Jump to content
Dogomania

OSTRÓW MAZOWIECKA- ok.400 psów!Prosimy o pomoc w adopcjach!zdj.-str.1517


esperanza

Recommended Posts

[quote name='supergoga']Słuchajcie czy możżecie napisać czy jest ta maleńka czarna podpalana sunieczka, chyba Almerka. Jest w necie, mam tony wiadomości i ofert, a ja nic nie wiem czy ją zdjąć, i proponowac innego psiaka czy nie. I czy jeszcze jakieś szczeniorki do 6 m-cy macie do adopcji. PILNE! Bardzo proszę o wieści o sunieczce.[/quote]

Zdjac i proponowac Klusia - tego malucha kluskowego biszkoptowego lub nieco starsza Tusie. Znaczy Almerka nie ma jeszcze na 100% domku ale wiele osob ja dzis mialo ogladac, z czego jedna znam i jesli wygra "konkurs ofert" to bedzie najwspanialsza Pania dla Almerki :loveu:
Dzieki Supergoga!!! Czy mozesz spisywac dane chetnych na szczeniaczki, moze bedziemy dzwonic do nich jesli beda kolejne szczeniaki... oki? :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 17k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • idusiek

    1729

  • Fela

    1234

  • esperanza

    1002

  • Lara

    922

Top Posters In This Topic

Przepraszam... wstawie maila jakiego dostalam od Pani Nutki... sama nic nie napisze... :-( :-( :-( :-(

"[SIZE=2]To była nosówka. Te ostatnie dwa dni to faza oddechowa. Gdyby miała silniejsze ciałko to może dożyłaby jeszcze na antybiotykach do fazy nerwowej - tej z padaczką itd. a tak jej osłabiony organizm niestety nie przetrzymał. Widocznie była wcześniej schorowana i osłabiona i ta choroba tak ją gwałtownie zaatakowała. w Sumie była u mnie dwa tygodnie. Mam nadzieję, że trochę jej było lżej umierać, jak wiedziała, że ma swój dom i rodzinę, która ją pokochała."[/SIZE]

[IMG]http://i19.photobucket.com/albums/b156/Lara_Melon/24032006-062.jpg[/IMG]

[IMG]http://i19.photobucket.com/albums/b156/Lara_Melon/24032006-040.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Lara, wyśle Ci na PM te namiary na szczeniaki, które mam. A która to Tusia - nie mam siły przekopać sie przez wszystkie posty, tym bardziej że mi net dziś w tempie super expres chodz :placz: Może jakiś link, lub fotkę wstaw na dole, lub numer strony. Może pokażę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='swan']Słuchajcie, coś wiadomo o tym ONku z postu 2313? On tak szlachetnie wygląda, na pewno nie ma tatuażu??[/quote]

Nie ma, ogladalam uszy i pachwiny. Ale Shado - nasz Skarb - tez przy pierwszych i kolejnych ogledzinach nie mial tatuazu... dopiero Ayshe przy setnym ogladaniu ucha z latarka znalazla... i okazal sie byc najczystrzej krwi niemcem. TEN ONek odbiega nieco od Shado klasa (przepraszam, ze tak pisze, ale inaczej ujac nie umiem), ale kto wie, byc moze plynie jego zylach niebieska krew. Jest piekny, mocny, dobrze zbudowany, bardzo ONkowy... i jak ONki innych samcow kasuje. [B]Swan[/B] jesli mialabys chwile to plizzz moze wstaw naszego ONka na forum owczarkowe, nas ostatnio malo do pieczenia chleba, wiele akcji, wiele adopcji i najzwyczajniej w swiecie nie wyrabiamy na zakretach... Prosze pomoz, jesli mozesz :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='supergoga'] A która to Tusia - nie mam siły przekopać sie przez wszystkie posty, tym bardziej że mi net dziś w tempie super expres chodz :placz: Może jakiś link, lub fotkę wstaw na dole, lub numer strony. Może pokażę.[/quote]

wątek o tusi:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=23969&page=3[/url]
ale Tusia jest młodą sunią, która być może zostanie inwalidką :-(
więc nie wiem, czy ktoś będzie chciał ją zaadoptować

Link to comment
Share on other sites

[quote name='swan']OK, wstawię ONka na owczarka, tylko mi conieco o nim napiszcie:razz: i namiary na kogo podać?[/quote]

jeju, wiele nie wiem... wiek standardowo 2-3 lata, ale raczej to malolat sadzac po temperamencie. Grzeczny, wykonuje podstawowe komendy. Duzy, mocny i silny wymagajacy stanowczej i pewnej reki, czlowieka na ktorym bedzie mogl sie oprzec. Samcow nie lubi :shake: Zadbany (ladne futro takiej sredniej dlugosci).... jeszcze ale im dluzej bedzie siedzial w tym ciasnym (trudno mu sie nawet obrucic!) betonowym boksie tym bedzie gorzej.... i moze stracic swoj urok. Do ludzi baaaardzo pro, lagodny. Nie jest ujadaczem, w sumie nie slyszalam jak szczeka. To chyba tyle... Moze dziewczyny cos jeszcze dodadza bo zauwazyly.
swan - zdjecia bierz z poprzefniej strony i ja wstawialam jeszcze kilka stron wczesniej tego ONka, wyprowadzilysmy go z boksu do zdjec, takie zdjecia bez krat lepsze ... w sensie, ze wiecej psa widac.

