Jump to content
Dogomania

Mata samochodowa


lucyper

Recommended Posts

Ostatni kupiłam w Auchan w Piasecznie w sklepie zoologicznym, ale chyba przepłaciłam :eek: Praktycznie można kupić w każdym sklepie z artykułami dla zwierząt, tylko są różnw rodzaje.

Widziałm np. takie z mechatego materiału - uważam , że są nipraktyczne bo wchodzi w nie sierść. Mój jest z jakiegoś tworzywa na wierzchu i materiału pod spodem. Pośrodku ma suwak, tak, że obok psa może ktoś siedzieć tzn. mata nie zajmuje całego tylnego siedzenia.

Jeszcze jej nie wypróbowałam, ale mam nadzieję, że będzie praktyczna.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Hmmm temat stary ale akurat za 2 tygodnie wyjezdzamy do Sopotu...psa mam dlugowlosego i wiem co sie bedzie dzialo w samochodzie a raczej po jego wyjsciu:)I mam takie pytanie wlaśnie z czego jest zrobiona taka mata samochodowa????Znalazlam taka oferte na karusku i chce ją kupić bo nie bede ze soba raczej brała odkurzacza:D Może ktoś kupował tą samą mate co jest na Karusku??

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Juz od jakiegos czasu mysle o kupnie maty samochodowej, bo mam dosc ciaglego sprzatania samochodu po psie - klakow wszedzie mnostwo!
Uzywamy oczywiscie jakiegos koca na siedzenie, ale daje to niewiele...i tak wszystko fruwa.
Na allegro znalazlam takie dwie maty samochodowe

[img]http://img377.imageshack.us/img377/1102/mata4zj.jpg[/img]

[img]http://img374.imageshack.us/img374/2963/mata39vn.jpg[/img]

Czy ktos uzywa ktorej z nich? Czy wiecie ktora lepsza, bardziej wytrzymala? Czy jak pies wpadnie w przestrzen miedzy siedzeniami tylnymi a przednimi to nie zerwie maty, ktora jest zawieszona na przednich zaglowkach? A moze znacie dobra i godna zaufania firme robiaca maty samochodowe?

Link to comment
Share on other sites

witam

ja uzywam takiej maty jest super. kupilam ja z Makro bardzo podobna jak ta na zdjeciu zaplacilam cois kolo 60zl. a wiesz w sumie wiekszosc jest dobrych teraz musze jeszcze jedna zqakupic bo tez szalu dostaje jak woze psa w drugim aucie. a to sie przydaje nawet jak wozisz jakies brudne rzeczy typu. pedzle jakies farby worek ziemniakow. bardzo fajna sprawa

pozdrawiam
ps) patrz ile czasu zaoszczedzisz na odkurzaniu auta

Link to comment
Share on other sites

My używamy tej pierwszej i jestem w sumie zadowolona poza paroma minusami:
1. musiałam doszyć po bokach materiał żeby mata obejmowała także kawałek drzwi bo jak mój pies zaczął się "kokosić" to to tyłkiem lądował na siedzeniu a na macie zostawały tu;lko przednie łapy i klatka :wink:
2. mata jest raczej śliska tzn. jak mocniej depniesz na chamulec to pies leci - żadnej przyczepności.

Zaletą jest przede wszystkim to, że po każdej przejażdżce łatwo można ją wyczyścić strzepując paprochy a w gorszych przypadkach poprostu przepłukuję wodą i znów jest czyściutka - nie trzeba czyścić całego auta :wink:
Zapięcia na zagłówkach trzymają się dobrze. Mój pies waży teraz około 30 kg więc można powiedzieć, że jest wytrzymała. :P
Ogólnie mogę polecić :P

Link to comment
Share on other sites

[b]karolaGd[/b] ale ktorej maty uzywasz, bo ja wkleilam zdjecia dwoch roznych
[b]KUMPELka[/b] ja wlasnie tez myslalam o tej pierwszej - skad masz swoja, tez z allegro? Jak dlugo masz mate? Czy mata ma dziurki na pasy? Na 3 pasy? I czy faktycznie mozna odpiac kawalek, zeby obok psa usiadla jakas osoba?

