Jump to content
Dogomania

Nowy regulamin wystaw- najistotniejsze zmiany


Guest Lotty

Recommended Posts

  • Replies 316
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

NNiestety, dla właścicieli psów okropna... Zwłaszcza dla tych, co im hormony buzują, tak jak mojemu Brando... I co z tego, że suczki są po psach, skoro po tych są psy innej rasy...

Dobrze chociaż, że niektórzy właściciele suczek trzymają je całą wystawę w klatce, zawsze to coś... Rozumiem, że czasem nie ma wyjścia i trzeba jechać, ale oby takich wyjazdów było jak najmniej i tylko te konieczne... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sabra']Najgorsza z nowości w regulaminie wystaw :-([/QUOTE]

Oczywiście że to nie jest sytuacja komfortowa ale wierz mi nie tylko dla właścicieli psów.
Masz pewnie psa więc dostrzegasz tylko to że Twój pies "wariuje", oczywiście to jest problem ale można też nad tym zapanować i psa okiełznać, trochę pracy i chęci (wiem bo mam psy).
Myślę iż trochę zmieniła byś zdania mając sukę. Zgłaszasz na wystawę z dużym wyprzedzeniem liczysz kalkulujesz a tu bach niespodziewana zmiana terminu cieczki (to zdarza się bardzo często, szczególnie u suk które nie rodziły):(
Wystawa opłacona wszystko przygotowane. Osobiście mam i psy i suki i jeśli nie ma konieczności np ostatni termin zakończenia MłCh, zostawiam sukę w domu. Przez kilka lat które jeżdżę na wystawy zwykle udawało mi się suki cieknącej nie wystawiać (i nie dlatego że regulamin mówił to czy owo) aż do tego roku. W tym dwie suki wycięły mi taki nr że musiałam je zabrać na wystawę z cieczką i żeby nie było że inni mnie nie interesują, na obie wystawy oprócz suk wiozłam psy (jakoś to zniosły i nie odbiło się to na ich występie) a na wystawach no cóż miałam wrażenie że nawet jeden pies nie zauważył że moje suki ciekną. Wszystko poprostu zależy od tego jak wystawca potrafi się zachować. Moje suki były przywiezione odpowiednio wcześniej tak aby nie przebijać się przez tłum, z kenela wyszły tylko na ring, były odpowiednio zabezpieczone. Idąc na ring jeśli musiałam przejść blisko psa po prostu informowałam właściciela że suka pachnie żeby odwrócił uwagę swojego pupila. Uwierz mi wszystko się da przy odrobinie dobrej woli z obu stron.
A jednocześnie byłam też świadkiem sytuacji gdzie właścicielka suki z cieczką zamkniętej w kenelu 3 razy prosiła właściciela psa aby go zabrał nieco dalej bo raz pies sie nakręca, dwa suka się denerwuje i co usłyszała ??
Że jeśli przywiozła sukę w cieczce to niech się martwi o nią bo on psa nie będzie zabierał - efekt był taki że wyjmując sukę z kenela musiała ją biegiem brać na ręce i niemal wiać bo pan nawet nie przytrzymał psa który z mety wystartował do kopulacji.
Tak więc są ludzie i ludziska i dotyczy to i właścicieli suk i psów.

Link to comment
Share on other sites

Również mam i miałam suki, które były wystawiane, ale nigdy z cieczką nie woziłam na wystawy.
Zgadzam się, że są właściciele suk, którzy dbają aby ich pupilka nie rozsiewała zapachów po wystawie i chwała im za to.
Niestety kiedy suka z cieczką wygra rasę i idzie na BOG staje w ringu przygotowawczym tuż przed nosem Twojego reproduktora, potem w ringu honorowym biegniesz za tą suką i musisz za nią stać w bardzo niewielkiej odległości, bo jest ciasno, to niestety z pięknej prezentacji nici :-( Pies cały czas chce skakać na sukę i ma do tego prawo, bo zawsze jak ma przed nosem cieczkę, to w jednym celu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sabra']Również mam i miałam suki, które były wystawiane, ale nigdy z cieczką nie woziłam na wystawy.
Zgadzam się, że są właściciele suk, którzy dbają aby ich pupilka nie rozsiewała zapachów po wystawie i chwała im za to.
Niestety kiedy suka z cieczką wygra rasę i idzie na BOG staje w ringu przygotowawczym tuż przed nosem Twojego reproduktora, potem w ringu honorowym biegniesz za tą suką i musisz za nią stać w bardzo niewielkiej odległości, bo jest ciasno, to niestety z pięknej prezentacji nici :-( Pies cały czas chce skakać na sukę i ma do tego prawo, bo zawsze jak ma przed nosem cieczkę, to w jednym celu.[/QUOTE]

