Jump to content
Dogomania

KARTKA dla SABINKI - wróciłabym do CARO i SPÓŁKA,,,,ale żal


Sabina1

Recommended Posts

  • Replies 3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='bea100']Wróciłam własnie z pracy a tu...lepsze wieści ze szptala co mnie uradowało niezmiernie :p (czyli antybiotyk zaczął działać?).
Łomatko, napiszcie mi co to jest to badanie CT? Cytologia?[/quote]

[B][FONT=Comic Sans MS]Tomografia komputerowa .[/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS]Sabinko, nie mogę inaczej pomóc - nie dawaj się ![/FONT][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agga'][B][COLOR=#006400]...[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkgreen]Jakis czas temu na dogomanii też była akcja oddawania krwi. Wiem, że on wtedy oddawał.Nie wiem ile musi upłynąc od poprzedniego oddania krwi.[/COLOR][/B][/quote]
A ja wiem, conajmniej 2 miesiące.

Kochani, wytłumaczcie mi czemu Sabina1 będzie miała to badanie CT ( i czemu ono służy?)? I wogóle chciałabym się o tym dowiedziec czegoś więcej. Lekarze wiedzą co robią ale cały czas mnie nurtuje też pytanie, czemu ona jest usypiana...czy ktoś wie? Ech...wybaczcie ignorantce..ale te pytania to z troski... :shake:

Link to comment
Share on other sites

"Lekarze wiedzą co robią ale cały czas mnie nurtuje też pytanie, czemu ona jest usypiana...czy ktoś wie? Ech...wybaczcie ignorantce..ale te pytania to z troski... :shake:"
Jest uśpiona prawdopodobnie ze względu na to że organizm szybciej się regeneruje nie czuje bólu- ból może spowodować duzo dłuższe powracanie do zdrowia.

Kurcze chciałabym oddać krew ale nie mogę jestem po sepsie miałam przetaczaną krew i na dodatek biore leki immmunosupresyjne.
Ale będe się modlić o szybki powrót Sabinki do zdrowia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100']A ja wiem, conajmniej 2 miesiące.

Kochani, wytłumaczcie mi czemu Sabina1 będzie miała to badanie CT ( i czemu ono służy?)? I wogóle chciałabym się o tym dowiedziec czegoś więcej. Lekarze wiedzą co robią ale cały czas mnie nurtuje też pytanie, czemu ona jest usypiana...czy ktoś wie? Ech...wybaczcie ignorantce..ale te pytania to z troski... :shake:[/quote] Beata żeby Ci odpowiedziec to trzeba by znac dokladnie stan Sabiny i rozpoznanie
Jest jakas koniecznośc aby byla podłaczona do respiratora - nie wyobrazam sobie aby byla w tym czasie w pelni przytomna. Czlek przytomny oddycha jakby bezwiednie, ale jednoczęsnie świadomie i nie jest się w stanie od tego powstrzymac. Do tego każdy z nas ma swoj wlasny tryb oddychania
Respirator ma na celu oddychanie za czlowieka, czyli automatycznie wtlacza powietrze do pluc, wedlug średnio ustawionych parametrow w tym częstotliwośc oddechu, a przy przytomnym osobniku ten numer by nie przeszedl. Każdy przytomny probowal by zlapac swoj wlasny oddech, ze swoja wlasna częstotliwościa co w wiekszości przypadkow powoduje "klocennie się z respiratorem"
Do tego wszystko idzie przez rurę, ktora idzie do pluc przez tchawice, takze tchawica jest "zapchana" i przy wlasnym oddechu i tak żadne powietrze do pluc się nie dostanie

A takie "awantury" z aparaturą i brak mozliwości samodzielnego zlapania powietrza powoduje, ze czlowiek się po prostu dusi i co zrozumiale, wpada w panike.
A tak sobie spi gleboko i nie mysli o tym że coś za niego oddycha ;)

Co do CT to widocznie lekarze chcą zobaczyć so Sabina "ma teraz w środku" ;)

Link to comment
Share on other sites

[B][QUOTE][/B]Tanitko
ja moge albo na 7:00, albo na 11:00
mam pare spraw na miescie do załatwienia wiec do 10:00 nie zdąże:shake:
nie mam auta wiec autobusem dojade na około 11:00
jesli byś mogła byłoby super[B]:cool3:[/QUOTE][/B]

[B]ASICA[/B] mogę najpóźniej o 10.30 jutro, zdążysz??

Link to comment
Share on other sites

Baner to był wpsaniały pomysł. Tacy jak ja (nie majacy czasu na szperanie po dogo i wchodzacy na kilka tematów jedynie) mogą trafić tutaj i chociaż ciepło myśleć. Trzymaj się kochana. Osobiście się nie znamy. Ja znam jedynie Twoje wielkie zaangażowanie i serce dla psiaków, bywam czasem na psy w potrzebie. Teraz Ty potrzebujesz pomocy. Ja ze swojej strony zrobię co mogę aby pomóc. Znam kilku dawców, jeśli nie oddawali ostatnio krwi to ich poproszę o pomoc. A Ty wracaj szybko do zdrowia i nie daj się chorobie!!!
Justynko trzymaj się dzielnie, teraz Ty musisz byc silna i za siebie i za mamę.
Czekam na coraz lepsze wieści.

