Jump to content
Dogomania

Mieleckie schronisko prosi o pomoc!


XWegaX

Recommended Posts

Tu trzeba tak jak o Orzechowce, robic ostre ruchy i gnębić miasto meilami ,telewizją,artykułami w gazetach i to non -stop.Telewizja i ostre artykuły i nasze zdjęcia w odpowiedzi na artykuł,/ze juz jest lepiej/poruszyły niechetnych urzedników.Orzechowce przejęło miasto,kasa sie znalazła....kierownictwo zmienili.I tam potrzeba dosłownie wszystkiego.A Mielec?tylko teren.Kadra z Kierownikiem na czele dobrze zorganizowana,wolontariat duzy,tez dobrze zorganizowany,Przeciez jakby wykupili ze 2h,to nie musza juz natychmiast ich zagospodarowac,wystarczy część i sukcesywnie rozbudowywać.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mysle ,ze na tyle osób zaangazowanych w Mielec,znajda sie "pismienni"Nie umie i nie cierpie urzędowych pism.Mysmy nagłasniali i "bandzili "sie przez internet i nawet z Holandi i Dani dostawali pisma i ponaglenia jak nie dawali odpowiedzi.W jednym artykule było...."nie tylko z całej Polski ale z całego świata dostajemy....Ale głównie dobra robote zrobił pan Norbert Ziętal dziennikarz Nowin

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj przyjechaly do schroniska 3 wieksze budy, jutro przyjada kolejne 4 i ponad 50 metrow siatki o wysokosci 2 metrow :p
[QUOTE]Temat: Re: siatka/ budy jutro
Od: "Profil1" <[email protected]>
Data: Cz Lipca 3 2008, 3:49 pm

[B][COLOR="Red"]Budy są w sam raz ,a jak tylko przyjdą kolejne to zrobimy zdjęcia i wyslemy.[/COLOR][/B][/QUOTE]

A co do pism, to moze rzeczywiscie poprosze Arke lub Emir o pomoc.
Ja tez nie jestem dobra w pisaniu urzedowych pism :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agusiazet']A one są i na pewno pomogą!!![/quote]


Musze Was rozczarowa. Nie wiem, czy kazdy z Was wie a jesli nie to w tym watku tez napiszę. NIE popieram 'skupu zwierzat" a z tego co wiem mieleckie schronisk taki' skup' prowadzi-podpisane umowy z okolicznymi gminami.
Co to oznacza? Proste jak drukt-nie majac miejsca dla zwierzat przyjmuje je a gminy, nie buduja swoich miedzy gminnych schronik a mieleckie schronisko swoje przepelnia!!
Wiecej, mieleckie schronisk 'adopcje' zalatwia poprzez wywozenie psow do Niemiec, i dobrze ale....przez kogo i gdzie?? Niech napisza sami!!:angryy:

Z moich informacji do pajuni pojechalo 40 mielckich psow ostatnio!
A jaka jest umowa z gminami poszegolnymi?? OPIEKA nad zwierzetami przyjetymi a nie posrednictwo w handlu!!!:angryy:

To, ze lek.wet.powiatowy zamyka schronisko nie oznacza ze zwierzeta bedące w nim "będą znikały"-to oznacza, ze zamyka schronisko prawdopodobnie na PRZYJMOWANIE zwierząt z gmin.
Jak dla mnie ta sprawa ma [B][U]dwa dna[/U][/B] i ARKA nic tu nie bedzie pomagala, przykro mi:shake:

Link to comment
Share on other sites

Schronisko nie jest gminne, tylko spoleczne, wiec nie nalezy mu sie pomoc, ok, moze tak byc.
OK, nie pomagajmy tym zwierzetom, niech sie dzieje z nimi co chce, rowniez tym, ktore kierownik przyjmuje, bo nie chce ich przyjac Kundelek, a jest takich bardzo wiele, albo tych po zmarlych wlascicielach, ktore stanowia tzw. spadek, a gmina nie ma obowiazku wobec nich.

Niech zamkna schronisko w pizdziot na glucho. A zwierzeta z calego Podkarpacia - niech sie dzieje z nimi co chce, albo niech trafiaja do Orzechowcow, albo pod igle. Wiele gmin tutaj w Polsce B ma w d.... bezdomne zwierzeta, ze wspomne tylko Debice, w ktorej w ogole nie ma bezdomnych zwierzat :angryy:, a jak sie pojawia, to znikaja. W innych gminach pewnie niedlugo tez tak bedzie.

Ja i tak mam dosc ciaglego uzerania sie i udowadniania, ze biale jest biale. Chetnie zdam administrowanie strona komus innemu, prosze bardzo.

