Jump to content
Dogomania

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze. Przyjdź, zobacz, adoptuj!


faith35

Recommended Posts

[quote name='SYLWIA7']Wieści o Batonie ze stolicy Wielkopolski są takie, że Batonik idealnie przystosował się do mieszkania na czwartym piętrze, początkowo miał trudności z schodzeniem, ale jak załapał o co chodzi, to teraz opiekunowie nie nadażają za Batonem. [/QUOTE]

Super :multi: szkoda, że zdjęć nie ma, aaalee tak czy siak wiadomość świetna :) Trzeba się będzie przejechać do Poznania na wiosnę ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rozeda']Wiecie coś na temat adopcji Noira? Dopiero na blogu Majki przeczytałam, że znalazł dom. Bardzo mnie to cieszy bo to fajny psiak tylko czy trafił na równie fajnych ludzi?[/QUOTE]

z tymi fajnymi ludźmi to różnie jest. Raz oprowadzałam naprawdę świetnych ludzi, już 3 psy ze schroniska ulokowali w rodzinie, naprawdę świetnie się rozmawiało. Spodobała im się jedna cudowna suczka i umowa wstępnie wypisana, ale pojechali po mamę. Wrócili i stwierdzili, że jadą po tatę. Więcej nie przyjechali...

Majka na blogu napisała, że po Noira przyjechało starsze małżeństwo z dorosłym synem. Sprawdzi się za jakiś czas, czy fajni ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='faith35']Jutro zapowiada się długi i ciekawy dzień, mam nadzieję, że będzie udany, od początku do końca ;)
Kto wie, może przedstawię jakąś malutką fotorelację :D[/QUOTE]
Faith, niestety obawiam się, że z popołudniowej dniowej części dnia może być jedynie relacja, ale nie foto... :-) chociaż bardzo by człowiek chciał, trzeba trzymać się zasad ;-)

Link to comment
Share on other sites

Hej,
kto pomoże nam zbierać podpisy pod budowę pawilonu dla kotów na wośpie? To naprawdę ważne, fajnie by było gdybyś zdobuli te pieniądze, wyobraźcie sobie, jakie byłyby warunki... proszę o wsparcie.
na jutro na godzinę potrzebne są dwie osoby,
na godzinę w niedzielę rano i ludzie na niedzielę na godziny ok. 15-20.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wykrywka']... dlaczego tak pusto i cicho na wątku :mad:. Napiszcie proszę trochę o naszych zwierzakach :modla:.[/QUOTE]

Bardzo proszę, Wykrywko, a może być o tych w nowych domach? ;)
Mogę co-nie-co napisać o psiakach, które szczęśliwie już mieszkają "u siebie", odwiedziłyśmy ostatnio kilka.
Otóż..
- Ginger - [URL]http://www.schronisko.avx.pl/znalazy-dom/item/1567-ginger[/URL] ma się wyśmienicie, kudłaty, rudy rudy rudy, cudowny, dopiero miałam okazję go poznać :) Bardzo fajnie trafił :) Kudełki mu odrosły, nie wiadomo było gdzie uszy ma :) i wielkie puchate kapcie mu się zrobiły ;) Na początku szczeka i warczy, nie daje poznać, że tak naprawdę jest z tych psów, co "nic nie mów-głaszcz".
- Prada - [URL]http://www.schronisko.avx.pl/znalazy-dom/item/2370-prada[/URL] w schronisku cichutka, malutka, spokojna, taka ją pamiętam. Teraz jakby urosła, ale podobno to tylko sierść :D w szerz też troszkę przybrała, ale jej Właścicielka gotuje jej jedzonko i nawet codziennie ma ciepły posiłek... Przyszła się przywitać, można było wygłaskać, ale potem już wolała się trzymać na odległość ;)
- Pucio - [URL]http://www.schronisko.avx.pl/znalazy-dom/item/795-pucio[/URL] nie wyszedł z pokoju, on się wytoczył :D Pucio się zrobił kwadratowy... Jego Właścicielka go uwielbia, "Puciulek" uwielbia właścicielkę. Świetnie trafił.
- Drupi - [URL]http://www.schronisko.avx.pl/znalazy-dom/item/1543-drupi[/URL] też super ma. Właściciele bardzo o niego dbają, jakieś problemy z zachowaniem wyszły po drodze, ale bardzo się starają nad tym pracować, nie poddają się.
- Słowian - [URL]http://www.schronisko.avx.pl/znalazy-dom/item/1934-slowian[/URL] - nie wiem jak to możliwe, ale Słowian się... wyciszył :D dzwoniłyśmy/pukałyśmy do drzwi i było cicho... Myslałyśmy, że psa nie ma, ale jak włąściciel wrócił ze sklepu, to się okazało, że Słowian spał i nie słyszał dzwonka! Pocieszny jak dawniej. Obecnie nazywa się Inu i bardzo to do niego pasuje.
- Magia - [URL]http://www.schronisko.avx.pl/znalazy-dom/item/1529-magia[/URL] też ma się świetnie. Właściciele mieli problem ze zdrabnianiem imienia, więc nazwali Magię... Madzia... Dziwnie się czułam jak co jakiś czas mówili "Madzia, cicho!" :D Madzia lubi ludzi, ale nie lubi jak wychodzą, wtedy jest głośno ;)

