Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[B]yorkomanka [/B]Ta 1 fotka to prosto od fryza? :-o



Jejuu jak patrze na te wasze psiaki ktore sa tak pieknie ostrzyzone...To sama juz bym chciala opitolic mojego malucha... ale okropnie sie boje jechac na wizyte bo jak widze jak maly sie boi maszynki to az mnie glowa zaczyna bolec.. :-( ja nie wiem jak przezyjemy... to pierwsze ciecie... eeeh... (dobrze ze bedzie ono dopiero na wiosne)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
[INDENT] Yorkomanka, powiedz że sama to zrobiłaś... [/INDENT][/QUOTE]Czy ja to zrobiłam:crazyeye:? Gdybym to ja robiła to może nie wyglądał by najlepiej ale nie miałby tak obrzempolonych uszu:eviltong:
[QUOTE] Bo jeśli za to zapłaciłaś, to fryzjer Ci powinien raczej zapłacić... ;-)[/QUOTE]no właśnie:mad: Powiedziałam jak ma wyglądać nawet pokazałam a i tak zrobiła po swojemu:angryy:
[QUOTE]Ta 1 fotka to prosto od fryza? :-o
[/QUOTE]nie kapuje czemu dałaś zdziwioną minkę a skąd? Prosto z piwnicy?:eviltong: I nie kilka dni po:p
[QUOTE][B] [/B]

[INDENT] A teraz zadanie dla Ciebie:evil_lol:
Spojrz na fotke i powiedz co jest zle:cool3: [/INDENT]

[/QUOTE]
ale na którą fotkę?:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Yorkmanko powiedz gdzie strzygłaś ku przestrodze. Czytałam Twoją krytykę na temat fryzury yorka i myślę sobie , że krytyk z Ciebie kiepski :) Ja swoje psy obcinam sama i ciągle coś mi nie gra , ale jak zobaczyłam fryzurę Twojego psa to nie powinnam mieć kompleksów . Nie podobają mi się uszy wygolone na "pałę"
tam powinny być włosy , zwłaszcza jak jest kucyk , którego osobiście nie lubię. chyba musisz trochę zapuścić swojego psiaka , w zarośnięciu jest mu bardziej do twarzy . Może kiedyś się odważę wstawić fotki z tym co zrobiłam swoim psom , na razie ich nie ciapię , bo zima sroga :(
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Dusio Yorkomanki lepiej wyglądał przed ,jak postrzyżeniu .Do zrobienia yorka wystarczą nożyczki proste , krzywe i degażówka dwustronna oraz maszynka z ostrzem 7 mm. Gdzie jest styl teriera ?[/QUOTE]

to ma być złota rada na wszystkie jorki? :razz:
przecież każdy pies jest cięty według widzi mi się właściciela więc niektórzy chcą np na 3 mm a nie na 7 mm więc po co generalizujesz?

Styl terriera? nie rozumie kompletnie tego stwierdzenia, że niby jak ma wyglądać jork?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Yorkmanko powiedz gdzie strzygłaś ku przestrodze[/QUOTE]Nie bój się nie trafisz tam, masz za daleko (ja jestem z Wałbrzycha) ;)
[QUOTE]Nie podobają mi się uszy wygolone na "pałę"[/QUOTE]a myślisz że mi się podobały?:-( teraz już wyglądają dużo lepiej (zdjęcie niżej)
[QUOTE]Dusio Yorkomanki lepiej wyglądał przed ,jak postrzyżeniu [/QUOTE]ale to jest zdjęcie z teraz strzyżony był w sierpniu:roll:
przed wyglądał prawie tak jak teraz le miał trochę dłuższe włoski i ładną kitkę:p
Mam nadzieję że wiosną będzie ładnie ostrzyżony chyba pójdę z nim do fryzjerki u której był 1 raz (ale obcinaliśmy wtedy tylko uszka) oprócz niej jest jeszcze jedna która dojeżdża do domu widziałam zdjęcia piesków przez nią zrobionych i były ładne no ale nie podobały mi się uszy i wygolone noski... za to ta pierwsza bez mojego wyraźnego pozwolenia obcięła mu włoski nad oczami przez co potem długo się męczyłam z robieniem kilku kitek żeby włosy do oczek nie wchodziły:shake:

Link to comment
Share on other sites

Yorkomanka Twój york wygląda lepiej teraz zarośnięty niż po tej wizycie...naprawdę. Widzę że uszka sama mu podcinasz, same szpice nakróciutko ok, ale to co już z boków wystaje powinno mieć długość całych włosów na kufie....tak mi się wydaje i tak mi się podoba. Nie obcinaj go :D teraz jest super, troszeczkę łapki nieproporcjonalnie do sukienki. Rozumiem że sukienkę skracasz bo sobie obsikuje, czy dla wygody?

