Jump to content
Dogomania

WSZYSTKO O NOWOFUNDLANDACH (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


lidiya

Recommended Posts

  • Replies 663
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pysia przy okazji wymiany zdań na temat sierści wspominałaś coś o różnych wspomagaczach, preparatach itp. zeby sierść była ładniejsza. Możesz mi coś polecic,konkretnie chodzi mi o srodek wspomagajacy, wzmagający wzrost włosa,zwiekszający objetosc(widziałam jakies odzywki z IV SAN BERNARD ale nie wiem czy skuteczne i wydajne) no bo wydłużyc to sie chyba raczej nie da...Wiem ze dieta jest bardzo wazna ale to akurat jest ok po prostu pies po chorobie stracił duzo siersci.aaaa na razie podawałam jej OMEGAN nie wiem czy znasz...Wiec jak mozesz coś polecic to byłabym wdzięczna,pozdroofki!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Preparatów na sierść jest całe multum. Przetestowałam na mojej suce chyba wszystkie i efekt był ten sam, czyli żaden. Jednak odkryłam chyba powód braku reakcji, myslę, że chodzi o to, aby stosować jakikolwiek, ale konsekwentnie. Ja po miesiącu dałam za wygraną.Teraz testuję zwykłe, niedrogie tabletki firmy Dolfos. O efektach moge napisać za czas jakiś, jak zaistnieją takowe :D

Link to comment
Share on other sites

Mylisz się jeżeli chodzi o długość włosa. Często bywa tak że niufom z wiekiem narasta sierść coraz dłuższa. Bardzo skuteczny a niedrogi jest preparat w proszku firmy Polfamix dla zwierząt futerkowych np. lisów. Wydajny a kosztuje 10-20 zł. Tylko trzeba konsekwentnie go stosować a nie jak nasza kochana najlepsza FRuzia :wink: Można też podawać Lavete lub Lavete super ale jest droga a efekt ten sam. Oprócz tego nad sierścią trzeba pracować. Trymować, strzyc i czesać niezbyt często. Przydatne też są częste kąpiele na dworze.
Moja sunia wyleniła cały podszerstek i jest teraz łysa :) BOŻE !!!!! Przecież 2 kołdry bym z tego zrobiła.... Rozpacz...Czesałam, czesałam ...i tak bez końca. Teraz trzeba obciąć i będzie znowu jeżyk :wink: Ale efekt podawania preparatów jest taki że sierść jest mocna i pięknie błyszczy mimo wylinki. Pozdrawiam wszystkie niufy świata !! Wszystkie są piękne i kochane :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pysia']Mylisz się jeżeli chodzi o długość włosa. Często bywa tak że niufom z wiekiem narasta sierść coraz dłuższa. [/quote]
No ale ja niekwestionuje tego czy moze być dłuższa(o z wiekiem sie wydłuży fajnie!!!) czy nie ale z tego co sie orientuje zaden preparat nie wydłuży włosa bo to od genów zalezy jaka bedzie ich długośc...samą jakośc i pewnie czesciowo ilośc da sie jakoś tam podreperwoać ale długość to raczej nie...Chociaz pewnie są sierodki dzieki którym mozna miec wrazenie ze ta siersc jest dłuzsza...
[b]Polfamix [/b] Pysiu a gdzie to mozna kupić??tak w ogóle to dzieki o taki konkret mi chodziło :)

Link to comment
Share on other sites

U zwykłego weta :) A jak w końcu uda mi się namówić hodowce żeby przysłała mi zdjęcia mamy i babci mojej suni to wyślę Ci je - zobaczysz jak wygląda nigdy nie strzyżony niuf :) Czesanie chyba ze dwa dni bez przerwy by mi zajęło.... :o

Link to comment
Share on other sites

Stosowałam preparat, o którym pisze Pysia, co prawda nie firmy Polfamix, ale myslę, że to podobny skład. Nazywa sie Roboran H i jest produkowany na Słowacji ( firma Univit ) . Niestety u mojej suki wystąpiły po nim problemy żołądkowe, więc nie było mi dane sprawdzić jego skuteczności :cry: Ale życze powodzenia ,a ja dalej sprawdzam swoje. Na razie sypie sie po nich jak ta lala :x Zobaczymy co urośnie na gruzach dawnej sierści...

Link to comment
Share on other sites

Pysiu!!! Czy ty widziałas jaki se ładny wstawiłam emblemacik :D Znasz moje umiejętności obsługi kompa i wyobraź sobie, żem sama bez niczyjej pomocy zmniejszyła zdjęcie i wstawiłam je tu. Powiedz prosze, żem dzielna misia :P Co prawda Solka była wtedy młodziutka ale jest!!!!!!!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

My podajemy Roboran H u Maxa (mieszaniec husky z podhalanem). Masiu ma po nim piękną, mocną i błyszczącą sierść. Natomiast lasencje nie tolerują tego preparatu. Ence dawałam omegan i rezultat nawet był widoczy. Kiedyś stosowałam też Biotin Forte i Petvital Derm Caps, ale poźniej były problemy z zamówieniami więc musiałam szukać czegoś na zastępstwo, przeszliśmy jednak na Lavete i mówie Wam jest znakomita.

