Jump to content
Dogomania

WSZYSTKO O NOWOFUNDLANDACH (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


lidiya

Recommended Posts

  • Replies 663
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na zdjęciach widziałam jakieś zberezieństwa w postaci molestowania. :wink:
Pysia:będę właśnie w domu pod cuplikiem i nie omieszkam pozdrowić Asi.
Ja obecnie jadę właśnie z moją niufką i z rodzinką. (Wychodzi 3 szt.+pies)Na zlocie być nie mogłam bo nie miałam wtedy szans na urlop, ale nie mogę się już doczekać. Ogromnie się cieszę na spotkanie z niufem z rozdwojeniem jaźni.
Może jakieś wskazówki praktyczne co do propozycji spędzania czasu, bo ja jako jedyna nie jeżdzę na nartach i będę głównie z niufką.

Link to comment
Share on other sites

Spędzanie czasu ? Do knajpy z jadłem węgierskim wpuszczają z niufami :) Spacerki są superowe. No i pijalni piwa w bród:) Możesz pojeździć na sankach i dodatkowo przyczepić do nich niufkę. Frajda na 102 !!! Jak mi jeszcze coś przyjdzie do głowy to napiszę :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Pysia. :) Z sankami to nie ma szans bo nie mam uprzęży. Spacery na pewno, na stronie widziałam też jakieś koniki(może coś się uda nawet przy moich skromnych umiejętnościach).
Knajpa i piwko super. Myślę, że po waszym pobycie każdy chce móc powiedzieć, że u niego też niufek był. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A co to tu sie wyprawia a ja o niczym nie wiem??!! :evil: Proszę proszę dyskusja na całego. A moja niedobra koleżanka z Zawoi nie poinformowała mnie nawet, że znów miała niufa na stanie. Ostatnio pisała, że ma zgraję dzieciaków z kolonii i w związku z tym tęskni za niufami :D Ktoś tu wspominał o charakterkach biało-czarnych misiów? Pysiu, aż się dziwię, że nie pokwapiłaś się poinformować bliżej o tym, jak to wygląda :wink: Ja nie wiem, czy wszystkie są takie, ale np. Leontiewowie mówili , że Vena też do aniołów nie należy. A juz moja jędza to właściwie bestia nieokiełznana. A jaka sprytna! W nowej sytuacji potrafi przez kilka godzin udawać, że się zmieniła, że to już przeszłość, że ona postanowiła zostać nowym człowiekiem... A potem nagle z całkowitego nienacka wywinie jakiś numer i moje płonne nadzieje, że to jednak niuf z krwi niufowej, idą się pasać :cry:
Pozdrawiam nowe niufowiczki i niech ten topic kwitnie!!! :multi:

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś na pewno.
Niufki to moja trzecia miłość.
Pierwsza - moja 9-letnia sunieczka NUTKA (całe 4,75 kg kundelka).
Druga - podhalany - 12 lutego odbieram swojego szczeniaczka.
Trzecia - czarne niufki.
Jak już zbuduję sobie mój wymarzony domek, to na pewno zawita tam piękny czarny niufek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fruzia']A co to tu sie wyprawia a ja o niczym nie wiem??!! :evil: Proszę proszę dyskusja na całego. A moja niedobra koleżanka z Zawoi nie poinformowała mnie nawet, że znów miała niufa na stanie. Ostatnio pisała, że ma zgraję dzieciaków z kolonii i w związku z tym tęskni za niufami :D [/quote]

To ja miałam wielką przyjemność przebywać w Zawoi Pod Cuplikiem razem z rodzinką i sunią niufką :D . Było tak wspaniale, że trudno opisać.
:bigok:
Naprawdę wielkie, wielkie podziękowania dla Asi i jej rodziny.: :iloveyou: :calus:
Dzięki też, za pomysł zorganizowania zlotu niufków gdyż dzięki temu zainteresowałam się tym wspaniałym miejscem.
Zawoja wspaniała, mieszkańcy przemili i życzliwi dla ludzi i niufów, pogoda świetna, po prostu genialnie.
Byłam tylko tydzień, ale zakochałam się w Zawoi po uszy. (Cała moja rodzina też)
Pozdrawiam, Niufa

