Jump to content
Dogomania

Pracownicy schroniska z Siedlisk koło Ełku....


mala_czarna

Recommended Posts

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cudownie? Pies uciekł, przez SZEŚĆ DNI siedział w boksie przerażony i obolały, a właścicielka się zorientowała, że pies jej zginał, jak zobaczyła dziennik? To co ona, z palcem w nosie siedziała przez te sześć dni? Bo chyba schronisko jest pierwszym miejscem, gdzie szuka się zaginionego psa... Obawiam się, że z kimś, kto przez sześć dni ma w poważaniu, że psa nie ma i orientuje się dopiero jak mu w telewizji pokażą, to ten pies cudownego życia miał nie będzie... Obym się myliła, dla dobra suki.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście masz racje ! Sama się nad tym zastanawiałam co ta Pani robiła przez te dni kiedy sunia zagineła -do momentu wyemitowania materiału w telewizji,gdzie nagle przypomniała sobie o istnieniu psa.Zaczęłam się zastanawiać czy w ogóle powinno się jej wydać tego psa.Z drugiej strony-pies wrócił do swojej rodziny i naprawdę chcę wierzyć,że będzie jej tam dobrze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiulki']Oczywiście masz racje ! Sama się nad tym zastanawiałam co ta Pani robiła przez te dni kiedy sunia zagineła -do momentu wyemitowania materiału w telewizji,gdzie nagle przypomniała sobie o istnieniu psa.Zaczęłam się zastanawiać czy w ogóle powinno się jej wydać tego psa.Z drugiej strony-pies wrócił do swojej rodziny i naprawdę chcę wierzyć,że będzie jej tam dobrze[/QUOTE]

przeczytajcie post ze strony gazety wspolczesnej:




"Prawda jest taka, że większość ludzi ma los zwierzaków... no nie będę dosłowny.
Pies był wczoraj i dzisiaj pod opieką lekarza chirurga weterynarii.
Został wypuszczony w stanie dobrym.
Obecnie trwa przepychanka kto zapłaci weterynarzowi za poświęcony czas leki itp.
Właścicielka nie poczuwa się w żaden sposób do odpowiedzialności za psa - TVN ma to "na kamerze" - widać, że jest "bardzo przejęta" losem pupila.
Miasto też niechętnie myśli o zapłacie.
A chodzi o jakieś drobne pieniądze bo poważne leczenie operacyjne kosztowałoby dużo więcej - tego to chyba nikt nie bierze pod uwagę - tak myślę.
Od razu odpowiem na głosy mówiące, że może weterynarz niech poniesie koszty - gdyby tak robił już dawno poszedłby z torbami - jakieś 30% procent jego pacjentów ma takie "oczekiwania".
Piszę o tym bo jestem dobrym znajomym tego lekarza.
I tak jak gadaliśmy dzisiaj o tym w naszym gronie to patrząc na dziennikarzy, przedstawicieli władzy, właściciela psa (jak chętnie rwie się do wywiadu nie mając nic do powiedzenia) to mieliśmy wrażenie, że w tym wszystkim nie chodzi o tego biednego psa. Każdy ma swój jakiś prywatny interes do ugrania - smutne... "

Link to comment
Share on other sites

Proszę zwrócić uwagę na zmianę zdania kierownika schroniska!!! Ależ mnie ten człowiek wnerwia!!!!

Dla porównania wcześniejszy artykuł:

[URL="http://img694.imageshack.us/i/prasa001.jpg/"][IMG]http://img694.imageshack.us/img694/2419/prasa001.th.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ech...

podejrzewam ze w wyniku kontroli azyl zostanie zamknięty....

Od lat nie mamy normalnego schroniska - i mydli się nam oczy ze "coś się z tym zrobi" - nie wiem może brak ludzi którzy by pomogli walczyć o właściwą opiekę dla tych zwierząt, bo jak na razie to "opieka" ta ogranicza się do odłowu i wywozu psów do Wyszkowa chyba...

Kto ma jakiś pomysł i chęci to moze tutaj napisac do p.prezydenta:
[url]http://forum.elczanie.pl/index.php?showtopic=3344&st=300[/url]

nick na forum "komat"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnetaA']Ech...

podejrzewam ze w wyniku kontroli azyl zostanie zamknięty....

Od lat nie mamy normalnego schroniska - i mydli się nam oczy ze "coś się z tym zrobi" - nie wiem może brak ludzi którzy by pomogli walczyć o właściwą opiekę dla tych zwierząt, bo jak na razie to "opieka" ta ogranicza się do odłowu i wywozu psów do Wyszkowa chyba...

