Jump to content
Dogomania

obcinarka do pazurow


zaq

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Właściwie przez całe swoje dotychczasowe życie mój pies nie miał obcinanych pazurów. Rzeczywiście mu się same ścierały, a że mieszkamy w mieście, to chodników do ścierania dużo. Czasami tylko przycinałam mu wilcze pazury, ale zazwyczaj sam je sobie przygryzał. Niedawno kupiłam obcinarkę do pazurów, przycięłam mu pazurki i od tego czasu chyba szybciej mu odrastają. Może też nie ścierają się tak bardzo, bo jest zima i śnieg na chodnikach, ale na pewno mają trochę inny kształt. Przed obcinaniem rosły w haczyk. Grube u podstawy i wyostrzone na końcu. Teraz są mniej więcej jednakowej grubości całe. Zwłaszcza te wilcze wyglądają inaczej. Już nie są haczykowate, tylko odrastają grube. I trzeba je częściej przycinać.

Link to comment
Share on other sites

[url]http://cortez.krakof.com[/url] - w dziale pielęgnacja w temacie "pazurki" umieściłam różne informacje o obcinaniu pazurów i własne doświadczenia z obcinaniem. Jeśli masz ochotę to zajrzyj. Mam goldena, wiec obcinanie pazurkow jest łatwe. Ja kupiłam gilotynkę, ale nie jestem z niej zadowolona. Znajdziesz rózne sprzety w kazdym sklepie internetowym, ale w zwyklym zoologicznym tez - ja kupilam w naszym malym miasteczku bez problemu.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam "gilotynkę" i służy doskonale już od kilku lat. Kosztowała sporo, ok. 60 zł, ale nie tępi się, trzyma w jednym kawałku i jest wygodna zarówno w przypadku małych, jak i dużych psów.

Ja poprosiłem weterynarza, żeby mi pokazał, jak to się robi i jak dużo pazura można zebrać i chociaż na początku ścinałem bardzo mało (sam czubek), to stopniowo nabrałem wprawy. Nigdy jeszcze nie zaciąłem żadnego psa, więc wydaje mi się, że przy wyczuciu, ostrożności i wprawie nie jest to trudne i nie ma potrzeby płacić za taki banał weterynarzowi - swoją drogą jedna pani doktor zacięła moją sukę do krwi, a później jeszcze wdała się infekcja... a jaki skowyt był :-(

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.karusek.com.pl/index.php?search_full_name=c%B1%BFki&action=search&search_category=&search_maker=&szukaj=szukaj[/url]
ja używam takich typów obcinaczy jak pierwsze 4, rozmiary mały ppies, duży pies, kot, no i ten 4. Bardzo lubię te kocie cążki wykorzystywać u szczeniaków. Gilotynka mi się nie sprawdziła, jakoś dziwnie ją trzymałam, a potem spadła i ostrze wyleciało.Druga od początku była tępa, a ostra powierzchnia tnąca jest ważna, bo przy tępej najpierw się uciska pazur i jest to dla psa nieprzyjemne.
Co do zacinania to różnie bywa, w ciągu 14 lat (czyli duży "staż") mojego psa zacięłam kilka razy, pazury czarne. Inne psy - był np pies któremu obcięłam połowę pazura, zostawiając 1,5cm i sucho, a był taki przerośnięty, że przy ucięciu 0,5cm z 4cm(!!!) pazurów juz krwawił.
Jak się przytnie to nie panikować, tylko przyłożyć gazik z wodą utlenioną, albo vagothylem. Pazury mogą krwawić ok 8min(niektóre źródła podają 15min!), więc grunt to zachować zimną krew ....he he he:diabloti:
Trzeba pilnować skracania, jeżeli pazury są słabe i pękają wzdłuż - robi się taki kłapiący dziób, a górną część trzeba usuwać.

Link to comment
Share on other sites

moje cazki byly tanie z przesylka wyszlo ok. 20zl ale sa swietne juz krolik pies kot mialy obcinane i ok. trzeba tylko uwazac aby przy obcinaniu pazura nie zranic "palca " obok lub nie ciagnac za siersc
gilotynka bylaby niewygodna dla mnie
te wygladaly na solidne i sa ostre

Link to comment
Share on other sites

zauwaz ze w gilotynke musisz pazura wlozyc(przy duzych grubych pazurach bedzie niewygodnie) a w cazki uchwycic (mozesz zranic palca obok ale jesli sie postarasz to nic takiego sie nie stanie)
cazki wygladaja bardziej solidnie ale podobno gilotynki tez nie sa zle

Link to comment
Share on other sites

Może faktycznie gilotynka jest kłopotliwa przy bardzo potężnych pazurach (no nie wiem... mastiffa?), albo przy bardzo drobnych, ale ja robiłem nią pazury psom różnej wielkości i kotom też...

Pewnie dużo zależy od modelu i wprawy. I przyzwyczajenia.
Moja gilotynka jest bardzo wygodna, nie zamienił bym jej na inną ;)

Link to comment
Share on other sites

Kupiłam gilotynkę i jestem z niej bardzo niezadowolona :p Chyba trafiło mi się tępe ostrze, w każdym razie trudno tym obciąć pazury, bo ostrze raczej je miażdży, przy trzecim zrezygnowałam i kupię jednak duże cążki.
Być może trafił mi się wybrakowany egzemplarz, ale mój wet też ich nie poleca dla dużych psów, o czym dowiedziałam się za późno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...