Jump to content
Dogomania

Wolontariat w schronisku w Katowicach!! Ruszyliśmy!! Poszukiwani wolontariusze!!!


Istar19

Jaki dzień Ci najbardziej pasuje (poza sobotą) do spotykania się w schronisku ?  

53 members have voted

  1. 1. Jaki dzień Ci najbardziej pasuje (poza sobotą) do spotykania się w schronisku ?

    • poniedziałek
      1
    • wtorek
      8
    • środa
      5
    • czwartek
      19
    • piątek
      20


Recommended Posts

Cześć wszystkim,

Mam pytanie. chciałabym zostać wolontariuszem w katowickim schronisku, wysłałam już swoje dane. Chciałabym tylko wiedzieć czy pojawić się na mikołajkach, czy lepiej poczekać i zjawić się w spokojniejszym czasie po raz pierwszy? Chce pomagać wam i zwierzakom, a nie przeszkadzać ;). szybko się uczę, a ze zwierzętami mam chyba dobry kontakt, mam dwie młode sunie ze schroniska i jak narazie nie wykazują oznak mnie nie lubienia ;).
z góry dzięki za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Istar19']Cześć wszystkim,

Mam pytanie. chciałabym zostać wolontariuszem w katowickim schronisku, wysłałam już swoje dane. Chciałabym tylko wiedzieć czy pojawić się na mikołajkach, czy lepiej poczekać i zjawić się w spokojniejszym czasie po raz pierwszy? Chce pomagać wam i zwierzakom, a nie przeszkadzać ;). szybko się uczę, a ze zwierzętami mam chyba dobry kontakt, mam dwie młode sunie ze schroniska i jak narazie nie wykazują oznak mnie nie lubienia ;).
z góry dzięki za odpowiedź.[/QUOTE]

Witamy Cię Istar :)

Jak najbardziej możesz przyjechać w Mikołajki, tj. w sobotę-niedzielę :) zapraszamy!

Ja mam już smakołyki kupione dla psiaków na kolejną wizytę w sobotę ;)

Link to comment
Share on other sites

Hej,
niestety Rybko nie mam klikera...myślę, że szybko sie to może zmienić ale nie na najbliższa sobotę. Co do smakołyków mam ich dużo w domu (myśle, że moje sunie nie obrażą sie jak troche od nich porzycze ;) )Jak juz pisałam w sobote moge byc koło 9.30, tak mnie dowiezie autobus,a w niedzielę około 11.30.
Do zobaczenia w sobote ;)

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich znajomych i tych nieznajomych :)

Zgłaszamy się razem z koleżanką jako ochotniczki do pomocy.
Już myślałyśmy że niestety nie bedziemy mogły pomagać pieskom bo mamy szkołę we wtorki i soboty. Ale przeniosłyśmy sobie zajęcia praktyczne na czwartki i wtorki będziemy miały wolne :multi:

Do końca stycznia mamy zaliczenia więc możliwe że w niektóre wtorki nie bedziemy mogły przyjść :-( ale postaramy się być w każdy wtorek.

Link to comment
Share on other sites

Super :D witamy :D zapisuję Was na wtorek :)

[SIZE=5][B]Przy okazji, żebyśmy się lepiej poznali utworzyłam dla nas, wolontariuszy z katowickiego schroniska, foto blog:

[url]http://www.dogomania.pl/threads/174919-Galeria-Wolontariuszy-katowickiego-schroniska?p=13629445#post13629445[/url]

Wklejajcie tam proszę swoje zdjęcia i podpisujcie się Imieniem/ Nickiem żebyśmy wiedzieli jak się do siebie potem zwracać w schronie, żebyśmy się po prostu znali.[/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Melisa89']Lara na ten wtorek jeszcze nie :D na 100% bedę wiedziała w sobote wieczorem to wtedy sie zgłoszę. Tak jak mówie teraz mamy dużo zaliczeń i w sobote zobaczymy jak nam pójdzie i bedziemy wiedziały czy damy radę we wtorek ;)[/QUOTE]

Ok :) ale wpisuję każdego do dnia, w który w miarę regularnie będzie się pojawiał, także spokojnie :)