Kto ma jakiś pomysł i chęci to moze tutaj napisac do p.prezydenta:
[url]http://forum.elczanie.pl/index.php?showtopic=3344&st=300[/url]

nick na forum "komat"[/QUOTE]

A ten azyl to prywatny czy ... "miastowy"?

Jeżeli miastowe, to ja nie widzę problemu - zmiana Kierownika, zmiana personelu i od początku wszystko działa. Nie wierzę, żeby w Ełku nie było chętnych do pracy - nawet za małe pieniądze. Dużo ludzi pracuje za najniższą krajową. Przy takim bezrobociu nie powinno być problemu ze znalezieniem chętnych do pracy.

To tylko chęci. Nic więcej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnetaA']mam nadzieję, ze sytuacja się potoczy tak jak piszesz....[/QUOTE]

Zajrzyj na tą stronę: [URL]http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090416/SLUPSK/926064451[/URL]
Mieszkańcy Ełku muszą powalczyć o lepszy los zwierząt w mieście i w okolicy. Mam pomysł i napisałam w tej sprawie do SDZ - czekam na odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Powiem tak napewno duzo dało ze to było tvn i teraz musicie działac w tej chwili duzo mozna zrobic dla zwierzat.W SŁupsku zupełnie inaczej kierownik schroniska to znajomy prezdenta sprawe prowadzi fundacja emir wejdz na strone emir okrucienstwo w schroniskach Słupsk u nas tez sie działy straszne rzeczy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnetaA']Mysle ze bardziej realna opcja to będze - zabranie pieniędzy i liwidacja - po prostu czesciej hycel z innego miasta będzie wynajmowany....[/QUOTE]

Tylko tych schronisk z innych miast jest niewiele.

- Radysy ???, gdzie jest 700 psów, po 30-40 w jednym kojcu ?? Jeżeli Miasto podpisze umowę na Radysy to będzie następny temat do afery, bo to nie jest dobre miejsce. Ale jak dobrze pamiętam, do właśnie Ełk, po obejrzeniu Schroniska, zrezygnował z ich usług.

- Suwałki ??? - daleko

- Białystok ??? - daleko


A Gmina ma obowiązek dbać o bezdomne zwierzęta i jeżeli nie ma własnego schroniska, musi podpisać umowę na odławianie i przetrzymywanie tych odłowionych psów. i tu się zaczynają problemy, bo gminy podpisują umowy, płacą duże pieniądze za usługę, ale często nie interesuje się dokąd i czy w ogóle gdzieś te psy dojeżdżają i są przetrzymywane i w jakich warunkach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SATURA']Zajrzyj na tą stronę: [URL]http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090416/SLUPSK/926064451[/URL]
Mieszkańcy Ełku muszą powalczyć o lepszy los zwierząt w mieście i w okolicy. Mam pomysł i napisałam w tej sprawie do SDZ - czekam na odpowiedź.[/QUOTE]

Dokładnie, jak Miasto będzie czuło na swoim karku opinię publiczną, nie odważy się podpisać umowy z umieralnią. W końcu ruszą się , żeby coś zmienić w Schronisku.
A w przypadku pijanych pracowników, to jest sprawa jednodniowa - dyscyplinarka i nie ma pracowników.

Link to comment
Share on other sites

Prezydent miasta Ełk
kwiecein 2007

[QUOTE]Witam,
W zarządzaniu miastem, tak jak wżyciu i budżecie domowym, trzeba tak planować i zarządzać budżetem i zasobami, by przeżyć. Jeśli ktoś ma problemy z wykarmieniem dzieci, to nie kupuje zwierząt, nie wykupuje najlepszego pakietu kablówki. Gospodaruje tak, by zaspokoić na początek najważniejsze potrzeby. To naturalne zachowanie mądrego człowieka.

Około 4 mln zł na schronisko jest lekką przesadą, gdy ludzie nie mają gdzie mieszkać, a samotne matki, spracowani, zmęczeni dziadkowie i emeryci co piątek przychodzą do mnie z płaczem, by jak najszybciej znaleźć im choć niewielki kąt, by mogli godnie żyć. Dlatego najpierw potrzeby ludzi, a chwilę później możemy zająć się zwierżetami. Lokalizacja, o której mowa, była nietrafiona i nie była uzgodniona z mieszkańcami osiedla Konieczki, dlatego potrzebna jest nowa lokalizacja. Ponadto w pobliżu schroniska przebiegałaby też obwodnica i dostęp do niego byłby też utrudniony. Nie jest to kluczowy argument, ale jeden z wielu.

Rozumiem, że dla niektórych miłośników zwierzaków najlepszą sytuacją byłoby usytuowanie schroniska w centrum miasta.W chwili obecnej rozpatrujemy kolejną lokalizację i myślę, że będzie to już ostateczna propozycje. Pozostanie załatwić kwestię nabycia gruntu od właściciela.