Link to comment
Share on other sites

no to ja lecę dalej monotonie z yorkami:
nr 1 przed
[IMG]http://lh5.ggpht.com/_jp0qOrb1_-4/TQzkZxJR9LI/AAAAAAAADCQ/5-Kb150auHY/DSC_0001.JPG[/IMG]
po:
[IMG]http://lh3.ggpht.com/_jp0qOrb1_-4/TQ_FtHD_v9I/AAAAAAAADBs/xpbo4t2xGmA/DSC_0008.JPG[/IMG]
[IMG]http://lh5.ggpht.com/_jp0qOrb1_-4/TQ_FwGG5O0I/AAAAAAAADBw/yB9rQRsLPIs/s512/DSC_0014.JPG[/IMG]

nr 2 miałam go nie wstawiać ale wstawie bo ma inną strukturę sierści i strzyżenie inaczej wygląda. Pies nie jest zrobiony tj powinien ale prosze o wyrozumiałość, bo mi prąd wyłączyli - zdążylam tylko rozkołtunić,wykąpać i wysyszyć a reszta po ciemaku więc na warunki jakie miałam to i tak jest super
przed:
[IMG]http://lh3.ggpht.com/_jp0qOrb1_-4/TQzkcMh-oLI/AAAAAAAADBk/Yz6TI-YtiWM/DSC_0016.JPG[/IMG]
po:
[IMG]http://lh6.ggpht.com/_jp0qOrb1_-4/TQ_F7KdScFI/AAAAAAAADCE/qpmeb2f9KhE/s512/DSC_0017%20%282%29.JPG[/IMG]
[IMG]http://lh5.ggpht.com/_jp0qOrb1_-4/TQ_F7nxTyDI/AAAAAAAADCI/nXApxOmflxU/DSC_0019.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

U jorków jest taka dowolność cięcia :roll: a wychodzą wam takie fryzury :razz:
nie podoba mi się

U pierwszego głowa jeszcze ujdzie, ale reszta... powiem tylko że fryzura kompletnie nie dobrana do budowy psa, wygląda jak szczur.
U drugiego, rozumiem że warunki były jakie były ale pies jest tragicznie nieproporcjonalny :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NightQueen']U jorków jest taka dowolność cięcia :roll: a wychodzą wam takie fryzury :razz:
nie podoba mi się

U pierwszego głowa jeszcze ujdzie, ale reszta... powiem tylko że fryzura kompletnie nie dobrana do budowy psa, wygląda jak szczur.
U drugiego, rozumiem że warunki były jakie były ale pies jest tragicznie nieproporcjonalny :shake:[/QUOTE]
Zgadzam się z Tobą w 100%;-)

Link to comment
Share on other sites

Darianna nie wiem o co ci chodzi?

Doginko i NightQueen ja specjalnie wstawiam yorki z różnymi budowami tj prosiła jedna z osób tu. Nie wstawiam tylko tych co pięknie wyglądają w fryzurach i mają dobre budowy, bo wiadomo, ze one bedą wyglądały ładnie. Niestety temu pierwszemu włosa nie dokleję i pleców nie wyprostuję a drugiemu ani szyji ani tułowia nie wydłużę. Jedne wygląda szczurzo bo taki jest a drugi na żywo wyglada jakby miał tylko głowę i tyłek, bez szyji w ogóle. Te yorki takie są, skoro masakrycznie je zrobiłam to proszę podajcie co mogłam lepiej zrobić. No dowolność cięcia jest no i co z tego? zaproponuj co mogłam zrobić jeżeli do mnie mówi właściciel krótko i klasycznie? Bo ja innego pomysłu nie mam i klasycznie to dla mnie strzyże się tak, inaczej mnie nie uczono i nie widziałam ew. tył typowo na westa ale tego nie lubię bo potem te zostawione z tyłu włosy wyglądają tragicznie(tym bardziej jezlei pies ma ich mało, takie wiszące frendzle), ludzie ich nie chcą.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] zaproponuj co mogłam zrobić jeżeli do mnie mówi właściciel krótko i klasycznie? [/QUOTE]krótko i klasycznie w pierwszym przypadku mogło też być przy nieco dłuższej sierści na grzbiecie (dłuży włos zakryłby wygięty kręgosłup) Ja jak ścinam psy to zawsze słyszę "najkrócej jak się da" ale tłumaczę że pies będzie wyglądał jak szczur i dochodzimy do kompromisu.
Jeżeli pies nie jest doskonały to fryzurą się go poprawia i to jest w przypadku każdego psa, nie tylko kundla ale i rasowego, fryzura to zabieg upiększający poniekąd, trzeba się sugerować budową, jeśli pies jest szczupły i ma długie nogi to trzeba je optycznie zmniejszyć, ja bym nie wycinała tyłu tak bardzo bo to wydłuża jeszcze nogi i pomniejsza psa optycznie (mówię o pierwszym zdjęciu)
Jeśli chodzi o drugiego (mam podobnej budowy klienta, małą nieproporcjonalną sukę do tego z nadwagą). Zaczynając od głowy, po co takie obfite policzki? głowa jest przez nie duża i kwadratowa, pies poszerza się optycznie. Jeżeli jest niskopodłogowy to pozbyłabym się krawatki, wydłuży mu to przedpiersie. przednie nogi są strasznie duże, przecież można było skrócić z nich włos jeszcze, są bardzo nieporoporcionalne w porównaniu z tyłem, ja bym usunęła z nich włos o połowę, krótsza falbanka podniosłaby optycznie psa do góry i go wydłużyła