Link to comment
Share on other sites

Też używam pierwszej maty. Zakupiona w Karusku. To dosyć gruby materiał, ale faktycznie śliski. Znów gdyby nie to, tak łatwo by się nie strzepywało piachu.
Faktycznie można suwakiem odpiąć kawałek by usiadła osoba obok ... ale ... będzie siedziała na tej macie! To akurat strasznie nieprzemyślane jest. I nie ma otworów na pasy. Jeden otwór robiłąm nożyczkami, ciekawe kiedy mi sie rozsiepie w tym miejscu. Mój pies niestety musi jeździć w pasach, bo nauczył sie wchodzić po matę i przechodzić do przodu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jonquil']Też używam pierwszej maty. Zakupiona w Karusku.[/quote]

mozesz podac cene o ile pamietasz? I tak samo jak dlugo uzywasz?

[quote name='Jonquil']Faktycznie można suwakiem odpiąć kawałek by usiadła osoba obok ... ale ... będzie siedziała na tej macie! To akurat strasznie nieprzemyślane jest.[/quote]

czy ja wiem czy nieprzemyslane? Jakby osoba obok siedziala nie na macie to pod jej tylkiem napewno znalazla by sie siersc psa - przynajmniej nasza, ktora fruwa wszedzie. Mozna sobie pod tylek dac kocyk czy recznik ;) ale...

[quote name='Jonquil']I nie ma otworów na pasy.[/quote]

... :o tu szok :o To mnie troche zniechecilo, bo raz, ze ja sie chce zapiac z tylu pasami, dwa - psa tez chce zapiac. Dzisiaj wlasnie kupilam pasy dla psa...kurcze teraz nie wiem co robic

[quote name='Jonquil']Jeden otwór robiłąm nożyczkami, ciekawe kiedy mi sie rozsiepie w tym miejscu.[/quote]

no wlasnie...a jak juz cos kupuje za jakas wieksza sumke to nie chcialabym wszystkie przerabiac :roll:

Link to comment
Share on other sites

W sklepach typu Kakadu (w Marketach) można kupić maty z otworami na pasy , są bardzo mocne .Ja coprawda mam mate (firmy nie pamientam a mate mam w samochodzie)bez otworów na pasy ale nie narzekam.Suka waży około 40 kg i nie podarła ,całe wakacje jeździła na macie.Suka + 2 koty.

Link to comment
Share on other sites

Też kupiłam w Karusku :P
To prawda - nie ma otworów na pasy :-?
Z tym siedzeniem obok - nie ma problemu - poprostu odpinasz z jednego nagłówka i jest OK :wink:
Polecam nadal ale sama nie robiłabym dziurek na pasy, ponieważ wcześniej czy później w tym miejscu mata się rozerwie i szkoda pieniędzy.
Słyszałam, że np. w Makro można kupić matę z dziurkami na pasy - ale nie mogę potwierdzić bo nie byłam tam :wink:

Link to comment
Share on other sites

[b]Weronika[/b] ale dla mnie brak otworow na pasy mija sie z celem - przede wszystkim sa przepisy, ze osoba z tylu ma miec pasy zapiete - niby jakim cudem skoro jest mata? Po drugie - po to mam pasy dla psa, zebe je uzywac ;) Po trzecie - jazda psa bez pasow jest bardzo niebezpieczna i o tym sie przekonalam ostatanio - a nie wiem czy takie hamowanie by wytrzymala mata...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jonquil']Też używam pierwszej maty. Zakupiona w Karusku. To dosyć gruby materiał, ale faktycznie śliski. Znów gdyby nie to, tak łatwo by się nie strzepywało piachu.
Faktycznie można suwakiem odpiąć kawałek by usiadła osoba obok ... ale ... będzie siedziała na tej macie! To akurat strasznie nieprzemyślane jest. I nie ma otworów na pasy. Jeden otwór robiłąm nożyczkami, ciekawe kiedy mi sie rozsiepie w tym miejscu. Mój pies niestety musi jeździć w pasach, bo nauczył sie wchodzić po matę i przechodzić do przodu.[/quote]