Od lat bezpańskich zwierząt przybywa, a chętnych do ich wzięcia nie ma. Sponsorów zbyt wielu nigdy nie było. Były to niewielkie datki, z których oczywiście warto się cieszyć. Jedynym poważnym „sponsorem” jest budżet miasta.

Przyjdzie czas, że powstanie schronisko, z którego będą zadowoleni i ludzie, a i zwierzęta będą przebywały w godziwych warunkach.

Pozdrawiam. [/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiulki'][url]http://interwencja.interia.pl/news?inf=1409477[/url]

Piesek dopiero wczoraj trafil do lekarza...Przez caly tydzien lezal w zimnym boskie z polamana miednica...[/QUOTE]


Urywek z powyższego artykułu:
"[B]Innego zdania jest kierownik schroniska, a zarazem weterynarz Lech Dąbrowski. Uważa on, że pracownicy byli odpowiednio wyszkoleni"[/B]

Kierownik schroniska [B] - weterynarz[/B], dyskredytuje się totalnie, pozwalając na to, aby pies po takim urazie pozostawał w boksie przez pięć dni, bez prześwietlenia, bez udzielonej pomocy.

[B]CO[/B] jeszcze muszą zrobić ci pseudopracownicy, aby ponieść adekwatne konsekwencje za swoje ewidentne okrucieństwo ?

Link to comment
Share on other sites

Mieszkańcy Ełku wyślijcie w sprawie schroniska ankietę do Urzędu Miasta [URL]http://www.elk.pl/komunikaty/?v=16&i=140[/URL] (Strona 28 załącznika nr 1 Zarządzenia Nr 1023/09 Prezydenta Miasta Ełku z dnia 12 listopada 2009 roku w sprawie projektu budżetu na 2010 rok – DZIAŁ 900, ROZDZ. 90013, PAR. DOTYCZĄCY SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT.)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

[FONT=Tahoma]Próba walki o zwierzęta znajdujące się w azylu dla zwierząt w Siedliskach zakończyła się tak, że przetrg wygrał hycel z innego miasta. Mimo, że ostatnia współpraca z hyclem miasta Ełk zakończyła się zaginięciem około 100 a Pan G. odpowiedzialny za wyłapanie i transport tych psów ma sprawę w prokuraturze. Sprawę załozyła oczywiście jedna z organizacji pozarządowych bo władz miasta nie zainteresowała ta sprawa. [/FONT]
[FONT=Tahoma]I nie pomyślcie, że nie było chętnych do zajęcia się schroniskiem! [/FONT]
[FONT=Tahoma].. strach pomysleć co będzie działo się teraz z tymi zwierzętami skoro już gineły psy z azylu, gdzie możliwa była kontrola.. teraz nie będzie praktycznie możliwości odzyskania zaginionego psa. W jaki sposób będą traktowane te zwierzeta i czy rzeczywiście będą trafiały do schronisk czy lasu.[/FONT]
[FONT=Tahoma].. teraz jeśli zdarzy się wypadek i ranny pies będzie potrzebował pomocy będzie leżał na ulicy do czasu aż z jakiegoś innego miasta przyjedzie hycel.. i bez względu na to czy będzie nadawał się do transportu czy nie pojedzie w Polskę.[/FONT]
[FONT=Tahoma].. jeśli ktoś jeszcze jest zainteresowany walką o te psiaki i ma macie jakieś pomysły dajcie znać.. proszę[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[B]Ełk: To koniec azylu dla zwierząt[/B]

[CENTER][URL="http://www.radio5.com.pl/phpThumb/phpThumb.php?src=../doc/Elk/Fotogalerie/schronisko/6.jpg&w=480"][IMG]http://www.radio5.com.pl/phpThumb/phpThumb.php?src=../doc/Elk/Fotogalerie/schronisko/6.jpg&w=130[/IMG][/URL][/CENTER]
Do końca czerwca azyl dla zwierząt w podełckiech Siedliskach zostanie zlikwidowny. Zamknięcie schroniska wiąże się z budową nowoczesnego zakładu utylizacji odpadów. Co w takim razie stanie się z bezpańskimi psami? Miasto zamierza ogłosić przetarg na odławianie bezdomnych zwierząt i późniejszą opiekę nad nimi. Psy trafią więc do schronisk oddalonych o nawet kilkadziesiąt kilometrów od Ełku. Za wywożenie zwierząt z Ełku miasto będzie musiało zapłacić. Kosztów tych na pewno nie pokryje kwota około stu pięćdziesięciu tysięcy złotych przeznaczona w tegorocznym budżecie na bezdomne zwierzęta.

[url]http://www.radio5.com.pl/index.php?id=24&ia=23711[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...