Jump to content
Dogomania

Terier walijski


Flaire

Recommended Posts

  • Replies 21k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • zadziorny

    3144

  • Ali26762

    2239

  • bos

    2111

  • coztego

    1051

[quote name='Wind']Co do borderka jestesmy zgodne. Co do Pana raczej nie ;) Pies wyrzuca z siebie ogromna ilosc CS-ow, nie tylko oblizywanie mam na mysli. Gdyby jeszcze otrzymywal parowy, to byloby to jak najbardziej uzasadnione. No i te lapki w gorze...[/QUOTE]

Problem trochę w tym, że typowe obrzydłe, małe, chude, paskudne użytkowe bordki często takie zachowanie mają nie jako w pakiecie. Dlatego między innymi nigdy bym nie chciała mieć bordera, choć wiele osób mnie usilnie na tę rasę namawiało.. Właśnie szwedzi..

[quote name='Wind']U Pani Inki raczej precyzji nie widze.[/QUOTE]

Ja miałam przyjeność zobaczyć i to na żywo.. Rewelka.. Każdy ruch miał znaczenie, każdy był przemyślany i każdy z sensem.. I fajska elastyczność i zdolności dostosowawcze.. W obliczu problemowego psa natychmiastowa zmiana podejścia i to mi się podoba- Inki nie uważa, że jej metoda jest jedna i super.. W razie potrzeby potrafi ją zmieniać i modyfikować. Mi się bardzo podobała jej praca i od razu zyskałam do niej dużo większe zaufanie- lubię jak dobra teoria jest poparta równie dobrą praktyką..

[quote name='Wind']Wiele pytan mialabym do Pani Inki w temacie uzywania pilki ... w szczegolnosci jaki w tym "fun" dla psa? :roll:[/QUOTE]

A tu Pani Inki ma podobne podejście jak wielu innych znanych szwedzkich szkoleniowców, których miałam szczęście i przyjemność poznać.. Ja z moim obecnie szkolonym psem znaczy Szorstkim opieram się w dużej mierze na tej zasadzie. Głównie ze względu na to, że Ludwik przede wszystkim ma być psem ratowniczym i chciałabym by pracował w bardzo okreslony sposób. To się przekłada na pozostałe dziedziny w tym właśnie obedience.. Trenując z Ludwikiem idę właśnie takim szwedzkim stylem, balansuję na najniższym szczeblu pobudzenia.. wiem, że idąc tą drogą nie osiągnę psa, który mi (i na ile Ciebie poznałam to i Tobie) wyrwał by jęk zachwytu z piersi.. ale kwestia piorytetów.. za to zyskuję kilka innych fajnych rzeczy pracując w tym trybie..


[quote name='Wind']To tak po krotce osobiste przemyslenia ... Flim nie jest absolutnie zadnym manualem metody, czy tez w pelni instruktazem. Jest raczej prezentacja i moze stanowic wstep do uczestnictwa w seminarium, na ktore bedzie mozna zadac wiele pytan, bo wiele pytan po tym filmie sie rodzi :-)[/QUOTE]

Film jest przede wszystkim stary, ale z tego co mi jaskółki zza morza przynoszą to będzie nowszy.. I książki też będą unowocześnione.. :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zachraniarka']Problem trochę w tym, że typowe obrzydłe, małe, chude, paskudne użytkowe bordki często takie zachowanie mają nie jako w pakiecie. [/quote]

Oooo tego nie wiedzialam ... Hmmm, pogadam z milosnikami uzytkowych borderow co oni na ten temat sadza. Doprawdy takie nadmierne uzywanie CS-ow jako charakterystycznych dla linii uzytkowej to dla mnie nowosc ... Ale to pewnie z braku wiedzy o rasie ... wszak nie mam bordera :cool3:

[quote]Ja miałam przyjeność zobaczyć i to na żywo.. Rewelka.. Każdy ruch miał znaczenie, każdy był przemyślany i każdy z sensem.. I fajska elastyczność i zdolności dostosowawcze.. W obliczu problemowego psa natychmiastowa zmiana podejścia i to mi się podoba- Inki nie uważa, że jej metoda jest jedna i super.. W razie potrzeby potrafi ją zmieniać i modyfikować. Mi się bardzo podobała jej praca i od razu zyskałam do niej dużo większe zaufanie- lubię jak dobra teoria jest poparta równie dobrą praktyką..[/quote]

To potwierdza moje przemyslenia, ze po pierwsze najlepiej poznac kogos/cos osobiscie, a po drugie film to zawsze mniejsze lub wieksze problemy z wlasciwa interpretacja danej ideii.
Oczywiscie ja nie twierdze i nigdy nie twierdzilam, ze Pani Sjosten przekonana jest, ze jej metoda jest najlepsza. Jest po prostu jedna z wielu, ale jesli juz cos tam zobaczylam, chcialabym zrozumiec np. czemu tak czesto manipuluje sie przy glowie psa, czemu podciaga sie szczeniaka na siad do gory, albo dlaczego nagradza sie psa lewa reka, przeciagajac zdecydowanie ta reka po lewym boku psa :roll: Albo dlaczego wysylajac psa do przodu rzuca sie/turla pilke w przeciwnym kierunku do ruchu psa :roll:
Jak wiec widzisz mam mnostwo pytan, a te powyzej to jedynie kropla w morzu pytajnikow :razz:
Bede czekac na nowe edycje filmow i skryptow :-)


[quote]A tu Pani Inki ma podobne podejście jak wielu innych znanych szwedzkich szkoleniowców, których miałam szczęście i przyjemność poznać.. Ja z moim obecnie szkolonym psem znaczy Szorstkim opieram się w dużej mierze na tej zasadzie. Głównie ze względu na to, że Ludwik przede wszystkim ma być psem ratowniczym i chciałabym by pracował w bardzo okreslony sposób. To się przekłada na pozostałe dziedziny w tym właśnie obedience.. Trenując z Ludwikiem idę właśnie takim szwedzkim stylem, balansuję na najniższym szczeblu pobudzenia.. wiem, że idąc tą drogą nie osiągnę psa, który mi (i na ile Ciebie poznałam to i Tobie) wyrwał by jęk zachwytu z piersi.. ale kwestia piorytetów.. za to zyskuję kilka innych fajnych rzeczy pracując w tym trybie..[/quote]

RACJA! Zawsze nalezy wybierac to co rzeczywiscie nam sie przyda :-)
Natomiast rzeczywiscie masz racje, ze pewnie wiele szwedzkich psow uczonych jest wg tej lub podobnych metod. Widzialam to na filmikach z Mistrzostw Obedience ze Stockerau.

zach,

Jesli bedziecie planowac kolejna edycje seminarium z ta Pania i znajdzie sie tam czas na zadanie nurtujacych mnie pytan to daj znac! Postaram sie wybrac z moimi notatkami po filmie :-)

W.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Blue]Znowu [B]Ali[/B] zniknęła :-(

[B]Ali[/B] gdzie jesteś :???::???::???: Napisz tylko, że wszystko u Ciebie o'k, to bedę spokojna :czytaj: :calus: Ale jednak wracaj do nas szybko, pliiizzz :modla::modla:

Idę spać, bo ten tydzień bardzo mnie zmęczył :oops:
[SIZE=1]a następny będzie jeszcze gorszy :-(:-(:-( [SIZE=2]Dobranocka :sleeping:[/SIZE][/SIZE]
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Heyka :)

