Jump to content
Dogomania

Przytulisko " Cztery Łapy " Boguchwała - super psy szukają domków - prosimy o pomoc!


majuska

Recommended Posts

Dziś wszystkie psiaki były na długaśnych spacerkach, wygłaskane, wyprzytulane, a to wszystko dzięki pomocnikom których dzisiaj miałam, czyli córka Magdy z koleżankami, no i pan Maciek, bardzo dziękuję wszystkim za pomoc, psiaki korzystały ze słonka i pięknej pogody ile wlezie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Irka']Czy jest gdzieś wątek Eski? proszę o podpowiedź bo się zgubiłam ...[/QUOTE]

właśnie założyłam, zdjęcia może nie najlepsze do ogłoszeń ale tylko takimi dysponuję.

[url]http://www.dogomania.pl/threads/224900-Eska-labradorka-biszkoptowa-z-pseudohodowli.?p=18861738#post18861738[/url]



[IMG]http://images46.fotosik.pl/1399/208b895174dfdce0gen.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agula99']A do nas mają przywieść następnego psa, jakiegoś owczarka niemieckiego...o matko...[/QUOTE]

a gdzie niby go wsadzą ? bo z tego co wiem to wszystkie duże budy zajęte. Trzeba uzmysłowić im tam na górze, że nie da rady zwozić psów bez umiaru, bo nie będziemy wiązać do płotu pod chmurką. Niech powiększą przytulisko bodaj o 3 metry, żeby choć ze 2 boksy dostawić.

Edited by Becia66
Link to comment
Share on other sites

No tak, sytuacja jest w tej chwili beznadziejna.

[B]Ja oznajmiam wszem i wobec , że Kala - labka z odmrożeniami ma dom!!!! Zostaje na stałe w hoteliku w którym znalazła opiekę po operacji, to była miłość od pierwszego wejrzenia.
Zapomniałam także wcześniej napisac, że Basia, koteczka z połamana w wypadku łapką - rezydentka lecznicy Boguchwalskiej również ma domek!!! [/B]

Bardzo cieszą takie wieści, ale niestety mimo wszystko sytuacja się wciąż pogarsza, kolejne koty bezdome są i jak widać przytulisko pęka w szwach:shake:

Link to comment
Share on other sites

bardzo się cieszę ,ze Kala i Basia mają domki :multi:
martwią mnie przychodzące nowe psy...
w W-wie uruchomiono "okno życia" dla zwierząt
po dwóch dniach się zablokowało ...tyle zwierząt ludzie przynoszą , różnych , nie tylko psów i kotów..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='figa33']bardzo się cieszę ,ze Kala i Basia mają domki :multi:
martwią mnie przychodzące nowe psy...
w W-wie uruchomiono "okno życia" dla zwierząt
po dwóch dniach się zablokowało ...tyle zwierząt ludzie przynoszą , różnych , nie tylko psów i kotów..[/QUOTE]

to straszne jest co piszesz ... ja nie wiem, co się dzieje - jakby lawina się uruchomiła.... tam, gdzie uczę też się zmagamy z wiejskimi przypadkami okrucieństwa różnych rolników okropnych i "pantoflowymi" sposobami usiłujemy pomóc, jak uczniowie zgłaszają różne rzeczy i sami się zaczynają interesować losami psa "po sąsiedzku" . Cieszy, że po stałej akcji, jaką z innymi prowadzimy udało się świadomość wyrobić u nich bardzo wysoką - i wrażliwość!!! Czyli trzeba mówić, mówić i mówić ... Niestety - gmina nie jest zainteresowana pomocą w ogóle - odławiają i z tego co wiem to Mielec był docelowy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Becia66']a gdzie niby go wsadzą ? bo z tego co wiem to wszystkie duże budy zajęte. Trzeba uzmysłowić im tam na górze, że nie da rady zwozić psów bez umiaru, bo nie będziemy wiązać do płotu pod chmurką. Niech powiększą przytulisko bodaj o 3 metry, żeby choć ze 2 boksy dostawić.[/QUOTE]

@ Becia głównie :) Jestem po długiej, męskiej i zdecydowanej rozmowie z Gminą - tak dalej być nie może z tym "zwożeniem". Ustalono co następuje:
1. Mają pójść na sprawdzenie warunków i potrzeb - bud dużych już nie ma na dalsze zgłoszenia - maja natychmiast coś z tym zrobić - w razie potrzeby będziemy poszerzać otwory. Kojców też nie bardzo mamy - w tej sytuacji muszą się zastanowić nad nowymi na przyszłość. Mamy też w trakcie rozwojową sytuację decyzji co do kontenera - może się uda zebrać siły i środki na nowy - szczegolnie w świetle zaistniałego zainteresowania osób - naszych cichych sympatyków :) ze Szwecji :)
2. Bezwzględnie mają zmotywować Straż Miejską do przeprowadzenia wywiadu środowiskowego nim psa przywiozą - suki mają teraz cieczki i jeśli jakiś pies po prostu pod czyimś ogrodzeniem się pojawi to nie można go od razu do przytuliska ładować bo nie wyrobimy. Bezwzględnie ma być przeprowadzana wnikliwa rozmowa ze zgłaszającym co do szczegółów - najłatwiej zadzwonić i nam przywieźć - a tak być nie może !!! Jest niestety przeładowanie na chwilę obecną lekkie - szczególnie dużymi. Owczarka na razie nie przywieźli - sprawa utknęła ... W Gminie przy przyjmowaniu zlecenia mają obowiązek sprawę zbadać też - w miarę możliwości.

