Jump to content
Dogomania

za tydzien Ekspres Reporterow


angiewoop

Recommended Posts

[quote name='Nati5']nie ma tu pitów o ktorych jest tak glosno. Wszystkie te psy maja swoje udokumentowane pochodzenie. Jest selekcja wsrod nich psow agresywnych, nie ma psow z chorobami psychicznymi ...[/quote]

Po bądź uprzejma podać mi linka do opisu testów jakim są poddawane...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 268
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a TU NADAL WIDZE SPOR O JEDNO !!!!!!!!!!
Czy wszyscy uwazacie ze zlikwidowanie PITOW rozwiaze problem pogryzien, brutalnego traktowania psow , przepelnionych schronisk , czy o to tylko chodzi???
Mysle ze nie nawet jesli wyeliminowac owe znienawidzone psy problem pozostanie nadal taki sam!!!!! Zlikwidujemy PITY to sobie "milosnicy" posiadania wscieklej bestii ukachoaja inna rase

Link to comment
Share on other sites

To żle widzisz Vectra. Wysterylizowanie zwierząt niehodowlanych wyeliminuje pity bo to sorry u nas kundle. Ale jeżeli ilość "rasopodobnych" się chociaż zmniejszy to zmniejszy się też ilość ich ofiar... zobacz ile tego nieszczęścia to zasługa psów podobnych do ras poddawanych testom... każda suka z wadliwą psychiką która dzięki "odgórnemu" zarządzeniu nie urodzi to x potencjalnych agresorów mniej... pomnóz nawet jeden miot przez ilość ras i wyjdzie Ci np. w Wawie kilkadziesiąt takich psów rocznie... a razy średnia życia psa?

Link to comment
Share on other sites

Jeden tema naookolo "zlikwidowac pity i bedzie spokoj" a niestety nie bedzie bo nadal handel zywym towarem bedzie kwitl, nadal rozmnazalnie beda czerpac zyski z glupoty ludzkiej nadal beda pogryzienia , schroniska pekaja w szfach, u nas w kraju jest bowiem taki zwyczaj ze to co zakazane smakuje naj lepiej a dlaczego??? dlatego ze mamy takie prawo ktorego nikt nie respektuje bo niby po co i tak kary sa smieszne!!!!!

Ok zgadza sie w swietle naszego prawa PIT to kundel wiec po jaka cholere zostal wciagniety na liste psow agresywnych??? skoro ta lista obejmuje tylko psy z PAPIERKIEM???? !!!!!!!

Ja nadal jestem za ZEZWOLENIEM na posiadanie psa jakiego kolwiek zeby jakas kreature nie mogla sobie kupic psa bo mu 'o zgrozo' o koloru auta pasuje

Link to comment
Share on other sites

A(leksand)ra&Ar(i)a


kazdy odpowiedzialny posiadacz psa dba o bezpieczenstwo innych!!!!!!
znam Dobcia ktory wrrrr nie ma papierka czyli kundel i terroryzuje okolice przez co moj RASOWY pies cierpi bo tez jest dobermanem co wejdzie w krajobraz owy wsciekly dobcio i za jakis czas (sama wiesz ze ta rasa tez ma wszelkie predyspozycje ku temu zeby byl niebezpieczny!!!)beda likwidowac dobermany naprzyklad????

Link to comment
Share on other sites

Wiec idac dalej nawet jezeli nie bedzie juz pitow psow bez papierka to uwazasz ze problem zniknie????
oj chyba nadal nie bo taki np kupi sobie rotka lub dobcia lub onka z papierkiem i nadal bedzie uczyl go agresji etc etc

Mi glownie chodzi o to by w jakis magiczny sposob uniemozliwic takim ludzia kupno psa!!!!!!!!!!!!!

pijany kierowca za prowadzenie pojazdu zostaje pozbawiony prawa jazdy!!!
za lamanie przepisow , powodowanie wypadkow sa mandaty i punkty karne osiagniecie liczby 21 powoduje cofniecie prawka
czy za spowodowanie wypadku samochod jest ukarany czy kierowca???