Jestem, jestem, [B]Ibolya[/B], ale mam mniej czasu, bo troszkę się u mnie pokomplikowało. Znaczy nie tyle u mnie, co obok mnie. Wczoraj rano sąsiadka nam zasłabła, a ma 83 lata. Trzeba było wołać pogotowie, a później ustanowić dyżury sąsiedzkie (staruszka jest samotna). Zeszło się do wieczora, oczywiście z przerwami, ale jednak. A przecież i w domu trzeba zrobić i psu czas poświęcić. Dzisiaj dokładnie to samo. Po powrocie ze szkoły wpadłam do niej i jeszcze jej poodkurzałam, dopilnowałam, żeby leki przyjęła, żeby zjadła jogurcik, wypiła herbatkę, druga sąsiadka sprzątała w kuchni, potem zrobiła pranie, ja wzięłam je do siebie, rozwiesiłam do suszenia i dopiero w tej chwili siadłam do komputerka. Lecę czytać co też przez te dwa dni napisaliście :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wind']Natomiast rzeczywiscie masz racje, ze pewnie wiele szwedzkich psow uczonych jest wg tej lub podobnych metod. Widzialam to na filmikach z Mistrzostw Obedience ze Stockerau.[/QUOTE]

I patrząc na wyniki Mistrzostw Obedience na przestrzeni lat mają efekty z tych metod.. Są nieźli w tej swojej technologii :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aga_ostaszewska'][B]Daisy: [/B]Witam Ciebie na Dogo, teraz będziemy mogły uciąć sobie rozmowę nie tylko na skyp'ie ale też na forum! Kochana angielska Gosiu, witaj nam na foroum i zagladaj jak najczęściej!
Ps. Masz cudwoną mordke w aviatarku? Czyzby to kolejny honorowy terier w naszym gronie?[/quote]

Aguś, mordzia w avatarku to moja Daisy ... niestety, już za Tęczowym Mostem :-(

Postaram się zaglądać :-) Szczerze mówiąc , moje psiuny to były teriery :-)
W przebraniu :-)

Buziaczki dla Ciebie i Mikołaja :)

Link to comment
Share on other sites

[B]Aga[/B] - gratuluję ukończenia i oddania pracy magisterskiej! Teraz złap drugi oddech, odpocznij i szykuj się do obrony, a potem - zasłużone, ostatnie WAKACJE !!! :)

[quote name='bos'][B]Ali [/B], czy powiedziałaś swemu ukochanemu że szlifujesz krawężniki podwoziem .

Jak by co to przecież nie Tobie coś nawaliło tylko jemu.........i tego będziemy się trzymać........:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:[/quote] Oczywiście, że powiedziałam, wiedział zanim wróciłam do domu. A dzisiaj pokazałam mu nawet gdzie to było. Na szczęście mój TZ nie robi problemu z takich rzeczy, tym bardziej, że on więcej razy uszkadzał samochody niż ja.
Ja też nie robiłam problemu wychodząc z założenia, że co się stało i tak się nie odstanie, czasu nie cofnę robiąc awanturę, samochód się przez to nie naprawi, a przecież nie robi się takich rzeczy specjalnie, prawda?
:D

[quote name='bos']Bardzo mi się podobały Twoje zdjęcia z pożaru.....:lol: :lol: :lol:.....[/quote] Mnie się te zdjęcia mniej podobały, wolałabym, aby taki temat nie zaistniał, tym bardziej, że skutki są gorsze niż się na początku wydawało. Hełm jest bardzo uszkodzony, wieża wypalona w środku i stoi w zasadzie na samych cegłach, odchylona od pionu o jakieś 40 cm, w kilku miejscach spęczniała, w każdej chwili grozi zawaleniem, podobnie jak jedna ściana kościoła. W stropie jest dziura. Takie informacje uzyskałam od strażników miejskich, którzy dzień i noc pilnują, aby nikt się w pobliżu kościoła nie szwendał. Dzisiaj ogrodzili teren wysokim płotem, mieli też podobno zdejmować hełm, ale wiał silny wiatr. Strażnicy przy każdym podmuchu spoglądali na wieżę z niepokojem, bali się, że runie. Ale na szczęście nie runęła.
Smutne to wszystko i przykre. Ciekawe jak długo potrwa odbudowa - moja ulica jest zagrodzona, co powoduje znaczne utrudnienia w ruchu po centrum miasta. A wakacje i Jarmark Dominikański zbliżają się wielkimi krokami...
[quote name='bos'][SIZE=3][B][COLOR=Red]LUDZIE.........właśnie wrócila Justyna........uzyskała 19 punktów na 20 możliwych........:multi::multi::multi::multi: co daje 95%.........:lol::lol: :lol: :lol: [/COLOR][/B][/SIZE][/quote]
[quote name='Ziomalka'] Pozazdrościłam Wam tych gratulacji :oops: i chciałam tylko dodać. że jakby w miejsce Justyna wpisać KRZYŚ to będzie idealnie mój synek po dzisiejszej maturze z angielskiego.:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: ;-)[/quote] [SIZE=5][COLOR=Blue]Serdeczne gratulacje dla Justyny i Krzysia !!![SIZE=2][COLOR=Black]

