Jump to content
Dogomania

[*] Paweł Szemraj


d_orka

Recommended Posts

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Lotty

Według mnie to bardzo sympatyczny sędzia.
Podobało mi się, że każdemu psu poświęcał tyle samo czasu bez względu na to czy oceniał szczeniaka, czy championa. Przy ocenie psa zwraca uwagę na budowę,jakość szaty i ruch.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...

miałam możliwość poznać tego Pana z dobrej i złej strony :roll:
jeśli chodzi o dobra, to bardzo podobało mi się jego sędziowanie belgów - stawiał na dobre zsocjalizowanie, przyjazny charakter i ładny ruch, a nie na kupę futra.
niestety, jak mawia przysłowie - w przyrodzie musi byc równowaga, i bc sędziował na odwrót...
generalnie, jako sedzia : bardzo doskładny i miły. mimo wszytsko bardziej na plus :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jesli chodzi o goldeny to absololutnie tego pana nie polecam,pojecia nie ma zadnego.Wybiera od sasa do lasa bez jakiegokolwiek typu czy konsekwencji.Opis na zasadzie " 4 lapy,glowa,ogon",ale mozna sie tez usmiac - moj pies z kiepskim osadzeniem szyji ma wpisane "doskonale osadzenie " tejze ;-) A i pierwszy raz (a bylam juz chyba na ponad 100 wystawach spokojnie) sedzia zapytal mnie (zanim zaczal opisywac psa) z jakiego jestem miasta :crazyeye: A i zdecydowanie nie stosuje calej skali ocen ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...

[quote name='aniada']Oglądał dość dokładnie, ale u nas nie miał się do czego przyczepić. Ogólnie całą budowę tez sprawdzał. I jak zobaczyłam, które psy wybrał na lokaty to nie miałam zastrzeżeń.[/quote]


Oj to ja juz z tym sie nie zgodze.To,ze sedzia dotyka psa jeszcze nie znaczy,ze wie cokolwiek o tym co ma akurat pod rekami.
Dawno nie dostalam tak lakonicznego opisu pod tytulem "ma 4 lapy i glowe".
Do tego co postawil na lokatach tez mam zastrzezenia - nie moge na przyklad zrozumiec klasy mlodziezy suk.Dla mnie osobiscie sedzia zajmujacy wysoka pozycje na liscie "do omijania".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ziunia']Trudno powiedzieć na co zwraca uwagę u psów - chyba najważniejsze jest miasto, z którego jest :shake: .. w każdym razie, jeśli jesteście z Łodzi, walcie do Szemraja..
Ja takich sędziów nie szanuję i nie polecam.[/quote]


oj przesadzasz, moim zdaniem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ziunia']Trudno powiedzieć na co zwraca uwagę u psów - chyba najważniejsze jest miasto, z którego jest :shake: .. w każdym razie, jeśli jesteście z Łodzi, walcie do Szemraja..
Ja takich sędziów nie szanuję i nie polecam.[/quote]
Dokładnie masz 100% rację,spotkałem się już z takim przypadkiem u tego pana 2 razy,i:crazyeye:nie mogłem w to uwierzyć że takie .................mogą dostać ocenę doskonałą +coś jeszcze.

Link to comment
Share on other sites

u nas sedziował 2 razy, tu i tu wygrały psy z jego oddzialu, przy czym nie trzeba było być wielkim koneserem, aby uznać te wybory za kontrowersyjne... chyba niestety nie przesadzam.
Albo... ma specyffficzny gust kompletnie nie zwiazany ze znajomoscią osób, oddzialow itp ;) jak tam kto woli

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aniada']Każdy ma jakieś odchyły, ale raczej rzadko się zdarza,żeby osoby były zadowolone z sędziowania jak nie dostaną pierwszego miejsca. Faktem jest,że niektóre sędziowania pozostają wiele do życzenia, ale niestety werdykt jest ostateczny.[/quote]
;) ja nie krytykuję tego pana z powodu lokaty :lol: akurat moj pies dostał lok 1, tu nie o to chodzi aniada :lol:

Link to comment
Share on other sites

wiem,że nie o to chodzi. Ja do tej pory byłam zadowolona z werdyktu co do mojego psa, z wyjątkiem jednego. Dla mnie bardziej to jest forma zabawy niż rywalizacji, choć czasami można się wkurzyć.

Jeszcze za mało wystaw zaliczyłam i być moze jeszcze wszystkiego nie widziałam.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Dorota_Fiszer']Jesli chodzi o goldeny to absololutnie tego pana nie polecam,pojecia nie ma zadnego.Wybiera od sasa do lasa bez jakiegokolwiek typu czy konsekwencji.Opis na zasadzie " 4 lapy,glowa,ogon",ale mozna sie tez usmiac - moj pies z kiepskim osadzeniem szyji ma wpisane "doskonale osadzenie " tejze ;-) A i pierwszy raz (a bylam juz chyba na ponad 100 wystawach spokojnie) sedzia zapytal mnie (zanim zaczal opisywac psa) z jakiego jestem miasta :crazyeye: A i zdecydowanie nie stosuje calej skali ocen ;-)[/quote]
Musze zgodzić się z Dorotą - powiem krótko - temu Panu już dziękujemy.
Dla przykładu- ten sam pies , ten sam sędzia, 2 wystawy
-wystawa 1 , lok.`1 CWC w sporej stawce, opis budowy - wszystko OK
- wystawa 2 - ocena bardzo dobra ! :) a opis jakby dotyczył zupełnie innego psa....
dodam jeszcze , że zwierzątko to ma championat mł. , kilka CWC,a nawet osiągnięcia na grupie:))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...