Jump to content
Dogomania

Wolontariat w schronisku w Katowicach!! Ruszyliśmy!! Poszukiwani wolontariusze!!!


Istar19

Jaki dzień Ci najbardziej pasuje (poza sobotą) do spotykania się w schronisku ?  

53 members have voted

  1. 1. Jaki dzień Ci najbardziej pasuje (poza sobotą) do spotykania się w schronisku ?

    • poniedziałek
      1
    • wtorek
      8
    • środa
      5
    • czwartek
      19
    • piątek
      20


Recommended Posts

Ehh.. trochę się pogubiłam w sprawie tej soboty( za dużo maili):)
więc gdyby ktoś mi powiedział co i jak z tą sobotą:)a mianowicie:
1.na którą mamy być?
2.czy w tym dniu wyjdziemy z psami?(czy tylko szkolenie dla nas?)
3.ile to będzie trwało?
z góry bardzo dziękuje:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='__Lara']saphira, z tego co zrozumiałam (o ile dobrze zrozumiałam:evil_lol:) ma to wyglądać tak:

1. przychodzimy na 10.30
2. o 11.00 mamy "suche", teoretyczne szkolenie
3. po szkoleniu bierzemy psiaki na spacer.[/QUOTE]
dziękuje ci Lara teraz już wszystko wiem:) ale pewnie i tak ten plan soboty jeszcze się zmieni ;)
Jaga jest na 11 stronie :) o ile o tą stronkę chodzi:)

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.schronisko-katowice.eu/"][COLOR=#4444ff]Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach[/COLOR][/URL]

Chodziło mi o tę stronę powyżej. Tam jej nie widzę.
Na tej prowadzonej przez sympatyków schroniska jest, jak piszesz, na 11.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leonarda']A ja tak z innej beczki - czy dobrze widziałam? Chyba nie ma w ogóle Jagi na oficjalnej stronie schroniska.. Była wcześniej jako pies, a teraz znikła - może ktoś zapomniał ją z powrotem wstawić?[/QUOTE]Rzeczywiście, nie ma jej... Jeśli chodzi o oficjalną stronę schroniska to ja tylko wrzucam na nią nowe zdjęcia i opisy. Do całej reszty nie mam uprawnień. Wychodzi zatem na to, że to schronisko zdjęło Jagę ze strony. Będę tam dziś dowiem się czy aby nie jest wydana (może dlatego ją zdjęli?), a jak nie to wprowadzę ją na nowo, z lepszym zdjęciem :).

Natomiast jeśli chodzi o "starą" stronę, tą prowadzoną przez sympatyków schroniska to z wszystkim możecie się zwracać do mnie :).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Istar19']super ;) trzymam kciuki za Jagę :D ...i...Myszka też ma szanse na nowy dom....pani z wawy chce ją adoptować za dwa tyg ;)....moglo by się tym naszym sierściuchą poszczęścić[/QUOTE]

oooo :D :D :D życzę powodzenia psiaczkom :D

Link to comment
Share on other sites

_Laro, zdejmij psiaki 1208/08, czyli Sake i 1326/09, czyli Kiri. Obie już w nowych domkach :).



