Jump to content
Dogomania

Nowy regulamin wystaw- najistotniejsze zmiany


Guest Lotty

Recommended Posts

[quote name='gidelski*****']Ba ja nieśmiało powiem ,że na wystawach będzie się teraz działo...bo według nowego regulaminu nie tylko suki w cieczce ale również w ruji można wystawiać....[/QUOTE]

No i...?!

Od zawsze juz mozna w UK i USA wystawiac suki z cieczka/w rui. I jakos nie slychac aby "sie dzialo" :roll:

Ja wystawialem juz wiele razy w Niemczech oraz Luksemburgu, gdzie takze mozna wystawiac cieczkujace suki (a mam m.in. z reguly bardzo dominujacego psa reproduktora) i NIGDY nie bylo zadnych problemow.

Co za bzdury.... NIC SIE NIE BEDZIE DZIALO!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 316
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na Węgrzech gdy wystawiałam psa jak się później okazało była suka z cieczką. Nawet nie wiedziałam że ma cieczkę a następnego dnia jechała do kawalera. Była bardzo dobrze "ukryta". Wystawienie tej suki nie wyszło właścicielom na dobre bo suka zachowała się agresywnie i została zdyskwalifikowana. Krycie jednak nie zakończyło się powodzeniem (może złe dni i dlatego mój pies nic nie poczuł).
Następnego dnia byliśmy w Rumunii i była suka z cieczką. Z każdym kółkiem gdzie suka nasikała mój pies stawał z nosem wrytym w ziemię. Myślałam że zamorduję właścicielkę która spacerowała sobie po ringu z suką :angryy:.

Jestem zdania że jeśli przewidujemy cieczkę u suki najlepiej zrezygnować z wystaw. Gdy zrobi nam niespodziankę musimy się dobrze zastanowić czy warto wystawiać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Błyskotka']
Następnego dnia byliśmy w Rumunii i była suka z cieczką. Z każdym kółkiem gdzie suka nasikała mój pies stawał z nosem wrytym w ziemię. Myślałam że zamorduję właścicielkę która spacerowała sobie po ringu z suką :angryy:.

Jestem zdania że jeśli przewidujemy cieczkę u suki najlepiej zrezygnować z wystaw. Gdy zrobi nam niespodziankę musimy się dobrze zastanowić czy warto wystawiać.[/QUOTE]
Jes!!! jes!! Ja też to przeżyłam!!! Koszmar, tyle, ze w Polsce. Ja psa ciągnęłam po ringu, pies nosem wryty w trawnik, za nami inny pies co chwila przystawał sikać na śladach cieczki.... Może i wesoły widok dla obserwujących, ale dla nas nie było zbyt fajnie.
Błagam - w Polsce najpierw wystawiają się psy samce a dopiero potem suczki - chyba że się coś pozmieniało :) - jak któraś cieczkuje - błagam - nie wchodźcie z nią na ring poćwiczyć przed wystawą!!!! Bo psy szaleją.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']Błagam - w Polsce [B]najpierw wystawiają się psy samce a dopiero potem suczki[/B] - chyba że się coś pozmieniało :) - jak któraś cieczkuje - błagam - nie wchodźcie z nią na ring poćwiczyć przed wystawą!!!! Bo psy szaleją.[/QUOTE]

:roll: psy wchodzą również [B]po[/B] suczkach, gdyż zazwyczaj jest kilka ras na ringu :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnkaW']:roll: psy wchodzą również [B]po[/B] suczkach, gdyż zazwyczaj jest kilka ras na ringu :eviltong:[/QUOTE]
o fakt - masz rację - ale ja względem własnej rasy - na moich ringach jak do tej pory tylko raz w Polsce się spotkałam, że byly 2 rasy (goldeny i labki). Zawsze jest jedna i to w ilościach hurtowych... Czasem aż sędziowie muszą dzielić psy, bo się grupa nie mieści.... hahaha!!!

