Jump to content
Dogomania

Ruda-wkońcu w swoim wspaniałym DS u: Klops !


Angel

Recommended Posts

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Selenga'][B] Kanapa dla ludzi, dla Rudej wygodne posłanko.[/B]
I jeszcze na dodatek goście wynoszą na ubraniu pokłady sierści, albo przed wyjściem trzeba ich dokładnie wyszczotkować :evil_lol:[/QUOTE]

[quote name='sleepingbyday'][B]to chyba trzeba postulowac kanape dla klopsa :-).[/B]

[B]a na pewno dla selengi[/B].[/QUOTE]
A to się nam wątek kanapowy zrobił.....:evil_lol: :evil_lol: ile radosci i nowych pomysłów dostarcza taka mała ruda terrorystka..
Ja cierpię na " odwrotność problemu"- mój pies za nic w świecie nie chce spać w łóżku; proszę, błagam na kolanach, a ten uparciuch- nie:mad::mad:
To też problem..:evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ciekawa dyskusja:)...
Nie rozpiszę się, bo męczą w pracy pracą (bezczelni!).

Na szybko: wizyta u weterynarza - super. "Piesio piękny, zgrabny, zdrowy, choć nie pierwszej młodości, ma już lekką jaskrę". Cieczką nie ma się co przejmować tak długo jak nie ma innych niepokojących symptomów, a cieczka nie jest obfita (pewnie zsostał kawałek jajnika, albo kikut macicy). Póki co nie męczymy więc piesia badaniami.

W książeczce jest waga 13,5 kg - jak to odkryłam, to wiedziałam, czemu Ruda nie chciała zejść z wagi i tak się na niej cieszyła. Waga wczoraj wskazała bowiem 12,5. Ruda to prawdziwa kobieta. Kg mniej a ile frajdy:). (i tej wagi mamy się trzymać).

Pozdrawiamy Was!!!

Link to comment
Share on other sites

Nie znam się na zabiegach weterynaryjnych. Zostaje kikut czy nie zostaje - z niego może być krwawienie.
Z wyżej wskazanego powodu nie będę się mądrzyć ws. jaskry. Zdaje się, że jest z nią podobnie jak u ludzi, czyli różnie. P.doktor wspomniała o "lekkiej" jaskrze, typowej dla seniorów. Jeżeli przy którejś wizycie stwierdzi, że wykracza poza standardy, będziemy się zastanawiać.

Link to comment
Share on other sites

[B]Rudzinka już w domu, a ja szukam wizyty przed-adopcyjnej w Warszawie dla pogryzionego Skubiego -Cockera Spaniela z tego samego schronu co Rudzinka:[/B]
[url]http://www.dogomania.pl/threads/196375-Cocker-spaniel-Skubi-z-wielkimi-ko%C5%82tunami-na-uszach-i-po-pogryzieniu!W-DT-czeka-na-DS[/url]

Proszę o pomoc! :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday'] jedno tylko mnie denerwuje - u mnie z wagą takich cudów nie ma.

czy jaskre mozna zatrzymać jakos w rozwoju?[/QUOTE]
Hehehe..u mnie z wagasa znowu " odwrócone problemy" tzn ja ich nie widzę, ale zyczliwi twierdzą, że przydałoby sie pare kg więcej..[B]może Ruda mi odpali nadwagę
[/B] Jaskra u człowieka to zwiększone ciśnienie w oku i zawężanie pola widzenia aż do slepoty.....wiem niestety.... leczy się operacyjnie, a potem utrzymuje efekty tego zabiegu za pomocą kropli zmniejszających ewentualne wzrosty ciśnienia. Jak u psów, nie wiem, ale pewnie tak samo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='1qaz']uważaj czego sobie życzysz, ja miałam megaszczupłego psa a po kastracji usłyszałam od weta : 'No wie pani, w założeniu to miał być pies średni, ale z wagi to jest duży' ;)[/QUOTE]
1qaz :evil_lol: :evil_lol: ja pisałam podanie o zrzutke nadwagi u Rudej na ...moje konto, a nie mojego psa...ja nie zamierzam poddawać się KASTRACJI z różnych względów:evil_lol::evil_lol::evil_lol:
[B] Olu, dzięki za slajdy, przepiękne. Posłałam dalej do innych fanów- moich rodzinnych- zwierzaczków wszelkiego rodzaju. Buziaki[/B].

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ogonek2']Jakie suuuper foty! A Rudy pysio taki szczęśliwy, patrzę, patrzę i nie mogę przestać :lol:[/QUOTE]

Moje dziecko, ktore bylo razem ze mna i Ruda w Warszawie powiedzialo, ze Ruda jest o wieeeeeeele ladniejsza w rzeczywistosci niz na zdjeciach. A ja to potwierdzam. Rudy pysio natomiast widac wyraznie, ze szczesliwy.

Link to comment
Share on other sites

Każdy by chciał, ale mam ja i nie oddam!:) W kwestii kanapy nie zmieniłam zdania. Ruda znalazła jednak jej alternatywne zastosowanie - opiera się o nią tyłkiem, kiedy chce się podrapać (bez podparcia się rozjeżdza). Ponadto, co rano na kanapie kładzie się rudy ryjek i sprawdza, czy śpię czy udaję. Jak udaję, to dodatkowo na kanapę wjeżdza zaczepna ruda łapa.

Piesio, myślę, poczuł się już całkowicie jak u siebie - jest bekane, ziewane głośno, a do tego pogłębia się terytorializm - Ruda szczeka już nie tylko na dzwonek do drzwi, ale też wścieka się głośno na wieczorne głośne rozmowy na klatce schodowej.

P.S. Rzeczywiście zdjęcia nie oddają tego, co pies tak podziwia w lustrze. Fotograf widać kiepski;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']ruda na zywo ma pychol jak szczeniak jakowyś, a na zdjęcviach wygląda starzej, niż metryka podaje. to było cos, co mnie najbardziej zdumiało - ona wygląda jak młodziak![/QUOTE]
Bo ona ma w oczach radość życia, a tego aparat nie łapie :)
powiem więcej - ona cala jest radością życia :)
ona po prostu wydziela dobrą energię
nawet jak próbowała wdrapać się na szafkę żeby dorwać kota, to chyba nie po to żeby kota zeżreć, tylko po to żeby go poturlać jak piłeczkę do zabawy....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...