Link to comment
Share on other sites

Vectra, myślisz że jeżeli kundel pitowaty będzie w podobnej cenie co rodowodowy Ast to wszystko będzie jak jest? Myślisz że ludzie którzy zapłacą 2000 za psa będą go traktować jak takiego za 200? Ja myśle że nie... niestety u nas się ceni tylko to co drogie... i dotyczy to sporej części posiadaczy psów :( I znowu każdy pies którego ktoś nie kupi pod wpływem chwili tylko pomyśli czy chce te tysiące wydawać to krok do przodu... I dalej rotek czy dobek z papierkiem kosztuje i jest zarejestrowany...

Link to comment
Share on other sites

Tak mysle wlasnie !!!!!!! bo bandziory kase maja a na walkach psow jest duuuuza kasa i pies za 2tys szybko sie zwroci .A moda no coz robi swoje i zeby sie liczyc trzeba "morderce" miec... za kazda cene!!!!!! teraz fakt latwiej kupic psa za 200 zl ale jezeli takich zabraknie beda placic i 3tys
a owym "morderca" moze byc kazdy duzy pies z papierkiem miejacy do tego predyspozycje!!!! pomijajac juz pity i asty

Link to comment
Share on other sites

A niestety wieksza czesc hodowcow psow z papierkiem tez pozostawia duzo do zyczenia bo sa nastawieni na zysk .Ja kupujac mojego dobcia bylam kilka razy w tej hodowli a malo to owy hodowca byl u mnie w domu sprawdzic w jakich warunkach bedzie mieszkal jeszcze wtedy jego pies!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Tak mysle wlasnie !!!!!!! bo bandziory kase maja a na walkach psow jest duuuuza kasa i pies za 2tys szybko sie zwroci .A moda no coz robi swoje i zeby sie liczyc trzeba "morderce" miec... za kazda cene!!!!!! teraz fakt latwiej kupic psa za 200 zl ale jezeli takich zabraknie beda placic i 3tys
a owym "morderca" moze byc kazdy duzy pies z papierkiem miejacy do tego predyspozycje!!!! pomijajac juz pity i asty[/quote]

Ale problem jest nie tylko w bandziorach... u mnie ma tego typu psy element i to ich psy okaleczają inne... i gwarantuję Ci że większość z nich więcej niż 300 nie byłaby w stanie dać...

Link to comment
Share on other sites

To wytlumacz mi prosze taki fakt dlaczego mam szramy na brzuchu przez RODOWODOWEGO sznaucera mini ktory zostal kupiony za duza kase i jest wsciekly jak lew bo jego wlasciciel ma gdzies wychowanie tego psa bo przeciez jest taki malutki i slodki ???????

A pozatym to nie tylko PIT zostal wyprodukowany do walk !!!!!

To ja wnioskuje jeszcze o wyeliminowanie wszystkich psow mini ktore lataja luzem atakuja dzieci inne psy etc.etc. lacznie z tym ze dotykalo mnie to codzien kiedy wychodzilam z moim DOBERMANEM z papierkiem na spacerek i szarancza skakala do gardla mojemu psu tylko ze moj byl na smyczy bo DUZY i DOBERMAN i napewno ZLY a male kundle lacznie z tymi rasowymi z paierkami tak slodko szczezyly zabki i prowokowaly mojego psa do walk!!!!
Skutek taki ze moj DOBERMAN ma awersje do pieskow mini poniewaz zozsta niejednokrotnie pokasany prze owe cuda

Link to comment
Share on other sites

I tak oto mozemy sobie gdybac do konca roku !!!!!!!!!!!!
Bo jezeli nie bedzie prawa zakazujacego posiadania psa takim wlasnie jak wspominasz ZDEBILALYM kreatura to beda cierpialy setki osob i psow i nie o rase tu chodzi a czlowieka ktory ma byc ew. posiadaczem jakiegokolwiek psa i nie metryka a zezwolenie sprawe zalatwi , rejestracja i KARY KARY KARY
duze
na calym swiecie sa psy bez papierka byla sa i beda tylko metalnosc ludzi wudac jest inna niz w naszym porypanym kraju

Link to comment
Share on other sites

To dam ci rade A(leksand)ra ilekroc razy zobaczysz te psy latajace luzem DZWON NA 112 ja tak robie jesli tylko jestem u rodzicow i jak leci cos z zebami do mojego psa moze madaty tjKARY naucza pseudo wlascicieli trzymania psa na smyczy w miejscu duzego skupiska ludzi i innych psow bo nie jest winny pies tylko jego glupi PAN ze puszcza go samopas i stwaza zagrozenie i to prawo ma dotyczyc nie tylko bulowatych a WSZYSTKICH PSOW
ja tez mam prawo sie bac nawet tego psa mini puszczonego luzem i co z tego ze mial papierek ??? bolalo strasznie i seria zastrzykow a pan bezkarny bo piesek malenki i slodki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olgierd']
Zofio - a gdybyś była Noem - zaprosiłabyś pity na Arkę? Być może wówczas był czas, Noe o ile pamiętam działał na zlecenie Wszechmogącego - ludzie nie mogą sobie uzurpować tych samych praw. [/quote]

