Jump to content
Dogomania

mam chetnych na kundelki ale nie rozmnoze :->


annnka

Recommended Posts

ludzie bardzo chca miec psiatka po mojej suni a ja specjalnie :evilbat: jej nie rozmnazam bo to mix
wyglada jak dalmatynczyk tylko latki ma troszke jasniejsze(byla rodowodowa sunia o takim samym umaszczeniu tylko wyraznym+jedna latka wieksza) bo siersc ma troche dluzsza
[b]prosze nie rozmnazajcie takich psow
wezcie ze schroniska[/b]
czemu ludzie nie rozumia ze w schroniskach sa naprawde piekne psy i nie ma sensu rozmnazac mixow
chyba za malo media pokazuja schronisk
tez tak myslicie???

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Całkowicie się z toba zgadzam. Nie nalezy rozmnażać psów niehodowlanych, a psy z uprawnieniami hodowlanymi też nie musza mieć szczeniaków. I wcale z tego powodu nie sa nieszczęśliwe. I tak jest za dużo psów i trzeba ograniczyć ich ilość.
W TV zdecydowanie za mało pokazuje się psy schroniskowe, ludzie powini brać psy ze schronisk, a nie dawać zarabieć pseudohodowcom, którzy o rozmnazaniu, genetyce nie mają pojęcia. A jak ktos chce psa rasowego to tylko z dobrej hodowli chociaż takie psy też trafiaja sie w schroniskach, wystarczy tylko poszukać.

Link to comment
Share on other sites

Dokladnie sie z wami zgadzam, szczegolnie ze w schroniskach moze obecnie znalezc nawet rodowodowe i rasowe psy, do ktorych wlasciciele sie zwyczajnie.. nie przyznaja.. :| Nie mowiac o amstaffach,rottkach, ktorych bez rodowodu jest masa - takie same wlasnie nie rodowodowe sa w schroniskach - czemu ich z tamtad nie zabrac?

Ale niestety i tak moga wieksza jest na te rodowodowe bez papierow.. chociazby na przykladzie moich 3 psow z ktorych tylko jeden jest reproduktorem (chociaz wszystkie maja rodowody) - zainteresowanie kryciem moim beaglem bez uprawnien hodowlanych, pomimo iz jest on zbyt duzy jak na rase jest o wiele wieksze niz tym ktory jest reproduktorem z wieloma tytulami ;) :roll: Tylko co z tego ze ja odmowie... zgodzi sie inny... pazerny jedynie na pieniadze... :-?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

wiecie teraz zeby dostac szczeniaka kundelka to trzeba szukac albo daleko jechac czyli cos sie poprawia przynajmniej w okolicy
ludzie mnie katuja bo psisko jest swietnym strozem i ma dluzsza siersc czyli ocieplana budka bedzie ok. te psy w bloku by sie zameczyly ciagle sa w ruchu wiec stroz doskonaly
ale ma wade ma silny wech i niekoniecznie zawsze biegnie na zawolanie bo akurat cos wacha ogolnie to ok na podworko ale w schronach sa psy z zaletami mojej ale bez jej wad wiec wszyscy do schronisk po psy!!
nie wiem juz jak tym ludziom tlumaczyc
to samo z zeberami ptaszki latwe do rozmnozenia
po co ktos ma sie pastwic nad potomkami moich ludzie chca je odddac a ja slysze "czego im gniazdka nie dajesz? sprzedasz" i mnie szlag trafia
media za malo mowia o zwierzatkach "z drugiej reki"

Link to comment
Share on other sites

No cóż, są ludzie i parapety. Juz kilka razy pytano sie mnie, czy Lukas nie pokryje ich suki, zawsze mowie, ze jest kastratem(bo jest) wtedy jest spokój :)

Oczywiscie niektorzy są oburzeni, jak mozna kastrowac tak pięknego rodowodowego psa, który pewnie dawałby piękne szczeniaki...
A skad oni to mogą wiedziec, skoro nie byl na żadnej wystawie(jakos nie lubie sie w to bawić :P )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koma']Oczywiście się z Wami zgadzam w 100%

Mnie już wielokrotnie pytano na ulicy czy będę suńkę dopuszczać, bo jak tak to już od razu chcą sobie szczeniaka zamówić :roll: Tragedia.[/quote]

Ludzka głupota nie ma granic.
Chociaz w tym wypadku można ich trochę usprawiedliwić:roll: Komka jest przecież taka śliczna...