[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][quote name='carragan']BTW.Jesli idzie o Malca to jest lepiej i specjalnie nie narzekamy.Jasne,najfajniej by bylo,gdyby sytuacja nigdy nie zaistniala,ale nie ma sie co ludzic,ze moglo byc gorzej.I to znacznie :roll:[/quote] Lubię dobre wieści. Cieszę się, że opanowujecie sytuację. Maleństwu należy się kolejna porcja czułości od ciotki Ali i Derysia :)

[quote name='zadziorny']a ja dzisiaj wreszcie zamówiłem nowy samochód :multi: :cool3:.[/quote] Takiemu to dobrze...
Życzę, aby zawsze woził Was szybko, oszczędnie dla portfela, bezpiecznie i bezawaryjnie. A wiesz, że Toyota to rodzaj męski? Ten Toyot :D

[quote name='Ibolya'][B][COLOR=Blue]Nitencja[/COLOR][/B][COLOR=Blue] ściskamy jutro kciuki za Wasz występ w Lesznie :kciuki::kciuki::kciuki:[/COLOR][/quote][COLOR=Blue]
[COLOR=Black]My też, my też, of kors !!!

[B]Wind[/B] - wspominałaś kiedyś o herbacie truskawkowej ze śmietaną... Co to takiego i gdzie można kupić?
[/COLOR][/COLOR][SIZE=3][B][COLOR=Red]
[/COLOR][/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ali26762']

[B]Wind[/B] - wspominałaś kiedyś o herbacie truskawkowej ze śmietaną... Co to takiego i gdzie można kupić?
[/QUOTE]

Ha! Ja juz na nogach :razz: Jesli prawie caly dzien chce sie z psem lenic na Zawodach, to trzeba wstac prawie w nocy ;), aby troche popracowac :evil_lol: .

No ale do rzeczy. Fajnie Ali, ze juz jestes bo przyznam, ze brak Ciebie odczuwam w szczegolnosci :roll: Sasiadke pozdrow i dobrze sie Nia zaopiekuj. Posiadajac ponad 80-letnia babcie, w szczegolnosci wyczulona jestem na osoby starsze ... chociaz moja babcia nie ma tak zle ;) Caly zastep rodziny czuwa w poblizu, a na dodatek moja mama z nia mieszka, wiec ma zawsze seniorke na oku :loveu:

Co do herbatki, to ja nabylam ja droga kupna w herbaciarni. Jest to czarna herbata, z kawalkami suszonych truskawek i z aromatem smietanki :-) Pychota! W szczegolnosci po dodaniu do filizanki lyzeczki cukru trzcinowego i plasterka cytrynki :-)
Polecam :eating:

Milego dnia wszystkim i trzymajcie kciuki za tych co w Pecicach :cool3:

W.

Link to comment
Share on other sites

Hej!
Żyję, przeczytałam zaległe strony... Sorrki, że nie stawiłam się---pasqdne problemy:-( :angryy: . Fafik trzyma formę i stanowi potężną dawkę optymizmu.
Jadę zaraz do Katowic, potem zaglądnę...
Pozdrawiasy!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ali26762']
A wiesz, że Toyota to rodzaj męski? Ten Toyot :D[/quote]
Jestem przekonana, że mój samochód wspomnianej wyżej marki jest samiczką.