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hej,mam juz jednego niufka, ale w w niedalekiej przyszłości planuje kupno drugiego. Znacie adresy,strony internetowe hodowlii nowofundlandów z których psy nalęża do tych niufków większych gabarytów i mających długą sierść ????Jeżeli tak to odp. ż góry dzięki :)

Link to comment
Share on other sites

Witaj w wielkiej braci :D Hodowle znamy oczywiście. Zajrzyj na moją stronkę - tam znajdziesz informacje, pooglądasz zdjęcia i wejdziesz przez linki na inne strony niufowe ( i nie tylko ) :lol: Napisz skąd masz niufka i czemu piszesz o " większych gabarytach" ?? Przecież jest jeden standart rasy i nasze niunie wszystkie mieszczą się w nim bo inaczej nie byłyby hodowlanymi. Nie przeszłyby przez wystawy :o
[url]www.blackobsession.vip.interia.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

Pysia, niufki są piękne :lol: :lol:

Kiedyś marzyłam o takim, ale zwyciężył owczarek podhalański (Baster 18 marca skończy 3 miesiące).


Może kiedyś.....................


Gratuluję stronki - piękna, ciepła.

Danka


Dlaczego tak mało osób pisze o niufkach na dogomanii - wiem, macie swoją stronę, którą notabene odwiedzam regularnie chyba od dwóch lat)?



Jeszcze dodam, że mam podhalana w bloku i już się nasłuchałam od "znawców", jaki to pies będzie nieszczęśliwy :o , że nie może mieszkać na nizinach, bo dostanie "rozedmy płuc" :evil: i takie tam

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za pochwały :D Stronka miała być ciepła jak sama Zmorka i chyba mi się troszkę udało :D
A gadaniem o psie w bloku nie przejmuj się. Wszyscy " mądrzy inaczej " tak gadają bo nic innego z braku wiedzy nie przychodzi im do głowy :wink:
Ja uważam tak: kazdy kto chce mieć psa to może go mieć bez względu na wielkość mieszkania pod warunkiem że zna niedigodności ( dla człowieka) i wie jak uczynić psa szczęśliwym. O poświęcaniu psu czasu już pisać nie będę bo to się rozumie samo przez się :D
Buziaki dla podhalana i mogłabyś jakieś fotki zapodać mi :)

Link to comment
Share on other sites

Mimo wszystko pies spu nierówny...Wystarczy chociazby przejżeć galerie psów pochądzących z różnych hodowli mimo ujednolicenia psy sie od siebie róznią. Pewnie przez to ,że 3 duże linie nowofundlandów: kanadyjska,amerykańska i europejska różniły się od siebie i mimo "wyrównania poziomu" te róznice są widoczne choćby w długości sierści;)Moj piesek jest z domowego miotu;P dzieki za adresik chetnie skorzystam :D

Link to comment
Share on other sites

Oj z tą długością sierści to całkowicie nie masz racji. Moja suczka np. jest regularnie strzyżona więc raczej nie zobaczysz długiej sierści u niej choć potrafi ją mieć. Tylko raz ją zapuściłam i wcale mi się to nie podobało. Teraz strzyże się niufy bo inaczej to nici z wystaw. No i nad długościa to można popracować jakby już ktoś koniecznie chciał. Są preparaty na to. A niufy rodowodowe wszystkie niestrzyżone będą miały długą przy odpowiedniej diecie i obróbce sierści. Wiesz poprostu trochę mało na ten temat- zupełnie jak ja dwa lata temu :wink:

Link to comment
Share on other sites

wiesz teraz to ja myśle że nie masz racji.Oczywiście,że stosuje sie pewne zabiegi jak np. styżenie ale mimo to różnice w sierści i tak są i w wielkości również nie są to oczywiscie jakies skrajności ale pewne róznice sa co jest naturalne w hodowlii zwierzat nie tylko psow(stąd pewna tolerancja jezeli chodzi o wielkośc czy wage).
Dobrym przykładem tego jest chociazby to ze np. setery irlandzkie pochodzące z brytyjskiej linii hodowlanej różnią się od psów linii amrykańskiej mimo tego ze przeciez wzorzec jest okreslony i psy te spotykają sie na tych samych wystawach jednak pewne rózniece są widoczne(ten porzykałd tak dla zoobrazowania tego co mam na mysli).
I takie zjawisko jest naturalne dla kazdej hodowlii.To co napisałam o róznicach jakie udało mi sie zauważyc przez troche dłuższy czas niz 2 lata,może śwaidczyć o tym że nie mam pojęcia o tym co pisze albo ze po prostu umiem zauważyc pewne niuanse(i nie tylko ja ta widze).Może po prostu mnie nie zrozumaiałaś do końca trudno pewne rzeczy wyrazic tylko za pomocą klawiatury, pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Pewnie że pies psu nierówny ale raczej te które pojawiają się na wystawach i wygrywają są wszystkie piękne. Jeżeli chcesz kupić niufa a boisz się co z tego wyrośnie to patrz w rodowód- to jedyna rada którą mogę Ci dac. A z sierścią bywa różnie. Tak jak pisałam. Moja jest strzyżona ale i tak podszerstka ma dużo bez dawania odżywek. W niektórych miejscach nawet musze ją trymować. Znam też niufy z niewielką ilością podszerstka. A w niufie najważniejsza jest ładna głowa, proporcjonalna budowa, szeroka pojemna klatka , kątowanie i ruch...ruch...i jeszcze raz ruch. Długonożność, wąska klatka, słabo zaznaczony stop są wadami. Na to sie patrz a nie na wielkość bo ta z proporcjami nie idzie w parze. A najlepiej jedź na Węgry i popatrz jakie niufy wygrywają. Mozesz być pewna że nie te najwyższe....

Link to comment
Share on other sites

hej hej Pysia Ty tu nie przekręcaj tego co powiedziałam cwaniaku :wink:
nIe boje się co z tego wyrośnie ale skoro mam kupować to wole namierzyc hodowle taką ktora zaoferuje mi niufka jakie mi sie podobają co prawda wszystkie mi sie podobają ale te jakos szcególnie;)dopra moze w punktach napisze zeby dokładnie wyjasnic ;P :
1.z sierscia?to ja pisałam że bywa róznie :)
2.nie wiem po co ten fragment o tym jakie cechy sa pozadane bo wiem,mimo twoich wątpliwosci troche sie na tym znam nie tylko ze wzgledu na moje zainteresowania ale także na moj przyszły zawód
3.nic nie pisałam że chce psa na długich nogach,wrecz przeciwnie duży nie znaczy wysoki chodzi o całokształt, logiczne ze proporcje musza być zachowane;P
4.to jak koniec jush pisania na ten temat???
5.na wegry niekoniecznie chetnie do Kanady bym sie wybrała :P

Link to comment
Share on other sites

No to masz hodowle na stronie u mnie i wybieraj. A w Kanadzie niufy teraz nie najlepsze. Węgry przodują i amerykański Pouch Cowe.
Co do sierści jeszcze raz :) Patrz na podszerstek i tyle. Gabaryty ? Tego Ci nie poradzę bo to różnie bywa. Lepiej poprostu patrz na rodowód i tyle :)

Link to comment
Share on other sites

W Polsce nie ma szarego. Chociaż kiedyś był. Nazywał się Siergio`s DEEP WATER CHIEF, ur. 22.03.92, PKR II CXXI 24669, po Peyto`s SEPPI ABBY, od Teodora`s LITTLE ABBY, hodowla Sieglinde Reimann.
Spotkałam go kilka razy na wystawach. Czasem zdobył doskonałaą, czasem bardzo dobrą. Wtedy nikt nie wiedział co to za odcień, a jego umaszczenie aż tak się w oczy nie rzucało....
Pozdrawiam
Ela i Era

Link to comment
Share on other sites

Miał taki szary nalot. Ale wtedy nie wszyscy sędziowie byli uświadomieni a poza tym niektórzy uważali, że budowa ważniejsza od koloru. Tak z daleka to wyglądał jak sprana czarna bluzka z reklam telewizyjnych :lol: To chyba najwłaściwsze określenie.... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...