Link to comment
Share on other sites

co z jutrem, przychodzimy normalnie na 9:00 i szkolimy czy na 10:00 ??

tylko proszę was niech ktoś będzie tak dobry i weźmie Orbita... po ostatnich zajęciach kiedy został mi on przydzielony przez dobre kilka dni cała ręka mnie bolała... to taka moja mikołajkowa prośba, może ktoś inny sobie z nim poradzi ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mahtalie-zuzia']A co myślicie o tym żeby zamieniać się psami gdy jesteśmy w schronisku? np. ja mam Hektorka, a Publikacja Foxa, po jakiejś godzince zamieniamy się psami tak żeby główny opiekun widział reakcje psa na zmianę opiekuna i mógł kontrolować to co robi z nim drugi opiekun. A czy ktos był dzisiaj z Hektorem? Ja niestety dzisiaj jestem w pracy w Silesi;( odwiedzilam na chwilke kącik adopcyjny i wspieram ich duchowo :) Mam nadzieje że kilka psiaków i kotów znajdzie jakiś nowy domek:)[/QUOTE]

wydaje mi się że właśnie powinno byc na odwrót, przynajmniej na początku. Każdy powinien miec przdzielonego swojego psa i nim się zajmowac, inaczej tak jak z reszta widac, próby nauki przez inną osobę kończą się najczęściej na niczym, ew. pies się 'uwstecznia'.
Każdy ma swoje metody nauki i nagradza konkretne zachowania, w momencie kiedy przychodzi nastepny wolontariusz i wprowadza swoje metody pies jest zdezorientowany i m. in wlaśnie dlatego nie reaguje. Tym bardziej teraz, gdy te psy dopiero zaczynają się uczyc stosowanie tych samych precyzyjnych sygnałów jest bardzo wazne.
Wiem, że jest to mało realne ale postarajmy się...

...no i własnie po moim monologu na temat tych samych opiekunów własnie dowiedziałam się, że mój jutrzejszy przyjazd stoi pod znakiem zapytania... :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Neo.']wydaje mi się że właśnie powinno byc na odwrót, przynajmniej na początku. Każdy powinien miec przdzielonego swojego psa i nim się zajmowac, inaczej tak jak z reszta widac, próby nauki przez inną osobę kończą się najczęściej na niczym, ew. pies się 'uwstecznia'.
Każdy ma swoje metody nauki i nagradza konkretne zachowania, w momencie kiedy przychodzi nastepny wolontariusz i wprowadza swoje metody pies jest zdezorientowany i m. in wlaśnie dlatego nie reaguje. Tym bardziej teraz, gdy te psy dopiero zaczynają się uczyc stosowanie tych samych precyzyjnych sygnałów jest bardzo wazne.
Wiem, że jest to mało realne ale postarajmy się...

...no i własnie po moim monologu na temat tych samych opiekunów własnie dowiedziałam się, że mój jutrzejszy przyjazd stoi pod znakiem zapytania... :([/QUOTE]

Zgadzam się z Tobą że najlepiej by było gdyby jedna osoba prowadziła szkolenie danego psa do końca, jednak jak już wiemy nie zawsze jest to możliwe. Psy należałoby nauczyć reagowania na komendy wydawane przez inne osoby, więc pomyślałam, że dobrym pomysłem byłoby to że gdy jesteśmy w schronisku i są psy które są ze swoimi stałymi opiekunami to wtedy zamieniają się te dwie osoby i instruują tę drugą na co reaguje pies i w jaki sposób go szkolimy. Wiem że to nie będzie na początku proste, ale uważam że jest to lepsze rozwiązanie niż to, że gdy stały opiekun nie może przyjść danego dnia do schroniska to inna osoba (nie znająca psa i metod którymi był szkolony) bierze go na spacer i szkoli według własnych zasad zaczynając tak naprawdę od początku, bo pies widząc inną osobę chce "wywąchać" na co może sobie pozwolić a na co nie i tak naprawdę to później znów trzeba z psem zaczynać wszystko od nowa, bo wszystko mu się totalnie pomieszało. Myślę tutaj o psach które dobrze wykonują komendy pod okiem stałego opiekuna, nie te które jeszcze są na etapie kształcenia.

