Jump to content
Dogomania

Seterki


Guest Allie

Jaka waszym zdaniem jest najfajniejsza odmiana setera?  

437 members have voted

  1. 1. Jaka waszym zdaniem jest najfajniejsza odmiana setera?



Recommended Posts

Co sądzicie o seterkach irlandzkich? Jaka według was powinna być osoba chcąc mieć takiego pieska? Mam nadzieję że już wkrótce będę właścicielką wymarzonej suni
:dog: :x-mas:

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Osobą,która stanie sie właścicielem psa tej rasy musi być ktos,kto jest odpowiedzialny(niezależnie od zwierzaka-ogólnie),wiedzący,że pies to ogromna odpowiedzialnośc(na to składa sie wiele czynników takich jak opieka wet.,żywienie,spacery-czas i jeszcze raz czas-poświęcenie czegos dla psa,pies zmienia życie człowieka o 360 stopni),musi byc to osoba poważnie traktująca sprawę tzn napewno nie dziecko-to psy,które muszą miec odpowiednie podejście ze strony człowieka-są to psy MYŚLIWSKIE-to bardzo ważne,nie jest to ratlerek,który po obejściu osiedla jest"padniety".
Osoba,która decyduje sie na psa tej rasy,musi miec bardzo czesty kontakt z psem-nie znoszą samotnosci,są wierne i bardzo przywiązane,ufne i oddane-jednak mają charakterek i nie szkolone,nie uczone posłuszeństwa staną sie nie do opanowania.
Reasumując-osoba,która decyduje sie na psa tej rasy,musi wiedziec co go czeka,musi znac sie na rasie,wychowaniu,podejściu -nie są to psy do budy(żadne z gr VII sie do tego nie nadają,są delikatne),musi lubiec spacery-dłuuugie spacery(ktos kto prowadzi sportowy tryb zycia jest najodpowiedniejszy).

Link to comment
Share on other sites

Stella nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi-moze Twoje życie nie zmieniło sie odkąd masz psa na tyle,albo...no właśnie.Z tym co napisałem nie musisz sie zgadzać,ale proszę nie musisz "naskakiwac" sformułowanym wyrazem typu"nie maja pojecia"-w Twoim mniemaniu może tak jest,byc może nie traktujesz psa jako kogos bardzo ważnego,ale mnie to już nie interesuje.
Każdy inaczej podchodzi do sprawy,dla mnie np nie jest najwazniejsza praca czy zarobki-owszem jest to istotne ale nie najwazniejsze-jak już pisałem nie moja sprawa i nie oceniaj kogos jeżeli cos Ci sie nie spodobało w jego wypowiedzi...A skoro już sie "przyczepiłaś",to zamiast tego napisała byś cos od siebie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='darek']Oczywiście Twoja odpowiedź jest lakoniczna jak poprzednia,zero argumentów,tylko naskoczenie i koniec,żenada.[/quote]

Ale co ja mam argumentować, bo nie rozumiem. Mam Ci tlumaczyć zasady matematyki?

[quote name='darek']Rozmowa z mojej strony z Tobą jest zakończona,bynajmniej nie na takim poziomie jaki prezentujesz.[/quote]

No wlaśnie widzę, że poziom rozmowy dla Ciebie za wysoki. Naucz sie czytać ze zrozumieniem, trochę pomyśl i bedzie ok.

Link to comment
Share on other sites

Stella tak sie składa,że umiem sie wypowiadać na tzw wysokim poziomie,Ty jednak szukas zaczepki i kłotni,co mozna łatwo wyczytac z Twoich wypowiedzi.Nie osądzaj mnie,bo mnie nie znasz,a to tylko świadczy o Twoim wychowaniu.Nie zachowuj sie grubiańsko to będzie ok.Koniec rozmowy.Kłóc sie sama z sobą lub powietrzem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='darek']Stella tak sie składa,że umiem sie wypowiadać na tzw wysokim poziomie[/quote]

To może nam to kiedyś zaprezentujesz. ;-)

[quote name='darek']Ty jednak szukas zaczepki i kłotni,[/quote]

Chcialam Cię tylko uświadomić, że stwierdzenie, iż coś zmienilo się o 360 stopni nie ma sensu. Ale Ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i wszystko zawsze odbierasz jako atak na swoja osobę.

