Jump to content
Dogomania

Porodówka


Alojzyna

Recommended Posts

Witam wszystkich - i tych oczekujących i tych już ze szczeniętami (GRATULACJE!... ) I ja też nieśmiało, ale radośnie wpisuję się na wątek z moją ukochaną sznaucerką i jej trójką maluszków w drodze... Godzinę temu na USG dr potwierdził miot, a ja cieszę się, że będzie tylko trójka, bo to pierwsza ciąża mojej sznauci :) Poród planowo powinien być na samym początku października, mam nadzieję że wszystko pójdzie dobrze i maleństwa będą śliczne zdrowe i tego samego życzę pozostałym oczekującym właścicielom "ciężaróweczek" - pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Asiaczek - zmotywowałaś mnie do stworzenia avatarka :) zdjęcia mojej suni zamieszczałam kiedyś w galerii sznaucerów, ale zostały tak skrytykowane przez jedną z Pań, jak się okazało - zajmującą się fotografią o której ja nie mam bladego pojęcia (mam inne talenty :) ) - że zniechęciłam się do zamieszczania jakichkolwiek zdjęć :) Ale tu wątek o porodach i terminach: u nas jeszcze 5 tygodni do przygotowań, sunia czuje się wspaniale, apetyt ma wilczy, humor doskonały... :) Oby dalej tak było :) pozdrowienia...

Link to comment
Share on other sites

[B]Haniago[/B] - według mnie nie jest ważna jakość fotografii, czy jej efekt estetyczny. Wystarczy wejść na FB naszych młodych koleżanek, których aparaty fotograficzne to te, z telefonach komórkowych. Ale podziwiamy te fotki, cieszymy się razem z nimi i chwalimy. A jakość...? No cóż. Nie każdy ma finanse na profesjonalny aparat i nie każdy ma do fotek "rękę", prawda?

A ja cieszę się, że mogę zobaczyć Twoją laseczkę i trzymać kciuki, aby w takiej kondycji doczekała końca ciąży.:lol:
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Asiaczek, zdjęcie w avatarku jest dość stare, choć aktualnie moja psina wygląda mniej więcej tak samo, tyle, że na co dzień nie ma tak ładnie uczesanych łapek :) załączam fotkę sprzed 2 tygodni, zmęczona po zabawie na długim spacerze :)[IMG]http://foto0.m.onet.pl/_m/fc854821253df98e66b59a3ea00380b0,5,19,0.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Haniago!!!:multi:
Witaj! Na początku gratulację!!! :)) Wiem jak sie cieszysz bo sama to przeżywałam w ubiegły poniedziałek kiedy zobaczyłam na usg nasze maluszki :))
Jeszcze wczoraj się martwiłam że bede sama w wątku oczekujących a tu niespodzianka i to podwójna :) Nie dosc ze podobny termin to jeszcze sznaucerka :)

Moja sunia to tez sznaucerka miniaturowa tyle że pieprz i sól (a Twoja z tego ci widzę to cz-s) :) i to też jej pierwsza ciąża (no i moja tym samym także).

Napisz proszę coś wiecej na temat swojej suni :) Z jakiej jest hodowli, ile ma lat, kiedy było krycie i kto jest tatusiem :))

A tu moja Kiwi :evil_lol:

[IMG]http://img266.imageshack.us/img266/1207/45tydzienuc0.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Witaj Marta :) i ja Tobie gratuluję, będziemy się wspierać duchowo on-line :) u mnie radość jest pomieszana ze strachem jak to będzie, czy Heidi dobrze to wszystko zniesie, czy trojaczki urodzą się zdrowe... :) ślicznie owłosione łapki ma Twoja Kiwi, Heidi tak wygląda tylko parę godzin po wykąpaniu i uczesaniu z pianką :) potem wraca do normy :) A wet Wam powiedział, ile maluszków możecie się spodziewać?... pozdrawiam i wygłaszcz Twoją sunię ode mnie :)

Link to comment
Share on other sites

oj nam wsparcie też bardzo bedzie potrzebne- też mam mnóstwo obaw- dzisiaj chyba najwieksze- niepotrzebnie naczytałam sie książek o komplikacjach przy porodzie. Ale mam nadzieję ze wszystko jednak pójdzie pomyślnie :)
Lekarka podczas usg wyszukała 3 maluszki- tylko po to żeby zobaczyc czy ciąza mnoga- dalej nie szukała- wiec moze byc wiecej. Ja jednak ma nadzieje ze będą max 3 a najlepiej to 2 :) też wolę na 1 raz mniejszą dawkę ;-)

Kiwiowe łapki była sliczne- wczoraj obciełam je na krótko (przygotowania do porodu) i wygląda teraz nieciekwie :evil_lol::evil_lol:

