Jump to content
Dogomania

Jedzonko - czyli to co buldożki lubia najbardziej!


Viris

Recommended Posts

oczywiscie nie zastosowałysmy sie do zalecen pani wet i sama dałam karme 4 razy co prawda z godnie z poradą chodowcy jemy rozmoczona karme i twarozek tez :)

ale pisze poniewaz bałam sieze ją przekarmie

Klementynka jest z chodowli matasz i pan tadeusz wszystko nam wyjasnił

i wet tez juz zmieniamy bo pani niedośc ze była ie douczona to dośc opryskliwa alecóz kazdemu sie zdza jak pracuje w niedziele
dziekujemy Viris za iformacje

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 891
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam,
ja mojego pieska będę miała za tydzień ( już nie mogę się doczekać - od roku na niego zbierałam pieniążki). Mam pytanie. Jakie warzywa można dodawać do jedzenia dla szczeniaczków, w przypadku gdy przygotowuje się jedzonko samemu?
Wszędzie napisane jest że dodaje się warzywa, ale nie wiem jakie? Być może nie znalazłam.
Pewnie jak pajdę po malucha to i tak dużo się dowiem, no ale dokształcam się od jakiegoś czasu i chciałabym wiedzieć.
Pozdrawiam wszystkich

Link to comment
Share on other sites

Malec jest raczej karmiony suchą karmą, więc jeśli nie dostaniesz dla niego wyprawki z jedzonkiem to poproś o informacje co jadł w hodowli. I w domu podawaj mu to samo przynajmniej na początku. Sama zmiana domku to będzie wielkie przeżycie, więc zmiany jedzeniowe to już za dużo.

Jak będziesz chciała sama gotować psu musisz pamiętać o tym by jedzenie było bardzo dobrze zbilansowane, w tak młodym wieku trzeba pamiętać o wszystkich witaminach i minerałach których maluch potrzebuje by zdrowo rosnąć.

Z warzyw polecam marchewkę - jest najbezpieczniejsza. Pietruszka też ok, ale moczopędna.
Moja Klara z warzyw jadła marchew, pietruszkę, kalafior, brokuły, buraki, paprykę i ziemniaki (których podobno nie wolno ;)) - ale Klara wie lepiej i je uwielbia.

Link to comment
Share on other sites

ostatnio kupuilam lrozone miesko dla psa.... lezalo miedzy miesem dla ludzi i tak tez podobnie wyglada.... na opakowaniu pisze ze 100 procent miesa i w skladnikach nic innego nie napisali, bez konserwantow itp itd...
dolaczono tabele jak karmic
WAGA PSA MIESO RYZ LUB MAKARON WARZYWA
5 KG 100 G 75 G 60 G
15 KG 200 G 150 G 120G
30 KG 400 G 250 G 200 G
dodam ze miesko jest w formie 10 stekow, 100g kazdy...
[B]CZY KTOS SIE SPOTKZL Z CZYMS TAKIM????[/B] Divie smakuje ale czy nie lepiej kupowac takie miesko dla ludzi skoro cena i wyglad podobne?
a tabela wydaje mi sie ok i wedlug niej robie zarelko tylko ze porcja, ktora mi wychodzi i tak jest dzielona na trzy, bo gotowane to jeden posilek na dzien- reszta suche :) i tu drugie pytanko
[B]JESLI JEDEN POSILEK JEST GOTOWANY TO NIE MUSZE DODAWAC[/B] [B]WITAMIN???[/B] skoro ma pozniej suche.... a jesli tak to jakie kupujecie???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='brosse0606']ostatnio kupuilam lrozone miesko dla psa.... lezalo miedzy miesem dla ludzi i tak tez podobnie wyglada.... na opakowaniu pisze ze 100 procent miesa i w skladnikach nic innego nie napisali, bez konserwantow itp itd...
dolaczono tabele jak karmic
WAGA PSA MIESO RYZ LUB MAKARON WARZYWA
5 KG 100 G 75 G 60 G
15 KG 200 G 150 G 120G
30 KG 400 G 250 G 200 G
dodam ze miesko jest w formie 10 stekow, 100g kazdy...
[B]CZY KTOS SIE SPOTKZL Z CZYMS TAKIM????[/B] Divie smakuje ale czy nie lepiej kupowac takie miesko dla ludzi skoro cena i wyglad podobne?
a tabela wydaje mi sie ok i wedlug niej robie zarelko tylko ze porcja, ktora mi wychodzi i tak jest dzielona na trzy, bo gotowane to jeden posilek na dzien- reszta suche :) i tu drugie pytanko
[B]JESLI JEDEN POSILEK JEST GOTOWANY TO NIE MUSZE DODAWAC[/B] [B]WITAMIN???[/B] skoro ma pozniej suche.... a jesli tak to jakie kupujecie???[/quote]

Jeśli cenowo przedstawia się tak samo to kupowałabym ludzkie.;)

Link to comment
Share on other sites

a ja w imieniu Diby chcialam sie pochwalic, ze mama kupila jej wedzonego penisa, ktory ma [B]1 metr dugosci[/B]!!! nie wiem jak jej to podawac.....
czy jako jeden z posilkow czy jako przekaska miedzy posilkami?? oczywiscie bede musiala poprzekrajac na mniejsze czesci :evil_lol: takie 10 centymetrowe wystarcza???:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ale to jest taki suszony? :cool3:
Mój ma wszelkie suszki do dyspozycji cały dzień, a nie jako posiłek :)

Mamy sukces- Hanibal wciął koebersa z miski, bo dotychczas to z ręki go wcinał :evil_lol: Olałam to, przecież jak zgłodnieje to zje. I ciągle o tym pamiętam, tylko jakoś tak mi się wydawało, że mu się to trudno wybiera z miski.

Link to comment
Share on other sites

no napisalam ze wedzony.... nie moge jej rzucic tego i niech sobie to gryzie przez caly dzien bo teraz ma ucho i jak jej go daje to tak jakbym psa nie miala...zajada sie nim caly dzien i nie interesuje sie normalnym obiadkiem, a o spacerach to trzeba jej przypominac :) lezy tylko u siebie na poslaniu i gryzie i gryzie a jak sie podejdzie do niej to wstanie ale z uchem w pysku gotowa by uciec, poglaszcze ja i uspokoje to legnie i dalejzacznie grysc... dlatego po kilku godzinach zabieram ucho i daje jej nastepnego dnia...
a tego penisa to pewnie bedzie zabierala ze soba wszedzie....:evil_lol:
wybaczcie ale nie mam ochoty spac w jednym lozku z wedzonym penisem jakiegos byczka....:lol: bo to chyba z byka taki dlugi??? a moze konski?? jak myslicie...:shake:

Link to comment
Share on other sites

nie wiem jak mam odpowiedziec na pytanie odnosnie zapachu, bo nie potrafie rozpoznac zapachu.... poprostu smierdzi i jest problem bo jak go dostanie to nie je nic poza tym.... nie ruszy miski i robi sie wybredna....do tego jeszcze upal... jak zmusic delikatnie psiurke do jedzenia...nie chce zeby schudla... zabralam jej wedzone przysmaki ale i tak z zalem patrzy jak jej daje jesc

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

[quote name='Wredotka4']"Przymierzam" się do zmiany karmy dla mojego buldoga i tu pojawia się pytanie.Czy zmieniając karmę RC medium junior na karmę Acana puppy i junior muszę dodatkowo po zmianie zastosować jakieś suplementy?[/quote]

Nie, chyba, że chcesz coś dać na stawy (tego nigdy za wiele ;)).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...