Jump to content
Dogomania

Wiosenna w Nowym Dworze Maz.


Achnamara

Recommended Posts

Jeśli chodzi o mnie to i p. Matuszewska mogłaby poprzestać na ocenianiu II grupy. Jeśli sędzina oceniająca psa pasterskiego, poruszającego się pięknym wyciągniętym kłusem prosi aby zwolnić, bo jak tak szybko pies biega, to ona nie może prawidłowo ocenić jego ruchu to o czym my mówimy? :-o Tak więc z wielkim żalem, ale wiosenną wystawę sobie odpuszczam. :-(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 686
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='joanna']Jeśli chodzi o mnie to i p. Matuszewska mogłaby poprzestać na ocenianiu II grupy. Jeśli sędzina oceniająca psa pasterskiego, poruszającego się pięknym wyciągniętym kłusem prosi aby zwolnić, bo jak tak szybko pies biega, to ona nie może prawidłowo ocenić jego ruchu to o czym my mówimy? :-o Tak więc z wielkim żalem, ale wiosenną wystawę sobie odpuszczam. :-([/quote]
Co do p. Matuszewskiej - serio?!:shocked!:
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Niestety serio. Mój mały miał u niej wystawowy debiut i taką uwagę usłyszałyśmy. Lubi też psy przygłuche, bo niepodobało jej się że tylko na kilka sekund skupiał się na niej i po chwili dalej "strzygł" sobie uszami. (bo w końcu tyle nowych dzwięków) No i obniżyła mu ocenę do bdb za cytuję: "stresowe zachowanie", czyli poszczekiwanie na ringu. Dodam że Lairdi miał wtedy ledwie skończone 9 miesięcy i pierwszy raz w życiu był na wystawie, a szetlandy, nawet te dorosłe słyną ze szczekliwości.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Musiałek']:) ja od znajomych też dostałam czarną listę sędziów którzy nie znają się na rasach a je oceniają :) szkoda że musze ja powiększać :((

niedługo nie będzie do kogo jeździć :) czyżby została nam zagranica?? lub sedziowie z zagranicy??[/quote]

Bez przesady, nie wszyscy zagraniczni sedziowie to eksperci, tam tez zdarzaja sie sedziowie tzw "z przypadku".

Ale co do obsady na I gr w Legionowie to zgadzam sie - malo tu urozmaicenia.

Aha, i jeszcze - odnosnie p. Matuszewskiej. Ja mam PONa - bylismy oceniani przez p. Matuszewska w pazdzierniku. I jakos nie kazala nam zwalniac :confused: :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='truflaistrucel']Bez przesady, nie wszyscy zagraniczni sedziowie to eksperci, tam tez zdarzaja sie sedziowie tzw "z przypadku".

Ale co do obsady na I gr w Legionowie to zgadzam sie - malo tu urozmaicenia.

Aha, i jeszcze - odnosnie p. Matuszewskiej. Ja mam PONa - bylismy oceniani przez p. Matuszewska w pazdzierniku. I jakos nie kazala nam zwalniac :confused: :niewiem:[/quote]

Widocznie po "stopowaniu" wszystkich szetlandów już nie chciała się powtarzać. Jednak Szetland "idący" nie prezentuje się tak dobrze jak w wyciągniętym kłusie... Co kraj to obyczaj!

Link to comment
Share on other sites

Ale ostatecznie powygrywaly psy bardzo dobrze sie ruszajace.............ok, juz nie ciagne dlaej.

Co do oceny w ruchu to kiedys gdzies za granica, chyba w Czechach, sedziowal mnie jakis Slowak ktory wlasnie kazal isc a nie biec bo uwazal ze w chodzie zobaczy wiecej szczegolowbudowy (?!!?) niż w klusie.......no coz - co sedzia to obyczaj :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='truflaistrucel']Ale ostatecznie powygrywaly psy bardzo dobrze sie ruszajace.............ok, juz nie ciagne dlaej.

Co do oceny w ruchu to kiedys gdzies za granica, chyba w Czechach, sedziowal mnie jakis Slowak ktory wlasnie kazal isc a nie biec bo uwazal ze w chodzie zobaczy wiecej szczegolowbudowy (?!!?) niż w klusie.......no coz - co sedzia to obyczaj :D[/QUOTE]

To bardzo częste, ponieważ w marszu ujawnia się więcej wad anatomicznych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KORONA']To bardzo częste, ponieważ w marszu ujawnia się więcej wad anatomicznych.[/quote]

Ok zgoda ale on w ogole nie kazal biegac. A przeciez wykrok najlepiej obserowac jednak w klusie a nie w marszu.



Asiaczek, Korona -
Wy czekacie na (oby) dobre wiesci od p. Marzenki.....ehh ja juz nei czekam na nic :) Co to bedzie, co to bedzie z ta nasza pierwsza grupa :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...