Jump to content
Dogomania

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze. Przyjdź, zobacz, adoptuj!


faith35

Recommended Posts

Ernesta już mam trochę, więc nie potrzeba w trybie pilnym. Mam Żuczka w wersji zimowej. Briko, pracownicy mówią, że zaczyna dziczeć i ma odpały, więc uważaj wprowadzając go do klatki - nie to, że jest agresywny, ale potrafi pokazać ząbki jeśli mu się coś nie spodoba.
Paka ma ładne zimowe, już nie szalejmy tak, by zmieniać psom fotki zgodnie z porą roku :D może ta zima w środku lata rozczuli czyjeś serce?
Wesół ma zdjęcia ok, choć na pewno wersje spacerowe by się przydały ;]
Sokrates wygląda mocarnie, ale jest bardzo spokojny.
Co do SMS-ów, to Faith jest tak, że póki co jest ustalona lista, którą przedebatowało Biuro, no i na tamtą chwilę objęła owa lista najbardziej potrzebujące psy po 7 roku życia oraz te szczególnie potrzebujące, albo takie, co bardzo długo są w schronisku (te najczęściej spełniają też kryterium wieku).
Poza tym wiek na stronie też co roku nie jest zmieniany, więc się nim nie sugeruj tak do końca, ale najczęściej mniej więcej się zgadza.
Czy wiecie, że Kropka i Azis mają domy?:D :multi:

Ok, wracając do zdjęć przydałby się Zamoj, tylko po tej operacji wciaż mu daleko do świetności wyglądu ;P I ogólnie jakie psy zrobisz, takie zrobisz - i tak będzie fajnie ;) Zdjęcie każdego zrelaksowanego, zadowolonego psa w świecie naturalnym się na pewno przyda ;] Także masz w czym wybierać (niestety, bo lepiej by było, by schroniska świeciły pustkami).

Potrzeba będzie tez jeden pakiecik dla Morrisa, więc dokupię jeszcze, bo trzeba psiaka pilnie ogłosić. może jutro dodam jego ogłoszenie razem z Foksem, ale na Foksa nie mam jeszcze namiarów.
Wykrywko mam dodać tu, a Ty już dalej zrobisz tam na tym bazarku pakieciki? Dziękuje Ci bardzo za pomoc!

Dziewczyny, Ola B. po maturze zajmie się aktualizacją kart, ale:
- potrzebuje oryginały zdjęć na swoją pocztę, by jakoś przy wydruku była jak najlepsza;
- listę psów do zmiany opisów;
- propozycje opisów na karty, bo np. opisy SMS-ów na str są za długie.
wg mnie najlepiej podać konkretne info o psie od myślników. Jak badania wskazują Polacy nie lubią czytać...

Link to comment
Share on other sites

[B]paralela_konkfistador[/B] skoro wiek psa na kartach nie jest aktualizowany to może wcale go tam nie umieszczać, tym bardziej, że trudno określić wiek psa , nawet weterynarze mają z tym problemy a błąd może być duży i w jedną i drugą stronę. Po co wprowadzać w błąd często na niekorzyść psiaków? Może zamiast tego wpisać rok przyjęcia do schroniska (to jest niezmienne) a prawdopodobny wiek psa dla już konkretnie zainteresowanych można podpowiedzieć.
Wierzę, że po zdanej maturze Ola B. będzie potrafiła streścić długie opisy na potrzeby kart :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Masz rację Rozeda, że zdana matura zobowiązuje, chociażby do umiejętności skrócenia tekstu :razz:, ale na poważnie - to myślę, ze trzeba będzie dziewczynie pomóc, choćby po to, by nie było, że coś jest nie tak. I jak możesz pisać, że zaśmiecasz wątek informacją o Rozie :mad:. Przecież to jedna z "naszych", pojawiła się również na wątku a nic tak nie cieszy jak informacje z domków. A do tego zdjęcia to już szczyt marzeń. To jest to, co pozwala na optymizm, daje wiarę i nadzieję. Wieść, że pies znalazł dom cieszy, ale zawsze podszyta jest niepewnością i lękiem. Bardzo wiec proszę, dopóki nie powstanie galeria, o więcej takich nowinek :lol:. Miałam przyjemność znać Rozę, wiem, że Twój dom to najlepsze co mogło ją spotkać (jednym słowem szczęściara i do tego zdolna ) i sprawia mi nieopisaną radość czytać o niej i oglądać zdjęcia. Myślę, ze nie tylko mi.
Z radością z domku Kropeczki i Azis poczekam, na razie zaciskam kciuki :kciuki:

Paralela_konkfistador z dokupowaniem pakietów wstrzymaj się, obsadźmy najpierw te co mamy (9+ 2 na bazarku u sylwii1982: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/240780-Bazarek-og%C5%82oszeniowy-25-portali-za-3z%C5%82-realizacja-zam%C3%B3wie%C5%84/page28"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/240780-Bazarek-ogłoszeniowy-25-portali-za-3zł-realizacja-zamówień/page28[/URL] . Chciałam pomóc Ci z ogłoszeniami Malaja, Zorro i Sonii II nie tylko w ten sposób, że przerzucę je na bazarek, zamierzałam na podstawie opisu ze strony sklecić tekst, nawet wczoraj się za to zabrałam, ale nie było mi dane dokończyć :evil_lol:. Zauważyłam też, że zdjęcia tych psiaków są ładne, ale wyjątkowo małe. Napisz kogo bierzesz na siebie, żebyśmy się nie dublowały i jak coś będziesz miała gotowe to wrzucaj. Nie wiem teraz kim się zająć :oops:. Może przydadzą się fotki Morrisa z jedynego naszego wspólnego spaceru: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/174329-Schronisko-w-ZIELONEJ-G%C3%93RZE-Mo%C5%BCe-tutaj-znajdziesz-swojego-wiernego-przyjaciela?p=19985394#post19985394[/url]

Pierwsza strona wątku już mi się podoba :cool3:, a myślę, że będzie jeszcze lepiej. Psy mają ładne zdjęcia, plus linki do dodatkowych fotek lub informacji.

Kora78 widziałam, że ... się ucieszysz :lol:

Link to comment
Share on other sites

[B]Wykrywko![/B] Wróciłaś wczoraj z pracy i wzięłaś się za besztanie mnie :eviltong:, a ja tak bardzo czekam na info jak zastałaś domek po powrocie, jak się zachowywał Borys a Ty milczysz:-P!


O Rozie mogę Wam codziennie pisać bo sunia jest tak kochana (oprócz tego natrętnego lizania!), że nie mogę się nadziwić. Wczoraj będąc z wizytą u sąsiadów zadziwiła nas broniąc przed lwem! Tak, to piesek obronny a lew był prawdziwy tyle, że na ekranie dużego telewizora na ścianie. Kiedy Roza zauważyła idącego na nas lwa (sama miałam wrażenie, że on wyjdzie z tv:-o) zaczęła ostrzegawczo warczeć na niego a potem na niego naszczekała, a jaka była groźna! I lew sobie poszedł :cool3: W ogóle to patrząc i obserwując Rozę mogłabym "odpuścić" sobie szkolenie z CS-ów, mowa ciała tego psa jest wprost książkowa:)
A wracając do tematu piesków pomyślałam jeszcze o ogłoszeniach i zdjęciach Heidi i Gabora. Nie wiem czy już były na wątku i w ogłoszeniach ale w schronie już trochę siedzą i powinny mieć już swój dom.

Dziewczyny pierwsza strona wątku jest wspaniała! Może właśnie tak mogłyby wyglądać karty na klatkach???
[B]Faith35[/B] "mój" Misio pięknie chodzi na smyczy:mad:!

Edited by Rozeda
Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, Oli trzeba pomóc, bo zrobienie karty na boks, to nie takie proste i szybkie jak może się wydawać. Sama wizualna strona jest czasochłonna, a do tego skracanie tekstów. Gdyby to było 5 psów, to rozumiem, spoko, dałaby radę sama, ale tych psów będzie dużo.
Więc kto chce zmiany na boksach musi się zaangażować, bo to bardzo czasochłonne zajęcie, a Ola po maturze chce też zacząć szukać pracy, z tego co wiem to planuje jakiś wyjazd i jak wszyscy ma tez życie prywatne. Jak jej nie pomożemy, to po prostu nie da rady tego zrobić, więc tego nie będzie, co jest gorsze dla psów.
Bo to łatwo się mówi, by coś zrobić ;> Jakby to wszystko było takie łatwe i szybkie w wykonaniu, to nie byłoby problemu...
Ja wezmę na siebie SMS-y, przynajmniej te które znam i które mają opisy i zdjęcia - to i tak jest całkiem sporo psów. Z czasem będę miała do wszystkich.

Reszta mówię, zależy od Waszego zaangażowania. Olka w tym momencie jest wyrobnikiem, nie artystą, a i tak będzie ją to kosztowało sporo pracy i czasu.