W sumie nie wiem kiedy my sie spodziewamy szczeniąt ;-) Kiwi zaczela akceptowac psy w niedziele 29 lipca- 30, 31, i 1 sierpnia była kryta- ale akceptowała psy jeszcze do nastepnej niedzieli. Wiec dokladnie nie wiadomo kiedy doszło do zaplodnienia- ale myśle ze porod odbedzie sie w okolicach 2 października. A Wy kiedy dokladnie się sypiecie?? :)

Link to comment
Share on other sites

My ok. 10-15 października :) Też się naczytałam o komplikacjach przy porodzie, miałam nawet koszmarne sny, brr... no nic, mam nadzieję, że pójdzie dobrze, wet 24h pod telefonem jakby coś się działo, sunia zdrowa i silna, pełna energii, więc musi być dobrze :) a po Twojej Kiwi już widać ciążę?... Heidi nieznacznie powiększyły się sutki... a apetyt ma taki jak zawsze, czyli ogromny :)

Link to comment
Share on other sites

Gratulacje dla przyszłych mamusiek :loveu:
Dziewczyny tylko się nie straszcie komplikacjami, wasze suczki są młode i napewno sobie poradzą z porodem, u mojej suni na USG było widać też 3 maluchy a urodziło sie 6 :evil_lol:, i poród przebiegł bez problemów.

[img]http://images29.fotosik.pl/75/00527e50888ff39fmed.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny,
Bedzie wszystko dobrze, macie prawo sie martwic , bo to zdrowy objaw waszej troski o suczki i o maluchy, pewnie, ze warto poczytac i wiedziec" co w trawie piszczy w razie czego", ale mlodziutkie sunie rodza najlepiej i tego Wam zycze.
Slodkie brzuszki sznaucereczki, prosze wykochac od Nas, trzymamy kciuki, ale nic nie dziekujcie- bedziemy Wam towarzyszyc, o wszystko pytajcie, postaramy sie pomoc. USG bywa w miare pewne ( nowoczsny aparat, albo doskonaly wet i oba naraz;) jesli wkona sie USG ok 21-26 dnia ciazy, mozna w miare dokladnie policzyc pechcerzyki". Pozniej mozna badac w USG jedynie prace serduszek i to czy mnoga jest ciaza, ale na ile juz gorzej powiedziec. Pozniej zostaje RTG , na ok 2-1 przed planowanym porodem( tez nie nzalezy sie bac, to juz nie grozne w tym etapie ciazy i jesli jeszcze aparat rtg jest nowoczesny- wskaze ilosc kregoslupkow blad ok. *80%-pewnosci, ale to i tak duzo mowi!
Ja mam chomiczki tygodniowe, jeszcze slepaczki i pelzaczki- najslodze do calowania,nie rozrabiaja, spia, tle ze dogladac trzeba caly czas-mamy urlop wychowawczy( w pracy na szczenieta:lol: Buziaki dla mamuś i dla Was cierpliwych opiekunek!
[URL="http://www.deepforest.rar.pl"]www.deepforest.rar.pl[/URL]
[URL="http://www.cavaliery.nazwa.pl"]www.cavaliery.nazwa.pl[/URL] - nasze cavikowo-kingowe forum ( please be patient-new site)

Link to comment
Share on other sites

[B]haniago, MartaReksKiwi[/B] - nie martwcie się na zapas. Nie ma po co. Wasze sunie - jak widać - są zdrowe, mają apetyt, brzuszki im rosną... Czego więcej wymagać? Choć - tak, jak napisały Diorisimo i Joska - warto wiedzieć o tych komplikacjach.

Teraz proszę wrzucić na luz, do porodu jeszcze hohoho czasu...:lol:
I prosimy o fotorelacje z rosnących brzuszków!:loveu:
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Dzieki dziewczyny za słowa otuchy :) Mam nadzieję ze szybciutko zleci ten miesiąc i wtedy będe sie śmiała ze swojego niedawnego strachu :))

Diorisimo!! to bardzo dobry pomysł z tym rtg- chyba się wybiorę (będe przynajmniej mniej wiecej zorientowana ilu szczoteczek mam się spodziewac :))

Jośka!!! Szczenior prześliczny :)) ciekawa jestem co u mnie wyjdzie- tzn jakie kolory- pokryłam pieprzastą suczkę czarno srebrnym psem wiec na 100% będą pieprzaczki a czy cz-s to sie dopiero okaże :))