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ilka21'] tył typowo na westa ale tego nie lubię bo potem te zostawione z tyłu włosy wyglądają tragicznie(tym bardziej jezlei pies ma ich mało, takie wiszące frendzle), ludzie ich nie chcą.[/QUOTE]

O jaki tył Ci chodzi??O te włosy przy dupce?? Jakie wiszące frędzle?Możesz mi pokazać na jakimś zdjęciu o jakie frędzle Ci chodzi?
Przy pierwszym psiaku owszem wyszedł Ci ładny owal ale akurat u tego psiaka zrobiłabym typową yorkową głowę czyli ścięła tylko uszka i całość wyrównała na dole na prosto, przedpiersie mi się takie też nie podoba, niezależnie jaki pies. Bo to przejście powinno się zrobić do najkrótszych włosów a nie takie zwisające jednej długości kłaczki. Przednie łapki robisz nieproporcjonalnie do tylnich, jak i w numer 1 tak i w numer 2.
Drugi psiak ma bardzo gęsty włos z dużą ilością podszerstka...główka no cóż owal Ci nie wyszedł ;/ przedpiersie tak samo i łapki przednie wyglądają komicznie :P Trudno jest utrzymać czystość w takich bambarołach. One są niepotrzebne a ponadto widać że psiak ma problemy z łapkami (zaczerwienione zabrazowiałe przestrzenie między palcowe, które powinny być wycięte na króciutko)

Link to comment
Share on other sites

NightQueen (nie umiem multicytatów więc dam tak)
"krótko i klasycznie w pierwszym przypadku mogło też być przy nieco dłuższej sierści na grzbiecie (dłuży włos zakryłby wygięty kręgosłup) Ja jak ścinam psy to zawsze słyszę "najkrócej jak się da" ale tłumaczę że pies będzie wyglądał jak szczur i dochodzimy do kompromisu."
Nie każdy chce kompromis ten pies i tak był strzyżony na 13 mm a normalnie strzygę na 6 badź 9.Jak widziałas "przed" i dłuższy włos nie ukrywa a tym bardziej odstaje tam on, nie każdy klient chce kompromis, ja osobiście w ogóle bym go nei strzygła na króko tylko zostawiała w włosie półdługim.

"Jeżeli pies nie jest doskonały to fryzurą się go poprawia i to jest w przypadku każdego psa, nie tylko kundla ale i rasowego, fryzura to zabieg upiększający poniekąd, trzeba się sugerować budową, jeśli pies jest szczupły i ma długie nogi to trzeba je optycznie zmniejszyć, ja bym nie wycinała tyłu tak bardzo bo to wydłuża jeszcze nogi i pomniejsza psa optycznie (mówię o pierwszym zdjęciu)"
Owszem poprawia się ale nei każdego można na tyle ile by się chciało i pamiętajcie ze pies ma własciciela i to że tobie czy mi się coś nie podoba to nie znaczy że jemu też.