Link to comment
Share on other sites

Nutka, nasza suczka z plakatu :placz: :placz: :placz:

[B]['][/B]
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img346.imageshack.us/img346/2937/nutkazplakatu8ga.jpg[/IMG][/URL]

ile jeszcze innych psów przejdzie za tobą za tęczowy most?

Link to comment
Share on other sites

Piękny ten ONek oby nie zdążył zmarnieć w tym okropnym betonowym boksie.
W sprawie Charlinki był dziś telefon /zapisałam namiary/ - szukają małego
dorosłego psiaka, młodego 2 lata - za dużo nie wypytałam, bo byli państwo
po Charlinkę. Chyba mamy co zaoferować - mam maila i telefon.
Komu podesłać ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fela']Nutka, nasza suczka z plakatu :placz: :placz: :placz:

[B]['][/B]
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img346.imageshack.us/img346/2937/nutkazplakatu8ga.jpg[/IMG][/URL]

ile jeszcze innych psów przejdzie za tobą za tęczowy most?[/quote]

Siedzę i...:placz: :placz: :placz: Ten mail od nowej Pani Nutki mnie rozwalił.:-( A plakacik dobił...:-( :-( :-( :placz: Chyba już nic dziś nie napiszę.:-(

Link to comment
Share on other sites

Rottek dzisiaj jedzie do hotelu. Najprawdopodobniej to nie jest nosówka, a wyciek z nosa i oczu jest spowodowany przeziębieniem. Weci jego stan ocenili jako stabilny bez potrzeby trzymania go w małej klatce w klinice. Guzem zajmiemy się jak pies dojdzie do siebie. Pozytywne jest to, że on ma super apetyt, więc dlaczego ważył tylko 25 kg można się tylko domyślać :mad: . Myślę, że go pokażemy w Animalsach i wszyscy go będą mogli zobaczyć.

Link to comment
Share on other sites

Kociopiesek dojechał szczęśliwie. Maleńka jest bardzo przeziębiona i biedna. Byłyśmy zaraz u weta. Dostała trzy zastrzyki i kropelki do noska.
Kicha, kaszle, ma zatoki zablokowane ropa. Ropa cieknie jej z noska. Ma obolałe nerki (podobno z przeziębienia) .
Do tego kruszynka chudziutka. Leży kolo mnie na poslaniu i ciężko oddycha, posapując. Cichutka jeszcze głosu nie wydała. Cieszę się bardzo, i dziękuje Wam bardzo ,że wyrwałyście ją ze schroniska.
Narazie na spacerki tylko w południe kiedy ciepło i na słoneczko, aby jej nie doziębiac. Jutro znowu na zastrzyki. Jestem taka zaniepokojona tym sapaniem. Jak te psy tam sie tak poprzeziębiały?
Jak patrze na tą kruszynke to chętnie bym ją dla siebie zostawiła, ale ?
No wlaśnie zawsze jest jakies ale na przeszkodzie. Niech maleńka dochodzi narazie do zdrowia.
Słuchajcie mam problem z zapuszczaniem kropelek do noska. Mała się broni i nie umiem tego zrobić a powinnam zapuszczać 2x dziennie. Może ktoś zna jakis sposób i doradzi.
Co chwile spoglądam na mała jak słyszę to jej dyszenie i boje się o nią.

Link to comment
Share on other sites

Wando koniecznie powiedz wetowi aby zrobil badania w kierynku nosowki, kilka psow ma takie objawy, Balbinka na ktora czekam aby wziac na tymczas lezy w lecznicy z nosowka, pare postow wyzej Fela przekazala nam bardzo przykre wiesci, ze Nutka umarla z powodu nosowki :( Zorro tez jakis smutny i widac chory siedzial w schronsiku jak przekazaly dziewczyny.
Zycze powodzenia i zdrowia dla malenstwa :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Czy możliwe, żeby dwóch wetów się pomyliło? Była badana w Warszawie. Stwierdzono przeziębienie. Ja poszłam do swojego dzisiaj. Powiedziałam, że w schronisku nosowka (ta ropa mi się nie podobała, nosek jej trzeba wycierac), przebadała i stwierdziła też przeziębienie. Jest to znajoma wetka. Powiedzialam, że w domu są psy .
Jak się robi to badanie? Jutro jak pójdę na zastrzyki to jeszcze raz pogadam i spytam sie o ten test. Czy możesz mi o nim więcej powiedzieć?
Mam wrażenie, że teraz jest troche lepiej. Nosek jest czysty nie zasmarkany. Może dyszy bo u mnie gorąco a ona futrzak, bo nie dyszy cały czs. Jest taka maleńka, cichuteńka i kochana. Jak można takie maleństwo wyrzucić do schronu. Sunia nie jest młodziutka. Jak powiedziala wetka 5 latek z dokładem. Na ząbkach kamień. Przydałoby się ją wysterylizowac i ten kamień wyczyścić. Ja finansowo nie poradzę dlatego potrzebny bedzie jej dobry domek, gdzie o wszystko zadbają.
Niech szybko maleńka zdrowieje. Ciagle na nia patrzę i oczu oderwać nie mogę. I znowu piesek bez imienia. Jak sie dranie pozbywają , to chociaż by kartke z imieniem pozostawili. Kilkuletni pies mial imię.

