Jump to content
Dogomania

Perro de presa canario (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


sułtan

Recommended Posts

  • Replies 531
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hiszpański sędzia??? :o :o :o

Nic o tym nie wiem, przynajmniej w Krakowie. A może chodzi o Klubówkę??? (No pewnie...chodzi o klubówkę :oops: ...to wpływ dzisiejszego ośmiokilometrowego spaceru po lesie, a raczej błądzeniu po nim... :roll: ).

Na razie mamy zamiar zawojować Bytom (co może wcale nie być takie trudne - mozliwe że będziemy jedyni w swojej rasie :roll: ).

Gosiu: możesz napisać mi parę słów jak to jest z tym inochodem? Czytałam że inochód występuje w tym samym tempie co kłus, tymczasem na wystawach wystawcy pokazują go w tempie stępu... :roll: ..."i bądź tu mądry" :-? .

Link to comment
Share on other sites

Tak, tylko jeżeli miałby odrywać obie łapy jednocześnie jednej str ciała to musi w tempie kłusu... :roll: Skolplikowane to wszystko, a Etien dodatkowo podryguje, więc raz "inochodzi" raz kłusuje, i zajęcze podskoki... Dlatego preferuje nieco wolniejszy chód bo wtedy w miare równo "inochodzi" :lol:

[Muszę przyznać że ja też w kwestii inochodu u Fila nie jestem ekspertem, za to znam się na inochodzie konii andaluzyjskich 8) , co dodatkowo komplikuje sprawę :lol:]

Link to comment
Share on other sites

Nawiązując do wystaw :) wybiera sie może ktoś do Leszna pod koniec maja, bo my z Cameronem chyba przyjedziemy.

Mam jeszcze jedną sprawę trochę z innej beczki :wink:

Prawie wszyscy, którzy wypowiadają się tutaj mają psy dużych ras w związku z tym chciałem zapytać czy w okresie intensywnego wzrostu Waszych szczeniaków podawaliście im jakieś preparaty odpowiedzialne za prawidlowy rozwój ukladu kostnego, a w szczególności stawów. Pytam się gdyż ostatnio natrafilem w internecie na takie odżywki jak Canivition, Arthroflex, Chondrocan i Canzocal o których dotychczas niewiele słyszałem. Nie wiem które z nich można podawać profilaktycznie, a ktore w leczeniu czy rekonwalescencji. Czy ktoś spotkał sie może bliżej z jednym z nich i może powiedzieć coś więcej?

Link to comment
Share on other sites

Witam świątecznie... choć mam mało spokojne święta, bosstone się rozchorował... najpierw mocno zalergizowało go mięso, które dostał w czwartek :( , w piątek dostał zastrzyk odczulający, wysypka co prawda zniknęła, ale trzecią dobę bt prawie nic nie je, mało pije, a co gorsza wymiotuje, po każdej próbie pojenia :cry: :cry: :cry:

Nie ma wyjścia, o 16:00 jedziemy poprzeszkadzać w świętach jednemu z najlepszych vetów w Krakowie. Mam nadzieję, że coś poradzi.

Na szczęście psiak jest dość żywy, biega, bawi się, choć wyraźnie słabnie... Nie mam pojęcia co jest grane, czy zatrucie mięsem (podgotowanym parę minut), czy alergia, czy jeszcze coś innego :cry:

Arek, kojarzę Artroflex, ponoć bardzo dobra odżywka, można również podawać ją profilaktycznie. Nie jest tania, ale podobno warto, choć sam nie stosowałem...

Link to comment
Share on other sites

Arek, w tej kwestii radzę skonsultować się z "najlepszym vetem" Poznaniu :wink:

Etien też brał jakieś preparaty, ale w miarę możliwości moja wet przepisuje nam porządne porcje nabiału, owoców i warzyw. I dzięki Bogu, jak na razie problemów nie ma, pies rozwija się świetnie.

A propos stawów: w jakim wieku mogę Etienowi wykonać prześwietlenie w kierunku dysplazji, które określiłoby że pies jest od niej (nie)wolny?

Link to comment
Share on other sites

Uffffffff.......

Kamień spadł mi z serca... BossTone`owi udało się mnie oszukać...

Zapalenie gardła... zmyliła mnie wcześniejsza wysypka alergiczna... Widocznie bt był osłabiony i złapał równocześnie wirusa...

No ale całe szczęście, że tylko to.

Zjadł michę (namoczoną suchą karmę) pierwszą od 3 dni. U veta dostał zastrzyki, myślę że już jest lepiej, tak więc super...

Życzę Wam spokojnych i pełnych miłych chwil, w gronie rodziny Świąt.

