Jump to content
Dogomania

BOSCH MY FRIEND czy PURINA DOG CHOW?


hanka0711

Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A dlaczego nie jest za specjalna?? Miałam nadzieję że to karma ze średniej półki, a co za tym idzie - całkiem dobra. Nie chce karmić psa chappi czy innym marketowym jedzeniem, ale niestety nie stać mnie na karmy drogie, zwłaszcza że to duża psina. Doradźcie proszę coś niezbyt drogiego i w miarę zdrowego dla psa.

Link to comment
Share on other sites

To może Acana lub Proformance? Ja również zmieniam właśnie droższą karmę na Acane i wydaje mi się, iż będę zadowolony ;) ... A co ważniejsze zadowolony będzie również mój psiak :D ...
Jeśli chodzi o Purine Dog Chow to nie mam o niej najlepszej opinii - sztuczna, wywoływała uczulenie u moich poprzednich dwóch psow. Podobne zdanie ma mój wet :-? ...

Link to comment
Share on other sites

Dr.John, ma bardzo nieciekawy skład ,bo na pierwszym miejscu w składach gwarantowanych ma przenicę i jest oparty na białku roslinnym ,zwierzęce to drób ,czyli ; kaczka ,gęś, kurczak,indyk ,wzięte do kupy . Przeciwutleniacze to chemiczne konserwanty BHA, BHT .
Mała kalorycznośc karmy swiadczy o dość sporym dawkowaniu .
Pozdrawiam SAWA.

Link to comment
Share on other sites

Powiem Wam szczerze że zgłupiałam do reszty... wczoraj byłam z moim psiarkiem na szczepieniu, zapytałam o dobrą i w miarę niezbyt drogą karmę, no i pan wet powiedział że tylko i wyłącznie RC i Best choice... Ze acana dno, purina pro plan też, bosch może troche lepszy, ale też nie za bardzo. Jednak widziałam że wet handluje tylko RC i Best choice, więc posłuchałam zdrowego rozsądku, poczytałam posty na forum i zdecydowałam się na BOSCHA, ale nie my friend, ale High Premium Adult Maxi. Kupiłam opakowanie kilogramowe na próbę i zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

Powiem Wam szczerze że zgłupiałam do reszty... wczoraj byłam z moim psiarkiem na szczepieniu, zapytałam o dobrą i w miarę niezbyt drogą karmę, no i pan wet powiedział że tylko i wyłącznie RC i Best choice... Ze acana dno, purina pro plan też, bosch może troche lepszy, ale też nie za bardzo. Jednak widziałam że wet handluje tylko RC i Best choice, więc posłuchałam zdrowego rozsądku, poczytałam posty na forum i zdecydowałam się na BOSCHA, ale nie my friend, ale High Premium Adult Maxi. Kupiłam opakowanie kilogramowe na próbę i zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja wczoraj zamowilam moim psiakom Bosch my friend 40kg (2 worki), ale widze,że najlepszego zdania o niej nie macie:roll: . Nie stac mnie na karmy powyzej 100zl, bo moje 20kg worek zjadaja w niecale 2tyg wiec cale pieniadze szly by na karme, a dla mnie nic by nie na mnie. Czy ta karma jest lepsza od karm marketowych czy sa na rowni?

Link to comment
Share on other sites

Myśle że Bosch i tak jest lepszy od Puriny:p
Wprawdzie moje psy nie jedzą Boscha tylko Brita(tez ma bardzo niską cene;) )ale jadły Purine :placz:
to była żołądkowa porazka:evil_lol:
wielkie srańsko na rzadko i okna w domu otwarte:evil_lol:
wydziwianie przy misce,oleje jogurty itd
teraz zero problemu,bez oleju i kombinowania:multi:
myśle że powinnaś zobaczyć jak twoje psy(te wszystkie są twoje??:crazyeye: )reagują na to jedzonko,czy im smakuje,czy nie maja rewolucji żołądkowych i czy wygląd zewnętrzny sie poprawił-jak ich samopoczucie.
zobacz też ilośc jaką musisz im podać dziennie-to tez jest istotne:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ASICA']Myśle że Bosch i tak jest lepszy od Puriny:p
Wprawdzie moje psy nie jedzą Boscha tylko Brita(tez ma bardzo niską cene;) )ale jadły Purine :placz:
to była żołądkowa porazka:evil_lol:
wielkie srańsko na rzadko i okna w domu otwarte:evil_lol:
wydziwianie przy misce,oleje jogurty itd
teraz zero problemu,bez oleju i kombinowania:multi:
myśle że powinnaś zobaczyć jak twoje psy(te wszystkie są twoje??:crazyeye: )reagują na to jedzonko,czy im smakuje,czy nie maja rewolucji żołądkowych i czy wygląd zewnętrzny sie poprawił-jak ich samopoczucie.
zobacz też ilośc jaką musisz im podać dziennie-to tez jest istotne:p[/quote]

5 psow z tej 6 jest moich wiec wykarmienie psow inna drosza karma niezle by mnie wynioslo, chyba bym zbankrutowala:oops: Rozgladalam sie za Britem lecz nigdzie nie znalazlam jakies tanszej jego oferty w necie, i szukalam hurtowni jakies Poznaniu ale nie znalazlam, wiec zdecydowalam sie na tego Boscha. Bo jakos za 15kg wychodzi 75zl, a ja bym wolala 20kg worki