Czekamy więc na Panów z Gminy wizytę w przytulisku :)
Pzdr wszystkich :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Irka']@ Becia głównie :) Jestem po długiej, męskiej i zdecydowanej rozmowie z Gminą - tak dalej być nie może z tym "zwożeniem". Ustalono co następuje:
1. Mają pójść na sprawdzenie warunków i potrzeb - bud dużych już nie ma na dalsze zgłoszenia - maja natychmiast coś z tym zrobić - w razie potrzeby będziemy poszerzać otwory. [B]Kojców też nie bardzo mamy - w tej sytuacji muszą się zastanowić nad nowymi na przyszłość.[/B] Mamy też w trakcie rozwojową sytuację decyzji co do kontenera - może się uda zebrać siły i środki na nowy - szczegolnie w świetle zaistniałego zainteresowania osób - naszych cichych sympatyków :) ze Szwecji :)
2. Bezwzględnie mają zmotywować Straż Miejską do przeprowadzenia wywiadu środowiskowego nim psa przywiozą - suki mają teraz cieczki i jeśli jakiś pies po prostu pod czyimś ogrodzeniem się pojawi to nie można go od razu do przytuliska ładować bo nie wyrobimy. Bezwzględnie ma być przeprowadzana wnikliwa rozmowa ze zgłaszającym co do szczegółów - najłatwiej zadzwonić i nam przywieźć - a tak być nie może !!! Jest niestety przeładowanie na chwilę obecną lekkie - szczególnie dużymi. Owczarka na razie nie przywieźli - sprawa utknęła ... W Gminie przy przyjmowaniu zlecenia mają obowiązek sprawę zbadać też - w miarę możliwości.

Czekamy więc na Panów z Gminy wizytę w przytulisku :)
Pzdr wszystkich :)[/QUOTE]

Żeby móc ewentualne nowe kojce wstawić to trzeba mieć gdzie, na tym terenie jaki teraz mamy to nierealne, przydałoby się jeszcze odrobina dodatkowej powierzchni koniecznie.
A budom otwory powiększyć można , tylko co potem z takimi budami z wielkimi dziurami w zimie?:roll:

Link to comment
Share on other sites

Może by uzbieral na jedną ocieploną dużą budę, ja ma jeszcze te 350 zł od Dzikiej_Figi, może jakiś bazarek naprędce zrobić...Widziałam dużą, wypasioną budę ocieploną przed RCMB, kosztuje 780 zł.....:roll:, ale tak czy owak gdzie ja wstawić ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Becia66']Może by uzbieral na jedną ocieploną dużą budę, ja ma jeszcze te 350 zł od Dzikiej_Figi, może jakiś bazarek naprędce zrobić...Widziałam dużą, wypasioną budę ocieploną przed RCMB, kosztuje 780 zł.....:roll:, ale tak czy owak gdzie ja wstawić ?[/QUOTE]

A może znaleźć jakiegoś "konstruktywnego" faceta, co w przypływie dobroci serca taką budę zrobi po kosztach? Przecież to tylko dechy i styropian...
Mogę zmusić TŻ do wykonania projektu :diabloti: Zapowiadany przeze mnie bazarek pewnie dopiero za miesiąc - rzeczy MUSZĄ dotrzeć do Aśki, zanim je wystawię, ale dostałam mailem trochę fantów od Majuski i to można wystawić teraz.

EDIT: Na allegro duża kosztuje tylko ok 300 zł, kurier 35 a czasem gratis. To ma chyba sens. Jak myślicie?

[url]http://allegro.pl/anpol-buda-budy-dla-psa-xl1b-ocieplona-dodatki-i2211522236.html[/url]
[url]http://allegro.pl/styldrew-buda-budy-dla-psa-xl1-ocieplona-promocja-i2195600363.html[/url]

Jeszcze popatrzę na inne. Zakładam, że dach obowiązkowo jednospadowy - psy lubią siedzieć na budzie i oglądać świat z góry ;)

EDIT2: Tu na olbrzyma za 500 z przesyłką:

[url]http://allegro.pl/styldrew-buda-budy-xxl-1-ocieplona-kolor-fv-i2213982427.html[/url]

Edited by Dzika_Figa
Link to comment
Share on other sites

Też jestem za tym żeby jakąś dużą budę kupić na allegro, to faktycznie cena przystępna, na prawdę by się przydała. W razie czego jest boks w którym siedziała Czarna i jest wolny, więc można wynieść tamtą a wnieść dużą, albo zrobić przemeblowanie, ale to tak pisze w razie W, ale duża buda na prawdę by się przydała!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzika_Figa']Beciu, jak się te przytoczone przeze mnie budy mają do tej za 750 co widziałaś?
Wypowiedz się.[/QUOTE]

Dzika_Figo, byłoby głupotą wykładać 780 zł za budę, która spełnia te same wymogi co na allegro , tylko ma dach ładniejszy bo z papy dachówkowej. Miała co prawda ocieplenie styropianem 3 cm ale nie wiem czy ta różnica jest warta aż takiej ceny. Za cenę tamtej, mamy na allegro dwie. Problem tylko w tym, gdzie ją postawić w przytulisku.