Pozdrawiam

P.S. B.A.D.Ka jak najbardziej jesteś kanarkolubna :)

My będziemy na 100% w Krakowie. Zapraszam wszystkich :D

Link to comment
Share on other sites

Całe szczęście, że to gardło a nic poważniejszego.

W Angli ukazała się książka o Presach-kosztuje prawie 30$, ciekawe kiedy w Polsce coś się ukaże.

Pożyczyłam kasetę o Presach znajomym i mi skasowali!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

BossTone trochę niepokojące jest to, iż te wymioty trwają już 3 dni, ale jeśli mięso jest zatrute to potrafi dać w kość :( Napisz co powiedział weterynarz i miejmy nadzieję, że to nie będzie nic poważnego.

B.A.D.Ka moj piesek je również mnóstwo warzyw i owoców oraz lubi na szczęście różnego rodzaju nabiał i tak też kazał karmić psa mój weterynarz. Z odżywek zalecił podawanie do obiadu Salvikal lub SA 37 chyba, że podaję akurat suchą karmę wówczas żadnych odżywek nie dokładam. Pytałem o te witaminy, gdyż Cameron dosyć szybko rośnie, waży już 50kg, ma mnóstwo ruchu podczas zabaw z innymi pieskami, a chciałbym zapewnić mu prawidlowy rozwój ukladu kostnego. Porozmawiam chyba jeszcze z innymi weterynarzami, ale jak wiadomo każdy z nich ma swoje odmienne zdanie w tym temacie i w sumie niewiadomo kogo słuchać. Spotkałem się również z propozycją pobrania krwi i zrobienia bilansu kostnego, żeby dokładnie zorientować się czego psiakowi brakuje, a czego ma w nadmiarze. Czy ktoś z Was robił już coś takiego?

Link to comment
Share on other sites

Dopiero teraz zuważyłem, że z BT już lepiej - całe szczęście :) Pewnie się chłopak napił czegoś zimnego, albo zbyt dużo krzyczał na spacerze :wink:

Ja moją kasetę pożyczyłem i nie oglądałem jej już od kilku miesięcy, ale gdzieś w necie trafilem na kolejną kasetę poświęconą DC. Jest na niej zaprezentowana inna niż XL hodowla (niestety nie pamiętam jaka), a druga połowa kasety poświęcona jest CDB. Koszt około 30zł

Link to comment
Share on other sites

Arek, ile Twój canarek ma miesięcy???

Etien ma dokładnie 9 mieś i dobija powoli do 50 kg (pisze na wyczucie, bo już dosyć dawno był ważony).

Poza tym sprawdziłam: do jedzenia dodajemy mu chyba CapiVit, wit. D3 i tran. Ale bardzo małe dawki.

A jak to jest z tym wzrostem u molosów, słyszałam że nie warto go "przyspieszać" bo jest on już zakodowany w genach, no i to wiem. Natomiast spotkałam się z psami baaardzo dużymi których właścicieli, jak mi powiedzieli- przedawkowali wit. i inne preparaty, psy są pokrzywione i przraźliwie wysokie. Chodzi mi tylko o to że skoro wzrost jest już zakodowany w genach, to czy jest możliwy taki nadmierny wzrost na wysokość :-? ?

Link to comment
Share on other sites

ale gdzieś w necie trafilem na kolejną kasetę poświęconą DC. Jest na niej zaprezentowana inna niż XL hodowla (niestety nie pamiętam jaka), a druga połowa kasety poświęcona jest CDB. Koszt około 30zł

Kupiłam ją -oglądanie jej to jakiś koszmar, najlepiej oglądać ją bez dźwięku.

Szkoda kasy było...

Link to comment
Share on other sites

Ja widziałem jedynie kasetę o X.L. Zresztą jak juz zdecydowałem się na tę hodowlę.

Odżywki typu artro flex pomagają regenerować i wzmacniać kości.

Mam ulotkę informacyjną o tym preparacie. Ostatnio wziąłem od veta.

Jest tam notka, aby vet kontrolował stosowanie preparatu, tak więc najlepiej skonsultować z dobrym lekarzem...

Link to comment
Share on other sites

Hehehe... jasne :)

Najbliższą naszą wystawą będzie Kraków. Spróbuje BossTone`kowi zbudować ładną muskulature, żeby mógł się pokazać.

Ależ się dzisiaj zdziwiłem, jak go zważyłem u veta. 53 kg :o

Jak go ważyłem ponad pół roku temu, ważył pod 60 kg.

Ma sporo ruchu, ale mimo wszystko... Zdecydowanie trzeba mu poprawić masę. 8)

Link to comment
Share on other sites

Hehehe... jasne :)

Najbliższą naszą wystawą będzie Kraków. Spróbuje BossTone`kowi zbudować ładną muskulature, żeby mógł się pokazać.

