Jump to content
Dogomania

Rachelek

Members
 • Content Count

  93
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Rachelek

 • Rank
  Advanced Member

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.faza.oom.pl
 1. [quote name='panbazyl']te finały to były jedne z najdłuzszych na jakich byłam, do konca nie udało mi się dotrwać..... Zaraz po bisach mojej grupy z ulgą że już koniec zapakowałyśmy się do domu a dojechałyśmy mocno w nocy.... stanowczo za długo to trwało. Ci co blisko mieszkają mogli zostać, ale przyjezdni mieli długie nocne powroty. Dużo tez było papisiów - niesamowity widok.[/QUOTE] No właśnie... może te "papisie" które nie są dzielone na grupy i wychodzi ich kilkadziesiąt powinny mieć jakieś kwalifikacje w ringach zaraz po skończonej ocenie? Teraz finały ciągną się w nieskończoność a 80% osób co czeka na BIS baby, szczeniąt i juniorów schodzi niezadowolona że się naczekali kilka godzin tylko po to żeby przebiec pół ringu.
 2. Czy tylko mi się wydaje, czy finały w Warszawie trwały rekordowo długo?? Na grupach, które powinny być najważniejszą częścią finałów z widzów nie został już nikt...
 3. Jest! Dziś przyszedł, czyli 3 dni po listownym potwierdzeniu i niecałe 3 tygodnie od potwierdzenia tytułu :) 6,5 miesiąca po skończeniu intera w Kiszyniowie CACIBów z tej wystawy na dyplomie nie ma!!!
 4. W czwartek (22 sierpnia) dostałam list z FCI o przyznaniu tytułu w dniu 8.08.2013. Czyli u nich też to trochę trwa, bo 31 lipca dostałam maila, że mają już wszystko żeby dyplom wystawić. Założę się, że 8 sierpnia dyplom jeszcze nie był wydrukowany ;) Ja mam taką zasadę, że na wschodzie albo wyrabiam championat od razu albo wcale. Ewentualnie proszę kogoś kto i tak zostaje i czeka na swoje. W każdym razie w moim przypadku Satu Mare rozliczyło się z FCI w ciągu tych przepisowych 3 miesięcy.
 5. [quote name='Talagia']Rany nie mam pojęcia co jest w tym zk... Na młodzieżowy ch. czekam już 2 miesiące! A złożyłam wniosek 3 tygodnie po ostatniej wystawie...[/QUOTE] Talagia, co Ty się dziwisz skoro przekazanie dalej wniosku o dyplom CIE zajmuje im miesiąc lub dwa?
 6. Rumunia (Satu Mare) na pewno szybciej się uwinęła niż Mołdawia. Na początku lipca FCI nadal nie miało od nich wyników z Kiszyniowa z połowy lutego. Znajoma miała też problem z zeszłorocznym Kaliningradem (potwierdzona informacja przez FCI), gdzie skończyła intera - dyplom otrzymała dopiero w tym roku na wiosnę, a Kaliningrad był w czerwcu zeszłego roku.
 7. Dam znać jak tylko dostanę, chociaż z moją pocztą to różnie bywa... wiele przesyłek po prostu nie dociera. Fajnie by było już mieć go w ręku i płacić za część wystaw trochę taniej...
 8. [quote name='Agnieszka K.']Tak, dobrze napisałaś - zeby FCI uznało CACIB'a pies musi mieć w momencie wystawiania (własciwie to uzyskania CACIB'a) championat (lub jeden z championatów)- za minimum 2 CAC'e. FCI zajmuje sie tylko tym, co związane z CACIB'em. Jesli pies ma championat za 1 CAC'a to mozesz go złosic do championów na miedzynarodówce. CWC/CAC zostanie potwierdzony - bo robi to kraj organizujacy wystawe, ale CACIB'a potwierdza FCI - i w takiem wypadku go nie potwierdzi. Jesli[/QUOTE] Troche dziwne, bo jesli pies dostał CACIBa w championach, to pewnie by go dostał także w klasie otwartej czy pośredniej. Logiczniej by było jakby ani jedno ani drugie się nie liczyło, szczególnie że drugiemu championowi przyblokował wniosek CAC.
 9. Mnie nie pytaj, ja tylko skomentowałam wcześniejszy wpis :)
 10. Od lipca jestem w kontakcie z osoba odpowiedzialną za dyplomy i w moim przypadku na pewno chodziło o niedotrzymanie terminów przez Mołdawię, która co ciekawe od czasu wystawy zdążyła zorganizować 4 kolejne CACIBówki... Jakbym wysłała wniosek po wystawie w Rumunii (połowa kwietnia) to czekałabym 3 miesiące (papiery z Rumunii) + miesiąc na wystawienie i wysłanie, a nie 6. Co do sprawdzania klasy championów to też się dziwię ;) Jeden z moich CACIBów na dyplomie, to resCACIB za cacibowym psem z klasy otwartej. Wspomniany pies czekał na dyplom ChPolski b. długo, a intera skończył dzień wcześniej. W takiej sytuacji o pomyłkę dużo łatwiej.
 11. Po jakim czasie od daty wystawienia dyplomu przez FCI dostaliście go do ręki? 1 sierpnia dostałam odpowiedź z FCI, że dotarły wyniki wystaw i w następnym tygodniu (5-9 sierpnia) tytuł będzie potwierdzany. Na razie nie dotarł :/ W sumie od skończenia intera (15 luty) minęło już 6 miesięcy i mam przestrogę dla wszystkich - nie planujcie zakończenia championatu wystawami na wschodzie Europy (w moim przypadku Mołdawia)... Lepiej tam zaczynać, a nie kończyć, bo możecie bardzo długo czekać na dyplom. Całe szczęście wybrałam się w kwietniu jeszcze do Satu Mare i Rumunia wyrobiła się w terminie i dzięki temu nie muszę czekać jeszcze dłużej. Nie zdziwię się jeśli Mołdawskich CACIBów na dyplomie wcale nie będzie.
 12. Regulamin się zmienił i jeśli chodzi o dyplom użytkowości nie wszystkie rasy mają wymóg min. 75% punktów. Np. z tego co pamiętam w grupie VII wymagany jest dyplom II stopnia, co na FT oznacza dużo mniej punktów niż 75% (co jest logiczne bo FT mają zupełnie inną skalę punktacji). Najlepiej zajrzeć do regulaminu na stronie FCI.
 13. [quote name='Impresja&Simarilion']Czy ktoś z was robił może zdjęcia w niedzielę na BOG 7? Grupę wygrał pies z mojej hodowli Tamarillo Simarilion :) Czy ktoś może mi podać stawkę seterów angielskich?[/QUOTE] Dokładnej stawki Ci nie podam, bo nie mam przy sobie katalogu. W sobotę był tylko szczeniak. W niedzielę był dodatkowo pies w juniorach, czyli ten od Ciebie.
 14. [B]Mayfred MR MUSK MAPLE:[/B] dzień 1: V1, CAC, CACIB, BOB, BOG 3, Ch. Rumunii dzień 1: V1, CAC, CACIB, BOB, Grand Ch. Rumunii Zaskoczyły nas fatalne drogi na Słowacji więc niestety drugiego dnia na finałach nie mogliśmy zostać... [B] Czy ktoś może robił zdjęcia konkurencji finałowych? Interesuje mnie grupa 7.[/B]
×
×
 • Create New...