"Jeśli chodzi o drugiego (mam podobnej budowy klienta, małą nieproporcjonalną sukę do tego z nadwagą). Zaczynając od głowy, po co takie obfite policzki? głowa jest przez nie duża i kwadratowa, pies poszerza się optycznie. Jeżeli jest niskopodłogowy to pozbyłabym się krawatki, wydłuży mu to przedpiersie. przednie nogi są strasznie duże, przecież można było skrócić z nich włos jeszcze, są bardzo nieporoporcionalne w porównaniu z tyłem, ja bym usunęła z nich włos o połowę, krótsza falbanka podniosłaby optycznie psa do góry i go wydłużyła"
Dziewczyny zobaczcie że na żadnym zdjęciu psy nie mają przedpiersia z jednakową długością włosa i z tym nie mogę się zgodzić że mają, bo widac ze nie mają i zawsze je cieniuję.
Oczywiście że drugi pies powinien być lepiej zrobiony ale czytajcie to co piszę :NIE BYŁO ŚWIATŁA więc proszę wyłącz sobie o godz 16 światło w domu plus ani jedna świecąca się latarnia i wykończ psa - jestem bardzo ciekawa jakby wyglądał...przecież widzisz że wstawiam nie od dziś zdjecia psów robionych przeze mnie i żaden nie ma takiego kwadraciaka....

Evelynka
"O jaki tył Ci chodzi??O te włosy przy dupce?? Jakie wiszące frędzle?Możesz mi pokazać na jakimś zdjęciu o jakie frędzle Ci chodzi?"
No tak skoro na westa to ma włos tam gdzie west z tyłu więc nie ma sensu szukac po necie bo nie chce mi się, takowy włos miał ten pies nr1 zostawiony u poprzedniego fryzjera więc widac i tu na focie przed.

"Przy pierwszym psiaku owszem wyszedł Ci ładny owal ale akurat u tego psiaka zrobiłabym typową yorkową głowę czyli ścięła tylko uszka i całość wyrównała na dole na prosto, przedpiersie mi się takie też nie podoba, niezależnie jaki pies. Bo to przejście powinno się zrobić do najkrótszych włosów a nie takie zwisające jednej długości kłaczki. Przednie łapki robisz nieproporcjonalnie do tylnich, jak i w numer 1 tak i w numer 2."
Ale czy ty też bierzesz pod uwagę co klient chce i że nie zawsze twoja wizja zgaza się z jego? Bo jeżeli dostaję informację w pierwszych słowach "na szczeniaczka" to klient oczekuje tego.Do tego nr 1 ma tak mało włosa że masakra, nawet linia falbanki która powinna być inaczej zrobiona(akurat do tego żadna z was nie ma żadnych ale a ja mam) bo pies dalej już nie ma włosa i jakbym mu zrobiła tj powinien miec to były by straszne prześwity ale sylwetka na pewno by lepiej wygladała -więc coś za coś.Łapki ja strasznie lubię puchate choć u 2 są za duże ale powtarzam się czytajcie co piszę.

"Drugi psiak ma bardzo gęsty włos z dużą ilością podszerstka...główka no cóż owal Ci nie wyszedł ;/ przedpiersie tak samo i łapki przednie wyglądają komicznie :P Trudno jest utrzymać czystość w takich bambarołach. One są niepotrzebne a ponadto widać że psiak ma problemy z łapkami (zaczerwienione zabrazowiałe przestrzenie między palcowe, które powinny być wycięte na króciutko)"
No i ponownie się powtórzę, tak owalu nie ma jest kwadrat i pies nie proporcjonalny jest przez to między innymi ale naprawdę proponuję to samo co NightQueen zrobić go w takich warunkach jak ja i ja chętnie wtedy też pooglądam sobie. Ja niestety nie odważę się bardzo przystrzygać gdy nie widzę bo tu nawet nie chodzi o cos ze za dużo wytnę ale mogę psu krzywdę zrobic, a zaczerwienienie nie koniecznie jest objawem problemu z łapkami często wylizywanie jest spowodowane psychiką psa, przy stresie i stąd są odbarwienia.
Ja rozumiem wszytskie rady i je cenię ale na prawdę trzeba brać pod uwagę co podoba się klientowi, plus w przypaku tego drugiego brak światła bo na prawdę to nie jest wtedy prosta sprawa a pisłam o tym.Każdemu z nas co innego się podoba ale wg mnie pies nr 1 ma fryzurę dobrze wykonaną a czy komuś ona się podoba czy nie to już inna rzecz bo to jak z fryzjerem ludzkim. Pies nr 2 jest jak dla mnie nie dokończony, nie taki jak powinien być ale pisałam to odrazu więc dziwi mnie takie ocenianie jego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...