Dalej: Wykrywko ja zmieniałam opisy na stronie całej 3, nie wiem czy wymyslę coś bardziej twórczego, ale w razie czego biorę na siebie Zorra (wiecie, że ja go do schroniska przywiozłam?) i Malaja.
zdjęcia tych psów mam w razie czego w normalnym formacie.

Nie o tego Morrisa mi chodzi... Myślę o psie, który poszedł do adopcji jakieś 1,5 roku temu. Trzeba mu znaleźć nowy dom. Pokaże Wam go dziś, jak mi Paweł zdjęcia dośle.

Co do wieku i roku... kurczę nie wiem sama, w przypadku SMS-ów rok byłoby okej, ale w przypadku innych psów niekoniecznie. Trzeba ten pomysł przekazać w Biurze ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rozeda']Dziewczyny pierwsza strona wątku jest wspaniała! Może właśnie tak mogłyby wyglądać karty na klatkach???[/QUOTE]

Tak, faktycznie bardzo ładnie wygląda, myślę, że tak mogłyby wyglądać karty ;) Krótkie zwięzłe i najwazniejsze informacje. O więcej zawsze można dpytać w biurze i wolontariuszy. Tzn ogólnie karty są okey, tylko te, co są już mało aktualne, będzie można tak robić Przy SMS-ach dopisek, że to SMS, itd.

Fajnie :) To część SMS-ów widzę, że mam załatwioną :D :multi:

Link to comment
Share on other sites

Do zdjęć dzisiaj poszły: Zamoj, Słowian, Sawa, Noir, Neo, Ołówek, Puszek i Sierra. Obym nie ominęła żadnego psa... Powiedziałam Kai, że Rozeda przyniesie pendrive i poprosiłam, by na jutro zdjęcia były już zgrane, stwierdziła, że nie ma problemu :diabloti:
Pytałam też w biurze o Sokratesa, ale nie pozwolili jeszcze z nim wychodzić :shake:

To po kolei... Opisy mogą iść na wiatę, zresztą, starałam się je ułożyć tak, by się do tego właśnie nadawały :evil_lol:
[B]ZAMOJ[/B]
Jestem starym psem. [FONT=Verdana]Już nigdy nie poczuję innego miejsca, ciepłego, przy Tobie. Jesteś w stanie powiedzieć mi prosto w pyszczek, że nieprawdę nie mam szans? Nie musisz, tylko odwrócisz głowę i pójdziesz dalej. Myślisz, że tego nie wiem? A przecież mam mnóstwo zalet! Mimo wieku nadal jestem żywym srebrem. Uwielbiam ludzi i bardzo cieszę się na ich widok. Pragnę być jak najbliżej nich. Nie interesują mnie inne psy, mogą szczekać, próbować za wszelką cenę zwrócić na siebie uwagę - nie zareaguję. Interesuje mnie tylko człowiek, to, bym mógł w jakikolwiek sposób go zadowolić. Czy to za mało, byś przyjął mnie pod swój dach? Daj mi szansę, obiecuję, nie zawiodę!
[B]SŁOWIAN
[/B]Został znaleziony na parkingu przy ulicy Słowiańskiej, stąd wzięło się jego imię. Jest pięknym przedstawicielem rasy Akita Inu. Jest łagodnym, pełnym życia i energii psem. Nigdy tutaj nie przejawia agresji ani w stosunku do człowieka, ani do innych psów. Lubi sobie poszczekać, ale to z radości, że wychodzi na spacer, w końcu to nie zdarza się codziennie, a szkoda. Spacery są przecież takie przyjemne! Nadal ma nadzieję, że już niedługo uśmiechnie się do mnie los i znajdzie nowy i dom i fajną rodzinkę. Kto jak kto, ale on na to chyba zasłużył.
[B]SAWA[/B]
Sawa ma około 4 lat, ale kiedy ludzie patrzą na jej siwą mordkę myślą, że ma więcej. A gdzie tam! Jest bardzo wesołą suczką i strasznie tęskni za obecnością ludzi. Uwielbia być głaskana i przytulana. Mimo swoich dość dużych gabarytów nigdy nie była i nie będzie agresywna w stosunku do ludzi. Bardzo lubi spacery, nowe zapachy i nieznane jej dotąd ścieżki czynią ją szczęśliwym psem, jednak najszczęśliwsza będzie, gdy znajdzie się człowiek, który zechce dzielić z nią tą radość. Może to właśnie Ty?
[B]NOIR[/B]
Noir to przemiły pies kochający ludzi. Spokojny, opanowany i grzeczny. Nie wykazuje żadnej agresji w stosunku do innych psów, mija je obojętnie. Wykazuje wyraźną niechęć w stosunku do kotów. Na pewno będzie szczęśliwy mogąc spokojnie żyć u boku ludzi, których bezgranicznie pokocha.
[B]NEO[/B]
Neo należy do psów, które nie mają dużych szans na adopcję, w zasadzie bez powodu - może jest zbyt mało rasowy, zbyt mało przymilający się do obcych? Nie potrafi sam się "zareklamować"... Wystarczy jednak poświęcić mu chwilkę, dać mu się poznać, a Neo pokazuje jakim jest przymilnym i spragnionym kontaktu z człowiekiem psem. W stosunku do obcych bywa nieufny - jak większość psów po przejściach potrzebuje czasu, by obdarzyć zaufaniem obcą osobę. Z drugiej strony jednak nie jest to trudne zadanie. Chętnie podchodzi do osób nieznanych na głaskanie czy smakołyka. Neo to wyjątkowy pies. Jego nowy właściciel zyska wiernego, oddanego psiego przyjaciela - który w zamian będzie oczekiwał tylko spacerów i sporej porcji głaskania czy drapania za uchem.
[B]OŁÓWEK
[/B]Ołówek jest pięknym przedstawicielem rasy jamnik. Lubi ludzi. Co prawda nie jest typowym pieszczochem, nakolankowym psiakiem służącym tylko do głaskania czy przytulania, ale chętnie posiedzi w Twoim towarzystwie. Jest dość spokojnym psem. Jeśli chciałbyś psa, który który będzie aportował czy przeciągał się z Tobą, to chyba nie jego szukasz. Zabawki go nie interesują, ale kto wie? - Może to właśnie Ty pokażesz mu ich urok. Adoptuj Ołówka - zyskasz prawdziwego przyjaciela na wiele lat.
[B]PUSZEK[/B]
Co sprawia, że taki słodziak jest już niechciany? Nie wiemy tego. Jest przeuroczym psiakiem, bardzo spragnionym obecnością człowieka. Mimo swojego wieku, uwielbia biegać, bawić się i skakać. Nie zwraca uwagi na inne psy, nie przeszkadza mu obecność kotów. Wolontariusze robią wszystko, by zapełnić pustkę w jego sercu, ale to nie wystarcza. On pragnie własnego domu, kogoś, kto będzie go codziennie głaskał i przytulał. Jeśli jesteś w stanie mu to zapewnić, z pewnością będziesz dla niego wspaniałym opiekunem!

Sierra ma fajny opis, więc nie piszę nic innego [/FONT];)

Dowiedziałam się dzisiaj, że ostatnio przyjechała Pani do schroniska po przeczytaniu naszego ogłoszenia odnośnie ... Sierry! :-o
Była już zdecydowana, stwierdziła, że da sobie z nią radę, jednak, gdy zobaczyła, że Sierra wręcz nienawidzi innych suczek i próbowała zaatakować naszą Kropcię oraz usłyszała o tym, że rozgryzła wargę Sonii (Sonia w trybie pilnym pojechała do lecznicy), kiedy ta za blisko zbliżyła się do krat to Pani jednak się rozmyśliła ...

Edited by faith35
Link to comment
Share on other sites

Zastanawiam się, kto będzie przydzielał zadania:hmmmm:.
Prawdę mówiąc nie wiem czy wszystkie opisy są nieaktualne, wygląda na to, że ich nie czytam :oops:. Myślę, że na początek można zaryzykować wolny wybór tzn. każda z nas zadeklaruje jakie opisy przygotuje. Wiadomo nie wszystkie psy znamy a opis psa znanego jest prawdziwszy, wymowniejszy. Podoba mi się przedstawienie nowych SMS-ów na stronie, jest taki, że mam wrażenie, że znam psa. Potem sukcesywnie będziemy uzupełniać te, które nie mają zmienionych kart, poznając przy okazji nowe psiaki ;).
Rozeda tak myślę, że np. opisujesz Miśka czy Mervina dokładasz fotkę i ślesz Oli na maila. Znasz bardzo dużo z naszych schroniskowców. Wybierasz kilka, podajesz ich imiona i ... są Twoje :evil_lol:. Tak samo katasza1, opisze kogoś, kogo udało jej się poznać i podobnie zrobi każda z nas. Wiadomo kto pierwszy ten lepszy. Można przecież korzystać z opisów i zdjęć z dogo, chodzi tylko o to by przygotować tekst i podesłać. Wiadomo, że niektóre teksty zrobione na potrzeby ogłoszeń nie nadają się w całości na kartę informacyjną. Potrzeba dla każdego psa wychwycić coś wyjątkowego, coś co go wyróżnia, czym można "skusić" czytającego. Powinny być też na niej np. informacje dotyczące zachowania psa po opuszczeniu klatki, jego stosunku do innych zwierząt i na co szczególnie zwrócić uwagę, jeżeli jest taka konieczność. Wtedy taka informacja będzie przydatna na co dzień w pracy wolontariuszy, przygotuje do pierwszego spaceru z danym osobnikiem.