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się że każdemu właścicielowi suni przeszło choć raz przez myśl, żeby ją dopuścić, bo przecież taka piękna (wiadomo, dla właściciela zawsze jego pies będzie najpiękniejszy ;)) to i będzie miała piękne szczenięta itd...
Ale trzeba pomyśleć nieco dalej, w przyszłość, co się z tymi pięknymi szczeniakami stanie, może się urodzi 1 a może 10 i co wtedy?? Niestety wielu ludzi mysli o tym dopiero "po fakcie" a schroniska się zapełniają :(

[B]bellatriks[/B] dla mnie Komka jest najśliczniejsza, ale wiem że małych mieć nie będzie. A jak mnie bardzo będzie kusiło to ją wysterylizuję :cool1:

Link to comment
Share on other sites

ja tez uwazam ze moja jest najpiekniejsza ma fajny charakter i super strozuje ale ma tez swoje wady
w schronie psy sa cudowne
za malo w mediach mowia ludzie nie wiedza ze psa ktorego kupuja od pseudohodowcy moga dostac taniej ze schroniska i moze byc ladniejszy i miec lepszy charakter

Link to comment
Share on other sites

mimo,ze mnie sama problem pseudohodowli stresuje niemilosiernie,to nie dziwie sie,ze ludzie interesuja sie rozmnazaniem pieskow.Wiekszosc ludzi po prostu nie wie co to jest pseudohodowla i nie zastanawia sie nad konsekwencjami rozmnazania psow po ktorych nie bedzei nierodowodowych szczeniat.No i wielunie ma pojecia,ze w schroniskach mozna znalezc rasowe (lub rasopodobne), sprawdzone pod wzgledem charakteru pieski.Zamiast nazywac ludzi,ktorzy chcieliby szczeniaczki po waszych psach debilami,moze pomozcie im znalezc podobnego pieska przez dogomanie-psy w potrzebie, na pewno sa wsrod nich tacy,co po prostu nie wiedza (ja tez kiedys nie zastanawialam sie nad tym,ze piesek rasowy za 200zł to jeden plus-oszczednosc,a mnostwo minusow)i daliby dobry domek pieskom(na pewno lepszy niz schronisko) I przede wszystkim łagodnie tłumaczyc,bo ludzie sa nieoswieceni,a jak taki jeden sie dowie,to moze i znajomemu przekaze i bedzie dobrze:) pzdr

Link to comment
Share on other sites

no i oczywiscie olbrzymi respect dla tych co nie tylko nie rozmnazaja swoich pieskow,ale je kastruja i sterylizuja,bo niestety pieski czasem gina albo je kradna,zeby sobie pseudohodowle zalozyc:( a jak jest piese bezplodny to potomstwa nie bedzie i kropka i nawet łatwiej takiego odzyskac!!

Link to comment
Share on other sites

w tej chwili gadam przez gg z koleżanką która rozmnaża kundle dwa razy na rok!!!! Mam nadzieje, że coś jej świtnie w główce po mojej wypowiedzi:angryy: :mad: Mam serdecznie tego dość!! I napisała mi, że te psy ma już 10 lat!!!!!!! :-o szczęka mi opadła:angryy: :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arwenka']Zamiast nazywac ludzi,ktorzy chcieliby szczeniaczki po waszych psach debilami,moze pomozcie im znalezc podobnego pieska przez dogomanie-psy w potrzebie, na pewno sa wsrod nich tacy,co po prostu nie wiedza (ja tez kiedys nie zastanawialam sie nad tym,ze piesek rasowy za 200zł to jeden plus-oszczednosc,a mnostwo minusow)i daliby dobry domek pieskom(na pewno lepszy niz schronisko) I przede wszystkim łagodnie tłumaczyc,bo ludzie sa nieoswieceni,a jak taki jeden sie dowie,to moze i znajomemu przekaze i bedzie dobrze:) pzdr[/quote]
wlasnie to robimy
ci co rozmnazaja to potrzebuja tylko kolejne do mnozenia
niech zajrza na psy w potrzebie

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mamy piękniuchną DONkę SAFRI i mieliśmy chętnych na gębę na szczeniaki.Ale podjęto decyzję o sterylce bo mam świadomość, że nasz MIX nie nadaje się na przekazanie genów bo charakterek to nie za idealny, poza tym wiele piękności czeka w schronisku. Kupiliśmy suczkę od handlarza - czego już w życiu nie zrobię ! - ale wiedzę na temat kupowania psa nabyłam potem....Safri jest już po sterylce i wiem , że decyzja była słuszna! Nie będzie szczeniaków - kandydatów do schroniska, nie będzie uciążliwości cieczkowych i nie będzie ropomacicza.

Próbuję przekonywać znajomych o takim wyjściu i rozwiązaniu problemu ale jest to bardzo trudne bo nikt nie poczyta, rad fachowców nie zaczerpnie i każdy WIE NAJLEPIEJ......Smutne ale prawdziwe. Żygać się chce na to wyedukowane społeczeństwo i na ten szalony pęd do wiedzy.

O czym my mówimy - są tacy co odrobaczają raz w życiu....:shake:

Link to comment
Share on other sites

A ja jak brałam moją Torcię to specjalnie chciałam wziąć suczkę, żeby ją od razu wysterylizować. Wiem, że to nie zmniejszy ilości bezdomnych zwierząt jakoś bardzo, ale jakby trafiła nie do mnie, a do kogoś innego, to mogłaby przecież przez całe swoje życie urodzić kilkanaście lub kilkadziesiąt szczeniąt, a tak będzie zero :lol: No i jakby więcej ludzi zaczęło tak robić to naprawdę byłoby coraz mniej bezdomnych kundelków.

