Jump to content
Dogomania

Nowy regulamin wystaw- najistotniejsze zmiany


Guest Lotty

Recommended Posts

  • Replies 316
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ehh wiecie co, naprawdę nie wiem co ja wam zrobiłam że tak na mnie naskakujecie.
panbazyl, Ty też możesz nie rozmnażać swoich psów, nie narażać suk na komplikacje w ciąży czy porodzie, bo czy warto?

nikt Ci nie zabrania chyba kryć suk reproduktorami w wieku 3 lat, czy 8 lat,nikt ich za Ciebie nie wybiera. to jest Twój wybór. dlaczego więc masz do mnie pretensje że ja też dokonuję wyboru wedle własnego uznania?

Link to comment
Share on other sites

Nic nam nie zrobiłaś! Nic. :) I masz rację - każdy ma swoje prawo do wyboru, bo to demokracja i korzystajmy z niej pełnymi garściami. Tylko jak i wszystko - demokracja ma też swoje niedoskonałości - jest nią wolność. Bo czasem jest za ciężka.
Ja swojej suki nie rozmnażam. Miała raz szczeniaki, dała mi to co chcialam i ją wysterylizowałam, choć jest w wieku rozrodowym, a nie emerytką. Bo uważam, że i tak jest za dużo psów na świecie :) Nie chcę aby moje szczeniaki produkowały kiedyś niechciane młode, więc ograniczenia zaczęłam od swojej suki.
tylko nie rozumiem tego podeszłego wieku 5 letniego psa który ma 5,5 roku....

Link to comment
Share on other sites

hmm...nie rozmnażasz suki, a miała szczeniaki? ciekawe.
uważasz że jest za dużo psów, nie chcesz żeby Twoje szczeniaki produkowały kolejne młode, to jakim ograniczeniem w tym momencie jest krycie suki? mówisz że kryłaś raz, a czy oby nie o ten raz za dużo? nie uważasz że to było dla suczki męczące, wychowywać tyle dzieci? raz można ją wymęczyć tak...?

słuchaj nie piszę tego żeby się czepiać, nie uważam też że zrobiłaś coś złego. chcę Ci tylko pokazać, jak ja się czuję na tym wątku. robię coś co mi wolno, i co uważam za słuszne, nie jest też w jakikolwiek sposób niezgodne z regulaminem hodowli psów, a jednak częśc osób ma do mnie jakieś "pretensje" niewiadomo o co.
to że Twoja suka miała raz szczeniaki, a moje mają więcej razy, nie czyni ze mnie gorszego hodowcy. Ty masz takie przekonania, ja inne.
jeśli widzę że suka jest np nie za "mocna" fizycznie, że wychowanie miotu to dla niej spory wysiłek i to widać, to nic na siłę. mam taką suczkę, miała tylko raz szczeniaki i jej już nie kryję. mam też yorczkę która ma wypadającą żepkę i nigdy jej nie kryłam i nie będę. A mam też suczki mocne, zdrowe i silne na tyle, żeby ten 1 miot w roku nie był dla nich niczym "nadludzkim". Widzisz, mam wolnośc, a jednak potrafię z niej korzystać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']ah...to może przeczytaj mój poprzedni post...napisałam,że pies ma 5 i pół roku, specjalnie dla Ciebie to napisałam, żeby sprecyzować moją wypowiedź i żebyś przestała szukać dziury w całym, bo to nie wieku psa dotyczy ten wątek, zadałam tu pytanie na które chciałam zdobyć odpowiedź.
.[/QUOTE]
Właśnie dlatego wytłuściłam Twoją wypowiedź, bo napisałaś głupotę w stos. do swoich poprzednich wypowiedzi.
Raz piszesz, że pies ma 5 i pól roku, potem piszesz, że pies ma 5 lat.
To ile on ma...?