Link to comment
Share on other sites

Rottek, który już jest w Krakowie i dostał na imię Bono dzisiaj opuścił klinikę i mieszka w hotelu. Ma ostre zapalenie oskrzeli, wyciek ropny z oczu już jest opanowany, pies ma apetyt i trzymamy wszyscy za niego kciuki. Bono to siła spokoju i opanowania, wielki pieszczoch choć jeszcze bardzo smutny ale widać, że dostał od życie po d... . Sporą przepukliną zajmiemy się jak tylko wydobrzeje.
[IMG]http://img384.imageshack.us/img384/2640/bono2xm.jpg[/IMG]
[IMG]http://img384.imageshack.us/img384/3241/bono11yp.jpg[/IMG]
[IMG]http://img474.imageshack.us/img474/8378/bono20sn.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Wando sprawdzaj jej tez temperaturke w pupce, jak bedzie skakac to niezbyt dobrze. Badanie new eim jak sie robi, moze warto zrobic jakas zbioreczke na Jej leczenie bo to wiadomo koszt, a kamieniem sie nie przejmuj, kup jej jakas kosteczke do czyszczenia zabkow, tam wszystkie psy maja taki kamien, moj Gras tez mial paskudny, ale dwie kostki i juz bylo oki :)

Link to comment
Share on other sites

Wando, jak dobrze, że do Ciebie trafiła. My na nią mówiłyśmi Mimi, bo takie maleństwo (a jedną Małą Mi już mamy). Czy wiesz, że tę kruszynkę bydlak jakiś przerzucił przez płot do schroniska? Wysoki płot, 3-metrowy. Rzucał i nie wiedział, co jest po drugiej stronie. Deski z gwoździami, stado agresywnych psów, potłuczone słoiki - mogło być wszystko. Imbecyl.
Test na nosówkę przeprowadzany na sggw kosztuje ok. 30 zł, wyniki daje w ciagu kilku godzin. Nie wiem, jak to jest u Ciebie (czy ktoś to robi na miejscu), najlepiej weta podpytać.
Bardzo ciepło myślę o maleńkiej i wierzę, że to przeziębienie. I z całych sił zaciskam paluchy :kciuki:
Wando, nie martw się, będzie dobrze! Inaczej być nie może :glaszcze:

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Red]Hala jest chora, [COLOR=Black]to moze być nosówka ale nie pewności. Poprosiłam Kasię, by zrobiła suni test. Oto fragment maila:
[/COLOR][/COLOR][FONT=Verdana,Helvetica,Arial][SIZE=2][FONT=Verdana,Helvetica,Arial][SIZE=2]Cala niedziele po przyjezdzie Hala rzygala, nic nie jadla, nawet wode zwracala, w pn pobieglam do lekarza z nia, dostalam jakies leki od zoladka i troche przeszlo...Po czym rzucilo jej sie na gardlo zaczela strasznie harczec, wrocilam z pracy i wzsystko bylo w plwocinie z krwia, wiec z nowu do lekarza...znowu antybiotyki, cos przeciwzapalnego....caly czas jest przymulona, nie je, tylko czasem nma nawroty apetytu, do
tego...Cos zaczelo jej sie dziac z okiem, wygladalo jak zapalenie spojowek, a dzisiaj juz na gwalt szukalam weterynarza bo cale zmetnialo!!!wyglada strasznie, [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana,Helvetica,Arial][SIZE=2][FONT=Verdana,Helvetica,Arial][SIZE=2]moze byc to nosowka, jakas choroba Roubera czy jakos tak, co rzuca sie na watrobe, w kazdym razie jakies powiklane pomieszane zapalenie...jest b niebezpiecznieodwodniona, tylko spi, nie ma na nic ochoty...
[COLOR=Red]Kto zna dobrego weta w Pruszkowie?[/COLOR]
[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Esperanzo w Piastowie kolo TESCO jest eterynaria, fela mi bardzo goraco polecala ta weterynarie, polec ja prosze, od Pruszkowa to rzut kamieniem.

Fela mnie dzisiaj zabrala do Balbinki, oj biedactwo jest bardzo kiepsko :( Malenstwo placze sobie, kaszle, nosek troszke wyczyscilysmy gruszka dla niemowlat i nawilzylysmy woda Ma bardzo kiepska karme do jedzenia, moj Gras z pewnoscia nie zjadlby czegos takiego bllle. Potem Fela pewnie wstawi tutaj lub na watek Balbinki fotki.

Trzymajcie sie psiunki, jakies fatum nad Wami czuwa :placz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...