Jesli chodzi o adopcje niemieckie, to ostatnio pojechalo do Niemiec 11 psow, osobiscie wiozla je Reno2001. W sumie bedzie ok. 25 psow wydanych do Fundacji DobermanNotHilfe, ktora pomaga schronowi,
o czym jest napisane na stronie glownej schroniska.

Tutaj sobie mozecie zobaczyc ich zdjecia:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=107959[/URL]

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=19137&page=57[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Na razie do gazety itp nie dam ogłoszenia, ale dzisiaj widziałam w sklepie zoologicznym ogłoszenia m.in. o zaginionych psach. I poproszę o powieszenie informacji o schronisku. Wydrukuję ogłoszenia że psy z Ostrowca tam trafiają, podam dane kontaktowe, a na odrywanych karteczkach będą dane do przelewu na konto schroniska. Co Wy na to? Może coś takiego być?


Niestety patrząc po ludziach w Ostrowcu boję się trochę że ogłoszenie w prasie czy też na klatkach schodowych spowoduje że ludzie specjalnie będą wypuszczać psy - bo może łapanka je zabierze i będą mieć z głowy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ulka18']Jesli chodzi o adopcje niemieckie, to ostatnio pojechalo do Niemiec 11 psow, osobiscie wiozla je Reno2001. W sumie bedzie ok. 25 psow wydanych do [B]Fundacji DobermanNotHilfe[/B], ktora pomaga schronowi,
[/quote]

:roll: no to dziennikarka, ktora pisala artykulik o pajuni czyli dokladnie p.Zosi kłamie, cały czas, tak? Mielec sobie wyssala z palca?:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ulka18']Schronisko nie jest gminne, tylko spoleczne, wiec nie nalezy mu sie pomoc, ok, moze tak byc.[/quote]

Ulka spoleczne jest wtedy kiedy nie 'skupuje' psow z gmin,wiec?

[quote]
albo tych po zmarlych wlascicielach, ktore stanowia tzw. spadek, a gmina nie ma obowiazku wobec nich.[/quote]
Rzeszowskie schronisko jest schroniskiem miejskim RZESZOWA, i zarzadza nimi Stow. "Kundelek' wiec? Jak tego nie rozumiesz, to juz to jest twoj problem.

Ile takich psiakow jest po zmarlych wlascielach, rocznie?:roll:
Zazwyczaj i "zwyczajowo", niestety takie psiaki sa sruuu na ulice przez "kochana rodzinke" i pies jest BEZDOMNYM psem.

[QUOTE]Niech zamkna schronisko w pizdziot na glucho. [/quote]

Ulka schroniska 'na glucho" nie zamkna gdyz wtedy sam Mielec musi sie psami zając, tymi ze schroniska, gdzie jej umiesci? Myslisz, ze beda mieli kase na umieszczenie gdzies 500 psow?? Zartujesz??:roll:

Link to comment
Share on other sites

Nie wierzę w to, że podawane tu argumenty nie pozwalają pomóc zwierzakom. Jakie znaczenie dla tych zwierząt ma fakt, czyje to schronisko? I tak nikt się nie chce do niego przyznać, jeśli w grę wchodzi znalezienie nowego terenu lokalizacji! Miasto się wypina, i jak widzę organizacje pro - zwierzęce też - a kto na tym najbardziej ucierpi - ZGROMADZONE TU ZWIERZĘTA!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agusiazet'] a kto na tym najbardziej ucierpi - [B][SIZE=4][U]ZGROMADZONE[/U][/SIZE][/B] TU ZWIERZĘTA!!![/quote]
No sama to napisalas: zgromadzone. Nie trzeba gromadzic bezmyslnie, za tzw. "psi grosz".

Link to comment
Share on other sites

Arko, mnie nie chodzi o to, że ktoś je gromadzi, tylko, że co one są temu winne!!! Zwierzęta nie są tu niczemu winne, nawet jeśli schronisko tak postępuje jak piszesz - mnie chodzi o pomoc zwierzętom, a tylko nowa lokalizacja może ten problem rozwiązać, a nie likwidacja schroniska!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agusiazet']Nie wierzę w to, że podawane tu argumenty nie pozwalają pomóc zwierzakom. [B]Jakie znaczenie dla tych zwierząt ma fakt, czyje to schronisko? [/B][/quote]
Pewnie,ze dla tych zwierzat nie ma to ZADNEGO znaczenia.
Te argumenty sa po to podane aby napisac cala prawde a nie pol prawdy.