Ja juz kończę temat.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']
Ja juz kończę temat. [/QUOTE]
Ja już dawno skończyłam, chociaż dziwię się, że taki doświadczony hodowca jaki pa-tti dopiero pod koniec 2010 roku zapoznaje się z regulaminem z 2006 roku. Ale podobno są tacy co to czasu nie liczą ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gioco']Ja już dawno skończyłam, chociaż dziwię się, że taki doświadczony hodowca jaki pa-tti dopiero pod koniec 2010 roku zapoznaje się z regulaminem z 2006 roku. Ale podobno są tacy[B] co to czasu nie liczą [/B];-)[/QUOTE]
No nie...... Gioco, bo sama się złąmię i napiszę coś jeszcze w ramach komentarza;)

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

wcześniej nie interesowałam się tym punktem regulaminu, ponieważ nie kryłam nigdy suki warunkowo.
no cóż, nie pozostaje mi nic innego jak zakończyć rozmowę i "podziękować" za udzielenie mi odpowiedzi na pytanie, w "miłej" atmosferze tego forum.
możecie być dumne z siebie, można na Was liczyć:)

Link to comment
Share on other sites

Powinnam się jakoś odnieść do postu wcześniejszego dotyczącego mojej suki - ale pominę to milczeniem, bo to nie w temacie topiku. Jeśli ktoś bedzie miał jakieś pytania w tym temacie - zapraszam na maila. Bo temat bardzo interesujący :)

Ale nadal nie rozumiem jak pies 5 letni ma podeszły wiek 5,5 rocznego psa..... Nie rozumiem i chyba nie zrozumiem.

Pozdrawiam pozostałe osoby co miały ochotę tu coś powiedzieć :)

Link to comment
Share on other sites

wiek reproduktora którym chcę kryć sukę też nie jest w temacie tego topiku, a jednak bardzo Was to wszystko nurtuje jak widzę.

ale napiszę jeszcze w celu sprostowania: przedstawiając się, nie podajecie chyba że macie np 25lat i pół roku prawda? mówicie po prostu 25lat.
opisując swojego psa, mówicie że ma np 3lata, a nie 3lata i 6 miesięcy(przynajmniej ja tak robię..)
tak więc powiedziałam że ten rep ma 5 lat, bo tak się przeważnie podaje wiek, w pełnych latach a nie pełnych miesiącach.
ale jeśli was to aż tak nurtuje, aż tak nie możecie "oderwać" się od myślenia o tym, i uczepiliście się tej mojej nieścisłości w poście, jak żep psiego ogona, to już wam wyjasniam dokładnie: rep którym chcę kryć urodził się w maju 2005 roku, więc ma DOKŁADNIE 5 lat i 7 miesięcy. naprawdę przepraszam za tą nieścisłość, na przyszłość będe wiedziała że WAM należy wiek podawać z dokładnością do miesiąca.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']Powinnam się jakoś odnieść do postu wcześniejszego dotyczącego mojej suki - ale pominę to milczeniem, bo to nie w temacie topiku. Jeśli ktoś bedzie miał jakieś pytania w tym temacie - zapraszam na maila. Bo temat bardzo interesujący :)
Ale nadal nie rozumiem jak pies 5 letni ma podeszły wiek 5,5 rocznego psa..... Nie rozumiem i chyba nie zrozumiem.
Pozdrawiam pozostałe osoby co miały ochotę tu coś powiedzieć :)[/QUOTE]
Oh, jestem "żepem"...;), bo mam ochotę jeszcze coś tu powiedziec...

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Wracając do tematu wątku, co sądzicie o tym?


[SIZE=2][COLOR=#666666][B]W dniu 24.10.2010 r. Zarząd Główny ZKwP podjął następujące uchwały[/B]:
1. Uzupełniono skład Kapituły Odznaczeń.
Aktualny skład osobowy: Przewodniczący - Henryk Fonfara, Członkowie Janusz Betting,
Stanisław Czerner, Andrzej Mania, Teofil Mrowiec.
2. Odwołano kol. Marka Martykę z funkcji Przewodniczącego Klubu Terierów Typu Bull
- Komisji Zarządu Głównego.
3. Zamknięto Księgę Wstępną dla ogara polskiego.
4. Na wniosek Klubu Boksera wprowadzono obowiązek prześwietlenia na dysplazję
suk tej rasy, jako warunek dopuszczenia do hodowli.
5. Zatwierdzono zmiany w Regulaminie Sędziów i Asystentów, który obowiązywać będzie
od 1 stycznia 2011 r. (tekst dostępny jest w zakładce REGULAMINY).
6. Dokonano zmiany w Regulaminie Wystaw - pkt IV ppkt 3 "...organizator może przyznać
medale ...".