tez mam taka z karuska..praktyczne ale bez rewelacji (chyba ze ma ktos lepszy pomysl ..ja nie :roll: ). Ze tak sobie sie na tym siedzi to racja (ze tak powiem 4 litery sobie odparzylam jak jechalismy z Lodzi do W-wy i z powrotem ostatnio w upale :P ..z tylu dwa spore psy i ja wcisnieta prawie w drzwi).
Pasy: ja odsuwam zamek od gory ...i mam zapiecie pasow :wink:, z tym ze nie zakladamy maty na przednie zaglowki..zwisa mata sobie ku podlodze, a to dlatego ze mlodszy pies kladzie sie czesto po prostu na podlodze (ulubione miejsce podczas jazdy autem...dopoki sie jeszcze miesci :wink: ).

Link to comment
Share on other sites

Agnes, a pasy kupiłaś w zoologu normalnym?

Muszę mojej też kupić, teraz jechaliśmy nad może bez pasów, smycz podpinam wtedy do mojego pasa, ale wolałabym, żeby sucz była przypięta samodzielnie.

Maty nie kupię, bo śliska. Jak na razie mój ojciec dzielnie znosi kudły i sam odkurza :fadein:

Link to comment
Share on other sites

coztego moge Ci podeslac adres faceta z allegro - u niego kupilam pasy Trixie L za 28 zl! W sklepie ponad 40 zl kosztuja ;) Tylko ja kupowalam u niego w Warszawie - zeby ominac allegro i bez potrzeby wysylania poczta - ale mysle, ze bez problemow otrzymasz to co zamowisz. On ma bardzo duzo tych pasow w roznych rozmiarach, ma tez smycze flexi - duuuzo :) Jakby co wysle na pw adres mailowy albo adres z aukcja na allegro

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

To i ja dopiszę się do tego tematu-prośby :wink:
Poszukuję maty, nie ważne czy śliskiej, czy nie (i tak planuję położyć na niej kocyk dla mojego staruszka kopacza :roll: ), bez otworów na pasy (bo by mi się tamtędy kudły przeciskały :wink: ), ale za to ze ściankami po bokach.
Wiem, że takie maty istnieją, ale cuś nie mogę ich znaleźć :-?
Co, do wytrzymałości i bezpieczeńtwa....
Chciałabym kupić taką matę właśnie ze względu na bezpieczeństwo- bliska rodzina, kilka miesięcy temu, miała czołówkę, samochód do kasacji- dwa psy na tylnym siedzieniu- nic im się nie stało, wyłądowały w ściance maty (nawet nie za bardzo zauważyły, że coś się wydarzyło 8) ).
Stąd moja decyzja o zakupie takiego "cuda", ale chciałabym mieć pewność, że to będzie właśnie "to".
Pomożecie? :wink:

Link to comment
Share on other sites

To i ja dopiszę się do tego tematu-prośby :wink:
Poszukuję maty, nie ważne czy śliskiej, czy nie (i tak planuję położyć na niej kocyk dla mojego staruszka kopacza :roll: ), bez otworów na pasy (bo by mi się tamtędy kudły przeciskały :wink: ), ale za to ze ściankami po bokach.
Wiem, że takie maty istnieją, ale cuś nie mogę ich znaleźć :-?
Co, do wytrzymałości i bezpieczeńtwa....
Chciałabym kupić taką matę właśnie ze względu na bezpieczeństwo- bliska rodzina, kilka miesięcy temu, miała czołówkę, samochód do kasacji- dwa psy na tylnym siedzieniu- nic im się nie stało, wyłądowały w ściance maty (nawet nie za bardzo zauważyły, że coś się wydarzyło 8) ).
Stąd moja decyzja o zakupie takiego "cuda", ale chciałabym mieć pewność, że to będzie właśnie "to".
Pomożecie? :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...