Link to comment
Share on other sites

Mi sie wydaje że nie powinniśmy sie zmieniać.
Nie wiem jak wygląda stan psychiczny piesków którymi bedziemy sie zajmowac (a Wy sie już zajmujecie) ale dużo psów ze schronisk ma problem żeby nawiązać kontakt z jakąkolwiek osobą, dużo piesków jest wycofanych inne sie boją a jeszcze inne nie potrafią skupić na czymkolwiek.
Dlatego chyba najważniejsze jest aby "nasze" pieski się do nam troszeczkę przyzwyczaiły, nabrały do nas zaufania i dopiero możemy zacząć z nimi pracować.

W chwili gdy zaczniemy się zmieniać, one troszkę "zgłupieją" i nowy wolontariusz będzie musiał zaczynać wszystko od nowa.

Link to comment
Share on other sites

to nie jest takie proste
czasem któraś nie może przyjść i jeśli wtedy jej pies nie wyjdzie, a siedzi w kojcu z drugim psem to ten drugi też nie wychodzi i wtedy obydwa psiaki są stratne wychodzenie z kilkoma wolontariuszami ma swoją zaletę - pies przyzwyczaja się do wielu nowych osób i potrafi z wieloma współpracować
fakt że dłużej to trwa, jednak to są pojętne bestie i wystarczy tylko dobrać odpowiednio psa do opiekuna i wszystko gra

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mahtalie-zuzia']Zgadzam się z Tobą że najlepiej by było gdyby jedna osoba prowadziła szkolenie danego psa do końca, jednak jak już wiemy nie zawsze jest to możliwe. Psy należałoby nauczyć reagowania na komendy wydawane przez inne osoby, więc pomyślałam, że dobrym pomysłem byłoby to że gdy jesteśmy w schronisku i są psy które są ze swoimi stałymi opiekunami to wtedy zamieniają się te dwie osoby i instruują tę drugą na co reaguje pies i w jaki sposób go szkolimy. Wiem że to nie będzie na początku proste, ale uważam że jest to lepsze rozwiązanie niż to, że gdy stały opiekun nie może przyjść danego dnia do schroniska to inna osoba (nie znająca psa i metod którymi był szkolony) bierze go na spacer i szkoli według własnych zasad zaczynając tak naprawdę od początku, bo pies widząc inną osobę chce "wywąchać" na co może sobie pozwolić a na co nie i tak naprawdę to później znów trzeba z psem zaczynać wszystko od nowa, bo wszystko mu się totalnie pomieszało. Myślę tutaj o psach które dobrze wykonują komendy pod okiem stałego opiekuna, nie te które jeszcze są na etapie kształcenia.[/QUOTE]

a, ok :) nie do końca cię zrozumiałam wtedy :)
takie coś byłoby dobre, ale może nie co tydzień, no bo w końcu większośc z nas pracuje z psem tylke te dwie godziny raz w tygodniu co i tak jest za mało... więc w pewnym stopniu dodatkowe tracenie tej godiny byłoby stratne dla psa, ale zrobic takie cos np. raz w miesiącu byłoby myślę dobrym rozwiązaniem. Byłoby to takie "spotkanie podsumowujące", gdzie moglibyśmy na forum zaprezentowac zdobyte już przez psa umiejętności, zaprezentowac go, powiedziec cos o nim, jak się z nim pracuje, jakie są problemy, z czym sobie radzi, nad czym trzeba pracowac itd.
Myślę, że taki pokaz znacznie uiłatwiłby pracę osobie, która tak jak mówisz pracowałaby z psem w zastępstwie. Dodatkowo mając informacje na temat innych psiaków wiemy, do którego podchodzic z naszym psem, a do którego nie, bo np. jest agresywny, boi się, czy go to rozprasza.
Możnaby w ten dzień zrobic własnie luźniejsze zajęcia, np. przez jedną godzinkę pracowac z naszym psem, wzmacniac poznane juz zachowania, a przez drugą prezentacja, jakis spacerek, zeby psy, no i my się poznały, praca z inną osobą pod okiem stałego opiekuna, jakies wspólne zabawy itd.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...