Ależ się dzisiaj zdziwiłem, jak go zważyłem u veta. 53 kg :o

Jak go ważyłem ponad pół roku temu, ważył pod 60 kg.

Ma sporo ruchu, ale mimo wszystko... Zdecydowanie trzeba mu poprawić masę. 8)

Kurcze ja sie tak wlasnie zastanawiam nad zgloszeniem chlopaka do Krakowa :hmmmm:

BTW.widac Cerigen Wam ta mase zabiera 8) :lol:

A teraz zaczniecie treningi do uciagu ? :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

Arek, ile Twój canarek ma miesięcy???

Cameron właśnie dzisiaj skończył równe 9 miesięcy. Broń Boże, żebym chciał podawać mu jakieś odżywki na przyspieszenie wzrostu lub powiększenie masy i tak jest chyba za ciężki jak na swój wiek. Muszę jednak zaznaczyć, iż nie jest otyły czy otłuszczony, ruchu ma sporo, a posiłki jada regularnie. Pewnie znaczną rolę odgrywa tu genetyka, zresztą z jego ojca też jest kawał chłopa :wink: Naczytałem sie po prostu o chorobach związanych z przeciążeniem stawów u psów i zastanawiałem się czy te najbardziej popularne odżywki w wystarczający sposób pokryją zapotrzebowanie rosnącego szczeniaka. Nie twierdzę też, że podawanie dodatkowych witamin jest koniecznością, zresztą P.Olejnik na filmie z jej hodowli informuje, że swoim psom w ogóle nie aplikuje dodatkowych witamin. Póki co nie będę sam eksperymentował z innymi witaminami i pozostanę przy dotychczasowych dopoki nie rozmówię się z wet. :)

Link to comment
Share on other sites

Hej ,Witajcie Swiatecznie i Lanoponiedzialkowo :D

To ja pisalam o kanarkolubach i uwazam ,ze jest nim kazdy kto lubi kana rki :) .Tak wiec nie ma sprawy wszyscy tu mozemy okreslic sie tym mianem.

BossTone co czytam?BT chory?Zycze mu duzo zdrowka ,zeby chlopina jak najszybciej wracal do formy.

I jeszcze o odzywkach wszelkiego rodzaju.U molosow ,ktore maja dosc niestabilna przemiane materi ,slaby uklad pokarmowy ,wszystko powinno byc pod kontrola lekarzy.Slyszalam takie zdania ,ze jesli podaje sie psu za duzo wapna w stosunku do fosforu?(chyba fosforu ,chodzi o skladnik zawarty w miesie) to moze dojsc do przedwczesnego kostnienia chrzastek.No i pies jest potem kaleka.

Na moj rozum to ten lekarz ktory mowil o badaniu krwi byl najblizej prawdy.Koszt badania jest nie wielki w stosunku do wagi tego problemu.

Dzisiejsze psy za dobrze jedza ,ich przodkowi nigdy sie tak nie odzywiali,wiec wieksze prawdopodobienistwo zepsucia czegos w fabryce organizmu.

Ja robilam Torowi kilkakrotnie badanie krwi i jest to bardzo proste i wogole prawie nie zauwazane przez niego ,ze go kluja.

Pozdrawiam wszystkie kanarki oraz niektore "przerosnietych i owlosionych"

sympatykow kanarkow :D

Link to comment
Share on other sites

, zresztą P.Olejnik na filmie z jej hodowli informuje, że swoim psom w ogóle nie aplikuje dodatkowych witamin.

I z tego co wiem to dalej nic nie daje, ja niestety musze dawać syntetyki(Flavitol dla szczeniąt dużych ras), bo moja Lunka nie jada twarogu, ani warzyw i owoców, no moze banana ale tylko ugryzionego i wyjętego z ust-inaczej jest nie jadalny... Ostatnio zaczęła wcinać młodą trawę.

Link to comment
Share on other sites

Światecznie mokro czy tez sucho witam was wszystkich bardzo serdecznie

Potwierdzam,że pobranie krwi u psa to nic strasznego- Egon miał i zyje.

Artroflex podawałam systematycznie mojej Kokainie -suczka ma obecnie 4 lata i jej układ ruchu jest bardzo O.K.Ale ja na jej punkcie miałam szmergla.

Moja Capri tez skonczyła 9 miesiecy przeciez to rodzona siostra Camerona.

BossTone my bedziemy w Krakowie i to na pare dni.Dzieci nasze nie były nigdzy w Krakowie wiec chcemy in miasto pokazać. Jesli znasz jakiś dobry nocleg za normalne pieniądze to napisz- chcemy sobie ćoś wczesniej zarezerwować aby w ciemno nie jechać. A na wystawie bedzie Iwan,Capri,Tosia w szceniakach tak wiec nocleg musi pozwalac na wprowadzanie psów i to nie pekinczyków :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...