Olgierd, a skad Zofia ma widzieć, co zrobiłaby będąc Noe? Przecież nim nie jest i nigdy nie będzie, nie żyje również w ówczesnej rzeczywistości. Poza tym pity nie są dziełem Wszechmogącego, tylko ludzi.
Człowiek nie może sobie uzurpować tych samych praw co Wszechmogący? :cunao: Popatrz co sie dzieje na świecie.
Ludzi ogranicza jedynie "praktyczna niemożnośc" zrobienia wielu rzeczy.

W ten sposób poziom merytoryczny dyskusji "sięgnął bruku".

Link to comment
Share on other sites

[quote]ja tez mam prawo sie bac nawet tego psa mini puszczonego luzem i co z tego ze mial papierek ??? bolalo strasznie i seria zastrzykow a pan bezkarny bo piesek malenki i slodki[/quote]

Masz rację Vectra :wink:
U mnie na ulicy jest taki pekińczyk, dociekliwy :roll: :evil: i ugryzł w nogę moją 4 letnią sąsiadkę(to było na moich oczach)
Natalia(bo tak ma na imię) zaczeła krzyczeć:
ja się boję
a właścicielka psa powiedziała:jak się na pieska nie będzie krzyczało i drażniło to nie ugryzie,a ugryzł.
:o :o :o :o :o :o

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Berek']Tak na marginesie: ciekawe, jak wyglądałoby takie zdarzenie z udziałem "dociekliwego" ( :D ) AST.

Czy skończyłoby się na zadrapaniu na nodze...[/quote]

wiesz napewno przyjechal by reporter uroczej gazety FAKT i zrobil o tym reportaz na pierwsza strone gazety a ja bylabym slawna i pokazywali mnie w TV :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

a tak nicy ze slawy bo pogryzl mnie dotkliwie tylko sznaucer mini

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze dodam jedno chyba najistotniejsze
ze jezeli nawet z dniem dzisiejszym bedzie nastepowal Zakaz trzymania piotatych w domu i wszystkie te psy z dniem dzisiejszym zostana wysterylizowane i wszystkie psy bez udokumentowanego pochodzenia tez czyli nie bedzie juz rozmnazalni pseudo chodofffli bo poglowie psow w polsce jest tak duze ze przez najblizsze min 10 lat owe pitopodobne i wszelkie inne kundle nadal beda zyly miedzy nami dopuki ostatni w/w pies nie odejdzie za TECZOWY MOST problem bedzie no chyba ze masowo bedziemy zabijac te psy
a ja poprosze o przepisy , ustawy na dzien dzisiejszy regulujace wszystkie nakazy, zakazy, obowiazki, zezwolenia

mam nadzieje ze teraz jasniej opisalam to o co mi chodzi od poczatku

mnie interesuje DZIS a nie za 10 lat a narazie pity mamy inne kundle tez i nawet jesli owe czesto wspominane dresy posiadajace astopodobnego bandyte go wysterylizuje to nadal dopuki nie zostanie pozbawiony zycia"pies" bedzie terroryzowal osiedla i nadal mini kundle beda gryzly po lydkach , szczezyly kly do bardziej zrownowazonych psow odpowiedzialnych wlascicieli prowadzacuch swoje pociechy na smyczy
wiec pora otworzycz oczka i wkoncu zrozumiec ze nie psy a ludzie sa winni wszystkich szkod wyzadzonycz przez psy .....
Mnie nie interesuje czy warczy pit czy jamnik ja sobie nie zycze zeby zaden pies mnie atakowal to taki przyklad

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']mnie interesuje DZIS a nie za 10 lat a narazie pity mamy[/quote]

