Jump to content
Dogomania

OSTRÓW MAZOWIECKA- ok.400 psów!Prosimy o pomoc w adopcjach!zdj.-str.1517


esperanza

Recommended Posts

[quote name='ronja']Dziewczyny, moja wetka zgodziła się pojechać do schroniska 3 czerwca (oczywiście bezpłatnie),żeby zaszczepić psy i ogólnie coś poradzić. Ale jak się szykuje impreza, to chyba nie będzie możliwości? chciałabym wiedzieć, żeby ją odwołać wcześniej.[/quote]

No własnie !! A może by nam sie przydał wet do pomocy i udzielania porad
potencjalnym właścicielom na imprezie ?? :PROXY5: o ile twoja wetka się zgopdzi ...:modla: :???: co wy na to ?
Bo mi to sie tak marzy zeby chociaz parę psiaków tam na tę imprę wyciągnąć ze schronu :painting: to zawsze dla nich szansa na dom
ja juz zbieram ludków do pomocy . :mad:
Im więcej tym lepiej

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 17k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • idusiek

    1729

  • Fela

    1234

  • esperanza

    1002

  • Lara

    922

Top Posters In This Topic

[quote name='Owieczka']No własnie !! A może by nam sie przydał wet do pomocy i udzielania porad
potencjalnym właścicielom na imprezie ?? :PROXY5: o ile twoja wetka się zgopdzi ...:modla: :???: co wy na to ?
Bo mi to sie tak marzy zeby chociaz parę psiaków tam na tę imprę wyciągnąć ze schronu :painting: to zawsze dla nich szansa na dom
ja juz zbieram ludków do pomocy . :mad:
Im więcej tym lepiej[/quote]
ok, to ja się też piszę.
pogadam z nią jeszcze. chciałam w ogóle wciągnąć ją na stałe. jest kochana, i o ile jej czas pozwoli, to myślę, że mogłaby jeździć. tylko musiałby ktoś ją zabrać - no i mnie też;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Legion23']nie wiem, czy ktoś już podawał ten link...
[URL="http://ostrowmaz.pl/dni/"]relacja z III Dni Ostrowi 2005[/URL] - są zdjęcia m.in. wójta, burmistrza... i w ogóle jak to się odbywa.[/quote]

Nnno najważniejsze, że burmistrza mozna sobie obejrzeć :evil_lol: ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Witokret']Nnno najważniejsze, że burmistrza mozna sobie obejrzeć :evil_lol: ;)[/quote]
no co, warto wi[e]dzieć, z kim się ma do czynienia :)

tak mi przyszło: czy może torby i koszulki nie powinny być zielone z jasnofioletowym nadrukiem, takie jak smyczki? to połączenie kolorów jest chyba teraz modne?...
oprócz tego białe koszulki takie jak są, te ze zdjęciami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Legion23']tak mi przyszło: czy może torby i koszulki nie powinny być zielone z jasnofioletowym nadrukiem, takie jak smyczki? to połączenie kolorów jest chyba teraz modne?...
oprócz tego białe koszulki takie jak są, te ze zdjęciami.[/quote]

Bardzo mądrze Ci przyszło - bo to mają być nasze "stowarzyszeniowo-schroniskowe" barwy ;)

Link to comment
Share on other sites

No tak, człowwiek trochę popracuje, spuści wątek z oczu i dwie nowe strony przybywają. Ale tu się ekipa szykuje, no no. :multi:
Legion - pomysł na scenariusz świetny! Marzy mi się pokazanie, jak bardzo pies zmienia się po wyjściu ze schroniska. Koniecznie w stylu Microkosmosu - bez gadania, ewentualnie tylko napisy.
Jak tylko się jakaś fajna rodzinka do adopcji trafi to filmujemy. Legion, dałoby radę? bo to czasu wymagać będzie od cholery.

Ronja, wetkę bierzmy do schronu kiniecznie, przy takiej ekipie będzie kim imprezę "obstawić" :evil_lol: A tak na serio, to bardzo ważna sprawa. Nikt z nas nie jest weterynarzem, ciężko nam oceniać stan psów. Historia Kędziora to dowód. Chyba żadna z nas nie spodziewała się, że jego stan jest aż tak poważny :-(
Ja się piszę zdecydowanie na wizytę z wetką w schronie. Jak mi się samochód nie rozkraczy i jak panbi doktor nie będzie się bała jechać lekko zepsutym, to chetnie zabiorę.