A to już inna bajka i tu mam swoją zasadę :) od razu po ocenie (gdy wiem iż sędzia sędziujący mnie w ringu będzie oceniał i na grupie) przepraszam i informuję iż ze względu na to iż suka cieknie nie wystawię jej na grupie.

Link to comment
Share on other sites

a to bardzo ci się chwali :)

Ale niestety... Była już rozmowa na ten temat. Ty panujesz nad swoimi psami, być może też dlatego że masz suki w domu i przywykły. Ale uwierz mi, ze nad niektórymi psami nie da się zapanować. Po prostu to jest dla niego najważniejsze, na nic innego nie zwróci uwagi. Smaczek, zabawka? Nie ma mowy. Mój pies jeszcze nie tak dawno, kiedy jakaś suka na osiedlu miała cieczkę byl chory. Nie jadł, siedział przy drzwiach albo przy balkonie, wspinał się na nas, piszczał. Raz w życiu nawet zawył i to właśnie z powodu suki. Jak na spacerze ją zauwazył to musiałam kucnąć i trzymac go zeby sobie krzywdy nie zrobił obrożą, próbowałam odwracac uwagę i nic, smaczek nawet mu wtykałam do buzi a on nie zauważył ;D Jakby mi ktoś psa w maszynę do kopulacji zamienił. i co miałam go kopać? Przypalać? Myślę że nie zwróciłby uwagi ;D Teraz się z tego śmieję,a le to przerażające, szkoda psa... Mam nadzieje ze z tym koniec, bo od pewnego czasu tak strasznie tego nie przezywa, no ale ma 8 l;at i gdybym miała tak czekać z wystawami do tego czasu to heh, wiadomo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tecia']A to już inna bajka i tu mam swoją zasadę :) od razu po ocenie (gdy wiem iż sędzia sędziujący mnie w ringu będzie oceniał i na grupie) przepraszam i informuję iż ze względu na to iż suka cieknie nie wystawię jej na grupie.[/QUOTE]

Chylę czoło!!!!
Oby więcej takich osób!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='tabaluga1'][B]Regulamin Wystaw 2010 r.[/B] [B]cd. (strona 14/3)[/B]
...
[FONT=Verdana]6. Psy mogą być zgłaszane na wystawę wyłącznie do jednej z następujących klas:[/FONT]
[FONT=Verdana]a) [B]klasy baby [/B]- wiek do 6 miesięcy [/FONT]
[FONT=Verdana] [I][U](Nowość, dodano tę klasę)[/U][/I][/FONT]

f)
[FONT=Verdana]Klasa użytkowa organizowana jest wyłącznie dla ras, które w nazewnictwie FCI wymienione są jako rasy [B]podlegające próbom pracy.[/B][/FONT]
[I][FONT=Verdana](wytłuszczono nowy zapis, uprzednio było[U]: „[/U][/FONT][/I][I][U][FONT=Verdana]rasy pracujące”)[/FONT][/U][/I]

[I]Dodano nowy zapis :[/I]
[B]Certyfikaty użytkowości wydawane są przez Biuro ZG ZKwP na podstawie świadectw/dyplomów zweryfikowanych przez Główną Komisję Szkolenia (rasy użytkowe i charty) lub odpowiednio Przedstawiciela ZG ds. Kynologii Łowieckiej (rasy myśliwskie).[/B]