To rozwiązaniem na dziś jest uśpić :-? zadowolona? I daj już spokój z zasłanianiem się "bo ktoś jest gorszy". Nikt nie zaprzecza że w każdej rasie i nie tylko zdarzają się pokręcone przypadki. Chcesz przykładów? Wczoraj czy przedwczoraj przysadził się do mojej MIXturki jamnik... "won, pętaku" i odsuniącie nogą (nie mylić z kopem :wink: ) wystarczyło... do odgonienie pitowatej suki trzeba dwóch chłopów intensywnie machających nogami bo pojedyńczo ląduje się w szpitalu... Jeżeli możliwości finansowe państwa są ograniczone i muszę wybierać to niech się najpierw zajmują bandziorami a później drobnymi złodziejaszkami czy ludzikami niepłacącymi mandatów za parkowanie... podobnie wygląda sprawa z psami, w pierwszej kolejności zająć się tymi które stwarzają większe zagrożenie...
Napisałaś

[quote]jezeli nawet z dniem dzisiejszym bedzie nastepowal Zakaz trzymania piotatych w domu i wszystkie te psy z dniem dzisiejszym zostana wysterylizowane i wszystkie psy bez udokumentowanego pochodzenia tez czyli nie bedzie juz rozmnazalni pseudo chodofffli bo poglowie psow w polsce jest tak duze ze przez najblizsze min 10 lat owe pitopodobne i wszelkie inne kundle nadal beda zyly miedzy nami dopuki ostatni w/w pies nie odejdzie za TECZOWY MOST [b]

To ja policzę jak mi wygodnie :wink: za 5 lat tych psów będzie o ok. połowę mniej... załóżmy że w jakimś mieście jest 1000 psów typu "agresywnego", można założyć że będzie ich co rok o 100 mniej... na samą myśl mi się lepiej robi :D

A może jednak o coś innego Ci chodzi? Przecież Ty chcesz pita ze stanów, prawda? 8)

Link to comment
Share on other sites

Nie ja juz nie chce slyszec ze ktos zostal pogryziony i nie tylko pity zagryzaja ludzi!!!!!!!!!!! nie chce slyszec ze ktos skatowal zabil zponiewieral psa
niechce by owe mini atakowakly moje psy latajac luzem nie chce by owe mini mnie gryzly bo wspominany mini sznaucer tak latwo sie zdjac z brzucha nie dal a jego pan stal i wolal Filipku no co ty robisz jejej ja wrezultacie mialam szyty brzuch o slady sa do dzis wiec skonczmy z tymi glupotami tematami zastepczymi a jak ci owe pity tak przeszkadzaja to zawijaj manatki kup dom za miastem i sie przeprowadz bo ja tak zrobilam i mam spokoj!!!!!!!!!!!!!
TAK JESLI JESZCZE KIEDYS BEDE KUPOWAC PSA TO BEDZIE TO DOBERMAN I PIT

Link to comment
Share on other sites

Tysiac psow???? ciekwe bo w blokowisku gdzie mieszkaja moi rodzice jest 30 psow w jednej klatce ...klatek w bloku jest 10 wiec juz jest 300 a blokow jest 6 wiec ??????a to malenkie osiedle na mokotowie!!!!!!! raptem 2 ulice
a w tym moze z 10 psow rasowych reszta to mini bojowce lapiace za nogi dwa AST prowadzane na smyczy i kilka duzych bydlat nieznanego pochodzenia raszej onkowate niz bullowate

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Tysiac psow???? ciekwe bo w blokowisku gdzie mieszkaja moi rodzice jest [b]30 psow w jednej klatce[/b] ...klatek w bloku jest 10 wiec juz jest 300 a blokow jest 6 wiec ??????a to malenkie osiedle na mokotowie!!!!!!! raptem 2 ulice
a w tym moze z 10 psow rasowych reszta to mini bojowce lapiace za nogi dwa AST prowadzane na smyczy i kilka duzych bydlat nieznanego pochodzenia raszej onkowate niz bullowate[/quote]
a z tych 30 psów moze powłac do zycia ok 150 szczeniaków przy jednej cieczce z czego część trafi do schroniska, częśc trafi do ludzi którzy będą je katowac, a reszta latac i łapać za nogawki
Vectra czy ty naprawdę nie rozumiesz o czym mówi A(leksand)ra&Ar(i)a i inni ???
Ciagle się powtarzasz, że czegoś nie chcesz, ale jak na razie konstruktywnejk propozycji od Ciebie nie uslyszalam