[B]Ali[/B], już dziś zapraszam na [COLOR=Blue][COLOR=Black]herbatkę truskawkową ze śmietaną albo na coś innego, bo strasznie sie ciesze, że będziesz wystawiać Derysia w naszym pieknym mieście. Czy wysłałaś już zgloszenie? Jeśłi nie to zrób to, aby się nie rozmyslić.[/COLOR][/COLOR]
[COLOR=Blue][COLOR=Black]
[B]Wind[/B], trzymam kciuki przede wszystkim za chmurki nad Pęcicami, żeby się trzymały, a nie zmienialy w ciecz albo jeszcze lepiej żeby sobie poszły gdzie indziej. [/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bogula']Hej!
Żyję, przeczytałam zaległe strony... Sorrki, że nie stawiłam się---pasqdne problemy:-( :angryy: . Fafik trzyma formę i stanowi potężną dawkę optymizmu.
Jadę zaraz do Katowic, potem zaglądnę...
Pozdrawiasy![/quote]bogula, myślamy jesteśmy z Tobą. Faful-maładiec! :buzi:

Link to comment
Share on other sites

Heyka :)

[quote name='Wind']Fajnie Ali, ze juz jestes bo przyznam, ze brak Ciebie odczuwam w szczegolnosci :roll: [/quote] Bardzo mi się miło zrobiło, [B]Wind[/B], dziękuję :)
[quote name='Wind']Sasiadke pozdrow i dobrze sie Nia zaopiekuj. Posiadajac ponad 80-letnia babcie, w szczegolnosci wyczulona jestem na osoby starsze ... chociaz moja babcia nie ma tak zle ;-) Caly zastep rodziny czuwa w poblizu, a na dodatek moja mama z nia mieszka, wiec ma zawsze seniorke na oku :loveu:[/quote] Obiecuję, że pozdrowię. Zaraz tam idę, muszę rozejrzeć się co potrzeba, zrobić jakieś zakupy jak pójdę z Derysiem.
Sąsiadka jest osobą potrzebującą już stałej opieki i jej rodzina (a najbliższą ma w Malborku), będzie załatwiała opiekunkę dochodzącą, na którą do tej pory nasz uparciuszek nie wyrażał zgody.
Ale trzeba coś zrobić, bowiem jest to kobieta z zaawansowaną zaćmą, po trzech zawałach i opieka sąsiedzka, mimo iż podzielona między 3, to i tak za mało.
Mówisz, że masz babcie w wieku powyżej 80-ciu lat. To wspaniały wiek, a jaka kopalnia wiedzy o dawnych czasach :) Takie osoby to skarb.
Wiem, bo moja mama w październiku skończy 81 lat. W tej chwili jest u swojej 86-cio letniej siostry w Łodzi (dwa dni temu wybrały się obie w okolice Warszawy - konkretnie do Tłuszcza na grób babci i wujka...)
Ponadto moja mama planuje w przyszłym tygodniu wyjazd w moje ukochane Beskidy.
Cieszę się, że zdrowie jej dopisuje, choć już jest coraz słabsza na skutek wieńcówki...
Ale jeszcze silna i duchem młoda :)
Szacunek, [B]Wind[/B] dla Twoich babć, przekaż im, proszę, serdeczne pozdrowienia i życzenia jeszcze długich lat życia w zdrowiu :)

[quote name='Wind']Co do herbatki, to ja nabylam ja droga kupna w herbaciarni. Jest to czarna herbata, z kawalkami suszonych truskawek i z aromatem smietanki :smile: Pychota![/quote] Nie wątpię! Muszę niebawem dokonać zakupu, narobiłaś mi ochoty, bo uwielbiam truskawki :)
Dzięki za info :)

[quote name='Wind'] Ha! Ja juz na nogach :razz: Jesli prawie caly dzien chce sie z psem lenic na Zawodach, to trzeba wstac prawie w nocy ;-)[/quote] To my z Deryśkiem w takim razie trzymamy kciuki, abyście się obie z Majutkiem leniły na złoty medal! :)