A teraz z innej, choć z trochę tej samej, bo wciąż psiej beczki.
[B]Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi, nieubłaganie, przepełnienie w schronisku.[/B] Od tego roku, w wakacyjne miesiące, psy będą siedziały tylko w boksach. Dawniej mogły być jeszcze na wybiegach, dzięki czemu ścisk był mniejszy. Niestety teraz schronisko dostało zakaz wypuszczania psy na wybiegi z budami, bo nie są w całości wybetonowane. Ech, szkoda :(.
W poszukiwaniu rozwiązania sprawy (bo jak wiadomo [B]przepełnienie to nie tylko dużo psów, ale dużo pogryzień, zagryzień i innych nieprzyjemnych sytuacji :([/B] ) pojawiła się myśl o bardzo tymczasowym domu tymczasowym ;). [COLOR=Red][B]Jest idea, ażeby chętni wzięli zwierzaka na dt na okres wakacji albo tylko na część wakacji[/B][/COLOR] (2 tygodnie, w tej sytuacji, to już coś!). Pomysł skierowany jest głównie do nastolatków, które chciałyby opiekować się w trakcie wakacji jakąś zwierzynką, a może przy okazji pokazać rodzicom, że nadają się na "właściciela" psa, ale oczywiście psiaki brać mogą i osoby starsze. Im więcej, tym lepiej! Choćby na chwilę!
[B]Psy wydawane będą za darmo, na podstawie umowy adopcyjnej. Po określonym (podanym przez adoptującego) czasie schronisko będzie przyjmowało psa z powrotem. Planowany początek wydawania do dt tego typu od 15 czerwca.[/B]
Proszę o pomoc w rozreklamowaniu akcji !!! Macie jakieś pomysły?

Link to comment
Share on other sites

Ktoś już napisał, że Kiri poszła do domku? Bo ja właśnie wracam z jej wątku:)

Na którym napisałam, co i tu powtórzę:
Jakby co, piszę się na wizytę (chyba, że Akasha się wybierze) i soboz zmuszę, żeby się zgodziła pojechać ze mną, bo inaczej nie można[IMG]http://www.dogomania.pl/threads/181720-Kto-pokocha-Kiri/images/smilies/evil_lol.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Maciaszek - przemyślę sobie tę ideę z wakacjami. W razie czego rozreklamuję wśród znanej mi młodzieży (tej mądrzejszej części, oczywiście).

Można by porozwieszać plakaty w szkołach, bibliotekach itp. Tylko czy nie trafimy na sporo nieodpowiedzialnych ludzi, którym psy poginą albo jakieś inne rzeczy wynikną? Jak tego uniknąć? I druga sprawa - jak one potem się odnajdą z powrotem w schronisku? Różnie z tym może być u niektórych.
Inna sprawa, że pewnie przy okazji niektóre by mogły znaleźć dom na stałe, jak je ludzie pokochają..

Link to comment
Share on other sites

Idea niby słuszna, ale na psychikę psa bardzo niekorzystnie to wpłynie, każda zmiana na gorsze to trauma, a przez 2-3 tygodnie to cudu trzeba by w wakacje dom znaleźć. Ja bardzo bym chciała Łateczkę zabrać na 3 tygodnie na wyjazd nad Bug, ale skrzywdziłabym ja oddając do schroniska. trzeciego psa już nie dam rady mieć, choć bardzo bym chciała...

Jak zacznę mieć czas to od razu wskoczę w wizyty, postaram się w sobotę zabrać kilkanaście adresów i podzielić dzielnicami i datami, jeszcze załatwiam sprawy z autem, sprzedaż starego, urząd miasta, mechanicy, maraton ma mi się skończyć 17 czerwca odwiedzinami w wydziale komunikacji juz z homologacją gazu i załatwionymi wszystkimi formalnościami...

Link to comment
Share on other sites

Ja też mam wątpliwości tej samej natury, co Wy. Czy takie zabieranie i oddawanie nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla psychiki psa... Ale z drugiej strony w przepełnionym schronisku obciążenie psychiki jest 24 godziny na dobę. Stres, ścisk, pogryzienia, niedopuszczanie do miski, niewpuszczanie do wewnętrznej części boksu, zagryzienia, napięcie nerwowe cały czas.
Już sama nie wiem co lepsze i czy w ogóle coś jest lepsze... :shake: Ale coś trzeba wymyślić. W zeszłym roku i 2 lata temu (piszę o okresach wakacyjnych, w trakcie których już współpracowałam ze schronem) przepełnienie było mimo tego, że ok. 40 psiaków było poza boksami. A w tym roku te 40 trzeba będzie jeszcze w boksach "upchać" :-(. Pominę już fakt, że niektóre psy muszą być w boksach same (bo np. absolutnie nie tolerują innych psów).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...