Link to comment
Share on other sites

a jest szansa na powiększenie terenu ? to chyba teraz główny problem
na budy myślę ,że byśmy uzbierały
jak spłyną pieniądze z 1% (oby!) , można by jakiś boks jeszcze , ale to pewnie we wrześniu.

w przyszłym tygodniu to pewnie będę bardzo rzadko na dogo , ale postaram się w sob/niedz pomóc w ogłoszeniach .

Link to comment
Share on other sites

GuniaP mam do Ciebie prośbę czy moglabys mi wyslac projekt plakatu w formacie jpg lub png bo chcemy wstawic Twoj piekny plakacik na strone:) podaje odrazu maila [email][email protected][/email]

Kosz znowu pelny:) Rzeczy juz sa u mnie, postaram sie dzisiaj zawieźć do przytuliska

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-4FYoVyyREq4/T22R-ROmqaI/AAAAAAAAAho/B9putEaIfDU/s640/IMG00403-20120324-0917.jpg[/IMG]

Ustaliliśmy date akcji: nie wyrzucaj psa bo jedziesz na wakacje + akcja adopcyjna na ostatni weekend maja 26-27. Dostajemy do dyspozycji plac, firma Pro nature zaoferowala sie i podaruje male wyprawki z karma, Chaba da obrozki moze smyczki moze uda sie uzyskac jeszcze inne gadżety, chcialabym wiedziec jak Wy to widzicie, macie juz doswiadczenie a wiec chcialabym zebyscie daly jakies propozycje, postaramy sie o to zeby galeria oglaszala akcje, przydalby sie tez jakis zgrabny tekst na temat wyrzucania psow przy wyjazdach na wakcje zeby mozna bylo go czytac, mile widziane plakaty i ulotki itp. postaram sie to wydrukowac po kosztach. Chcialabym zeby to jakos fajnie wyszlo i z pożytkiem dla przytuliska. Sporo osob wie juz o akcji darow i zakupuje rzeczy lub przynosi z domu po swoich psach np zabawki itp. Sporo osob wzielo tez karteczki z danymi do przekazania 1%. Trzeba dzialac i oglaszac przytulisko zeby sie to krecilo, wszystko ma plusy i minusy bo wiadomo ze jak wiecej osob wie o przytulisku to podrzucaja psy ale chyba lepiej zeby zyrzucili pod przytuliskiem niz zostawili w lesie a jezeli wiecej osob bedzie wiedzialo ze mozna adoptowac psa to moze bedzie jakis obieg.

Jeszcze jedna sprawa jest dom dla psa mlodego, w typie ras malych lub ogolnie malego psa moze miec dluzsza sierc

Link to comment
Share on other sites

Och Szpileczko jak ty prężnie działasz, jesteśmy ci wdzięczne i całemu NIKA ZOO za pamięć o nas i obdarowywanie naszych psiaków tak cennymi darami. Cieszę się też bardzo, że ludzie reagują na tego typu akcje, widać zwiększa się wrażliwość na tych porzuconych i bezdomnych. :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Szpileczko, niesamowite wieści, ja również jestem pod wielkim wrażeniem i dołączam się do podziękowań:Rose:

wiecie co myślę...nikt nam nie napisze piękniejszego i bardziej pomysłowego tekstu z tzw. "jajem" niż Florentynka...mam na mysli ten tekst o porzucaniu psów z powodu wyjazdu...a w plakatach i ulotkach "rządzą" Gunia i Dzika Figa, musimy je poprosić o pomoc:modla:
( a teraz Florentynko, Guniu i Dzika Figo możecie mnie zabić:roll: )

Na akcję adopcyjną wybierzemy kilka najłagodniejszych psiaków,( jeżeli trzeba będzie to pokąpie i pofryzuję ) pasowałoby do tej pory skombinować kilka takich samych chustek z napisem "szukam domu", myślę, że ja, Becia, Agula, dziewczyny od Magdy wystąpimy z naszymi bidami tam:cool3:, oczywiście jak będzie jeszcze więcej chętnych to jeszcze lepiej :p Na pewno na akcję przydałyby się osobne plakaty dla każdego psa i kota:roll:

Edit: Ooooo!! Widzę że pisałam razem z Dziką Figa...nadajemy na tych samych falach:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...