Chodzi mi zwłaszcza o punkt 6: Czy to znaczy, że mimo bardzo wysokich opłat za wystawy, nie będzie można liczyć nawet na pamiątkowy medal? (oczywiście, jeśli pies "stanie na lokacie").Z tego wynika, że oddział nie ma teraz obowiązku wręczać medali?

Informacje pochodzą ze strony Zarządu Głównego.
[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Oh, jestem "żepem"...;), bo mam ochotę jeszcze coś tu powiedziec...

Pzdr.[/QUOTE]

czepiaj się dalej. nieścisłości w moich wypowiedziach, błędów ortograficznych(popełniam je czasem), czepiaj się ile wlezie, tylko aby nie odpowiadaj na pytanie zawarte w temacie! w każdym razie, miłej zabawy życzę tobie i panbazyl. macie radochę widzę, nie będę wam przeszkadzać.

panbazyl, ja też się "czepnę", a co. powiedz mi, bo nie mogę tego rozgryźć, jak to możliwe że twoja suka miała szczeniaki, pomimo że jej nie rozmnażasz?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Oh, jestem "żepem"...;), bo mam ochotę jeszcze coś tu powiedziec...

Pzdr.[/QUOTE]
a ja chyba też, choć chcialam już o czymś związanym z topikiem. ech... Wiesz co - chyba jesteśmy na cenzurowanym łecheche!

[quote name='pa-ttti']
panbazyl, ja też się "czepnę", a co. powiedz mi, bo nie mogę tego rozgryźć, jak to możliwe że twoja suka miała szczeniaki, pomimo że jej nie rozmnażasz?[/QUOTE]
a pisałam, zeby topiku nie zaśmiecać, ze jak ktoś ma jakieś pytania - z chęcią odpowiem na jakimś innym topiku lub na maila czy pv, ale jeśli chcesz tu to proszę bardzo.
Suka miala szczeniaki, ale jej nie rozmnażam. Ot masz koleżanko problemy nie tylko z ortografią, ale to w jakiś sposób wybaczalne, bo to co piszesz jest czytelne, ale masz problemy z rozumieniem czasu, czasowników i niuansów polskiego języka. Moja suka mila szczniaki, ale jej nie rozmnażam. Proste? Chyba tak. Jesli nie, to wyjaśnię - czas dokonany - "miała szczeniaki", "ale jej nie rozmnażam" - czas dość trudny do zrozumienia, również dokonany, ale jakby dziejący się również w danej chwili. Jeszcze coś wyjaśnić?

[quote name='Lotty']Wracając do tematu wątku, co sądzicie o tym?


[SIZE=2][COLOR=#666666][B]


6. Dokonano zmiany w Regulaminie Wystaw - pkt IV ppkt 3 "...organizator może przyznać
medale ...".

Chodzi mi zwłaszcza o punkt 6: Czy to znaczy, że mimo bardzo wysokich opłat za wystawy, nie będzie można liczyć nawet na pamiątkowy medal? (oczywiście, jeśli pies "stanie na lokacie").Z tego wynika, że oddział nie ma teraz obowiązku wręczać medali?

Informacje pochodzą ze strony Zarządu Głównego.
[/COLOR][/SIZE][/QUOTE]