prócz tego byłyśmy u Blekiego i jednego szczeniaka. Jest ok, nie mam co się rozpisywać na ich temat :)

Link to comment
Share on other sites

Słonecznik, kochana jesteś :loveu:, tego mi było trzeba. Nic tak nie cieszy i nie podnosi na duchu jak wieści, dobre wieści z nowych domów :lol:.
Ale ... może jeszcze trochę o ... obecnych mieszkańcach schroniska :oops:. Obawiam się, że przy najbliższej wizycie w schronisku nie będę wiedziała kogo zabrać na spacerek, zobaczę same nieznane mi psy.

Link to comment
Share on other sites

[I][B]Wykrywko[/B][/I] nie tylko Ty będziesz mieć problem, ja już go mam gdy stoję przed tablicą i mało kogo znam oprócz dawnych par. Ogromna jest rotacja. Dziś w schronisku było sporo odwiedzających więc skupiłam się bardziej na pomaganiu w wyborze psa niż wyprowadzaniu.
A z nowych wieści: do domu poszła [B]Zandra[/B], będzie mieszkała w Żarach u starszych państwa, którzy są cały czas w domu więc nie będzie doskwierała jej samotność, a odwiedzać ja będą dzieci i wnuki tych ludzi, czyli zapowiada się jej ciekawe i miłe życie:) [B]Maszek[/B] pojechał do Nowej Soli, kiedy wychodziłam ze schroniska podpisywana była umowa. Pożegnałam się z nim ale nie był zachwycony tym co go czeka. Strach przed nieznanym schował mu ogon między nogi i jakaś siła ciągnęła w stronę klatki. Państwo z dwójka dzieci mieli wcześniej boksera, mają teren do biegania. Z tego co się dowiedziałam pies raczej będzie w domu ale to zależy od tego jak się w tym domu będzie aklimatyzował. Jeśli będzie mu źle pomyślą o budzie. Perspektywa niezła, co będzie w realu może sprawdzi wkrótce Słonecznik? [B]Psotka [/B]będzie mieszkać w Sulechowie w pobliżu naszej wolontariuszki, więc pewnie będzie ją widywać. Domek znalazł też jeden ze szczeniaków i "bida", której imienia nie pamiętam. Dziewczyna przyszła po jakiegoś biednego starego problemowego psa. Warunkiem jedynie była wielkość- miał być malutki. W rozmowie okazało się, że ta pani ma już w domu psa i to naszego Kręcioła! [B]Kręcioł[/B] jest według pani rewelacyjny, uwielbia jej łóżko i jest bardzo kochany. Dlatego w nagrodę dostanie psie towarzystwo;-)
Ostatnio dobra wiadomość taka, że pani od Kręcioła przyprowadziła ciocię, której po wstępnym wywiadzie pokazałam kilka psów z naciskiem na [B]Orbisa[/B]. Chłopak się bardzo spodobał:multi: (Orbis musi się podobać bo to cudowny przecież psiak). Jest duża szansa, że jeśli dom okaże się właściwy (kierownictwo postawiło kilka warunków żeby uniknąć kolejnej nieudanej adopcji tego psa), Orbis znajdzie w końcu spokojny dobry dom. Trzeba tylko sprawdzić jak zareaguje na 4 koty i suczkę yorka. Ja wierzę, że się uda.