[quote name='darek']Nie osądzaj mnie,bo mnie nie znasz,a to tylko świadczy o Twoim wychowaniu.[/quote]

Wystarczająco dużo Twoich postów przeczytalam. Twoje wypowiedzi świadczą o Tobie. Niestety masz taką tendencję, aby z niczego robić wielką klótnię. Powtórzę się i powiem Ci dlaczego tak jest: bo nie czytasz ze zrozmieniem! Ja swoje, Ty swoje.
A wychowania, to jednak Tobie brakuje, o czym można się przekonać czytając dyskusję na seterkowie.

[quote name='darek']Kłóc sie sama z sobą lub powietrzem.[/quote]

Dla Ciebie zawsze wszystko jest klótnią.

Link to comment
Share on other sites

Widze ze temacik wymknął się spod kontroli :)

Allie - seterki są to psiaki bardzo, bardzo żywiołowe. Moja Ika nawet po calodniowym spacerze jest zawsze chetna na nastepne wyjscie z domku. Nigdy nie ma dosyc :)

Mimo, ze sa to psiaki mysliwskie to moja suńka jest przyzwyczajona do gryzoni. Ciagle w domku jest jakis [teraz mam 2 koszatniczki]. I co ciekawego? Ika boi sie ich! To naprawde zabawnie wyglada, gdy prawie czteroletnia sunia chowa sie po kątach przed zwierzakami wielkosci szczura :) hihi ...

Jesli chcialabys wziasc sobie takiego psiaka - to musisz byc przygotowana na dlugie spacery. Bo to jest - przynajmniej wg mnie - jedną z głownych rozrywek jakie kochaja te psiaki.

Ja mam setera gordona [jedynego w moim miescie ...]. Mam paru znajomych, ktorzy maja irlandy. Co moge wywnioskowac? Setery irlandzkie są hm ... bardziej 'dumne' ... [moja Ika zawsze wszedzie biegia, tropi cos, szczeka na ludzi, ... a setery irlandzkie moich znajomych sa zupelnie inne :) nigdy nie maja ochoty na zabawe -moze moja psina to wyjatek ze tak bardzo lubi sie bawic ... kto wie ... - nie trąpią zadnej zwierzyny, nie kopią dołków w poszukiwaniu myszy ... nic a nic ... ]. Dlatego tez wg mnie 'fajniejsze' sa gordonki - choc ja nigdy nie posiadalam irlanda to nie wyobrazam sobie innego psiaka niz gordona w moim domu :) choc kto wie ... moze Irlandy sa lepsze? ... Na pewno kazdy wlasciciel bardzo kocha swoje psiaki i dla niego sa one najcudnowniejsze :) podobnie moze byc u mnie ;)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli nie przeczytałas tego co napisałem,to napiszę raz jeszcze-koniec rozmowy-mam nadzieję,że to jest zrozumiałe.Stella nie wypowiedziałas sie na zadany temat,wiec Twoje sugerowanie mi,ze nie umiem czytac ze zrozumieniem mija sie z rzeczywistością.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patkant'] Ika boi sie ich! To naprawde zabawnie wyglada, gdy prawie czteroletnia sunia chowa sie po kątach przed zwierzakami wielkosci szczura :)
[/quote]

kazdy psiak moze byc po prostu inny ..nawet wsród tej samej rasy.. :wink: Moja gordonka (9 m-cy) niczego praktycznie sie nie boi :wink: (taka była od początku), ale za to jest ..jakby to ująć..delikatnie mówiąc uparta i "ma swoje zdanie"

