Jump to content
Dogomania

Porodówka


Alojzyna

Recommended Posts

[img]http://images23.fotosik.pl/15/b39c9748ea634a3fmed.jpg[/img]
całe stadko zaraz po urodzeniu, jeszcze mokre :evil_lol:

[img]http://images25.fotosik.pl/15/8f07d228ed6e94aamed.jpg[/img]
a tutaj smaczne spanko :loveu:

[img]http://images24.fotosik.pl/15/4f258db5f065bd88med.jpg[/img]
:multi: :multi: :multi:

Link to comment
Share on other sites

Termin był około 10 wg. weta, a ja się szykowałam na środę-piątek, tyle że sunia miała własne zdanie i maluchy już są.:lol:
Sunia już się przygotowywała do porodu od 20 biegała szukała sobie miejsca, wkońcu namówiłam ją aby się położyła w kojcu który jej przygotowałam, pierwszy na świat maluch przyszedł o 23.23 a ostatni o 24.30 tak,że w ponad godzinę wszystkie się urodziły. Nawet nie miałam czasu aby dokładnie malucha powycierać, a tu się już następny gagatek pchał. Poprostu expres:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jośka']Mam małe kluseczki :loveu: , urodziły się w nocy z 1/2.07. :lol: :lol:
Są 4 pieski i 2 suńki.
Zdjęcia zaraz dołączę. :loveu:[/quote]

GRATULACJE !!! niech maluszki zrdowo rosna !! :multi: :multi:

wszytkie zostaja " ekologiczne" ??

Link to comment
Share on other sites

Ja również gratuluję:)
Z wielką uwagą czytam od jakiegoś czasu wszystkie posty, bo i ja 'za chwilę' będę robiła za akuszerkę;)
Moja golden retrieverka jest w 49 dniu ciąży, a ponieważ jest to pierwszy jej poród to wszystko jest wielką niewiadomą.
pzdr
magda

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mamtu']Ja również gratuluję:)
Z wielką uwagą czytam od jakiegoś czasu wszystkie posty, bo i ja 'za chwilę' będę robiła za akuszerkę;)
Moja golden retrieverka jest w 49 dniu ciąży, a ponieważ jest to pierwszy jej poród to wszystko jest wielką niewiadomą.
pzdr
magda[/quote]

dacie rade !! to nie takie straszne :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mamtu']Ja również gratuluję:)
Z wielką uwagą czytam od jakiegoś czasu wszystkie posty, bo i ja 'za chwilę' będę robiła za akuszerkę;)
Moja golden retrieverka jest w 49 dniu ciąży, a ponieważ jest to pierwszy jej poród to wszystko jest wielką niewiadomą.
pzdr
magda[/quote]
Jeśli możesz to wyśpij się na zapas :cool3: bo jak maluchy się urodzą to nie będziesz wiedziała w co ręce włożyć :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[B]Elitesse[/B] wszystkie kluski zostają "ekologiczne"

[B]mamtu[/B] napewno sobie poradzicie, a z tym spaniem to proponuję potraktować serio.

Moja sunia zrobiła się kapryśna po porodzie i niechce jeść suchej karmy, muszę jej teraz gotować, aby miała pokarm dla maluszków.

Link to comment
Share on other sites

a moją sucz trzeba obsługiwać i też na suche krzywo patrzy:shake:
Najlepiej podstawić suczy miskę pod nos i z pod nosa zabrać:roll:
Przedtem w ciąży teraz karmiąca zwariować można:evil_lol:

Jośka weterynarz się nie zdziwił w jakim tempie rodziły się twoje szczeniaki?:evil_lol:

Mamtu nasze też było pierwsze (moje , suczy) i jakoś poszło. Na wszelki wypadek zabezpieczyłam się i miałam weta na telefon.

Link to comment
Share on other sites

Moja też wybrzydzała więc kupiłam u weta puszki RC i wczoraj ganiałam całą noc bo sukę puszka ruszyła na rzadko :(
widać było zbyt tłuste papu, albo jeszcze czyści się brzuszek po łożyskach, koszmar. Na szczęście nasz wet przywiózł rano nifuroksazyd i koper włoski i się uspokoiło.