Link to comment
Share on other sites

Arko z wielkim szacunkiem jak zwykle ... wiem jakie masz zdanie ... psiaki Mieleckie liczyć nie potrafią metraży i całej reszty. Wiedzą jak wiele serca im się tam daje i dla nich to dom. Trzeba jakoś im pomóc, bo to naprawdę wygląda bardzo nieciekawie...

Błędy popełniamy wszyscy ale nie każdy może się pochwalić takim sercem jakie mają ludzie z Mieleckiego schroniska i jego wolontariusze, za to, że nikt tam nigdy krzywdy psu nie zrobił bardzo ich szanuje i uważam pomóc naprawdę trzeba .... psy zawsze wykarmione, w czystych boksach i jeśli jakiś ma dom na końcu świata to kierownik tam zawiezie. To na te zwariowane czasy i fatalną sytuacje schronisk cholernie dobra robota!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agusiazet']Arko, mnie nie chodzi o to, że ktoś je gromadzi, tylko, że co one są temu winne!!! Zwierzęta nie są tu niczemu winne, nawet jeśli schronisko tak postępuje jak piszesz - mnie chodzi o pomoc zwierzętom, a tylko nowa lokalizacja może ten problem rozwiązać, a nie likwidacja schroniska!!![/quote]

Nowa lokalizacja tez niczego nie zmieni, jesli stowarzyszenie nie zacznie prawidlowo kalkulowac kosztow i bedzie przyjmowalo tyle psow ile ma miejsc, biorąc pod uwage mozliwosci adopcyjne. [B]I nie zgadzam sie na hadel psami do Niemiec [/B]poniewaz to nie rozwiazuje NASZYCH problemow z bezdomnoscia! Zacznijcie myslec.W 2010 Niemcy maja wprowadzic zakaz przywozenia psow!! Gdzie nowe schroniska powstaja dla zwierzat u nas, ktore schroniska kastruja psy??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='albiemu']Arko z wielkim szacunkiem jak zwykle ... wiem jakie masz zdanie ... psiaki Mieleckie liczyć nie potrafią metraży i całej reszty. Wiedzą jak wiele serca im się tam daje i dla nich to dom. Trzeba jakoś im pomóc, bo to naprawdę wygląda bardzo nieciekawie...

[/quote]

W poniedzialek zadzwonie do tego powiatowego i dowiem sie "u zródła' o co tak naprawde chodzi!!
Zazwyczaj powiatowi mają gdzieś schroniska-mamy przyklady: Krzyczki, wegrow, zamosc...a skoro sie przyczepil to chce wiedziec jaki jest faktyczny powod...i co ma zamiar, tak naprawde, zrobic.

Link to comment
Share on other sites

Te psy, które z Mielca jeżdżą do Niemiec, bierze Fundacja Dobermana, która bardzo pomaga schronisku w Mielcu. Chodzi o darowizny rzeczowe i żarełko - myślę, że to o nich tylko dobrze świadczy. Skoro tu nikt tych psów nie chce - przeważnie to staruszki lub "brzydale" - to dobrze, że tam mają szanse na nowe życie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']W poniedzialek zadzwonie do tego powiatowego i dowiem sie "u zródła' o co tak naprawde chodzi!!
Zazwyczaj powiatowi mają gdzieś schroniska-mamy przyklady: Krzyczki, wegrow, zamosc...a skoro sie przyczepil to chce wiedziec jaki jest faktyczny powod...i co ma zamiar, tak naprawde, zrobic.[/quote]


Dziękuje, wiem, że wiesz jak z nimi rozmawiać i cos się dowiesz.

Link to comment
Share on other sites

A skad Mielec miałby jakiekolwiek pieniadze???Miasto Mielec na utrzymanie nie daje.Wiec ,zeby sie tam dało przetrwać,są pieniądze z gmin za przywiezione zwierzęta.W Któryms z czasopism" Mój pies ",mielckie schr.było wymienoone jako jedyne nie przepełnione,wiec widzisz co piszą dziennikarze,a moze tez inne przepełnione są bardziej.W Orzechowcach nie ma przepełniena,a psy głodowały i umierały.Tam nawet jak przepełnione ludzie dają sobie rade,a kierownika ci co znaja cenia za to co robi.Opinie pokontrolne sa pozytywne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']bedzie przyjmowalo tyle psow ile ma miejsc, biorąc pod uwage mozliwosci adopcyjne.[/quote]

W bydgoskim schronisku tak jest. I polega to na tym, że "nadmiar" się usypia pod byle jakim pretekstem.:angryy: Tak mają robić wszystkie schroniska???:crazyeye:
A w ogóle nadmiar to wina bezmyślności i bezduszności "ludzi" a nie pracowników schronisk.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...