Jump to content
Dogomania

BOSCH


sylwiaskalska

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mam pytanie.
czy ta [URL]http://www.kuchniapupila.pl/suche1/bosch_junior_small_to_medium_breeds,p868809495?PHPSESSID=f5e65373a5f853190c7f5b091fe361af[/URL] karma jest z tej serii Bosch Premium czy Economic? Bo nigdzie tam nie widzę by bylo napisane...
Chcę swojego sznaucera mini, 9 - miesiecznego zacząć nią karmić, zastanawiam się też nad Orijenem. Która byłaby lepsza?

Link to comment
Share on other sites

en wiesz co ja sie nie spotkałam z takim podzialem karmy boscha masz tutaj linka [URL]http://www.bosch-tiernahrung.de/en/produkte.php?x=hund[/URL] z wypiska karm boscha, wiec moze tutaj znajdziesz, najlepiej kup troche tej i tej karmy i zobacz co psu bardziej pasuje. U mnie drugi pies zajada sie boschem i nic sie nie dzieje i mimo ze w innych karmach z kurczakiem drapie sie jak oszalaly tak po boschu mamy spokuj.

[URL]http://www.ewenement.pl/[/URL] masz tutaj polska strone z tym podzialem ta karma bosch aktora ty chcesz jest z serii premium :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='en_']mam pytanie.
czy ta [URL]http://www.kuchniapupila.pl/suche1/bosch_junior_small_to_medium_breeds,p868809495?PHPSESSID=f5e65373a5f853190c7f5b091fe361af[/URL] karma jest z tej serii Bosch Premium czy Economic? Bo nigdzie tam nie widzę by bylo napisane...
Chcę swojego sznaucera mini, 9 - miesiecznego zacząć nią karmić, zastanawiam się też nad Orijenem. Która byłaby lepsza?[/quote]

Nie możemy porównywać boscha do oriena ponieważ to nie tylko zupełnie inne karmy ale również zupełnie inny sposób karmienia. W orien składniki zbożowe zostały zastąpione przez; zoła i chwasty, skład:[url]http://www.bewet.pl/product_info.php?products_id=4978[/url]
Natomiast bosch to standardowa sucha karma:[url]http://www.bewet.pl/product_info.php?products_id=1956[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Moje wszystkie zwierzaki od kilku lat są na bosch'u i nigdy nie było problemów, aż do teraz :angryy: mam maluchę, niespełna 4 mc boksicę, odkąd je suche to zawsze bosch, najpierw puppy wraz z rodzeństwem, później junior small to medium, a od 3 tygodni junior bigger i właśnie od przejścia na bigera zaczęły się problemy :mad: dośc duże, nie zbyt zwięzłe i cuchnące qupole a teraz doszło też "oddawanie" pokarmu, nawet jak przetrzymam ją 2 godziny po jedzeniu żeby nie łaziła :roll:
Nie wiem czy to jest spowodowane karmą, ale podejrzewam, że tak bo nie ma możliwości niczego innego podeżreć :shake: jest tylko na suchym, nie dostaje nic na boku od nas. Jej mamusia jadła też biggera jak była mała i nie było takich sensacji.
Zastanawiam się nad zmianą karmy, ale jeśli ona tak się zachowuje to nie ma szans na stopniowe wprowadzenie nowego papu a drastyczne przejście na coś innego to znów będą jazdy z brzuszkiem :shake:

Link to comment
Share on other sites

Ja po 1,5 roku karmienia Boschem,musiałam zmienić,bo do tej pory było karmienie mieszane,tzn suche+surowe szyje indycze+polepszacze na sierść+siemię+ryż,jak przeszłam na samą suchą to, sierściucha zaczęła być matowa,łupież,koło ogona stany lekkie zapalne,gubienie włosa okrywowego,qoopy wielkie capiące i takie pół na pół,generalnie pies zaczął śmierdzieć.To jest wielki pies 72cm w kłębie wiec długo rośnie i w obawie o jego stawy i ogólny stan podawane miał różne dodatki,więc wcześniej tak naprawdę nie był tylko i wyłącznie na suchym.Dopiero jak w wieku 18 mieś(czyli 2 mieś temu)jechał tylko na boschu to wtedy wyszło szydło z worka.Przeszłam na Bento

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Julix']Ja karmie Boshem i jestem z niego bardzo zadowolona. Siersc blyszczaca, koopki tez ok - ogolnie wszystko w porzadku. Przede wszystkim Daisy sie nie drapie jak po niektorych karmach, no i jej smakuje.[/quote]
O witam! JA też sowją sunie karmie Boschem i jestem bardzo zadowolona. Smakuje jej najbardziej karma z serii Menue.:multi:I ciesze sie bo to tadek niejadek a Boscha wcina.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

czesc!
moja buldozka jest strasznie wybredna jesli chodzi suche karmy - na poczatku byla acana - nie smakowala jej i dostala na nia alergii, nastepnie byl bosch junior - wcinala ja ladnie ale z ciekawosci zmienilam jej karme na brita, fitmin - ktorych nie jadla. teraz wrocilam na boscha - znowu junior ktory szybko zjadla, a teraz testujemy 3kg adult - frida wcina cala porcje i ma sie dobrze. ladna siersc, skonczyly sie problemy skorne itd. Teraz zamawiam worek 15kg - z allegro za niecale 100pln (w tym przesylka), niska cena i dobra jakosc - polecam.

pozdr. Marta

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ludzie też jedzą różne pokarmy,jednemu służy mięso innemu jarzyny,psy też mają różne upodobania smakowe i różne potrzeby.Nie ma jednej uniwersalnej karmy dla wszystkich psów.Dużo też zależy od zasobności portfela właściciela,to tak jak z samochodami ,masz na malucha to mercedesa możesz jedynie oglądnąć na parkingu.Tu również obowiązuje zasada czym drożej tym lepiej i cu:shake:dów nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Wiecie gdzie na oakowaniu Boscha (15 kg) jest data ważności?
Jedyne cyfry jakie znalazłam na opakowaniu mają końcówkę 96. To chyba nierealne, żeby karma była przeterminowana 11 lat. Może to jest data produkcji (chociasz jest napisane, że przydatności)?
Możecie mi pomoc?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

Ja osobiście Boscha polecam bardzo :loveu:

Dosyć dużo go sprzedaje i wszystkim go polecam... Oczywiście karme trzeba dobrać do psa... Dla wybrednych proponuję jagnięcinkę z ryżem, dla wrażliwych też jagnięcinkę oraz rybkę z ziemniakami. Dla aktywnych jest fajna propozycja Energy extra i active.

Zwykłe adulty są raczej dla psiaków "wszystkojedzących" ;)

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...