Link to comment
Share on other sites

[B]Flaire[/B]---wiem, wiem... i dzięki!:loveu:
[B]zadziorny[/B]---ostatnio mam niewatpliwą przyjemność być dowożoną do chorej staruszeczki właśnie Toyotem....Pyszne autko!---taki ciemny terenowiec z 4 drzwiami i tylnymi dla pinczerzycy średniej:evil_lol: ...Gratuluję wyboru---masz coś podobnego czy drobniejszego albo limuzynowatego?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jura']Jestem przekonana, że mój samochód wspomnianej wyżej marki jest samiczką.[/quote]
No niby powinnaś lepiej to wiedzieć, ale... może się kamufluje?
:D :D :D

[quote name='Jura'][B]Ali[/B], już dziś zapraszam na [COLOR=Blue][COLOR=Black]herbatkę truskawkową ze śmietaną albo na coś innego, bo strasznie sie ciesze, że będziesz wystawiać Derysia w naszym pieknym mieście. Czy wysłałaś już zgloszenie? Jeśłi nie to zrób to, aby się nie rozmyslić.[/COLOR][/COLOR][/quote]
Dziękuję serdecznie, na pewno się spotkamy, o ile do Warszawy dojadę. Nie zgłaszam Derysia na razie, ale nie obawiaj się, nie zamierzam się rozmyśleć :)
Czekam jeszcze w nadziei, że trochę wyjaśni się nasza sytuacja finansowa i będę mogła wysłać zgłoszenie z czystym sumieniem. Ale jeśli miałabym to sumienie trochę "pobrudzić", to wolę, aby to się stało za trzy tygodnie ;) :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bogula']Hej!
Żyję, przeczytałam zaległe strony... Sorrki, że nie stawiłam się---pasqdne problemy:-( :angryy: . Fafik trzyma formę i stanowi potężną dawkę optymizmu.
Jadę zaraz do Katowic, potem zaglądnę...
Pozdrawiasy![/quote] [B]bogula[/B] - wysyłam Ci dużą dawkę pozytywnej energii i optymizmu! [IMG]http://twoj.net/style_emoticons/default/heart.gif[/IMG]
Trzymaj się dzielnie i nie dawaj się przeciwnościom losu!
Dla Fafulca cmok w nos ode mnie i terierowy gryz w zadek od Derysia :)

Link to comment
Share on other sites

:multi: Niespodziewanie wróciłam na łono internetu szybciej niż się spodziewałam :multi:

Teraz oddam się lekturze dogo, bo jednak w pracy nie dałam rady wszystkiego czytać. Trzeba czasem sprawiać wrażenie, że się pracuje i jakieś owoce swej pracy zostawić po dniówce :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wind']
Co do herbatki, to ja nabylam ja droga kupna w herbaciarni. Jest to czarna herbata, z kawalkami suszonych truskawek i z aromatem smietanki :-) Pychota! W szczegolnosci po dodaniu do filizanki lyzeczki cukru trzcinowego i plasterka cytrynki :-)
Polecam :eating:
[/quote] Ja jednak preferuję kawusię :multi:. A najlepiej z laseczką :loveu: :evil_lol: :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Bogula, no kopę lat :roll:. Cieszy nas wszystkich, że się wreszcie odezwałaś :loveu:. Żałuj, że nie byłaś na grillu u [B]Nitencji[/B] :shake:. No właśnie :roll:, [B]Nitencja[/B] jak Ci poszło w Lesznie? Mogę już przestać zaciskać kciukasy :hmmmm: :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bogula']
[B]zadziorny[/B]---ostatnio mam niewatpliwą przyjemność być dowożoną do chorej staruszeczki właśnie Toyotem....Pyszne autko!---taki ciemny terenowiec z 4 drzwiami i tylnymi dla pinczerzycy średniej:evil_lol: ...Gratuluję wyboru---masz coś podobnego czy drobniejszego albo limuzynowatego?[/quote] Nie :shake:, mnie kręcą malutkie autka :cool3:. Yariska zamówiłem :loveu: :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zadziorny']Nie :shake:, mnie kręcą malutkie autka :cool3:. Yariska zamówiłem :loveu: :multi:[/quote]Yrisek bardzo fajne autko. :-) Ale na dwa serdele za małę, więc ja swojego sprzedaję... :-(

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...