Rozeda zachowanie Rozy przy spotkaniu z lwem potwierdza, to co wyraża oblizując Cię dokładnie - jej opiekuńczy wręcz matczyny charakter w stosunku do Ciebie :lol:

O Borysie będzie jeszcze tutaj, najwyżej usunę, gdy założę mu wątek, bo widzę, że jest zapotrzebowanie na informację :razz:. Wczoraj, wcześniej ode mnie wrócił do domu syn - nota bene sprawca "niedźwiedziej przysługi" Borysowi, bo to on znalazł go pamiętnej wrześniowej niedzieli w rowie pod Cigacicami i przywiózł do Zielonej Góry :shake:. Dom był w stanie nienaruszonym, Borys spokojnie czekający zamknięty w sypialni. Poszli na spacer w czasie którego Borys popisał się umiejętnością chodzenia na smyczy i posłuszeństwem oraz zaniepokoił sposobem załatwiania - sikaniem w marszu. Potem chłopaki zaległy, każdy na swoim miejscu:evil_lol:. Mnie, wracającą z pracy, Borys przywitał raczej zdziwiony niż uradowany :crazyeye:. dopiero po chwili była radość. Niesamowite jest przyglądanie się jak Borys radzi sobie w nowej sytuacji, całkowicie nieznanej. Zadziwia mnie na każdym kroku spokojem i opanowaniem, rozczula ciągłym tuleniem się, przynoszoną piłeczką, zachwyca ułożeniem, dobrym wychowaniem i manierami. Niewątpliwie jest to wszystko zasługą Bartka, jego miłości i pracy z Borysem :loveu:.

edit: [I]Faith35 już się wzięła do roboty, ale trzeba ją dokończyć tzn. wysłać ze zdjęciami do Oli. [/I]

Link to comment
Share on other sites

Niedawno wróciłam ze schroniska, Faith35 minęłyśmy się, ja byłam o 16 a Ty uciekłaś trochę wcześniej:) Pendrive czeka w biurze, Kaja wie gdzie (jest mały, czerwony i ma leżeć na parapecie-mam nadzieję). Chciałam obejrzeć karty na klatkach i sprawdzić, które nie są zbyt aktualne ale nie było kiedy bo wolontariuszy jak na lekarstwo a niektóre psy od 5 maja nie były na spacerze. Było co robić.
Dziś przy wyprowadzaniu Miśków na wybieg znowu było gorąco:angryy: Misia ogon zatrzymał się na chwilę w klatce sąsiada Maksia a ten go ugryzł (Maksiu ma u mnie krechę;-)), Misio spanikował wysunął się z obroży i dał dyla. Pobiegł prosto pod bramę schroniska (dobrze, że była zamknięta, ktoś go próbował złapać a ten pobiegł prosto do swojej klatki. Po uspokojeniu i założeniu obroży dotarliśmy na wybieg, gdzie czekał już zaniepokojony Mervin. Ogon wydaje się być cały:multi:
Chciałam zrobić parę fotek psom, które nie mają jeszcze spacerowych zdjęć ale udało mi się zrobić tylko 3 bo padły mi baterie w aparacie, no co za pech:(
[B]Wykrywko [/B]cieszę się, że" zarządziłaś":evil_lol: - ja już grzecznie się wywiązuję czyli podaję jakich psów opisy mogę zrobić i przesłać Oli:
Misio i Mervin, Egor, Famik, Chelsea, Gutek, Lofka, Nerfka, Paka, Pekla i Blink, Nil i Ewita, Błoga i Straszka. Na razie tyle wystarczy, sprawdzę jeszcze czy aby na pewno one wszystkie potrzebują nowych opisów:)