Link to comment
Share on other sites

Rozeda, w weekendy tak jest, że ja czasami wcale z psami nie wychodzę tylko albo wydaję na spacery albo staram się zareklamować komuś jakiegoś czworonoga ;) I już chcę jakiegoś wziąć... i znów widzę ludzi na horyzoncie, to idę się popytać kogo chcą uszczęśliwić :P

wczoraj się dowiedziałam już, że Maszek będzie w Nowej Soli. Muszę tylko dowiedzieć się dokładniej która okolica i... przecież mogę kiedyś dłuższą drogą do pracy jechać ;) Może akurat gdzieś tam będzie kicał po ogrodzie i chociaż oko na chwilę zawieszę. A za jakiś czas na pewno sprawdzę bardziej oficjalnie, ale na pewno nie sama, bo by mi jedna z naszych Ol łeb ukręciła :D Ostatnio chyba głównie my wychodziłyśmy z Maszkiem i Azą, więc tym bardziej się cieszę, że odwiedzę tego niedźwiadka. Myślę, że z Maszka w końcu wyjdzie ten kochany miś w jakiego się zmieniał na spacerach. Jak zaczęłam z nim wychodzić to też na początku nie okazywał przesadnej radości, ale na każdym następnym spacerze było lepiej. Nieśmiały taki ;)

Wielka szkoda, że nie pamiętasz co za bida do domu poszła, na facebooku nic o żadnej nie napisali :( a strasznie ciekawa jestem...

W przypadku Orbisa to chyba trzeba pytać jak york zareaguje na Orbisa, bo Orbis to chyba jest anioł, nie pies? :D Trzymam kciuki!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Słonecznik']
Wielka szkoda, że nie pamiętasz co za bida do domu poszła, na facebooku nic o żadnej nie napisali :( a strasznie ciekawa jestem...

W przypadku Orbisa to chyba trzeba pytać jak york zareaguje na Orbisa, bo Orbis to chyba jest anioł, nie pies? :D Trzymam kciuki![/QUOTE]

Nie widziałam tej "bidy" ale chyba była w boksie przy geriatryku obok dwóch małych czarnych suczek (Beka i Bilka), może tego psiaka nie było jeszcze na stronie, choć dziwne bo dziewczyna przyszła konkretnie po niego, nie wiem trzeba w biurze zapytać. Zresztą ja byłam bardziej skupiona na cioci:)
Myślę, że yoreczka będzie zachwycona Orbisem, bo jak mógłby się nie spodobać taki szarmancki przystojniak?:cool3: Zreszta ta pani ma przyjechać ze swoją suczka do Orbisa i ich zapoznać, zobaczymy jak wypadnie randka w ciemno:)

Link to comment
Share on other sites

Ciocia Pani od Kręcioła wzbudziła moje zainteresowanie :razz: i zaglądam z ciekawością czy coś z tego będzie, może akurat ... dom dla Orbisa.
Widzę, że Święto Kota w naszym schronisku zaowocowało wieloma adopcjami ... psiaków :lol:. Najbardziej cieszy mnie adopcja Maszka. Ponoć już drugiego dnia nowa Rodzina przysłała dobre wieści od wielkiego miśka :loveu:.

Olawx - fajnie Cię tutaj widzieć :multi:. Dodatkowo, od dawna zaległe :buzi:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jutro dodam obszerną fotorelację, połowa pracowitego weekendu za mną, druga połowa przede mną :)
Dziś do zdjęć poszło 9 psów, mam nadziej, że jutro pójdzie kolejne tyle :razz: Takie dni właśnie lubię najbardziej - schronisko, aparat w ręku i robienie psom zdjęć, dużo zdjęć :evil_lol: No i co tu dużo mówić... Widzimy się jutro na zebraniu ;)

Bardzo dobrze trafiła Aza (siedziała z Maszkiem w kojcu) :) Widziałam zdjęcia z nowego domu, myślę, że na dniach pojawią się też na stronie w naszej ulubionej zakładce :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='faith35']Jutro dodam obszerną fotorelację ....
[/QUOTE]

I co? Ja nic nie widzę :crazyeye:

[quote name='faith35'] ... Takie dni właśnie lubię najbardziej - schronisko, aparat w ręku i robienie psom zdjęć, dużo zdjęć :evil_lol: [/QUOTE]
W minioną niedzielę mnie wystarczyło do pełni szczęścia schronisko, nasze zwierzaki i Wy :loveu:

Link to comment
Share on other sites

hmm, to jak nikt nie pisze, to ja mogę :P Booo dzisiaj byłyśmy na wizytach poadopcyjnych, takich co lubimy :) Wczoraj byłam na takich, co nie lubimy, znaczy godzinę łaziłam i albo adresu nie było, albo nikt psa nie adoptował albo w ogóle nikt nie otworzył...

