Jump to content
Dogomania

Problemy zdrowotne z buldożkiem (prosimy zakladac oddzielne tematy!)


Draczyn

Recommended Posts

[quote name='Hebulka']Nużeniec (na ogół ) pojawia się na pysku,przy uszach i wokół oczu tworząc tzw. okulary.[/quote]
Na ogół, Dora miała zmainy nużeńcowe z boku (łysego placka), jak była szczeniaczkiem, aż roiło się w tym miejscu od nużeńców.
[B]Outkast[/B] nie zwlekaj, tylko wybierz się na zeskrobinę do weterynarza, bo jeśli to nużyca (pfu, pfu) to warto zareagować szybciej bo czym więcej namnoży się tego paskudztwa tym dłuższe leczenie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jesteśmy rok po sterylizacji i pojawił sie problem związany z nią prawdopodobnie. Coco w pozycji leżącej nie trzyma moczu, więc głównie podczas snu mocz wycieka malutką strużką lub kropelkami i po chwili Cocunia leży w mniejszej lub wiekszej kałuży. Z tego co zaobserwowałam jest to nieświadome. Lekarz sugeruje, że niestety wygląda to na nietrzymanie moczu po sterylizacji na skutek zaburzenia gospodarki hormonalnej :shake: .
Jutro zanoszę do badania mocz, aby wykluczyć stan zapalny lub inne podłoże takich objawów.
Cały czas mam jednak nadzieję, że okaże się iż podejrzenia wet. się nie sprawdzą.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za linka. Przeczytałam cały wątek, jak zwykle ile osób tyle zdań i teorii na ten temat.
Ja, pomimo tych kłopotów uważam nadal,że podejmując decyzję o sterylizacji postąpiliśmy słusznie.
Wyniki badania moczu są prawidłowe, więc niestety może być to nietrzymanie moczu po sterylizacji. Na razie jest lepiej, dzisiaj już nie zauważyliśmy posikiwania :multi: i czekamy co będzie dalej.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Na innym forum w wątku Polecam/odradzam weterynarza - tak wiec dane sprawdzone, co prawda nie przez buldozkomaniakow. Ale skoro sprawa pilna to podaje :

[QUOTE] Gabinet Weterynaryjny dr n.wet. [B]Andrzej Chmielewski[/B]
ul. Krakowska 60 A
tel. (091) 435-73-44 lub 0604 967-827

Gabinet Weterynaryjny lek. wet. [B]Marek Chmielewski[/B]
ul. Witkiewicza 68
tel. (091) 487-89-58 lub 0606 220-583[/QUOTE]


Są telefony, można o wszystko spytać.

Link to comment
Share on other sites

walczac z nuzyca - mam zamiar nabyc obraze preventic - w sklepie w ktorym znalazlam obroze chce kupic odrazu szampon - nie ma tam duzego wyboru ale znalazlam te dwa - co o nich sadzicie?

[URL]http://animalmed.pl/product_info.php?cPath=1_22_29&products_id=215[/URL]
[URL]http://animalmed.pl/product_info.php?cPath=1_22_29&products_id=205[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

W związku z gorącą dyskusją w na jednym z pod forów, bardzo proszę o udział w tej ankiecie. Da nam wszystkim ogląd jaki jest stosunek piesków z metryką do tych tzw. psów w typie rasy.
Pozwoli też prześledzić jaki jest procent psów z problemami zdrowotnymi do psów zdrowych w poszczególnych grupach.
Ankiety zostaną umieszczone na kilku forach poszczególnych ras a wyniki wszystkich opublikowane po ich zakończeniu.
Głosowanie będzie trwało 10 dni, udział w ankiecie jest anonimowy.
Zapraszam do badań.

[COLOR=Red][B]Bardzo proszę o udział w ankiecie tylko właścicieli buldożków, aby wyniki były jak najbardziej wiarygodne dla tej rasy.
Jednocześnie proszę o niesabotowanie [/B][B]ankiety aby wyniki w stu procentach odzwierciedlały rzeczywistość :razz:

[/B][/COLOR][COLOR=Red][COLOR=Black]W związku z pytaniami na temat kryteriów ocen zdrowia, jako [B][U]"problemy zdrowotne"[/U][/B] należy przyjąć wady genetyczne i wady wrodzone, nawet jeśli nie przeszkadzają one zwierzęciu lub nie mają one wpływu na jego ogólny stan, np. wnętrostwo czy nieprawidłowa budowa żuchwy.
Natomiast choroby zakaźne lub przeziębienia nie należy, w przypadku tej ankiety, traktować jako [B][U]"problemy zdrowotne"[/U][/B], gdyż są one najczęściej spowodowane przez czynniki zewnętrzne a nie są wynikiem wad dziedzicznych.[/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja daję Dorze na problemy z trawieniem i sprawdza sie dobrze. Kupuję w aptece w woreczkach w formie nasion. Gotuję z 15 min i podaje jej 2x dziennie po 12ml przez 2-3 dni, powtarzam taka kurację co 1,5-2 tygodnie.

Link to comment
Share on other sites

outcast przy walce z nuzyca, najbardziej wskazana walka tactikiem :) a jesli juz zaprzestaliscie kapieli w smierdzacym swinstwie to zakup hexoderm

siemie tez dobra sprawa
u mnie sprawdza sie podgotowane w ryzu pod koniec gotowania albo postaiwone, rozrzedzone zamiast wody do picia

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...