Jump to content
Dogomania

Wychowanie buldożka


Draczyn

Recommended Posts

  • Replies 479
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dzis puscilam go ze smyczki i pupa :( to jak poslucha zalezy poprostu od jego humorkow, chyba za wczesnie sie radowalam, no nic, trenujemy dalej, musze go wywiezc gdzies gdzie nie ma pieskow, ludzi i cala uwage Vaclav skupi na mnie i bedziemy trenowac bez smyczy

Link to comment
Share on other sites

hej, diableeca! - spokojnie i konsekwentnie! załóż sobie kilka miesięcy conajmniej... nie kilka dni! ...a buldożki charakterne bardzo :evil_lol:
Ja zaczęłam z Torro dość późno nauczanie :razz: i zakładam, że conajmniej tyle czasu, ile moje tornado dokazywało jak chciało - czyli osiem-dziewięć miesięcy - musimy popracować nad odkręcaniem... Proponuję kupić długą 10 m linkę/taśmę i nie puszczać maluszka zupełnie luzem, dopóki nie będziesz w 100% pewna, że wróci. Taka długość wprawdzie dla wyprowadzającego bywa kłopotliwa (kwestia wprawy), ale psu daje swobodę. Poza tym mobilizuje właściciela do aktywności - gdzie pies tam i on... Próbujcie i ćwiczcie wytrwale. Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Ja kupilam smycz 10 metrowa tasme. Szczerze to zwinelismy do 2 metrow. Klary i tak nie puszczamy pod blokiem bez smyczy ze wzgledu na bliskosc ulicy. Jak wpadamy do Lasu Klara nie odchodzi na wiecej niz 10 m i idzie ladnie za nami. Bez dnia nauki. Sama z siebie.

Link to comment
Share on other sites

viris, to ci zazdroszcze :evil_lol:
lemonsky, zdaje sobie sprawe ze buldozki to "chyba"w wiekszosci male uparciuchy, trening trwa dalej, ale wiesz to jest tak, jak pooslucha to ja wpadam w wielka radoche ze juz sukcesy sa a potem brutalny powrot na ziemie:mad: ze jednak nie, kontunuuje cwiczonka,
poki co postanowilam narazie tym nie zanudzac, chyba az za kilka miesiecy napisze jak bardzo owocna nauka byla :)
buziaczki
a tak przy okazji, vasik juz nie ma gipsiku, wiec program treningowy trzeba troszke zmienic przynajmniej na tydzien dwa

Link to comment
Share on other sites

No to super wiadomość! że maluszek nareszcie wraca do sprawności :)
Z tymi ćwiczeniami mogę Ci poradzić - kilka powtórzeń (max 5) do 5-8 minut i potem zabawa i tak na zmianę, żeby się mały nie zniechęcił i ogarnął "materiał". Ćwicz wszędzie - w domu i na spacerach (zwłaszcza). I nie zniechęcaj się. Tak naprawdę to i "pańcia" się musi sporo nauczyć, (wiem to z autopsji ;) ), więc dajcie sobie czas.

Link to comment
Share on other sites

ej ej ej !widzialam to mrugniecie oczka na koncu posta od beatki!:mad: :mad:
ja naprawde sie staram i chce go nauczyc aby chociaz na spacerze przychodzil do mnie na moja komende, naprawde mysle ze nie wymagam wiele ale juz ta komende "DO MNIE" to chce aby umial naprawde dobrze
, wpadlam na pomysl, ze kiedys nagram filmiki video jak to wszystko przebiega, ocenicie i poradzicie mi, przynajmiej tak sadze a w najgorszym przypadku dostane jakas bure:eviltong: :razz:

Link to comment
Share on other sites

a mam takie cos.... poniewaz ja nie zawsze moge wyjsc z pieskiem na spacer tak tym sie zajmuje moj maz, dzis poslismy razem na spacer i jak zobaczylam jak on uczy Vasika , to az sie zlapalam za glowe, zupelnie inaczej to wygladalo od tego co ja ucze Vasika , maz wydawal komendy ale jakos bez entuzjamzmu i jeszcze jak cudem VACLAV podszedl to on tylko jedno poglaszczenie po glowce i idziemy dalej, czy to moze miec jakis wplyw na nauke?ja z kolej staram sie stanowczo in zdecydowanie wymawiac komendy i az do skutku a jak Vaclav to wykona to potem Hiper super radosc, pochwala i ciasteczko, jest to prawidlowo???mam jakies przeczucie ze przy nauce bedzie lepiej jak jedna osoba bedzie go uczyc a nie dwie??

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej zebyscie uczyli tak samo. Wydaje mi sie ze Twoj sposob jest lepszy.

Ja dlatego zrezygnowalam z nauki Klary ze wlasnie ja robie co innego, moja facet co innego, a Klare porywa tez czasem na spacer tesciowa to juz w ohole kosmos. Klara tesciowa wyprowadza a nie tesciowa Klare....

Link to comment
Share on other sites

A ja tak z innej beczki : napiszcie mi czy wasze buldozki jak byly malymi bobaskami to tez tak jak Tajga mialy energi jak za 2 . Ona tylko w nocy spi !! Wszystko gryzie (mala diablica :) ) szczeka biega dookola pokoju . Gdy ja zabralismy od mamusi to byla bardzo spokojna no ale wieczorem juz byly warjacje z pileczka a teraz to juz jest maly diabelek ale za to bardzo ja kochamy i juz nie wyobrazam sobie zycia bezniej .AAAAA i jeszcze jedno pytanko czy wasze pupilki tez wszystko zbieraja z podlogi co znajda na swojej drodze ??

Link to comment
Share on other sites

Moja Bezka ma ksywe odkurzacz:) Niestety przez to ze jest głucha nie moge jej na odległosc skarcic jak cos pochłonie:) Neska czasem probuje cos zjesc ale wystarczy ze spojrze na nia i natychmiast porzuca temat:) Beza zas uwielbia wszystko co lezy na ziemi. Kochaja trawe i piasek:) Dziwnai dieta no ale:)

Link to comment
Share on other sites

Wiecie, jak tak sobie czytam, to sama się do siebie śmieję - super te bulwy są, co?

Torro (zwany też tornado, odkurzacz i takie tam) jak był mały to wiadomo - szaleństwo ;) Jak tak sobie przypominam, to u maluszka cykl zabawa-jedzenie-spanie był mocno "podkręcony" - znaczy krótszy i częstszy :evil_lol:

Jeśli szczeniaczek coś namiętnie gryzie, podgryza to po prostu w większości przypadków próbuje zwrócić na siebie uwagę, bo czuje się niepewnie. Ja stosowałam metodę krótkich intensywnych zabaw, po których mały mi odpuszczał, zasypiał po prostu, a pracuję w domu, więc musiałam jakoś ogarnąć temperamencik ;)

Link to comment
Share on other sites

[B]viris[/B] dokladnie Tajga tez nam spi na glowie :) [B]lemonsky[/B] ja juz tez tak robilam i nadal ta metode stosuje no ale Tajdze to nie starcza . Dokladnie kiedy ona cos podgryza i ja to widze i mowie "Tajga nie wolno"to ona zaczyna uciekac i szczeka namnie abym ja gonila :) . Ale kiedy naprawde sie bardzo zmeczy bieganiem od pokoju do pokoju to szczeka namnie abym ja zabrala na kolana a gdy jestem przy kompie to jeszcze chce wejsc na biorko i tam sie wrescie uwali i spi jak susel ale to tak max 30 min . i znowu warjacje :) A do piatku mamy odebrac aparat w sklepie bo ma byc dostawa wiec odrazu gdy zrobie fotki wklejam na forum :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...