Dzisiaj się poszczęściło, więc może kogoś zainteresuje co tam u byłych mieszkańców Schroniska :)
- Mela - adoptowana jeszcze w 2011 roku, w typie owczarka, nie ma jej na stronie. Świetnie się ma, ma budę na dworze i miejsce "w przedsionku".
- Ares II - [url]http://www.schronisko.avx.pl/znalazy-dom/item/1353-ares-ii[/url] - dalej jest z niego taka mysz jak na zdjęciu :D baaardzo fajnie trafił, obszczekał nas równo, ale potem już na spokojnie obwąchał od kostek po kolana i jeszcze trochę a pewnie dałby się pogłaskać ;)
- Halew - [url]http://www.schronisko.avx.pl/znalazy-dom/item/2314-halew[/url] - teraz przypomina trochę Toffina, tylko mniejszy; terier z niego na pewno i ma motorek w pupie... Bardzo pocieszny :)
- Espaniol - [url]http://www.schronisko.avx.pl/znalazy-dom/item/2473-espaniol[/url] - też świetnie trafił, mieszka z dwoma persami (które były przerażające trochę :D ), w domu z ogrodem, zresztą jak wszystkie psy opisane wyżej i niżej :)
- Ksara - adoptowana na początku 2011 roku. Z wyglądu trochę jak Tiger, ale szara. Zaraz po naszym wejściu, rozwaliła się na plecach i można było ją czochrać ;) Również dom z ogrodem.
- Madox - [url]http://www.schronisko.avx.pl/znalazy-dom/item/34-madox[/url] - postarzał się, zęby niekompletnie, ale właścicielka o niego dba i przygotowuje miękkie posiłki ;) Chociaż mówiła, że Madox lubi sobie i kostkę pomemłać :D
- Britta - [url]http://www.schronisko.avx.pl/znalazy-dom/item/1180-brita[/url] - chociaż mam wątpliwości, bo owszem, była duża, biszkoptowa suka z dłuższym włosem, ale tak smukła nie była ;) Też mieszka w domu z ogrodem, blisko las. Za kolegę ma grzywacza chińskiego (hm, a może to była koleżanka...), w każdym razie Brita to ten typ psa, który wykorzystuje, że ma łeb na wysokości ręki i trąca nosem, żeby nie zapominać miziać :)

Dziękuję za uwagę :)

Link to comment
Share on other sites

Doskonale pamiętam Melę - dużą, kremową, szorstkowłosą suczkę, towarzyszkę Cyprysa przez krótki okres. Ale z opisu wynika, że to nie u miej byliście z wizytą. O ile dobrze pamiętam :hmmmm: była wcześniej też suczka o tym imieniu, owczarkowata, która bardzo źle znosiła zamknięcie w klatce i okaleczała się gryząc swój ogon, który w końcu trzeba było amputować. Myślę, że to o niej pisała Słonecznik.
Cieszy, że są "dobre" wizyty PA :lol:, dają nadzieję, że dobrze naszycm psiakom w nowych domach.

Link to comment
Share on other sites

To cieszę się jeszcze bardziej :lol:. Pamiętam Melę w klatce, takiego widoku się nie zapomina :shake:. Suczka została przeniesiona do pomieszczeń obecnego szpitala, też nie podobało jej się - wycie roznosiło się po całym schronisku. W końcu wylądowała ... na sznurku przy budzie umieszczonej niedaleko biura. Możecie sobie wyobrazić co się działo, gdy dotarło to do pseudo-sympatyków schroniska :-x. Nikogo nie interesowało, że suczka była tam spokojna, zadowolona i szczęśliwa, że tak poznawała i oswajała się z życiem schroniska po to, by później biegać luzem po jego terenie.
Mam gdzieś jej schroniskowe zdjęcia, gdy znajdę, to pokażę .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...