Co do utrzymywania chorego w śpiączce, to mój znajomy po bardzo ciężkim wypadku nie był wybudzany przez bardzo długi okres z powodu zbyt rozlełych ran i towarzyszącemu temu bólowi. Jak stan się poprawił to bez problemu go wybudzili.

Z Sabinka pewno jest podobnie, aby nie bolało i szybciej się goiło lepiej żeby sobie spała, przecież sen to najlepsze lekarstwo.

Link to comment
Share on other sites

Pika kochana nasza. dziękuję Ci skarbie za obrazowy wykład (teraz rozumiem już i wiem z grubsza w czym rzecz i mnie uspokoiłaś za co dziękuję raz jeszcze :calus: ).

Kochani, napiszcie jak tam ,,spotkanie" dogomaniaków na Saskiej? Mówią o nas w Polsce różnie ale popatrzcie jak jednak na ludzi z Warszawy można liczyć :p

Link to comment
Share on other sites

Też chciałam sie spytać, czy krew nadal oddawać?
Zupełnie wyszłam z obiegu dogomanii od czasu jakiegoś, ale nie ma mowy, żeby Sabince nie pomóc!!!
Czy nadal oddawać krew, czy inne formy pomocy są potrzebne?

[B]I proszę o przekazanie [COLOR=yellowgreen]ucałowań[/COLOR], [COLOR=red]uścisków[/COLOR] i bardzo szybkiego [COLOR=deepskyblue]powrotu do zdroawia[/COLOR] od [COLOR=indigo]tajdzi, TŻ Kamila, Loni i Marcela[/COLOR]...[/B]
[B]I nie żałować tych ucałowań prosimy...[/B]

[U]A wracając do tematu - krew jutro oddawać?[/U]

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, żeśmy wcześniej nie pomyśleli, ja nie mogę oddać krwi bo ciąża i do tego anemia ale przecież mój mąż może - :mad: i chce więc piszcie szybko czy jeszcze oddawać krew dla Sabci naszej kochanej.
Justynko bądź silna jesteśmy z Tobą/Wami.

Link to comment
Share on other sites

jestem z powrotem.:p
pojechałam jednak rano o 7:00
krew oddana,kwitek wysłany!!!:multi:
nie ma sie co bać,to nic nie boli,jak dla mnie przynajmniej.
byłam jedyna kobitką a reszta to faceci-było super miło:cool3: :cool3: :loveu:
Korona
ja jechałam 416 spod Mostu naprzeciwko ZUS
on zatrzymuje sie na przeciwko stacji krwiodawstwa.
acha dostałam 8 czekolad a ja akurat na diecie:razz: :evil_lol:


Sabinko1 trzymaj dzielnie,wszyscy myślą o Tobie!
wracaj prędko jesteś nam tu potrzebna!!!!
dużo zdrówka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LAZY']
Co do utrzymywania chorego w śpiączce, to mój znajomy po bardzo ciężkim wypadku nie był wybudzany przez bardzo długi okres z powodu zbyt rozlełych ran i towarzyszącemu temu bólowi. Jak stan się poprawił to bez problemu go wybudzili.

Z Sabinka pewno jest podobnie, aby nie bolało i szybciej się goiło lepiej żeby sobie spała, przecież sen to najlepsze lekarstwo.[/quote]

[B][COLOR=darkgreen]Wśród przyjaciół też mieliśmy taki przypadek. CHłopak po wypadku -było z nim bardzo ciężko- lekarze nie dawali szans.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkgreen]Utrzymywali go też w spiączce. Udało się- on żyje ![/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkgreen][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkgreen]Jutro ide oddać krew. Może Pay też odda.[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KUMPELka']...więc piszcie szybko czy jeszcze oddawać krew dla Sabci naszej kochanej.
...[/quote]
Dopóki Justyna nie odwoła akcji...to AKCJA TRWA !!!

Kumpelka (BRAWA dla TZta i ucałuj do ode mnie/wirtualnie :loveu: ), kochana Tajdzi macie dane na pw :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ASICA']
nie ma sie co bać,to nic nie boli,jak dla mnie przynajmniej.
[/quote]

:loveu: To bardzo ważna wiadomość dla wszystkich pań-ikarek:loveu:

[quote name='ASICA']
byłam jedyna kobitką a reszta to faceci-było super miło:cool3: :cool3: :loveu:
[/quote]

Zazdrościmy:diabloti:

I gratulujemy!

Link to comment
Share on other sites

Kochani mam problem. Moi koledzy poszli do krwiodawstwa i otrzymali kartke, ze oddali krew i osocze dla pani Marii Szalkiewicz, ale szpital wpisali taki
21-125 Centralny Szpital Kolejowy Bursztynowa - Warszawa. A to mial byc szpital w Miedzylesiu. Tak napisali w Centrum Krwiodawstwa na Saskiej

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...