Zadziwiła mnie obecność Kropeczki, jeszcze nie pojechała do domku ale podobno tam dotrze pod koniec tygodnia. Azis już nie było a Egor tęskni więc na pocieszenie zabrałam go na spacer. Mam nadzieję, że sunia dobrze trafiła, trzymam kciuki:)



Lofka na spacerze

[IMG]http://i43.tinypic.com/atooyo.jpg[/IMG]

[B]Wykrywko [/B]nie powinnaś widzieć niespodzianki jaka jest w kociarni (tej małej - chyba to złote klatki czy jakos tak), ale jak zobaczyłam to od razu pomyślałam o Tobie. Więcej nie powiem, sama musisz to zobaczyć:diabloti:

Edited by Rozeda
Link to comment
Share on other sites

Dzięki Rozeda za pendrive, mam u Ciebie dług wdzięczności :modla:
Jutro jak zgram zdjęcia to wstawię je na wątek (tak po cichu sobie myślę, że wyszły naprawdę fajne :loveu:) i od razu zacznę wrzucać na bazarek, no chyba, że ktoś inny ma jeszcze jakieś propozycje? :razz: No i nie wiem z jakich pakietów będzie korzystała paralela_konkfiskador dla tych trzech psiaków - swoich czy może arim, więc może się na razie wstrzymam z tym wrzucaniem psiaków...

Jutro znów podjadę do schroniska i... zobaczę co to za "niespodzianka" :cool3:

Dzisiaj nawet Misiek III biegał po schronisku :lol:

Kaja powiedziała, bym dała Gutka i Kusię na wybieg, zobaczyłam, że drzwi otwarte, więc pomyślałam, że wybieg wolny i był wolny... teoretycznie, w praktyce wyglądało to nieco inaczej. Spuściłam ze smyczy Gutka i Kusię, patrzę, a tam... Hanoja! Ale skąd, jak, kiedy?! Okazało się, że wyszła z boksu przez górę, tak jak kiedyś robiła to Lana. Dziewczyna obczaiła jak się wychodzi i postanowiła zrobić sobie wycieczkę. Ja w panice, żeby psy się nie pogryzły, ale na szczęście nic się nie stało, uff. Została wraz ze swoim klatkowym towarzyszem, Uszatkiem przeniesiona na wybieg z tyłu schroniska, ale znów uciekła! :-o Jak to mówią, do trzech razy sztuka i Hanoja została zamknięta w jednym z kojców tymczasowych, gdzie wszystko jest zabezpieczone i tym razem nie miała jak wyjść, ale nie powiem, miałam dzisiaj trochę strachu przez nią. Ah te huskie i wychodzenie z klatek :roll:

Zakochałam się dzisiaj w Słowianie :diabloti: Uwielbiam to jego radosne szczekanie i próby zwrócenia na siebie uwagi, cały spacer szczekał, ale tak radośnie, jakby próbował powiedzieć "no chodź, dalej, przecież jest jeszcze tyle miejsc do zwiedzenia" :evil_lol:

Żeby każdy wiedział o kim mowa w tym poście to wkleję zdjęcia (ze strony schroniska...)

Hanoja:

[IMG]http://schronisko.avx.pl/images/djcatalog/hanoja22.jpg[/IMG]

Słowian :loveu: Na razie musicie nacieszyć oko takim zdjęciem, ale już jutro zobaczycie foty w moim wydaniu :lol:

[IMG]http://schronisko.avx.pl/images/djcatalog/img_1904.jpg[/IMG]

Przypomina mi mniejszą wersję Akity Inu... :hmmmm:

Dla porównanie zdjęcie Akity z internetu:

[IMG]http://hyperanzeigen.de/x-de/inz/2/2524-akita-inu-3.jpg[/IMG]

Czy tylko ja widzę podobieństwo? :diabloti:

Wykrywko, posty: 11, 12, 13 i 14 na pierwszej stronie.. Są Twoje :evil_lol: Ja jutro napiszę do moderatorki, by przypisała mi 15 i 16 ;), ale nie spieszy mi się, bo mam jeszcze miejsce w poprzednich postach, na razie, bo... Jutro znów biorę się za uzupełnianie pierwszej strony, dzisiaj nie dałam rady, naprawdę. Ta wizyta w schronisku pozbawiła mi kompletnie sił do czegokolwiek... Psy mnie wymęczyły, ale ważne, że były szczęśliwe :lol:

Edited by faith35
Link to comment
Share on other sites

dziewczyny
trafiła może do was ostatnio taka sunia:
[IMG]http://imageshack.us/a/img845/9232/m20130209120025.jpg[/IMG]

była na działkach w miejscowości pod zieloną góra
miala szczeniaka
szczeniak został sunia znikneła :(

edit to jest zdjęcie z lutego
znikneła pomiedzy lutym a majem

Link to comment
Share on other sites

No [B]faith35[/B] widzę, że dziś u u Ciebie na wybiegu też było stresująco. Ja mega stres przeżyłam w niedzielę po szkoleniu. Zobaczyłam wolny wybieg i poprosiłam pracownika o pomoc w wyprowadzeniu Miśków. Postanowiłam posiedzieć tam trochę z nimi i w pewnym momencie kątem oka zobaczyłam trzeciego wielkiego huskowateg psa. Nie wiedziałam kto to, bo przecież wybieg był pusty! Pierwszy podbiegł do intruza Misio i zaczęło się obwąchiwanie, Misio jakby zmalał ale nie rzucał się na tamtego, ale gdy zobaczył te parę Mervin podbiegł nieco wkurzony i powstała mała kłótnia, którą spowodował ten strachliwy Mervin:crazyeye:. Moje nogi zrobiły się jak galareta, zaczęłam wołać pracownika ale nikt mnie nie słyszał. Z nerwów nie potrafiłam włączyć komórki a oczami wypobraźni widziałam już masę krwi i rozszarpane Miśki. Wkroczyłam więc do akcji odganiając krzykiem i machaniem rąk huskowatego olbrzyma, podbiegałam do furtki, Miśki za mną i wypuściłam je na teren schroniska (grzecznie pobiegły do wiaty). Olbrzyma zostawiłam na wybiegu. Co się okazało? To Fiona wyszła sobie na wybieg otwierając w swoim boksie te małe drzwiczki, do których przymocowane sa miski. Ulżyło mi, że to suczka ale wcale nie była taka grzeczna bo nieźle sie najeżyła na swoich kolegów brr. Ale mi napędziła strachu:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[B]3x[/B]- na stronie schroniska jest Sinti ale to chyba nie ta

[IMG]http://schronisko.avx.pl/images/djcatalog/img_7706.jpg[/IMG]

podobna jest jeszcze Aza
[IMG]http://schronisko.avx.pl/images/djcatalog/img_3165.jpg[/IMG]

Proponuję wysłać zdjęcie z zapytaniem na schroniskowego maila:

[IMG]http://schronisko.avx.pl/images/stories/adres mailowy schroniska.png[/IMG]

Edited by Rozeda
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rozeda'][B]3x[/B]- na stronie schroniska jest Sinti ale to chyba nie ta

[url]http://schronisko.avx.pl/images/djcatalog/img_7706.jpg[/url]

podobna jest jeszcze Aza
[url]http://schronisko.avx.pl/images/djcatalog/img_3165.jpg[/url]

Proponuję wysłać zdjęcie z zapytaniem na schroniskowego maila:

[IMG]http://schronisko.avx.pl/images/stories/adres mailowy schroniska.png[/IMG][/QUOTE]

poszukam lepszych zdjęć suni i wtedy wyślę maila
dzięki za namiary

Link to comment
Share on other sites

Co za paskudna awaria dogo :mad: ważne, że posty nie zniknęły, uff... Oj uzależniłam się od dogo :diabloti:

No to może zacznę po kolei wrzucać zdjęcia :evil_lol:

Zamoj

[IMG]http://i39.tinypic.com/5keuc5.jpg[/IMG]

[IMG]http://i40.tinypic.com/b84up1.jpg[/IMG]

Reszta później :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kurczę, chyba uzalezniłam się od dogo, bo się dobić nie mogłam tu i się wkurzałam!

Wykrywki plan jest bardzo dobry, ja jak mówię, postaram się ogarnąć SMS-y, a do tego w weekend sprawdzę kogo jeszcze. Na pewno Malaj, Zorro pewnie też.

Na weekend mam wolontariuszy, więc wykorzystam ich i też porobię zdjęcia :D muhahaha

Link to comment
Share on other sites

Fuks (vel Foksik, vel Bubik)

Fuksik jest młodziutkim pieskiem (ok 1 roku), który w trybie bardzo pilnym czeka na adopcję.