Link to comment
Share on other sites

Legion, dziekuje za zdjecie torby. Super, ze na kazdej jest inny piesek. Nie bede teraz wymagac zeby ktos zamieszczal wszystkie zdjecia specjalnie dla mnie. Moze na Polach Mokotowskich wybiore sama (najlepiej torbe z Malutkiem lub Majtasem lub Karmelem:loveu: ). Natomiast koszulke to nabylabym teraz chetnie-taka niebieska jaka mialy na sobie dziewczyny na Podzamczu.
Prosze tylko o ceny i komu zaplacic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fela']Jak tylko się jakaś fajna rodzinka do adopcji trafi to filmujemy. Legion, dałoby radę? bo to czasu wymagać będzie od cholery. [/quote] to już będzie zależało od mojej koleżanki :) na razie zaakceptowała scenariusz ;)
...to gdzie ta [I]fajna rodzinka[/I]? :> i to biorąca ostrowskiego psa bezpośrednio ze schroniska, a nie z domku tymczasowego? :)

uszyłem taką [B]torbę[/B] (29,5 x 44 cm):

[CENTER][IMG]http://img455.imageshack.us/img455/824/torbaoczka4ra.jpg[/IMG]

[LEFT]już ukradłem stosowne zdjęcie z dogo, tylko jeszcze spytam o pozwolenie :> (bo fotki dobermana z Ostrowi nie ma żadnej? tak, koniecznie musi być doberman ;)) i poproszę o namiary na tę firmę, która robi nadruki na poczekaniu :)

torba to pierwszy egzemplarz, próbny :) docelowo mogą być inne wymiary i może być bez oczek, albo z mniejszymi oczkami, albo w innych miejscach... jak kto ma pomysł - piszcie :)
[/LEFT]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Gajowa*']Fotki dobermana z Ostrowi są jak najbardziej.
Legion wrzuć w wyszukiwarkę Nicolai.[/quote]
mam, znalazłem! :) dziękuję :)
chociaż zdjęcia takie sobie; ukradzione lepsze ;)
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=18253"][B]Nicolai[/B][/URL]:
[CENTER][IMG]http://static.flickr.com/25/67990325_6d844f395a.jpg[/IMG]
[/CENTER]

kradzione z [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=25056"]Gdyni[/URL]:

[CENTER][IMG]http://mioll.fretki.org.pl/upload/pliki/f-445e29df90bc4.JPG[/IMG][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Legion, mamy zdjęcia dobermana Dobiego, ale nie jest na nich zbyt medialny - pokiereszowane oko i kraty. Znajdziesz je na naszej stronie [url]www.ostrow.schronisko.pl[/url] w "Znalazły dom".
Torba super, podobuje mi się bardzo. Jeśli się to by udało, lepiej robić z jasnego materiału - po pirwsze lato, więc jasne będą miały lepsze branie, a po drugie lepiej zdjęcia wychodzą, nie trzeba specjalnego podkładu stosowwać. Namiary na drukarnię podam Ci wieczorkiem na pw. Chłopaki fajne i sprawne :)

Link to comment
Share on other sites

a może nowa właścicielka Nicolaia przesłałaby jakieś zdjecia psa?...

no właśnie, kraty, chore oko...

[CENTER][IMG]http://www.ostrow.schronisko.net/images/adopcje/176.jpg[/IMG]
[/CENTER]

a ludzie raczej kupują zdjęcia szczęśliwych psów... jakieś zdjecie z zielenią byłoby najlepsze.

czarne torby to alternatywa ;) czarnego materiału mam belkę w domu :)
jak mi kto dostarczy surówkę, to też uszyję :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Legion23']
jak mi kto dostarczy surówkę, to też uszyję :)[/quote]

Legion gdzies Ty sie podziewal do tej pory ??? Torba genialna, ale zgadzam sie z Fela, ze jasne bardziej pasuja na te pore roku ;)

[SIZE=1]PS surowke moge Ci dostarczyc jaka chcesz - wolisz kapuste z marchewka, czy moze salate z kielkami ??? :evil_lol: [/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Witokret']Legion gdzies Ty sie podziewal do tej pory ??? Torba genialna, ale zgadzam sie z Fela, ze jasne bardziej pasuja na te pore roku ;) [/quote] są takie istoty, co noszą się czarno niezależnie od pory ;) no ale dobrze, istoty optymistyczne i zwierzętolubne raczej na jasno i kolorowo :)

[quote name='Witokret'][SIZE=1]PS surowke moge Ci dostarczyc jaka chcesz - wolisz kapuste z marchewka, czy moze salte z kielkami ??? :evil_lol: [/SIZE][/quote] może być każdej po trochu ;)
a tak serio, to była mowa o zrzutce na belkę i wizycie w hurtowni tkanin :)
zrzutkę może by tak na Allegro?... czy we własnym zakresie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorota412']Legion, dziekuje za zdjecie torby. Super, ze na kazdej jest inny piesek. Nie bede teraz wymagac zeby ktos zamieszczal wszystkie zdjecia specjalnie dla mnie. Moze na Polach Mokotowskich wybiore sama (najlepiej torbe z Malutkiem lub Majtasem lub Karmelem:loveu: ).



Jest torba z Karmelkiem????????????????
To ja przecież muszę mieć koniecznie taką torbę!!!:klacz: :klacz: :klacz:
proszę o namiary kogoś, kto ma taką piękną torbę!!!!!