Link to comment
Share on other sites

@tabaluga1
Masz rację co do tego że Anglia nie jest w FCI i nie spieram się z Tobą.
Chodzi mi o dwie rzeczy. Nieprecyzyjność zapisów a po drugie o to, że ten zapis będzie powodował tylko spory. Sędziowie nie będą biegali po terenie wystawy by sprawdzić czy używasz kosmetyków na terenie wystawy, jednocześnie regulamin nie zabrania wystawiania psów przygotowanych kosmetykami. Kłócić się będą wystawcy ze sobą (jeszcze bardziej).
Bo wg regulaminu nie wolno ci chyba na wystawie użyć nożyczek lub suszarki, więc jedni drugich będą oskarżali mimo, że to do niczego nie będzie prowadziło.


Co do cieczek, może doczekamy się takiej kultury wystawców, że jadąc z suką w cieczce na wystawę będą zapach maskować odpowiednimi środkami tak by nie przeszkadzać innym.

Tak samo życzyłbym sobie by wystawcy zbierali z ziemi smakołyki, które rzucają podczas pokazywania psa, albo nie wystawiali na double handling który rozprasza wszystkie psy na ringu.

Mam nadzieję, że rok 2010 przyniesie nie tylko zmianę regulaminu, ale także zmianę w kulturze wystawiania. :p

Link to comment
Share on other sites

...i piękne marzenia . Ale czy o to chodzi ? Czy nadal tkwi w narodzie licha nadzieja , że od samego gadania na forum coś można zmienić ? Czy i jaka jest szansa , że gadanie przełoży się na praktyczne działania , np. uczestniczenie w zebraniach wyborczych w oddziałach , na zgłaszanie konkretnych wniosków do ZK ? Na pilnowaniu aby ZK realizował nasze wnioski ? Jest na to szansa ? Jeżeli nie , to będzie jak zawsze , jak w tej bajce :

[B][I]RADA SZCZURÓW[/I][/B]
[I]Attyla kotów, Gryzosław krwiożerczy,
Straszne wśród szczurów czynił spustoszenia.
Gdzie spojrzeć, stoją mary lub mogiła sterczy,
A niedobitki szczurzego plemienia
Siedząc jak trusie w norach, aby ujść przed zgubą,
Marły z głodu i ze strachu.
Lecz raz, gdy z Minetką lubą
Kot zakochany igrał gdzieś na dachu,
Szczury przeciwko wspólnemu wrogowi
Walną naradę zwołały.
Prezes sejmu, Myszomir w bojach posiwiały,
Radził dzwonek do szyi uwiązać kotowi,
Ażeby szczury, dzwiękiem ostrzeżone,
Miały czas zmykać, każdy w swoją stronę.
Sejm, tak dowcipnym zdumion wynalazkiem,
Mowę prezesa nagrodził oklaskiem.
Lecz wnet ostygły zapały,
Skoro Myszomir spytał, kto dzwonek przywiąże.
"Jam stary - rzecze jeden - za kotem nie zdążę."
"Ja w męstwie nie szukam chwały" -
Rzekł drugi. "Ja za wszystkich mam nadstawiać skóry?
Nie głupim!" - rzecze trzeci. Słowem, mądre szczury,
[B].....Sejm zakończywszy na próżnej gawędzie,
.....Z kwitkiem do nor wróciły.
.....Chciejcie przyznać sami,
.....Czy tak nie dzieje się wszędzie,
.....Nie tylko między szczurami?
[/B][/I][I](Jean de La Fontaine)[/I]

Również tu :
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/134726-WystAE-pienie-obywatelskie-w-Sejmie-inicjatywa-PeA-nomocnika-d-s-Ochrony-ZwierzAE-t/page43[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1']Wracając do meritum , moje bardzo krytyczne zdanie co do nowego regulaminu wyraziłam dużo wcześniej . Chcę zwrócić uwagę na to , że członkowie ZK nie powinni jak „barany” , przyjmować przepisy do wierzenia , ale uważam że mamy prawo do współtworzenia przepisów . Jednak zwyczajne ględzenie po zatwierdzeniu przepisu, to mi się podoba i będę przestrzegała , a tamto nie podoba mi się i zlewka , to pomyłka , wynikająca z zerowego pojęcia o tworzeniu i funkcjonowaniu przepisów . Niestety rzecz powszechna w ZK .