Początki jego życia nie były łatwe – mieszkał w stadzie blisko 30 psów, które go nie zaakceptowały. Został więc od nich odseparowany, zamknięty w klatce, miał prowizoryczną budę. Leżał w jej najdalszym, najciemniejszym kącie nigdy nie wychylając nosa, by spojrzeć na świat. Strach, to jedyna emocja jaką znał na początku swojego życia.
Ma gęsta sierść, która skrywała wątłe, dygocące ciałko. Był bardzo zaniedbany, niedożywiony, zupełnie zdziczały i przerażony. Okropnie śmierdział. W schronisku znów zakopał się w budzie i odizolował się do świata. Na szczęście trafiła się dobra dusza, która postanowiła Fuksowi pomóc wyjść ze swojej skorupy i wzięła go pod tymczasową opiekę. Nie było łatwo – pies, który nigdy nie zaznał przyjemności z kontaktu z człowiekiem, dziki, przestraszony potrzebował sporo czasu, by wyjść ze swojej skorupy. Jakoś poszło, pomógł mu w tym inny pies i cierpliwość ze strony ludzi, którzy otoczyli go opieką. Pomalutku Fuksik zaczął pokazywać swoją drugą stronę – ciekawskiego, zabawowego, radosnego normalnego pieska, który chętnie poznaje otaczający go świat.

W tej chwili Fuks jest zupełnym przeciwieństwem psa, którym był na samym początku swojej drogi. Jest przyjazny, pewniej czuje się w stosunku do ludzi, ładnie chodzi na smyczy. Doskonale dogaduje się z psami i kotami, nie przejawia zachowań agresywnych. Szybko się uczy, to mądry i pojętny psiak.

Zaczął przyzwyczajać się do świata, który stworzyli dla niego jego tymczasowi opiekunowie. Niestety czas, który mogą mu poświęcić powoli mija i Fuksikowi grozi powrót do schroniska. To zaś może cofnąć proces socjalizacji, którą przeszedł i pies ponownie może wrócić do swojej bezpiecznej skorupy… Wolimy tego uniknąć. Jego życie było już wystarczająco trudne, nie chcemy go bardziej komplikować.

Dlatego prosimy – jeśli myślisz o adopcji psa, szukasz młodego, ładnego, przyjaznego, grzecznego i bezkonfliktowego przyjaciela – przygarnij Fuksika. On bardzo tego potrzebuje…

Tel. do Kasi, właścicielki tymczasowej - 790 494 429

[IMG]https://m.ak.fbcdn.net/sphotos-f.ak/hphotos-ak-ash3/486865_521825411209194_755603158_n.jpg[/IMG]
[IMG]https://m.ak.fbcdn.net/sphotos-e.ak/hphotos-ak-ash4/260584_521825284542540_566374721_n.jpg[/IMG]
[IMG]https://m.ak.fbcdn.net/sphotos-h.ak/hphotos-ak-ash4/181425_521825397875862_1061418329_n.jpg[/IMG]
[IMG]https://m.ak.fbcdn.net/sphotos-b.ak/hphotos-ak-ash4/408401_521825381209197_1347185446_n.jpg[/IMG]
[IMG]https://m.ak.fbcdn.net/sphotos-c.ak/hphotos-ak-frc1/229658_521825357875866_1512898805_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Słowian :loveu:

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-j873Ww4srwA/UZT3JUONOsI/AAAAAAAAAB4/cC0-4POvawA/w411-h617-no/IMG_2555.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/--yYhky5VYd0/UZT3YVnX-eI/AAAAAAAAACA/YxNmaDzwxGQ/w926-h617-no/IMG_2558.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-IYMV3azbvQ8/UZT3bswq_hI/AAAAAAAAACI/iQmDO8Ft7b8/w926-h617-no/IMG_2559.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-lzT07S7H1g0/UZT3qI52WjI/AAAAAAAAACQ/YzaSlrGn-qs/w411-h617-no/IMG_2564.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-avTiDa7LkR8/UZT3u2F7q-I/AAAAAAAAACY/_Bdst5JjzRQ/w411-h617-no/IMG_2566.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-uVbXr1jltVs/UZT3yynGpHI/AAAAAAAAACg/ODudFbA1s3Y/w411-h617-no/IMG_2569.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-ygC7Ad22Byc/UZT34OVpSvI/AAAAAAAAACo/erx0XMcE0qE/w926-h617-no/IMG_2573.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-_RgXmWVR5KI/UZT38Ud5OZI/AAAAAAAAACw/FjDceCQOO4Q/w411-h617-no/IMG_2580.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-tGUtRVcoI0o/UZT4AVN1kEI/AAAAAAAAAC4/-s890VVZh9k/w411-h617-no/IMG_2582.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-qDxuriInKsI/UZT4GC4-95I/AAAAAAAAADA/K5Tb5Af8Jug/w926-h617-no/IMG_2590.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...