Co do żywiołowosci to słusznie powiedziałas..moje psy rzadko kiedy mają dosyc

Link to comment
Share on other sites

Rachelek-z początku było tak,że pies zmienił moje życie właśnie w taki sposób-odmieniło sie zupełnie nie do poznania i z tad ten "nieszczęsny"kąt-ze Stellą"topór" zażegnany droga sms'ową.
Ostatnio jestem(wstyd sie przyznac)upierdliwy i "czepiam" sie,trudny rok,tak bywa.
P.S
Naszczęście ja i Stella sie znamy i jesteśmy ludźmi dorosłymi,tak więc nikt z nas sie nie obraził i nie "rzucił"fochem-to tak dla sprostowania i na marginesie.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

An3eczka możę nas pamietasz z błon Nugata angilka ciapkowanego biało brazowy zawsze biega z linią horyzontu my was bardzo dobrze z BŁOŃ PAMIETAMY :) heh nugat nie ma drobnych plamek ale chyba domyślam sie którego widziaŁAŚ TO MÓGŁ BYĆ lord z którym jest zwiazana smutna historia :(
Ja oczywiście zawsze bede wierna anglikom w których zakochałąm sie bezpamieci :) a ze potrafia pokazać umijejtność na bardzo wysokim poziomie nie przychodzenia do właściciela ale w 100% odwdzieczaja sie swa serdecznościa i niezwykłym przywiązaniem w stosunku do właściciela!!
:bigok:
ps; ogladałam galerie Basco jest naprawde piekny :)

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=7626"]Patkant[/URL], jak ja ci zazdroszcze! Widziałeś powaznego irlanda! Ja do tej pory widziałam tylko takie narwańce, a ten w moim domu to wariat zupełny: 'Siad, siad, SIAD' o ona tak: kółeczko, ukłonik, solówka (zaczyna sie od czegos w rodzaju warkniecia, a kończy nawysokich tonach i lekko spada) i siada. :lol:
Jak puścilismy jej jakąś zabawkę- skaczącą wiewiórę- taki wrzask podniosła, że mozna sie było udusić ze smiechu :lol:
Ja gordonki do tej pory lubiałam właśnie za spokojniejszy i bardziej opanowany charakter...

Link to comment
Share on other sites

Pewnie te dziwne zachowania ma po Bansari .Ona jak chce wyjsc to skacze i odbija sie lapami od drzwi a jak za wolno wstaje ,zeby ja wypuscic to pyskuje w czestotliwosciach , ktorych ucho ludzkie nie jest juz w stanie wytrzymac i tupie wszystkimi lapami)) wszystko musi byc natychmiast.
Wszystko przed Toba jesli mala ma po niej charakterek , ale reklamacji nie przyjmuje ;-)

buziaki dla Miry)
bb

Link to comment
Share on other sites

Patkant - też mam gordonicę i także boi się moich szczurków... A po rodziacach polujących ;-) Innych rzeczy wcale się nie boi, ale szczurki są dość... Odważne i jeśli zgraja biegnie na nią to w sumie czemu ma się nie bać.
Powiem tak.
Zastanawiałam się nad seterami wybierając gordona - wybór nie padł przypadkowo. Doszłam do wniosku, że seter szkocki to rasa dla mnie i choć - fakt faktem podobają mi się np. dogi niemieckie czy jamniki szorstkowłose to nie wyobrażam sobie życia z innym psem niż gordon. Dora zawładnęła moim sercem i umysłem ;-)
Ale to kwestia wyboru każdego z nas - jednym podobają się bardziej irlandy, a innym angliki, a jeszcze innym yorki. Psa trzeba sobie dopasować.
Jeśli chodzi o moją miłość do seterów:
1. szkot
2. anglik
3. irland
A poznałam wszystkie te rasy i szkockie najbardziej zapadły mi w pamięci. Dora jest łagodna, kochana, rozumna, ale zarazem aktywna i... śliczna :)

Link to comment
Share on other sites

An3eczka Pisałam właśnie na galeri Basco ze byliśmy w kielcach i nawet blisko Cioebie mieliśmy stanowski podeszłaś do właściciela Ines <bulterierki> który siedział koło nas wraz z stella i szarlota:):) a nam zabarkło odwagi zeby blizej podejsc hihihi:)))) ale w kielcach byliśmy i było naprawde suuper!!:D
Abmber i Arys również byli :)):):)
Może sie na bloniach zobaczymy:haha:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...