no cóż - są kraje które nawet na pudle na bisach nie dają pucharków, o medalach już nie wspominam... Nadszedł czas żebyśmy sami sobie sponsorowali nagrody, medale, rozetki. To nie jest głupie, bo każdy wyjedzie z wystawy z taką nagrodą jaka najbardziej mu się podoba:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lotty']Wracając do tematu wątku, co sądzicie o tym?
[SIZE=2][COLOR=#666666][B]W dniu 24.10.2010 r. Zarząd Główny ZKwP podjął następujące uchwały[/B]:
1. Uzupełniono skład Kapituły Odznaczeń.
Aktualny skład osobowy: Przewodniczący - Henryk Fonfara, Członkowie Janusz Betting,
Stanisław Czerner, Andrzej Mania, Teofil Mrowiec.
2. Odwołano kol. Marka Martykę z funkcji Przewodniczącego Klubu Terierów Typu Bull
- Komisji Zarządu Głównego.
3. Zamknięto Księgę Wstępną dla ogara polskiego.
4. Na wniosek Klubu Boksera wprowadzono obowiązek prześwietlenia na dysplazję
suk tej rasy, jako warunek dopuszczenia do hodowli.
5. Zatwierdzono zmiany w Regulaminie Sędziów i Asystentów, który obowiązywać będzie
od 1 stycznia 2011 r. (tekst dostępny jest w zakładce REGULAMINY).
6. Dokonano zmiany w Regulaminie Wystaw - pkt IV ppkt 3 "...organizator może przyznać
medale ...".
Chodzi mi zwłaszcza o punkt 6: Czy to znaczy, że mimo bardzo wysokich opłat za wystawy, nie będzie można liczyć nawet na pamiątkowy medal? (oczywiście, jeśli pies "stanie na lokacie").Z tego wynika, że oddział nie ma teraz obowiązku wręczać medali?
Informacje pochodzą ze strony Zarządu Głównego.
[/COLOR][/SIZE][/QUOTE]
A mnie zainteresował pkt 4 dot. obowiązku RTG na dysplazję dla suk. A czy psy tez mają? Jeżeli jest to pytanie "dziwne" dla włąścicieli boksiów, to sorki, ale nie orientuję się.

A co do medali, to fakt. Zdarzało się kilka razy, że na pudle były tylko pucharki (marniutkie!) za I lokatę. Za II i III - juz nie. Fajne, co?

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

panbazyl, zgasiłaś mnie. pojechałaś mi tak,że już nic nie powiem. rządzisz kobieto, oby tak dalej, razem z Asiaczkiem przysparzajcie sobie dalej przyjaciół w taki sposób w jaki to robicie.
nic tu po mnie, wysnułam wniosek że powinnam cofnąć się do podstawówki i uczyć języka polskiego. tak zapewne zrobię. to moje postanowienie noworoczne. dzięki za oświecenie mnie, panbazyl i Asiaczek, jesteście wielkie!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']A co do medali, to fakt. Zdarzało się kilka razy, że na pudle były tylko pucharki (marniutkie!) za I lokatę. Za II i III - juz nie. Fajne, co?

Pzdr.[/QUOTE]
Najsmutniej jest gdy dla weterana zabraknie medalu, chociaż inne klasy dostały. Organizatorzy bezradnie rozkładają ręce i obiecują dosłać...porażka.

pa-tti - dzwoniłaś może do ZK? Ciekawa jestem ich odpowiedzi na Twoje pytanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']panbazyl, zgasiłaś mnie. pojechałaś mi tak,że już nic nie powiem. rządzisz kobieto, oby tak dalej, razem z Asiaczkiem przysparzajcie sobie dalej przyjaciół w taki sposób w jaki to robicie.
nic tu po mnie, wysnułam wniosek że powinnam cofnąć się do podstawówki i uczyć języka polskiego. tak zapewne zrobię. to moje postanowienie noworoczne. dzięki za oświecenie mnie, panbazyl i Asiaczek, jesteście wielkie![/QUOTE]
Jezeli chodzi o ortografię, to spokojnie możesz się cofnąć do szkoły podstawowej.

Wycofuję się z dyskusji.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

ja również się wycofuję. zrobiło się bardzo niemiło i nie mam już ochoty ani na żarty, ani na poważną dyskusję.
p.s takie uwagi o cofaniu się do szkoły podstawowej zostaw może dla siebie, nie wnoszą one nic konstruktywnego do tej rozmowy i do tego wątku, a ja mam je naprawdę glęboko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']A mnie zainteresował pkt 4 dot. obowiązku RTG na dysplazję dla suk. A czy psy tez mają? Jeżeli jest to pytanie "dziwne" dla włąścicieli boksiów, to sorki, ale nie orientuję się.


Pzdr.[/QUOTE]
wiesz, to jest chyba wyjaśnienie pytań jakie pojawiły sie na innych topikach - o dziedziczenie genetyczne. Tym jednym punktem ZK wyjaśnił dosłownie wszystko - to suki przenoszą gen dysplazji. I chyba tylko po kądzieli (dla tych co nie wiedzą, czyli w linii żeńskiej) jest to dziedziczone.:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...