[quote name='IraKa']Na wszelki wypadek zabezpieczyłam się i miałam weta na telefon.[/quote]
ja też miałam, ale o nas zapomniał i chyba na polowanie pojechał, więc jak suka zaczęła rodzić to została mi znajoma hodowczyni i nasz wet "codzienny" do konsultacji telefonicznej.

Link to comment
Share on other sites

Swoją sucz też karmię puszkami RC ale nie ma problemu. Teraz dostaje albo
- rosołek z mięskiem, jarzynami i do tego wrzucam trochę suchego,
- albo suche (RC starter) wymieszane z puszką (RC)

Jedno i drugie zjadliwe:roll:
Nie daję suce samego gotowanego albo puszki żeby mi się łobuzica nie rozpuściła za nadto. A łożysko zjadła jedno.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

dziękuję za dobre rady i wskazówki. A z tego spania to na razie rzeczywiście korzystam, bo pogoda paskudna i wszyscy jak 'jeden mąż' po obiadku lądujemy w łóżkach od paru dni. Natomiast zastanawiam się, czy przypadkiem nie powinnam wziąć wolnego zaraz po narodzinach.. Bo przyznam, że do tej pory wychodziłam z założenia, że matka sobie sama poradzi.. A teraz skoro mam chodzić niewyspana, to nie widzę tego różowo..:)
W pon. idziemy na ostatnie kontrolne usg i mam nadzieję, że wet się wygada i powie, ile widzi szczeniaków (na razie jest to owiane tajemnicą-jedyne co mówi, to mało:))
pzdr
magda

Link to comment
Share on other sites

Mi weci powidzieli że najlepiej liczy się szczeniaki za pomocą usg kiedy już mają serducha ale jeszcze nie są na tyle duże że np nie nakładają się na siebie. Później to już tylko przed samym porodom dokładnie można policzyć za pomocą rtg. Mi wetka policzyła w 25 dni szczenięta i wszystko przy narodzinach się zgadzało:p
Jeden, dwa dni urlopu po narodzinach to bardzo dobry pomysł, moim zdaniem!!!

Link to comment
Share on other sites

IraKa weterynarz się nie zdziwiła, a nawet pochwaliła sucz, natomiast ja bardzo się zdziwiłam.

Moja sunia obcnie je mieszankę RC + gotowane piersi z kurczaka + marchewke + ryż również gotowany, w przerwie trochę serka białego i 1/2 actimelka, oraz dla uspokojenia żołądka po łożyskach jajo na twardo.
Oczywiście jedzonko i woda podawane pod nos, bo przecież sunia zapomniała po porodzie gdzie jej miski stoją. :evil_lol:

Z tym przygnieceniem to też zależy od suni, moja jak leży to tak podgina łapki aby maluchy mogły swobornie pod mini przechodzić.;)

Link to comment
Share on other sites

Ależ masz towarzystwo:crazyeye:
Może dorzucić Ci jeszcze cztery? Wielkiej różnicy chyba nie będzie:evil_lol:
Widzę, że w stołówce posiłki są zmianę:p
Super szczeniaczki.
Przegląd będziecie robić w domu czy w ZK? A wlaściwie to gdzie lepiej?

A słodziaki :loveu: takie ja moje:

[IMG]http://lh6.google.pl/irakaindirica/Ro_waNHa2pI/AAAAAAAAAMw/H8kzNnP9G00/P7070053.JPG?imgmax=400[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IraKa']Ależ masz towarzystwo:crazyeye:
Może dorzucić Ci jeszcze cztery? Wielkiej różnicy chyba nie będzie:evil_lol:
Widzę, że w stołówce posiłki są zmianę:p
Super szczeniaczki.
Przegląd będziecie robić w domu czy w ZK? A wlaściwie to gdzie lepiej?

A słodziaki :loveu: takie ja moje:

[IMG]http://lh6.google.pl/irakaindirica/Ro_waNHa2pI/AAAAAAAAAMw/H8kzNnP9G00/P7070053.JPG?imgmax=400[/IMG][/quote]

Włosienta mają jak baranki wielkanocne:)

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam przegląd w domu .Wydaje mi się,że tak chyba lepiej i bezpieczniej.Do oddziału różni ludzie przychodzą - nie wiesz co na butach niosą.

Dzisiaj był kolejny spacer moich panienek zobaczcie zdjęcia na stronie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...