Suki w cieczce można legalnie wystawiać . W Polsce !
Zapytam nieśmiało, czytałaś w ogóle ten nowy regulamin wystaw? :p[/QUOTE]

Oj, ale jak ZK ustanawia przepisy 'dla siebie', jakby w ogole nie mieli pojecia o realiach wystawowych to co zrobic?

Regulamin czytalam, twoje uwagi (bardzo celna, z ktorymi sie w przytlaczajacej wiekszosci zgadzam) tez. W sumie mam wrazenie, ze mamy to samo zdanie, tylko nie potrafimy sie zrozumiec :D

I ja nie mowie, ze nie bede przestrzegala - ja w sumie juz wczesniej tego przestrzegalam (no prawie, bo mojego psa trzeba pryskac przed czesaniem, wiec sila zeby bedziemy czegos przed uzyciem szczotki uzywac). Chodzi mi o to, ze przepis jest glupi. Tak jak wiele osob wspominalo wczesniej - mozna calkiem legalnie sobie wykonac wszystkie czynnosci kosmetyczno-upiekszajace na psie w domu lub poza terenem wystawy, a na wystawe rzeczywiscie przyjsc tylko ze szczotka - ale jaka to roznica gdzie sie psa wytrymuje, czy popryska lakierem/talkiem? Na chyba, ze ma to za zadanie uprzyjemnic wszystki ogladajacym, zeby nie musieli sie czuc jak w salonie groomerskim ;)

Co do suk w cieczce - teraz tak, ale mam wrazenie, ze wczesniej nie wolno bylo. Ja pisze o tym, co bylo w tamtym roku a i tak nie bylo przestrzegane.

[quote name='gidelski*****']Ba ja nieśmiało powiem ,że na wystawach będzie się teraz działo...bo według nowego regulaminu nie tylko suki w cieczce ale również w ruji można wystawiać....[/QUOTE]
zbiorowy sex bedzie :lol:

[B]Cancun[/B] - a uzywasz na suce sprayi maskujacych zapach? bo wg mnie to robi bardzo duza roznice.
jak moj poczuje cieczkujaca suke to nie ma sily zeby ladnie poszedl, co najwyzej moze isc tylem, albo na dwoch lapach... i to z akompaniamentem slowiczych spiewow :p

[quote name='Licho']Nieprecyzyjność zapisów a po drugie o to, że ten zapis będzie powodował tylko spory. Sędziowie nie będą biegali po terenie wystawy by sprawdzić czy używasz kosmetyków na terenie wystawy, jednocześnie regulamin nie zabrania wystawiania psów przygotowanych kosmetykami. Kłócić się będą wystawcy ze sobą (jeszcze bardziej).
Bo wg regulaminu nie wolno ci chyba na wystawie użyć nożyczek lub suszarki, więc jedni drugich będą oskarżali mimo, że to do niczego nie będzie prowadziło.[/QUOTE]
a ja mysle, ze tak nie bedzie. tzn. mysle, ze malo kto z wystawcow sie przejmie tym zapisem. czesc o nim nie bedzie wiedziec (bo nie wszyscy sa tu na forum, zeby zauwazyc topic, a czesci nie bedzie sie chcialo czytac regulaminu i tak). no ale moze sie myle ;) [ przekonam sie o tym naocznie juz za 3 tygonie, bardzo jestem ciekawa]
poza tym jakie sa konsekwencje niezastosowania do tego przepisu? gdzie sankcja?