Dziewczyny nasze domowe stadko powiększyło się o małego niufka. Marzenie domowych facetów spełnione wkońcu mają niuńka. Maluch wygląda tak
[url]http://tkaczykmonika.w.interia.pl/n/3.JPG[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ramzio pochodzi z Warszawskiej hodowli "Nufidea" Oli i Marka.
Na stronie hodowli jest dużo fotosów Ramzia, bo ja jeszcze nie wgralam na serwerka jego zdjęć z braku czasu :(
[url]http://www.nufi.waw.pl/szczeniaczki.htm[/url]
Ja chciałam kolejną niufkę brązową lub biało-czarną, jednak faceci się nie zgodzili, oni chcieli pasa i to czarnego. Tak więc kompromis ja mam trzeciego niufa a oni pierwszego niufowego psa i to czarnego :)

Link to comment
Share on other sites

Flafy! Wydało się czemu nie jeździłaś na wystawy :roll: Zbierałas kasę na następnego niufola :D Ale ci zazdroszczę :( Trzeci misiaczek!!! Gratuluję i niech rośnie zdrowo! Mi też się marzy niuf-mężczyzna, ale w kolejce do zakupu jest na drugiej pozycji, najpierw tybetańska dama, jak wszystko dobrze pójdzie, a potem czarny kudłaty facecik :) Jak się gdzieś w końcu nie pojawisz to słowo daję, że znajdę cię w tym Krakowie i wtargnę na teren prywatny!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote]Jak się gdzieś w końcu nie pojawisz to słowo daję, że znajdę cię w tym Krakowie i wtargnę na teren prywatny!!![/quote]

Proszę....proszę jakie groźby :D Na wystawach napewno się pojawimy, kiedyś napewno :evilbat:
A tak na serio to ostatnio dwa kierunki ciągnę w szkole, praca i do tego praktyki. Zero wolnego czasu, wszystkie soboty i niedziele zajęte i z wystaw nici :evil:
Pysia no patrz jaki ten świat mały sama rodzina mnie otacza :)
Niuniek jest zupełnie inny od dziewczy, flegamtyczny sraszniawo - chwała mu za to. Laski w szczenięcych latach a zwłaszcza Orka (wtedy i nadal) to wulkany energii, wszędzie ich pełno było i nigdy dość nie miał zabawy i szaleństw. Niuniek pobawi się i idzie spać, zje i śpi, wstanie idzie na siusiu i znowu śpi. Delikatny, slucha się i tak misiowaty, a jaki kaloryfer - zaoszczędze na ogrzewaniu 8)

Link to comment
Share on other sites

To chyba ta brązowa krew :) Moja też jest bardzo spokojna. Taka przytulanka:) Uwielbia pieszczoty i leżeć z nami w łóżku :wink: Co wcale nie znaczy że nie szaleje :o Ale tylko wtedy jak wie ze może. Jest bardzo grzeczna. To podobno najgrzeczniejszy pies na osiedlu. Pewnie Twój też będzie taki posłuchany :) Misio z uśmiechem ;)

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny pomocy!!!
Obie moje laski gubią sierść na maxa :evil: Wczoraj jak je dorwałam na codzienne szczotkowanie to aż mi ręce odpadły jak skończyłam, a i tak nawet połowy podszerstka nie wyczesałam. Wpadłam w taki trans aż zgrzebło złamałam :-?
Przez to że teraz są na polu, mają zrobiony kojec w ogrodzie i przez zime ciągle siedziały na polu zamiast iść do domu czy pomieszczenia gospodarczego, ich kłaki są tak grube że ja no nawet nie ejstem wstanie opisać jak się z tego cieszę. Do skóry nie idzie dotrzeć przez masę podszerstka. Wiecie dla mnie to nowość bo one nigdy tyle futra nie miały, a taki podszerstek to były marzenia.
Z wyczesaniem dam sobie radę, ale co z kolorem !! Teraz mam dwa rudzielce i jednego czarnego (Ramzesa). Co dawać aby kolor wrócił do stanu poprzedniego ?? Od tygodnia w Krakowie praży takie słońce, a lasencje wygrzewają sowje cielska, a futro rudzieje coraz bardziej. Dojdzie do tego że zamiast maść: czana to będzie maść: brązowa na zgłoszeniu na wystawę!! Patrzę tak na nie i aż się normalnie gotuje we mnie :evil:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...