I nie pisz posta po poście bo to i wbrew regulaminowi i temat się staje nieczytelny po na 15 postów na stronie połowa jest Twoja

Jak chcesz coś dopisac to jest taki przycisk [img]http://www.dogomania.pl/modules/PNphpBB2/templates/PNTheme/images/lang_polish/icon_edit.gif[/img] więc z niego korzystaj

Link to comment
Share on other sites

Ok ostatni post
caly czas pisze o strerylizacji od pierwszego postu do ostatniego
a Aleksandra tylko o zlikwidowaniu pitow
caly czas podkreslam ze trzeba ograniczyc ludziom nieodpowiedzialnym posiadanie psow!!! kontrolowac rozmnazalnie ect.ect moje psy wszystkie jak leci sa po sterylizacji nawet DOBERMAN z papierkiem .
A czego oczekuje to juz pisalam i napisze poraz ostatni
a mianowicie jednolitego jasnego prawa
tj dotyczacych WSZTSTKICH posiadaczy psow nie wazne czy to bull czy mini czy z papierem czy bez maja chodzic w miejscach publicznych na smyczy a jesli tego nie przestrzega to KARY duze , psy agresywne (nie tylko bule) w kagancu nawet maly jazgot ktory jest niewychowany i uszczypliwy bez durnego tlimaczenia ze maly i slodki i przeciez krzywdy nie zrobi
Niestety naprodukowane do tej pory psy beda zyc jeszcze pare lat i zanim zlikwidujemy ew. psy bez papierka musza byc niewiem jakies przepisy nakazujace STERYLIZACJE
Zezwolenie na psy mogoce byc niebezpieczne zeby byle dres czy czlowiek niemajacy pojecia o wychowaniu takiego psa nie mogl sobie go kupic
Identyfikacja wszystkich psow umozliwiajaca odnalezienie wlasciciela i jesli pies zostal np;wywalony bo sie znudzil wlepiac mandaty

Mi caly czas chodzi o to ze nie tylko pity sa winne a duuza masa rozego rodzaju masowo naprodukowanego gatunku psiego a wszystko dlatego ze mamy wolna amerykanke w naszym uroczym kraju
PS jesli ktos potrafi to poprosze o skasowanie reszty moich postow skoro zasmiecaja forum i sa nieczytelne widac kazdy rozumie problem inaczej

PIES BEZ METRYKI =STERYLKA
CZLOWIEK KUPUJACY PSA RAS OBRONNYCH, BOJOWYCH=ZEZWOLENIE
CZLOWIEK KATUJACY =KARA + ZAKAZ POSIADANIA PSA
PIES + CZLOWIEK= IDENTYFIKATOR Z PELNYMI DANYMI
PIES+ SPACER W MIEJSCACH PUBLICZNYCH =SMYCZ
CZLOWIEK CHCACY POSIADAC PSA=MINIMUM EDUKACJI I DUZO ROZSADKU
BULL=MINI CZYLI TAKIE SAME PRAWA

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Jest miasto w Polsce, ktore zrobilo pierwszy krok dla uporzadkowania psiego problemu - to Wejherowo. Uporano sie z rejestracja przez chipowanie, szczepieniami i placeniem podatkow, z identyfikacja psa i wlasciciela psa. A wiec mozna, tylko trzeba zrobic tak jak oni.
Chipowanie bezplatne - a miasto zarobilo na tym!!! Bo ludzie zaczeli placic podatki za psy!!!!

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Jakiś czas temu wpadłam na pomysł dyskutowany na różnych forach internetowych i wzbudzający sporo emocji ;)

Oczywiście to czysta teoria ...

Uważam, że powinno się wprowadzić obowiązkową sterylizację dla wszystkich psów niehodowlanych. Również rodowodowych, ale bez uprawnień, z jakiejkolwiek przyczyny by ich nie miały.
Włascicieli, którzysię nie zastosują należałoby "karać" bardzo wysokim podatkiem od psa. Uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczać na akcje sterylizacji.

W ten sposób sterylki byłyby dużo tańsze - lub bezpłatne, co niewątpliwie kosztowałoby państwo mniej niż utrzymywanie przepełnionych schronisk, a biorąc pod uwagę długośc życia psów, w ciągu kilku - kilkunastu lat rozwiązałoby w dużej mierze problem bezdomności.

Chipoowanie to kolejna bardzo ważna sprawa i na pewno warta rozpropagowania.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...