co do tych zyczen, to ja sie dolaczam. ale chyba nie bedzie mozliwa ich realizacja, dopoki dla niektorych wygranie jest najwazniejsza rzecza pod sloncem i beda do tego dazyc za wszelka cene :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madika'][B]1) Oj, ale jak ZK ustanawia przepisy 'dla siebie', jakby w ogole nie mieli pojecia o realiach wystawowych to co zrobic?
[/B]
Regulamin czytalam, twoje uwagi (bardzo celna, z ktorymi sie w przytlaczajacej wiekszosci zgadzam) tez. W sumie mam wrazenie, ze mamy to samo zdanie, tylko nie potrafimy sie zrozumiec :D

[B]2)[/B] I ja nie mowie, ze nie bede przestrzegala - ja w sumie juz wczesniej tego przestrzegalam (no prawie, bo mojego psa trzeba pryskac przed czesaniem, wiec sila zeby bedziemy czegos przed uzyciem szczotki uzywac). [B]Chodzi mi o to, ze przepis jest glupi. Tak jak wiele osob wspominalo wczesniej - mozna calkiem legalnie sobie wykonac wszystkie czynnosci kosmetyczno-upiekszajace na psie w domu lub poza terenem wystawy, [/B]a na wystawe rzeczywiscie przyjsc tylko ze szczotka - ale jaka to roznica gdzie sie psa wytrymuje, czy popryska lakierem/talkiem? Na chyba, ze ma to za zadanie uprzyjemnic wszystki ogladajacym, zeby nie musieli sie czuc jak w salonie groomerskim ;)

Co do suk w cieczce - teraz tak, ale
[B]3) mam wrazenie, ze wczesniej nie wolno bylo. [/B]Ja pisze o tym, co bylo w tamtym roku a i tak nie bylo przestrzegane.[/QUOTE]
[B]1.[/B] ZK przepisy ustanawia dla wystawców ! ZK ustanawia taki przepis , to odpowiada za jego przestrzeganie . Kto odpowiada ? Organizator , a w końcu sędzia na ringu . Po co taki przepis ? Żeby każdy pies miał RÓWNE SZANSE !
Zbliżają się zebrania wyborcze w oddziałach , po to one są żeby ucywilizować relacje w ZK . ZK nie ma sygnałów....

[B]2.[/B]
Regulamin wystaw:
[B][I]11. Zabronione jest traktowanie szaty , skóry i nosa jakimikolwiek środkami , które zmieniają ich strukturę lub kolor [/I][/B][I] [B][COLOR=red](a więc w każdym miejscu , [/COLOR][/B][/I][B][I][COLOR=red]w domu również).[/COLOR][/I][/B][I] Zabronione jest także przygotowywanie psów na terenie wystawy z zastosowaniem jakichkolwiek środków . Dopuszczalne jest stosowanie grzebienia i szczotki . Nie wolno także pozostawiać psa przywiązanego na stoliku trymerskim dłużej niż wymaga jego przygotowanie .[/I]

[B]3. [/B]Masz rację , to nowy przepis .

Jednak niewiele da się z tym zrobić jeżeli 90% wystawców nawet nie zapozna się z regulaminem . Bo im się zwyczajnie nie chce .Latają za medalikami , po co im regulamin , jakieś bzdury :evil_lol:? Popatrz , dałam tu analizę trzech stron , w kolejności , dla porządku , i kto dał analizę kolejnej strony , chociaż jednej ? Nikt . Nikogo to nie obchodzi . Nie dziwię się , że ZK wali nas po tyłku . Bezkarnie .
BTW, te trzy strony nie są ani najśmieszniejsze , ani najstraszniejsze . Dalej są lepsze smaczki w nowym regulaminie . Ale kogo to obchodzi ? Dla kogo dawać analizy ? Kto to przeczyta ? Kto pójdzie na zebranie ? Kto zabierze głos ? Kto postawi wniosek ? No kto ? :razz:

Link to comment
Share on other sites

[B]madika [/B]ja nie uzywam nigdy pudrow ani sprayow (kosmetycznych lub/i maskujacych) dla psow. Jak dotad nie byly mi potrzebne. Mam z natury ladne i zrownowazone oraz posluszne psy, wiec jak to mowia Anglicy: "don't fix what's not broken"....

