Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Grey']Omry yorki też nie są dla Ciebie.[/QUOTE]

Grey największy znawco rasy, a co z odpowiedzią na moje pytanie?

Moje psy wg Ciebie wyglądaja jak "obraz nędzy i rozpaczy", ale odpowiedzi nie udzieliłeś.

Widocznie kolejna osoba na forum która jest tutaj tylko po to aby krytykować innych.

Link to comment
Share on other sites

Natalio ja wiem jak różne mają yorki włosy i sprawiają problemy pielęgnacyjne , ale proponowane przez Ciebie fryzury dla mnie są antyreklamą.Ty strzyżesz sobie bardzo krótko , ale bawisz się kucykiem .Nie to co się Tobie podoba , a co jest dobre dla psa .
Normalne jak włosy zarastają to się skraca , ale na odpowiednią długość .Uszy odsłonięte , okrągła grzywka , strzyżenie z włosem, łagodne przejścia , falbaneczka pod skosem przycięta .Oczywiście trzeba systematycznie czesać .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Natalia&Lola']Chyba aż taką "nędzą i rozpaczą" nie są w porównaniu do teg psa którego strzygła psia specjalistka- [URL]http://www.facebook.com/photo.php?fbid=469123046458074&set=a.465181900185522.94156.167056143331434&type=1&theater[/URL] [/QUOTE] Tak, pies wyciachany koszmarnie...ale wystarczyło zadać sobie trochę trudu i doczytać,że to jest bardzo ciężko chory psiak...więc i z porządnym strzyżeniem mógł być problem i zapewne chodziło tylko o skrócenie włosa w jakikolwiek sposób...

Link to comment
Share on other sites

No tak, jak ktoś lubi yorki obstrzyżone na krótko to niezły z niego psychol :evil_lol: Ciekawe, co byś Greyu powiedział na obciętego "na zapałkę" (= na równo, na krótko) pudla? Też ktoś nie ma prawa tak ostrzyc własnego psa? Bo pudel to pompony, czapeczka i goły zadek?

Link to comment
Share on other sites

No szczerze, to właśnie ja zaszalałam i ciachnęłam pudelsa na zapałkę. Pierwszy raz. I chyba ostatni. Jest śliczny - taka ostrzyżona "łowiecka", cieplutki, widać jak uszkami strzyże, bo ma lekkie, ostrzyżone uszy - nic tylko przytulać i niech się wzorce bujają. Ale zimno biedakowi. A w upalne lato, podejrzewam, z kolei szybciej by się przegrzewał.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']No szczerze, to właśnie ja zaszalałam i ciachnęłam pudelsa na zapałkę. Pierwszy raz. I chyba ostatni. Jest śliczny - taka ostrzyżona "łowiecka", cieplutki, widać jak uszkami strzyże, bo ma lekkie, ostrzyżone uszy - nic tylko przytulać i niech się wzorce bujają. Ale zimno biedakowi. A w upalne lato, podejrzewam, z kolei szybciej by się przegrzewał.[/QUOTE]

A masz jakieś zdjęcia?
Ja co prawda nie mam rasowego pudla, tylko mix, ale na lato jest ścinana bardzo króciutko i nie zauważyłam, żeby się przegrzewała. Teraz na zimę ma dłuższe futro i czasem jak w domu robimy coś szalonego, to szybciej robi jej się gorąco, niż jak jest łysa, od razu wypija litry wody i kładzie się na płytkach ;).

Link to comment
Share on other sites

No nie rozumiem, drogi Greyu, gdyż sam sobie przeczysz :) Bo albo ktoś robi "jak chce" albo "na [U]odpowiednią[/U] długość" - a dla każdego może to oznaczać coś innego. A jak ktoś wstawia strzyżone króciutko psy, to zawsze masz niemiłe uwagi, że to źle, tamto źle. A może się to komuś podoba, tak po prostu, a wzorce czy modę ma w poważaniu i tyle ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja nie mam zamiaru strzyc/ golić inaczej swoich psów! Tak mi się podoba, im jest wygodnie i mi.
Pies miał od zawsze ładny, prosty włos, bardzo łatwy w utrzymaniu, suka jednak gruby, kręcony.

Taka fryzura mi się podoba i nie mam zamiaru tego zmieniać.

PS codziennie jestem przy jednym z warszawskich psich salonów, typowo yorkowych, gdzie wiosna/ lato wychodzi kilka dziennie OGOLONYCH NA ŁYSO psów! Jedne mają kitki jak moje, inne grzywki, pozostawiane "firanki"- łatwiejsze wg mnie zostawienie tej resztki włosów bo łatwiej takiemu specjaliście. Golenie klatki i szyjki oraz pachwin przy tylnych łapkach jest pracochłonne i trzeba uważać.

Najważniejsze, że moje psy są ze mną szczęśliwe i nie są tak puste, że nie mają modnych fryzur to jest foch! :) heheeh

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']Grey pokaz mi prosze twoje strzyzenie na odpowiednia dlugosc :lol: Czekam na foty :cool3:[/QUOTE]

Ja już czekam na zdjęcia od wczoraj i Grey jakoś nie ma on smiałości ich opublikować....

Jak pisałam wcześniej- Grey jest typową osobą która jest na forach po to aby krytykować innych. Sam nic pokazać nie umie. A wszysycy którzy mają inne zdanie są krytykowani.