No i mamy jeszcze w domku pudla średniego. Niestety jest bez rodowodu. Ma już prawie 4 lata. Moja siostra pewnego pięknego dnia zaciągnęła mamę i pokazała jej te białe kuleczki i mama uległa, ale teraz już więcej nie będzie psów bez rodowodu u nas w domu, oprócz kundelków oczywiście.

Pewna pani raz nas zaczepiła i zapytała czy Oskar nie pokryłby jej suczki, bo z białym to jeszcze nie miała szczeniaków :crazyeye: I zaczęła wymieniać, że miała już z czarnym i brązowym. A ta jej suczka to już nie wyglądała na najmłodszą. Oczywiście od razu bez zastanowienia powiedziałam nie. A pani była zdziwiona:a dlaczego? To jej mówię, że dużo jest psów w schroniskach itp. A ona mnie źle zrozumiała i mówi do mnie: no dobrze to się jakoś rozliczymy, mogę dać szczeniaka zamiast pieniędzy. Tylko po co mi kolejny pies bez rodowodu? :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koma']Wydaje mi się że każdemu właścicielowi suni przeszło choć raz przez myśl, żeby ją dopuścić, bo przecież taka piękna (wiadomo, dla właściciela zawsze jego pies będzie najpiękniejszy ;)) to i będzie miała piękne szczenięta itd...
Ale trzeba pomyśleć nieco dalej, w przyszłość, co się z tymi pięknymi szczeniakami stanie, może się urodzi 1 a może 10 i co wtedy?? Niestety wielu ludzi mysli o tym dopiero "po fakcie" a schroniska się zapełniają :(

[B]bellatriks[/B] dla mnie Komka jest najśliczniejsza, ale wiem że małych mieć nie będzie. A jak mnie bardzo będzie kusiło to ją wysterylizuję :cool1:[/quote]
No mi nie przyszło i nie przyjdzie, żeby moja Torcia miała szczeniaki, chociaż też jest piękna :cool3:
Koma po co czekać aż będzie kusiło? Nie lepiej już teraz? :lol:

Link to comment
Share on other sites

A moja Tesa właśnie ma cieczke :diabloti: :diabloti: i już amator był na krycie :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: już pomijam że to kundel i dysplatyczny wdodatku , pomijam również przepełnione schroniska , ale jak sobie wyobrażam że by się urodziło takich 12 potworów które by zjadły mi mieszkanie pół ogródka i bóg jeden wie co jeszcze to powiem że nigdy za nic żadnych szczeniaków w ilości hurtowej :diabloti: :diabloti: te moje niby dorosłe a jakie sieją spustoszenie.
I już dość mam tych wszędobylskich czerowonych plamek bo oczywiście majty zostały zjedzone :angryy: :angryy: :angryy: o zakochanych amantach pod bramą już nie wspomne.

Dobra suka to wysterylizowana suka

Link to comment
Share on other sites

Mam u siebie taką jedną suke - ma rodowód, ma dobry charakter i jest naprawde piękna - problem w tym, ze jest piekna jako pies - a nie jako pies tej akurat rasy (ehhmm... błekitna pregowana fila, z niebieskimi oczami i wzrostem 78 cm - taka chodząca wada... w dodatku kuśtykajaca po złamaniu nogi) nie wiem co zrobiliby moi rodzice... ale po jej pierwszej cieczce, przedstawiłam im taki czarny scenariusz co sie stanie jesli nie ciachnie sie jej, ze lepiejnie mowic:diabloti: No i teraz mamy - piękny anty-wzorzec po sterylce... (co nie przeszkadza jej w "zarabianiu" na siebie - oddaje krew :D)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iras']Mam u siebie taką jedną suke - ma rodowód, ma dobry charakter i jest naprawde piękna - problem w tym, ze jest piekna jako pies - a nie jako pies tej akurat rasy (ehhmm... błekitna pregowana fila, z niebieskimi oczami i wzrostem 78 cm - taka chodząca wada... w dodatku kuśtykajaca po złamaniu nogi) nie wiem co zrobiliby moi rodzice... ale po jej pierwszej cieczce, przedstawiłam im taki czarny scenariusz co sie stanie jesli nie ciachnie sie jej, ze lepiejnie mowic:diabloti: No i teraz mamy - piękny anty-wzorzec po sterylce... (co nie przeszkadza jej w "zarabianiu" na siebie - oddaje krew :D)[/quote]

Dokladnie moglabym sie podpisac pod Twoim postem.:cool1:


Mam piekna niewystawowa rodezjanke, po wypadku.
Oczywiscie oprocz tego, ze ma trzeci wicherek i krzywy nadgarstek po zlamaniu jest najpiekniejsza rodezjanka na Swiecie!

Swoja droga jak tak patrze na ringi to rzeczywiscie tak jest, ale to juz inna sprawa!:cool3:


BTW czy Twoj pies dostaje jakas kase za krew?
Bo mysmy oddaly calkiem za friko.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...