[B]tabaluga, [/B]JA czytam co piszesz i to bardzo uwaznie. Ale jednak uwazam, ze nie wszystko jest takie zle co zostalo zmienione w nowym regulaminie. Oczywiscie z wieloma rzeczami sie nie zgadzam i mam zamiar isc na wybory i wyrazic swoja opinie.
Najglosniej jednak krzycza/protestuja wlasnie ci, ktorzy absolutnie nic dla i w ZKwP nie robia....:roll:

Link to comment
Share on other sites

Ja dzisiaj kolejny raz przeczytałam regulamin wystaw. I mam pytanie- nie znalazłam nigdzie wpisu o zakazie wprowadzania niezgłoszonych psów. Przyjęłam, że skoro go nie ma, to zdjęli ten zakaz? Dobrze myślę? Może go nie zauważyłam.

Wyszukałam tylko takie coś:
[quote]Na teren wystawy nie mogą być wprowadzane psy nieskontrolowane przez lekarza weterynarii.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1']Cancun , utrzymując dotychczasową konwencję analizy nowego regulaminu wystaw wg kolejnych stron , co myślisz o zmienionych postanowieniach zapisanych na czwartej stronie ?[/QUOTE]

Hmmm problem w tym, ze nie mam starej wersji regulaminu, a pamiec jednak w tym wieku juz zawodzi :P
Jednak 4. strona dot. zapisow w katalogach wystawowych oraz warunkow technicznych. W sumie nie widze wielkich roznic porownujac polski regulamin z regulaminami innych krajow FCI. Jedyne co mi daje do myslenia, to to, ze FCI nakazuje organizowac CACIBy w halach a ZKwP w nowym regulaminie tego nakazu nie uwzglednia.... Chyba ze nie doczytalem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cancun']Hmmm problem w tym, ze nie mam starej wersji regulaminu, a pamiec jednak w tym wieku juz zawodzi :P
Jednak 4. strona dot. zapisow w katalogach wystawowych oraz warunkow technicznych. W sumie nie widze wielkich roznic porownujac polski regulamin z regulaminami innych krajow FCI. Jedyne co mi daje do myslenia, to to, ze FCI nakazuje organizowac CACIBy w halach a ZKwP w nowym regulaminie tego nakazu nie uwzglednia.... Chyba ze nie doczytalem...[/QUOTE]

A mnie że ponownie regulamin wystaw narusza ustawe o ochronie prywatności...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gidelski*****']A mnie że ponownie regulamin wystaw narusza ustawe o ochronie prywatności...[/QUOTE]

Nie narusza: zglaszajac psa na wystawe, wyrazasz zgode na to, aby twoj adres zostal opublikowany w katalogu. Nikt ciebie nie zmusza do zglaszania psa...
Kazdy sam moze wybrac co jest dla niego wazniejsze: wystawa czy ukrywanie adresu...
A tak na marginesie: ja nigdy nie mialem problemu z tym, ze moj adres byl w katalogach, a bylem juz na klikuset wystawach - nikt mi nie przysylal reklam ani nic ;)
Jezeli twoje dane osobowe maja pozostac tajemnica to przypuszczam ze nie masz ani karty kredytowej ani komorki ani nie jezdzisz np. niemieckimi autostradami ani nie odwiedzasz miast monitorowanych (jak Londyn, Torun itd.) - wszedzie tam kazde panstwo, kazda firma i kazdy haker-malolat znajdzie wiecej info o tobie niz to co jest w jakims tam katalogu kynologicznym.
I nastepnym razem jak wyjdziesz na dwor to pomachaj satelitom NASy, ktore obserwuja nas nieustannie.
Zachod zrobil to czego koministom nigdy sie nie udalo: wiedza o nas wszystko, obserwuja nas non-stop a ty sie martwisz swoimi danymi w katalogu .... ha-ha-ha. "Big brother is watching us!".