Link to comment
Share on other sites

Brita po znajomości(dzieki dogomaniaczce)kupowałam taniej niz Ty Boscha:cool3:
matko przenajświetsza toż to spustoszenie dla portfela:evil_lol: :evil_lol:
tyle psiaków!:cool3:
wcale sie nie dziwie że szukasz tańszej karmy-spróbuj jesli wszystko bedzie ok to karm tym Boschem i nie przejmuj sie -chodzi o to żeby psom podpasowało:p

Link to comment
Share on other sites

Jak nie masz tyle kasy na lepszą karmę ,to czemu nie zaczniesz sama dla nich gotować .Licząc dzienne utrzymanie wyjdzie Ci tyle samo co ta kiepska karma ,a jedzenie będą miały zdecydowanie lepsze i zdrowsze .
Zawsze te tanie karmy są kiepskiej jakości i w jakimś momencie będziesz wywalać kasę na weterynarza .Przemyśl to i przelicz .Może BARF wyjdzie Ci jeszcze taniej .Zastanów się i nie kupuj syfu ,bo szkoda psów.
Pozdrawiam .

Link to comment
Share on other sites

Sawa ja np.bardzo długo gotowałam psom.
przez chwile miałam dwa dogi(jeden do podtuczenia)i myślałam ze oszaleje od ciągłego stania przy garach:razz:
ciągle noszenie siat z makaronem,ryżem,włoszczyzną nie mowiąc już o mięsie-byłam jak wielbłąd:diabloti:
nie mowiąc o zakupach dla domowników:razz:
policzyłam wszystko dokładnie +rachunek za gaz,+woda,+światło,+płyn do mycia poprzywieranych garów nie wspominając o witaminach!!:angryy: wyszło mi prawie na to samo(a jaka oszczednośc czasu).jestem jak najbardziej za najlepszą karma w miare możliwosci finansowych:p
wiem jak cięzko dobrać jakośc,smak i cene-sama to przerabiałam.teraz karmie sucha karmą i nie narzekam(psy chyba też;) )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAWA']Jak nie masz tyle kasy na lepszą karmę ,to czemu nie zaczniesz sama dla nich gotować .Licząc dzienne utrzymanie wyjdzie Ci tyle samo co ta kiepska karma ,a jedzenie będą miały zdecydowanie lepsze i zdrowsze .
Zawsze te tanie karmy są kiepskiej jakości i w jakimś momencie będziesz wywalać kasę na weterynarza .Przemyśl to i przelicz .Może BARF wyjdzie Ci jeszcze taniej .Zastanów się i nie kupuj syfu ,bo szkoda psów.
Pozdrawiam .[/quote]

Moim psam sie nudzi gotowane, moja jedna suka zaczyna strasznie wybrzydzac a ja juz nie mam pomyslu co z nia robic, a akurat ona bardzo lubi suche karmhy bo sasiedzi nieraz jej przynosza, a jak jednej to i reszcie. A gotowanie wiecej kasy mnie wynosi liczac makaron, mieso, wazywa itp + rachunki:shake:

Link to comment
Share on other sites

Ja też ładnych parę lat temu gotowałam dla psów ,ale wtedy jeszcze nie było takich dobrych i w miarę dostępnych cenowo karm .Oczywiście Pedigre nie wchodziło w grę .Od wielu lat karmię tylko karmą i faktycznie dla mnie jest nawet taniej ,ale mam znajomą ,co kupuje tanio mięso ,makaron i czatuje w sklepach na przeceny .Daje do tego jakieś warzywa i psy to jedzą .Okresowo kupuje jakieś polskie witaminy ,albo murnil i to daje do jedzenia .Obliczałyśmy ile jej psy kosztują i pamiętam ,że jednak jej jedzenie było trochę tańsze .Ja nie jestem przekonana do gotowanego jedzenia ,a do super karm i w mojej hodowli najbardziej sprawdziły się suche karmy .Psy pięknie się rozwijają ,bez problemów z kulawiznami ,włos błyszczy i same plusy ,a że karma świetna ,to nie daję ,ani szczeniakom ,ani sukom witamin i nic do karmy ,tylko czasem jogurt i kości cielęce .
Mogę tylko napisać tak - kiepskiej karmy nie polecam ,bo szkoda psów ,zawsze po jakimś czasie zaczną być problemy .Dobra karma jest jednak stosunkowo droga ,więc w takiej decyzji powinno zawsze na pierwszym miejscu stać dobro i zdrowie psów ,a czas poświęcony na gotowanie ,jest ceną braku pieniędzy na dobrą karmę .W momencie jak jeden pies nie chce jeść gotowanego ,to tylko temu kupić lepszą karmę ,a dla reszty gotować domowe jedzenie ,lub tańszą wersję BARF .
Pies przecież nie musi jeść super mięsa ,lecz okrawki i to nie koniecznie dzisiejsze ,więc można dogadać się w sklepie mięsnym i kupować tańsze mięso .
Pozdrawiam SAWA.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...