Haniu :) 4 tyg od 1 krycia gdy byłam na usg, po Kiwi kompletnie nie było widac ciązy- ani z wygladu ani z zachowania- właściwie to byłam pewna że nie zaszła :)) wiec usg było poniekąd szokiem ;)) ale bardzo przyjemnym!!
2 dni pozniej zauważyłam że boczki już sie troszeczkę zaokrągliły i sutki zrobiły się większe i różowsze :) dzisiaj widzę że zrobiły się w okół nich takie rózowiutkie obwódki . No i zachowanie- też sie zmieniło- Kiwulec jest teraz bardzo spokojny- na spacerach gdy jakis pies chce z nią poszalec to podnosi wielki pisk :evil_lol::evil_lol: Apetyt niejadka też ogromny- czyli ciąża pełną parą. :loveu:

Link to comment
Share on other sites

jeszcze mam pytanie odnosnie podawania suczce preparatów witaminowych. Kiwi jest karmiona Royal Canin Starter z 1,15% zawartosci wapnia i 0,95 % fosforu. Czy podawac jeszcze cos dodatkowo?? Nie chce przedobrzyc.

i czy to prawda ze suka powinna jesc najwiecej w 5 i 6 tyg ciązy? a od 7 tygodnia powinno sie wrócic do zywienia w takich ilosciach ja na początku ciązy??

Link to comment
Share on other sites

Ja swoją sunię karmiłam Royal Canin dla sznaucerów prawie do końca ciąży, wet dała mi tylko witaminy Wita-Vet 3 tabletki dziennie od drugiej połowy ciąży i mówiła aby nie zmieniać karmy aby nie rozleniwić jej organizmu aby później nie było tężyczki. Po porodzie sunia dostała zastrzyk chyba z glukozy i 2 tygodnie później również. Moja sunia to niejadek w czasie ciąży musiałam karmić ją z ręki:lol:. Po porodzie przez kilka dni to nawet mowy nie było żeby wyszła na jedzenie do michy, wszystko pod nos woda i jdzonko. Pożerała wszystko i to z 6 razy dziennie podwójne dawki, oczywiście jedzonko gotowane najlepiej jej wchodziło - piersin z kurczaka z ryżem, marchewką, płatkami owsianymi, żółtko z jaj, siemie lniane, starter RC ale najlepiej namoczony i dużo wody.
Aronia jak urodziła taka chudziutka się zrobiła, ale w ciągu klku dni nadrobiła braki i to nawet na plus, co mnie cieszy bo była za chuda.

MartaReksKiwi fajne skojarzenie twojej Kiwi z psem cz-s sama jestem zainteresowana czy będą jakieś cz-s szczeniaczki liczę na fotorelację:lol:

Link to comment
Share on other sites

ja karmię od 4 tyg starterem- i od tej pory ma apetyt jak smok :) cos w tym starterze musi byc nadzwyczajnego bo nawet moj pies też niejadek go wcina jak Kiwi nie zje całego :evil_lol::evil_lol:
Karmię kiwi zupelnie na wyczucie- mam nadzieje ze ani za mało ani za dużo- w każdym razie przytyła juz 1200 g (z wagi początkowej 7500). Chyba tez jej za jakis czas zaczne witaminki podawac

Jośka!! Fotorelacja bedzie na 100%!!!

Link to comment
Share on other sites

Witajcie :) I ja dziękuję Wam wszystkim za słowa otuchy i wszelkie porady co do karmienia. Póki co Heidi od 2 tygodni jest karmiona Acaną Extreme ME (dla suczek przy nadziei :) ) plus witaminki jak na razie naturalne czyli z owoców i warzyw, plus mięsko osobno gotowane dla niej również :) poza lekko zaokrąglonym brzuszkiem poprawiła się jej sierść (jestem zdziwiona, przecież wszystkie składniki odżywcze powinny chyba wchłaniać maluszki w drodze?...)
Jośka, Twój szczeniorek przecudny, mam nadzieję, ze moja Heidi też takie cuda urodzi.
Marta z Kiwi - ciężko było dostać zgodę na mieszanie kolorków? :)
Wygłaszcz proszę swoją ciężarną ode mnie :)

Link to comment
Share on other sites

Haniu, napisałam pismo do naszego oddziału do komisji hodowlanej i do Głownej Komisji hodowlanej w Wawie jakos pod koniec maja. A w czerwcu na wystawie w krakowie (to moj oddzial) odbyło sie zebranie z GKH i przyznano mi tą zgodę :) Wiec w sumie nie wiem czy łatwo czy trudno :) ja w każdym razie dostałam z czego jestem bardzo zadowolona :)

Również ucałowania dla Heidi :)

moj dzisiejszy grubasek :)) całymi dniami leży i jęczy, ewentualnie ziewa :evil_lol:


[IMG]http://img251.imageshack.us/img251/983/ciaza2mx7.jpg[/IMG]

[IMG]http://img516.imageshack.us/img516/2486/ciaza1yw6.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...