A ZKwP jeszcze daje nam jakis wybor....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cancun']Hmmm problem w tym, ze nie mam starej wersji regulaminu, a pamiec jednak w tym wieku juz zawodzi :P
Jednak 4. strona dot. zapisow w katalogach wystawowych oraz warunkow technicznych. W sumie nie widze wielkich roznic porownujac polski regulamin z regulaminami innych krajow FCI. Jedyne co mi daje do myslenia, to to, ze FCI nakazuje organizowac CACIBy w halach a ZKwP w nowym regulaminie tego nakazu nie uwzglednia.... Chyba ze nie doczytalem...[/QUOTE]
Skoro nie masz starego regulaminu i pamięci , to o zmianach faktycznie nie porozmawiamy . ;)
Za to , istotnych różnic w regulaminach innych krajów należących do FCI i polskim , być nie powinno nawet , jako że wszystkie są opracowane na podstawie jednego wzoru , FCI .
CACIBy w halach ? Wskażesz to miejsce zalecenia w regulaminie FCI ?

[B]Zgadzam się , że strona 14/4 regulaminu , nie zawiera istotnych zmian .[/B]

Idźmy zatem do strony 14/5 . :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1']Skoro nie masz starego regulaminu i pamięci , to o zmianach faktycznie nie porozmawiamy . ;)
Za to , istotnych różnic w regulaminach innych krajów należących do FCI i polskim , być nie powinno nawet , jako że wszystkie są opracowane na podstawie jednego wzoru , FCI .
CACIBy w halach ? Wskażesz to miejsce zalecenia w regulaminie FCI ?

[B]Zgadzam się , że strona 14/4 regulaminu , nie zawiera istotnych zmian .[/B]

Idźmy zatem do strony 14/5 . :evil_lol:[/QUOTE]

Sorki: po prostu organizatorzy musza zapewnic odpowiednie zadaszenia na wystawach na zewnatrz. Tak nakazuje FCI i tak ma zapisany ZK.

Ale tak ogolnie patrzac na regulamin FCI, to ZKwP po prostu dopasowal polski regulamin do tego FCI. Musial to zreszta zrobic, bo FCI mowi tak:
[B][FONT=Calibri]A transition period of two years (deadline Dec. 31st, 2009) has been established, in order to enable the FCI member organisations and contract partners to adjust their own national regulations.[/FONT][/B]
[B][FONT=Calibri][/FONT][/B]
[FONT=Calibri][SIZE=2]Czyli ZKwP w ostatniej chwili zmienil regulamin ;)[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=2][/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=2]Oto regulamin FCI:[/SIZE][/FONT]
[URL]http://www.fci.be/uploaded_files/Show%20Regulations%20World_Section_EN.doc[/URL]

Moze porownamy go z nowym regulaminem ZKwP, ale obawiam sie, ze polski regulamin to po prostu tlumaczenie regulaminu FCI na polski.... A to oznaczaloby, ze nie mamy sie czego czepiac ZK a FCI (np. zakaz uzywania kosmetykow na wystawach itd)...

Link to comment
Share on other sites

To nie jest nawet dyskusja o pierwszeństwie w kategorii : "drób i reszta świata" . Jestem pewna , że przed podjęciem dyskusji , warto ugruntować sobie pogląd , a po to aby mieć pogląd w jakiejkolwiek kwestii , należy poznać przedmiot . Starożytne i zagraniczne sentencje , nie przybliżą nikogo do poznania regulaminu ZK . :razz:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

No niestety stoi w kolizji z ustawą o ochronie danych osobowych.
Cancun, twoje przykłady z kartą kredytową lub nr tel.komórkowego nie są dobre...
Ja uważam, że właściciel winien mieć prawo podania lub nie swoich danych (poza imieniem i nazwiskiem oczywiście), które będą drukowane publicznie. W kilku krajach już nie drukuje się adresów. Katalog jest bazą danych osobowych. A poza tym zawiera praktycznie dodatkowe informacje - np. że pan X z Zakopanego na 99 % będzie przez dwa dni przebywał w Poznaniu na 2XCACIB.... Mieszkanie pana X przez dwa dni stoi więc otworem...