[B][FONT=Verdana]Certyfikat użytkowości wydawany jest dla psów będących własnością członków ZKwP, które zaliczyły odpowiednie egzaminy/konkursy zorganizowane pod patronatem Głównej Komisji Szkolenia Psów lub PZŁ. [COLOR=red]W wyjątkowych przypadkach[/COLOR] Główna Komisja Szkolenia lub odpowiednio Przedstawiciel[/FONT][/B]
[B][FONT=Verdana]ZG ds. Kynologii Łowieckiej, [COLOR=red]może [/COLOR]zatwierdzić egzamin zdawany poza granicami Polski pod warunkiem, że był on przeprowadzony na oficjalnej imprezie międzynarodowej. Dopuszcza się również wydawanie certyfikatów użytkowości psom zagranicznym na podstawie zawartych wcześniej umów między ZKwP i odpowiednią zagraniczną organizacją krajową.[/FONT][/B]

[I](na czerwono oznaczyłam przykład nieskodyfikowanej samowolki , w wyjątkowych tzn. w jakich ? Może , ale nie musi ? Komuna w czystej formie !)[/I]

[FONT=Verdana]g) klasy championów[/FONT]

[B][FONT=Verdana]W przypadku braku stosownych załączników przy zgłoszeniu do klasy użytkowej lub championów, organizator przenosi psa do klasy otwartej.[/FONT][/B]
[I](nowy zapis)
[/I]
[I]UWAGA do ust. 6, ważna zmiana ![/I]
Datą decydującą o wieku psa jest dzień wystawienia (np. pies urodzony 15 maja może być wystawiony w klasie szczeniąt najwcześniej [B]15 listopada[/B]).
[I][U](Poprzednio było: [B][COLOR=red]16 listopada[/COLOR][/B][COLOR=Red]!!![/COLOR])[/U]
[/I]
[I](Wygląda na to że „nowa szkoła” doszła do głosu [/I]w[I] ZG[/I] ;)





witam,
niestety patrzyłam na regulamin zamieszczony na stronie ZKwP i niestety pisze ..." 16 listopada "
czy im się odmieniło?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

czy kiedyś do krycia warunkowego była potrzebna wystawa międzynarodowa?
teraz przpisy mówią po prostu o 3 wystawach, z ocenami bdb lub dosk, od przynajmniej 2 sędziów. o międzynarodówce ani słowa.

mi zależy na kryciu suczki, ma ona 3 wystawy, ale krajowe, pierwsza była przed 15 miesiącem, 2 kolejne już po skończeniu 15 miesięcy, więc chcę kryć ją warunkowo.
nie wiecie jak to jest w warszawskim oddziale?
oczywiście napiszę podanie, i odniosę się do regulaminu, zależy mi na tym kryciu.
ale oczywiście na maila nikt nie raczył mi odpisać z zk.

Link to comment
Share on other sites

Ja słyszałam że dalej musi byc jedna ocena z międzynarodowej.

"IV. Suki hodowlane
§ 10
1. Do hodowli dopuszcza się sukę na podstawie adnotacji w rodowodzie i Karcie Sztywnej „SUKA
HODOWLANA”, dokonanej przez Kierownika Sekcji lub Przewodniczącego Oddziałowej Komisji
Hodowlanej, potwierdzonej imienną pieczęcią, podpisem, pieczęcią Oddziału oraz datą. Suka nabywa
uprawnienia hodowlane w momencie dokonania takiego wpisu. Warunkiem uzyskania wyżej
wymienionego wpisu jest spełnienie poniższych oraz innych, zatwierdzonych przez Zarząd Główny
wymogów, stanowiących załącznik (zał. nr 10) do niniejszego regulaminu:
a) jest zarejestrowana w Związku oraz wpisana do Polskiej Księgi Rodowodowej (PKR) lub Księgi
Wstępnej (KW),
b) ukończyła 18 miesięcy, z wyjątkiem ras wymienionych w § 10 pkt. 2,
[B]c) uzyskała, po ukończeniu 15 miesięcy, w dowolnej klasie, od co najmniej dwóch sędziów, trzy oceny
doskonałe lub bardzo dobre, w tym jedną na wystawie międzynarodowej lub klubowej.[/B]"

Link to comment
Share on other sites

no właśnie chodzi o to,że regulamin się zmienił i teraz jest taki:

IV. Suki hodowlane
§ 10
1. Do hodowli dopuszcza się sukę na podstawie adnotacji w rodowodzie i Karcie Sztywnej „SUKA
HODOWLANA”, dokonanej przez Kierownika Sekcji lub Przewodniczącego Oddziałowej Komisji
Hodowlanej, potwierdzonej imienną pieczęcią, podpisem, pieczęcią Oddziału oraz datą. Suka nabywa
uprawnienia hodowlane w momencie dokonania takiego wpisu. Warunkiem uzyskania wyżej
wymienionego wpisu jest spełnienie poniższych oraz innych, zatwierdzonych przez Zarząd Główny
wymogów, stanowiących załącznik (zał. nr 10) do niniejszego regulaminu:
a) jest zarejestrowana w Związku oraz wpisana do Polskiej Księgi Rodowodowej (PKR) lub Księgi
Wstępnej (KW),
b) ukończyła 18 miesięcy, z wyjątkiem ras wymienionych w § 10 pkt. 2,
c) uzyskała, po ukończeniu 15 miesięcy, w dowolnej klasie, od co najmniej dwóch sędziów, trzy oceny
doskonałe lub bardzo dobre, w tym jedną na wystawie międzynarodowej lub klubowej.
2. [B][U]Dopuszcza się do pierwszego krycia po ukończeniu 12 miesięcy suki niektórych ras np. miniaturowych
i wielkogłowych (patrz załącznik nr 12), które w klasie młodzieży od minimum dwóch
sędziów uzyskały trzy oceny co najmniej bardzo dobre.[/U][/B] Dalsze używanie suki do hodowli wymaga
uzyskania ocen co najmniej bardzo dobrych po ukończeniu 15 miesięcy, jak w pkt. 1 c.

i nie ma mowy o międzynarodówce..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']czy kiedyś do krycia warunkowego była potrzebna wystawa międzynarodowa?
teraz przpisy mówią po prostu o 3 wystawach, z ocenami bdb lub dosk, od przynajmniej 2 sędziów. o międzynarodówce ani słowa.
mi zależy na kryciu suczki, ma ona 3 wystawy, ale krajowe, pierwsza była przed 15 miesiącem, 2 kolejne już po skończeniu 15 miesięcy, więc chcę kryć ją warunkowo.
nie wiecie jak to jest w warszawskim oddziale?
oczywiście napiszę podanie, i odniosę się do regulaminu, zależy mi na tym kryciu.
ale oczywiście na maila nikt nie raczył mi odpisać z zk.[/QUOTE]
A musisz kryć warunkowo? Nie możesz poczekać te pól roku (+/-) i wtedy "normalną" drogą kryć sunię...?

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

no wiem że mój, już go dokonałam:)
chciałam tylko wiedzieć, czy ktoś z Was miał taką sytuację w oddziale warszawskim.
hodowca psa którym chcę kryć powiedział, że nie muszę pisać żadnego podania, że to krycie gwaranruje mi regulamin. i w sumie tak powinno być

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']bardzo zależy mi na kryciu właśnie teraz. w wakacje będę miała dużo czasu na odchów szczeniąt, poza tym ,pies którym chce kryć już się że tak powiem "starzeje".[/QUOTE]
nie do końca rozumiem samo zakonczenie zdania. Pól roku chyba powinien wytrzymać???? Chyba że już w dośc podeszłym wieku? Zawsze mozesz zamrozić nasienie i użyć w czasie jak Twoja sucz spełni warunki hodowlane. To raczej suczki mają wcześniejsza emeryturę niż repy?

Link to comment
Share on other sites

no tak, suczki idą na emeryturę wcześniej, ale ja nie kryję psami starszymi, takie mam przekonanie.
piesek którego wybrałam dla suczki ma 5 lat.
napiszę podanie, ale jak mi go nie rozpatrzą pozytywnie to się przejadę do nich, bo to by było po prostu złamanie regulaminu z ich strony.
a może cieczka jej się spóźni miesiąc, wtedy zdąrzę też zrobić międzynarodówkę i będzie już miała normalną hodowlankę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']5 lat psa to chyba nie jest jakiś wiek antyczny????? A 5 i pół????? Jesteś pewna że chcesz tego krycia i czy ono będzie na pewno dobre dla twojej suczy? Przemyślałaś to? Czy chcesz sprawdzić tylko mozliwości regulaminu.[/QUOTE]
Ciekawe pytanie.
[B]pa-ttti[/B] - co Ty na to?

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...