąd A. Golański wywiózł psy. Faktycznie wożone były do M. Klamczyńskiego do Wołomina, skąd trafiały do E. Biedrzyckiej. Od października 2007 r. A. Golański woził psy także bezpośrednio do E. Biedrzyckiej.


Nawet nie sprawdzali, gdzie psy trafiały .... rozpływały sie w powietrzu....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorobella']Aaa to ten Golański im psy odławiał:


rok ilość gmin wyłapanych psów
2005 7 95 2006 14 132 2007 22 333
2008 25 207
[B]R-m[/B] [B]767[/B]

[B]II. Arkadiusz Golański[/B] prowadził działalność wyłącznie w zakresie wyłapywania bezdomnych zwierząt na zlecenie gmin. Najpierw jako firma "Korona" (Hanna Szczęsna, Mińsk Maz., ul. Zamienie 91A, ew. Zamienie, ul. Leśna 23), a od 2005 roku jako firma "Perro" (Marzena Golańska, Mińsk Maz., ul. Szczecińska 10).
Gminy, które zlecały wyłapywanie A. Golańskiemu nie zawierały już umów ze schroniskiem o opiekę nad wyłapanymi zwierzętami, a ich dalszy los nie podlegał żadnemu nadzorowi. A. Golański powoływał się na swoją umowę ze schroniskiem M. Klamczyńskiego w Wołominie, a od października 2007 r. na umowę z "przytuliskiem" E. Biedrzyckiej w Nowej Wsi k/Warki. W większości wypadków funkcjonariusze gmin nie wnikali i nie wiedzą dokąd A. Golański wywiózł psy. Faktycznie wożone były do M. Klamczyńskiego do Wołomina, skąd trafiały do E. Biedrzyckiej. Od października 2007 r. A. Golański woził psy także bezpośrednio do E. Biedrzyckiej.





Nawet nie sprawdzali, gdzie psy trafiały .... rozpływały sie w powietrzu....[/QUOTE]


Dorobella , poznałam Golańskiego osobiście i wszystkie psy które odławiał w warce lub na terenie gminy wiem gdzie trafiały . Kiedyś nie tylko Golański współpracował z Biedrzycką i Klamczyńskim . A co do urzedników to ich naprawde nie obchodzi dokąd te psy trafiają czy wogóle gdzieś trafią . Niesety realia są takie że jesli nie będziemy sprawdzac gdzie trafiają psy przez nas zgłoszone to nigdy lepiej nie będzie :( A jesli chodzi o Golańskiego narazie zadnych zastrzeżeń do niego nie mam

Link to comment
Share on other sites

Możliwe Marlenko, zresztą nikt im nic nie zrobił.... 3000 psów zlikwidowano...


A wójt jak będzie chciał zadzwoni po myśliwych i ....będzie miał problem z głowy. Rada Gminy go ochroni, bo ręka rękę myje.... Walka z wiatrakami....

Możne jeszcze poprosić, żeby za odłowienie psa został wystawiony rachunek na gminę - bo to jest w jej gestii, a potem ją skarżyć o zwrot....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorobella']Możliwe Marlenko, zresztą nikt im nic nie zrobił.... 3000 psów zlikwidowano...


A wójt jak będzie chciał zadzwoni po myśliwych i ....będzie miał problem z głowy. Rada Gminy go ochroni, bo ręka rękę myje.... Walka z wiatrakami....

Możne jeszcze poprosić, żeby za odłowienie psa został wystawiony rachunek na gminę - bo to jest w jej gestii, a potem ją skarżyć o zwrot....[/QUOTE]

to powiedza jak powiedzieli Psiemu Aniołowi ze jak zabralismy psa to teraz jest naszą własnością . Im tak napisali o psach z szydłowca .

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=5]


[/SIZE][CENTER][SIZE=5][B]Drogie cioteczki [/B][/SIZE]
[/CENTER]
[SIZE=5]
[/SIZE][CENTER][SIZE=5][IMG]http://images36.fotosik.pl/127/8e7b656d8d5071c1.jpg[/IMG][/SIZE]
[/CENTER]



[CENTER][B][SIZE=6][COLOR=Red]Z okazji świąt Bożego Narodzenia
[/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=6][COLOR=Red]Chciałbym Wam złożyć serdeczne życzenia.
[/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=6][COLOR=Red]I w te [COLOR=blue][U]święta [/U][/COLOR] i przez życie,
[/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=6][COLOR=Red]Niech Wam wiedzie się obficie.
[/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=6][COLOR=Red]Niech nie braknie Wam niczego,
[/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=6][COLOR=Red]Jeszcze raz Wam życzę...
[/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=6][COLOR=Red]Najlepszego.[/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

caly czas szarpiemy sie o odlowienie na koszt gminy bo juz sa 2 psy bezdomne- czekamy na odpowiedz i nie wiem czy sie doczekamy przed swietami,nie ma mrozu ,jeden jest regularnie dokarmiany i nocuje w opuszczonej stodole.rzutka na 2 psy to 1100 zl i chyba nierealne do zebrania przez nas i nie mamy miejsca dla psow po odlowieniu,decyzja nalezy do pani ali bo ona jest najblizej.dorobella ziniciowala 6 postow wyzej wysylanie emaili -jesli mozesz to chyba warto

Link to comment
Share on other sites

Psiak kolacje wigilijną zje u Jamora ... został odłowiony w wigilię i dostarczony do hotelu. Faktura zostanie wypisana na mnie , bo hycel sie nie zgodził na gminę , ale kasy na odłowienie tylko tyle co z deklaracji jednorazowych + 100 zł daje Ala , to wciąz mało , jeśli nie będzie więcej deklaracji będe niestety musiał pokryć to ze swoich pieniędzy , a niesety mam ograniczone mozliwości ( nawet bardzo ) więc muszę zacząc dogożebry .... pomocy !!!!!!!!!!!!!! Po świętach w 1 poscie wkleję dane do przelewu .

Link to comment
Share on other sites

:multi::multi::loveu::loveu::thumbs::iloveyou::tree1:[FONT=Arial Narrow][SIZE=3][COLOR=SeaGreen]wszystkim ludziom cudownym wszystkiego pieknego i spokoju wiele :multi:Psieteczku bedziesz mial zycie niwe juhuuuuuuuu:loveu:serduszko mocno trzymam za psiaczka:loveu:[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...