Link to comment
Share on other sites

Grey, a tak zupelnie owaznie to jak strzyrzesz yorasa - oczywiscie jedwabniaka na 9 mm z wlosem ?? Ja czasami porywam sie na 5 mm z wlosem i w sumie to maszynka zbiera wlsy wybiorczo i 10 razy musze poprawiac w tym samy miejscu, strzyzenia 9 mm z wlosem sobie nie wyobrazam. Jak fizycznie to robisz, bo dla mnie to jest niewykonalne. Bede wdzieczna za rade. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Letaa strzyżenie z włosem jest więcej pracochłonne , nie wszystkie ostrza tną , trzeba kilkakrotnie powtarzać.oczywiście trzeba dokładnie przygotować włosy do skrócenia (wyczesanie,trymowanie ) .Ostrza 7mm i 9mm mam podwójne , bo to są podstawowe grubości .Często używam 3 grubości 5;7 i 9mm . Oczywiście przydaje się druga prędkość .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Illusion']A masz jakieś zdjęcia?
Ja co prawda nie mam rasowego pudla, tylko mix, ale na lato jest ścinana bardzo króciutko i nie zauważyłam, żeby się przegrzewała. Teraz na zimę ma dłuższe futro i czasem jak w domu robimy coś szalonego, to szybciej robi jej się gorąco, niż jak jest łysa, od razu wypija litry wody i kładzie się na płytkach ;).[/QUOTE]
Niestety tylko portrecik i to już w 4 tygodnie po strzyżeniu:
[url]http://i46.tinypic.com/2s9eys0.jpg[/url]
Zawsze, po krótkiej drzemce w pieleszach, spał na terakocie/panelach a teraz pcha się do łóżka i zostaje tam do rana ;)
Strzygłam go kiedyś trochę jakby "na lwa" (z mocnym naciskiem na "jakby" ;))
[url]http://i53.tinypic.com/fz66au.jpg[/url]
To były już ciepłe, słoneczne dni i wtedy wyraźnie można było zauważyć, że tyłek nagrzewa mu się szybko, a jak wsunęło się palce w tę niby "grzywę", to tam skóra była chłodniejsza. Chociaż przy ciemnym psie, to po dłuższym spacerze w słońcu to wsio rybka - tak czy siak ciepło.
Niemniej z moich doświadczeń wynika, że i latem trochę dłuższa, ale dobrze rozczesana sierść jest lepsza dla niż bardzo krótkie strzyżenie.
Z psami jasnymi może być inaczej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Niestety tylko portrecik i to już w 4 tygodnie po strzyżeniu:
[URL]http://i46.tinypic.com/2s9eys0.jpg[/URL]
Zawsze, po krótkiej drzemce w pieleszach, spał na terakocie/panelach a teraz pcha się do łóżka i zostaje tam do rana ;)
Strzygłam go kiedyś trochę jakby "na lwa" (z mocnym naciskiem na "jakby" ;))
[URL]http://i53.tinypic.com/fz66au.jpg[/URL]
To były już ciepłe, słoneczne dni i wtedy wyraźnie można było zauważyć, że tyłek nagrzewa mu się szybko, a jak wsunęło się palce w tę niby "grzywę", to tam skóra była chłodniejsza. Chociaż przy ciemnym psie, to po dłuższym spacerze w słońcu to wsio rybka - tak czy siak ciepło.
[B]Niemniej z moich doświadczeń wynika, że i latem trochę dłuższa, ale dobrze rozczesana sierść jest lepsza dla niż bardzo krótkie strzyżenie.
Z psami jasnymi może być inaczej.[/B][/QUOTE]

Pewnie jest to bardzo indywidualne ;).
W tej fryzurce z pierwszego zdjęcia wygląda lepiej :evil_lol:. Ja swoją suczkę lubię najbardziej właśnie wtedy, jak jest "łysa", w futrze wygląda jak mop no, ale nie będę jej strzyc na krótko teraz, więc czekam aż przyjdą nożyczki i jak efekty będą znośne, to się tu pochwalę moimi zdolnościami groomerskimi :lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Letaa strzyżenie z włosem jest więcej pracochłonne , nie wszystkie ostrza tną , trzeba kilkakrotnie powtarzać.oczywiście trzeba dokładnie przygotować włosy do skrócenia (wyczesanie,trymowanie ) .Ostrza 7mm i 9mm mam podwójne , bo to są podstawowe grubości .Często używam 3 grubości 5;7 i 9mm . Oczywiście przydaje się druga prędkość .[/QUOTE]

Jak Ty chcesz wytrymowac wlos jedwabistego yorka?x:razz: Bo mnie sie ta sztuka nigdy jeszcze nie udala...Co ma do tego druga predkosc maszynki skoro ostrze nie chwyci wlosa....

Link to comment
Share on other sites

Geyowi pewnie chodzilo o skracanie szorstkich z wlosem po wytrymowaniu, ale odpuscmy szorstkie. Dla mnie nieralne niest strzyzenie jedwagistego yorka na 9 mm z wlosem, a jesli dla kogokolwiek jest to realne, to bardzo chetnie sie zapoznam z tym jak to robi. Oczywiscie mowie o yorku czyli psiaku zwykle 2-3 kg, max do 5 kg, a nie psie w typie yorka wazacego 10 kg, bo tu juz pewnie ciut prosciej.

Odnosnie pudla to dla mnie lepiej we fryzurce na lwa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...