Jump to content
Dogomania

Wszechwiedzący POLICJANCI


pawlekgod

Recommended Posts

Dziś z moim pieskiem wyszedłem na spacer po mieście (jego fotki [url]http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&p=1001782#1001782[/url] )
Ide sobie z kolegami chdnikiem i nagle wyszło z za bloku dwuch policjantów. Zatrzymali mnie i jeden z nich mówi :
- Czy nie zapomniał pan o czymś ?
Ja- O czym ?
Takie psy muszą nosić kaganiec !
Ja- Przecież to jest labrador, a one nie muszą ich mieć, tylko psy ras niebespiecznych.
Policjant - To nie jest labrador bo jest za duży ( fakt, że odbiega nieco od wzrorca, bo ma 65 cm w kłębie ) i na moje oko to jest mieszanka z psem agresywnym ! - tym stwierdzeniem poprawił mi troche humor hehe.
Ja - Takie akurat sie trafił ale to jest labrador
Panowie niebiescy odeszli bez słowa ...
I jak tu nie szanować policjantów ...

Pozdrawiam wszystkich ;]

Link to comment
Share on other sites

No ładnie :):)
Podobna hostoria jak tej dziewczyny która szła sobie z pieskiem i zatrzymała ja policjantka. Zaczeła na nia wrzeszczeć, ze ma psa rasy agresywnej - jej zdaniem Owczarek Kaukaski i ze pies nie nosi kagańca. Dziewczyna tłumaczyła jej, ze to nie ta rasa, ale policjantka nie dała sie przekonać...
No, ale właścicielka psa zrobiła tak że wzieła policje do domu i pokazała papiery że "kaukaz" to....rodowodowy nowofundland :):)

Link to comment
Share on other sites

U nas przepisowo zdaje sie że każdy pies powinien chodzić na smyczy i w kagańcu, ale zwykle SM i policja nie czepia sie gdy pies grzecznie idzie na samej smyczy. Tylko czasem nadgorliwi przechodnie twierdza że Bafi powinien w kagańcu chodzic bo "taki duzy pies to zagorożenie dla otoczenia" 8) :lol: . Ależ ludzie maja wyobaźnię.... 8)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fanka_slaska_']No właśnie :-) najlepsze jest to, że ludzie i ale co tam wielkość się liczy a nie charakter i rasa :D
tempota :P[/quote]
niestety przeciętny czlowiek ma nikłe pojęcie o rasach :lol: . Ostanio Bafi został nazwany alaskańskim malamutem.... :o

Link to comment
Share on other sites

No to super! My też ostatnio dowiedzieliśmy się o naszej goldence dwóch b.ciekawych rzeczy: 1. Że to "bardzo ładna mieszanka owczarka". 2. "Taki niebezpieczny brytan musi chodzić na smyczy i w kagańcu". Z tym ostatnim to w zasadzie mogę się zgodzić, czasami faktycznie mogłaby zalizać kogoś na śmierć..... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Fakt udają mądrych a tak naprawde to nie mają zielonego pojęcia, ale zwykłym ludziom sie nie dziwie że nie znaja ras psóww końcu nie każdy sie tym interesuje no ale policja moim zdaniem powinna rozróżniać psy.

Jak miałam Paka(a był to shar pei) to dowiedziałam sie że: 1) jest to pitbull (starsze małżeństwo, ale jak im wytłumaczyłam to nie chcieli udawać swej wiedzy i z ciekawościa dopytwali sie na temat tego "pomarszczucha" :lol: ) inna babka powiedziała że to.......mastiff no coż wyszły dwie odrębne rasy.

Link to comment
Share on other sites

Kiedys na spacerze pewna pani powiedziała ze meczę psa bo jak mozna owczarka podhalańskiego w bloku trzymać i ze serca nie mam :)
A policjant też nas kiedys zatrzymał i powiedział ze duży pies powinien chodzić w kagańcu- zaznaczę tylko ze mój goldas miał wtedy ok 5 m-cy :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...