[quote name='Cancun']Nie narusza: zglaszajac psa na wystawe, wyrazasz zgode na to, aby twoj adres zostal opublikowany w katalogu. Nikt ciebie nie zmusza do zglaszania psa...
Kazdy sam moze wybrac co jest dla niego wazniejsze: wystawa czy ukrywanie adresu...
A tak na marginesie: ja nigdy nie mialem problemu z tym, ze moj adres byl w katalogach, a bylem juz na klikuset wystawach - nikt mi nie przysylal reklam ani nic ;)
Jezeli twoje dane osobowe maja pozostac tajemnica to przypuszczam ze nie masz ani karty kredytowej ani komorki ani nie jezdzisz np. niemieckimi autostradami ani nie odwiedzasz miast monitorowanych (jak Londyn, Torun itd.) - wszedzie tam kazde panstwo, kazda firma i kazdy haker-malolat znajdzie wiecej info o tobie niz to co jest w jakims tam katalogu kynologicznym.
I nastepnym razem jak wyjdziesz na dwor to pomachaj satelitom NASy, ktore obserwuja nas nieustannie.
Zachod zrobil to czego koministom nigdy sie nie udalo: wiedza o nas wszystko, obserwuja nas non-stop a ty sie martwisz swoimi danymi w katalogu .... ha-ha-ha. "Big brother is watching us!".

A ZKwP jeszcze daje nam jakis wybor....[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Temat ciekawy ale chyba wielu osobom nie pasujacy jak sie to wszystko czyta :) Kazdy broni swoich interesow a na ustepstwa czy nowosci niechec w narodzie, zwlaszcza jak ma to cos utrudnic (jak chocby zdobywanie CH i tu rowniez Tecia ma 150% mojego poparcia).

[quote name='aro']No niestety stoi w kolizji z ustawą o ochronie danych osobowych.
Cancun, twoje przykłady z kartą kredytową lub nr tel.komórkowego nie są dobre...
Ja uważam, że właściciel winien mieć prawo podania lub nie swoich danych (poza imieniem i nazwiskiem oczywiście), które będą drukowane publicznie. W kilku krajach już nie drukuje się adresów. Katalog jest bazą danych osobowych. A poza tym zawiera praktycznie dodatkowe informacje - np. że pan X z Zakopanego na 99 % będzie przez dwa dni przebywał w Poznaniu na 2XCACIB.... Mieszkanie pana X przez dwa dni stoi więc otworem...[/QUOTE]

Dane osobowe mozna sobie chyba zastrzec jak to jest np w UK. Chyba ze ma kiepskiego psa ktorego sie wstydzi albo tak och i ach ze sie boi ze ktos przyjedzie pod dom i mu ukradna skoro taki wypasiony multi-int-bog wie co jeszcze z wagonem zdobyczy z malo waznych wystaw czy nielicznych klas na jakims zadupiu... :evil_lol:

Odnosnie zapisu ad uzywania kosmetykow - wystarczy popatrzec co sie dzieje poza ringami na europejskiej, swiatowce czy na Crufcie a na wszystkich 3 wystawach bylem osobiscie z moim psiakiem ;) Przepisy sobie, ludzie sobie. Byle sedzia nie zauwazyl.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam ja własnie mam dylemat ,bo mam młodą suczkę ,pierwszą cieczke miała w listopadzie ,nastepna powinna wypaść jej w maju na pierwszą wystawe palnuje jechać 30maja wiec powinno być już po cieczce ,ale jest ryzyko ,ze dostanie pózniej i miałam obawy ,ze zapisze ja na wystawe opłacę i jak będzie miała cieczkę nie bede mogła jechać ,bo regulamin zabrania .Czy ten nowy regulamin gdzie jest zapis ,ze można suczke z cieczka wystawić już obowiązuje ?Czy w razie co moge taka suczke wystawić?Moja sunia jest rasy chichuachua jesli użyje odpowiednich środków do maskowania zapachów i bedzie dopóki nie wejdzie na ring w swojej torbie myśle ,ze nie powinna sprawić kłopotu innym psom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...