Link to comment
Share on other sites

A może by te torby robić w różnych kształtach - już mi się marzy taka piękana jasna tobra (ecru czy jakoś tak:evil_lol: ) bardziej prostokątna, tzn bardziej długa niż szeroka ( nie wiem czy wytłumaczyłam zrozumiale) z pięknym moim Karmelkiem... ech...

Link to comment
Share on other sites

O rany, co tu się dzieje!!!:loveu:

To ja w punktach, bo tyle akcji, tyle pomysłów, zaraz coś pokiełbaszę jak nie w punktach zrobię :lol:

1. Laruś, WITAMY!!!:loveu: Owieczka ma rację, bardzo Ciebie brakowało. Ale teraz za to wypoczęta, nasłoneczniona ;) i uśmiechnięta to pewnie 200 procent normy w mig wyrobisz!;) :lol:

2. Legion, ozłocić Ciebie i koleżankę za pomysł z filmem!:klacz: Scenariusz świetny, takie coś może chwycić! Też myślę, że najlepiej bez głosu - raz, że nie trzeba będzie na każdej imprezie organizować nagłośnienia, a dwa obraz bez dźwięku potrafi bardziej zapaść w pamięci i wzruszyć.
To teraz tylko rodzinki szukać!:cool3:

A "Rudaskowe" fotki i relacje są do wzięcia od zaraz.:p Lusiowe też ofkors, tylko Lusi historia nie jest taka "typowa" (był pies, długo siedział w schronisku, bardzo cierpiał i fatalnie wyglądał, aż nastał TEN dzień itd.) Nie, Lusia była w schro zaledwie pare dni, nawet fotek porządnych ze schroniska nie ma. Ale potem chorowała...więc zdaję się na Twoje pomysły,historię którego psiaka można pokazać.;) Tak myślę jaką by tu psinę z Ostrowi pokazać... Grasik Maćki też ma swój wątek, wciąż rozwijany.:razz:

3.Legion, torba wyszła super!:loveu: Ja myślę, żeby trochu takich, trochu takich zrobić. Bo czarny też na pewno dobrze się sprzeda - jak Legion pisał, niektórzy lubią ten kolor, czy to lato czy zima.;) Ja sama bym czarną wzięła! Fotki na czarnym będą dobrze widoczne, kontrastowe. Jak dla mnie nie ma co czekać, póki nie ma jasnej sałatki...tfu! surówki!:evil_lol: robić czarne!

4.Ja się chętnie piszę na "ostrowski festyn", czy to do schroniska z wetką, czy do rozdawania ulotek/zbierania datków/sprzedawania różności/gadania. :p Oj dobrze by było pare psiaków pokazać. A czy my tam będziemy mieli takie fajowe stoisko jak wczoraj?:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ronja']A może by te torby robić w różnych kształtach - już mi się marzy taka piękana jasna tobra (ecru czy jakoś tak:evil_lol: ) bardziej prostokątna, tzn bardziej długa niż szeroka ( nie wiem czy wytłumaczyłam zrozumiale) z pięknym moim Karmelkiem... ech...[/quote] znaczy pionowa, o taka, tylko jasna :)

[CENTER][IMG]http://img173.imageshack.us/img173/3170/torbapion0oz.jpg[/IMG]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Verdana]Przepraszam, że ja tak o czymś innym, ale ponieważ wiem, że mieliście u siebie nosówkę, to może uda mi się podpytać o parę spraw? [/FONT][FONT=Verdana]W Łodzi mamy nosówkę w skupisku psów (ok. 20) przygarniętych przez osobę prywatną. Próbujemy jakoś jej pomóc (wątek poniżej). Chciałabym skorzystać z waszych doświadczeń z tą chorobą, bo na razie wiem tyle, co wyczytałam z różnych publikacji. Ale chodzi mi o różne sprawy praktyczne, np. jest tam kilka psów trzymanych oddzielnie, tzn. w boksach na podwórzu. Podobno były szczepione, ale nie wiem, czy skutecznie. Na razie nie chorują, ale męczą się bo mają za mało ruchu. Dziewczyny boją się tam chodzić, żeby nie pozarażać własnych psów (ja też, zwłaszcza że mój ma wykryty nowotwór i jest szykowany do operacji). Jak uniknąć ryzyka? Poza tym wyprowadzenie ich na spacer grozi rozsianiem choroby po okolicy... Gdyby były zakażone... Co robić? Zwłaszcza ten największy briardowaty podnosi straszny raban i sąsiedzi się buntują.[/FONT]
[FONT=Verdana]Czy próbowaliście zdobyć i stosować surowicę? I jak zminimalizować ryzyko przeniesienia zakażenia na te psy, które są na podwórzu? Na razie kobitka dostała rękawiczki jednorazowe, ma przed boksami szmatę ze środkiem odkażającym do wycierania nóg.[/FONT]
[FONT=Verdana] [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT][URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=25628"][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#800080]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=25628[/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL]

A w ogóle to czytam i zielenieję z zawiści :p Super pomysły!
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...