Jump to content
Dogomania

Perro de presa canario (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


sułtan

Recommended Posts

  • Replies 531
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Vanpo de Casa del Presa

Ze strony matki:

Caitafa(o. TAFUR de Casa del Presa, m. Caoba de don Pichon)

TAFUR(o.ENZO, m.Tara)

Caoba(o.URCO,m.Carioca)

Ze strony ojca:

GALAN de Casa del Presa(o. BRADO, m. Canaria Vega Lugunera)

BRADO(o.GUANCHE de Nivaria Sur,m.Caoba de don Pichon)

Canaria(o.TAMARAN, m.Bamba Vega Lugunera)

Link to comment
Share on other sites

Nie poszłyśmy, bo srasznie wiało(jak wieje to Luna kładzie się na ziemi i nie chce iść,a jak pada to nie chce nosa wyściubić z klatki, jedynie szybko siusiu i do domciu!!!). Jednak mam dobrą wiadomość Lunka przestała atakować już ludzi. Jak kogoś widzimy podejrzanego wołam ją do siebie(przybiega natychmiast) i albo idziemy w drugą stronę albo odwracam jej uwagę czymkolwiek lub poprostu mówię" nie wolno". Lunka to mądry zwierzak i b. szybko się uczy więc mam nadzieje że damy radę.

Link to comment
Share on other sites

hmm ja tylko chcialam wyrazic slowa uznania, ze kanarki tak pieknie wychowane sa, w Katowicach zwiedzialam szybciutko ringi molosow (bo ja bylam na cockerach ;) ) i to w poszukiwaniu raczej Azjatow, cc i duzych szwajcarow, a tymczasem zaskoczyl mnie widok bardzo ladnych, bardzo dobrze wychowanych pręgusow (glownie) w sporej liczbie. Rewelacja. Jak dla mnie maja tylko jedna wade: nie ma umaszczenia czarnego :wink:

kanarki sa SUPER. Gratulacje dla wszystkich, ktorych psy tam byly i robily tak dobre wrazenie :klacz: 8)

Link to comment
Share on other sites

bo my Droga Pani Masza bardzo dbamy o wizerunek nasze rasy.Za słowa uznania bardzo dziękujemy.Takie Posty duzo dla nas znaczą. Ale nasz Iwan nie był tak bardzo dobrze wychowany wywalał sie na plecy "paskuctwo" pokazując.Skakał i tyko bawić się chciał ale dzień wczesniej kawę z kubka mi wychlał i moze cisnienie mu podskoczyło heheheh!

Link to comment
Share on other sites

LUNKA będzie wtedy miała 6 miesięcy i 3 dni, w ringu będzie napewno z OXY Merkator i ze swoją siostrą GORDĄ. Ciekawe z kim jeszcze.

Właśnie wróciłyśmy ze spacerku i jestem taka dumna z niej ,biegała mi przy nodze z głową w górze kołysząc się na boki BEZ SMYCZY!

Ciekawe jak będzie biegać po ringu?

Link to comment
Share on other sites

Wrzucam wyniki sobotniej rywalizacji psów kanaryjskich (Katowice 2004 jakby ktoś nie wiedział):

PSY

Klasa Młodzieży

1150 ABUR Xanti Land (bdb)

1151 ANAS Vet Grand (bdb) :o

1152 DION Tajemnica Mistrza (bdb; IV)

1153 FERO Koziołkowa Dolina (dosk; I; zw. mł, best junior) :D

1154 HARRY POTER Medok (dosk; III)

1155 IDAHO De Presa Awangarda (dosk; II)

1156 JIMI HENDRIX De Presa Awangarda (bdb)

Klasa Pośrednia

1157 ASAR Xanti Land (dosk; II) - po odebraniu złota :lol:

1159 BONGO Aldabra (dosk; I; CWC, RES CACIB) - po niesłusznym wyrzuceniu z ringu :lol:

1161 Rivulus EGON (Klekotki go nie przywiozły) :evil: :wink:

Klasa Otwarta

1163 BEN Dolina Rosy (dosk; II)

1164 ENDY Twierdza Samuraja (dosk; I; CWC)

Klasa Championów

1165 Ch.PL. ARICO de Irema Curto (dosk; I; CWC, CACIB, BOB)

1166 Ch.PL. WOO DOO SHOW Xanti Land (dosk; II)

SUKI

Klasa Młodzieży

1167 AMUNA Xanti Land (dosk; I; zw. mł)

1168 AQUA VIVA Vet Grand (dosk; II)

1169 AVENTURE Vet Grand (bdb; III)

Klasa Pośrednia

1170 ALMERA Aldabra (dosk; II)

1172 DAKOTA Tajemnica Mistrza (dosk; IV)

1173 DAMA De Presa Awangarda (dosk; I; CWC, CACIB)

1175 DIVA Tajemnica Mistrza (dosk; III)

1176 GALA de Ilici Can (bdb)

Klasa Otwarta

1178 DARK SIDE OF THE MOON De Presa Awangarda (dosk; CWC, RES CACIB)

1179 EARTH, WIND AND FIRE De Presa Awangarda (dosk; II)

Klasa Championów

1180 Ch.SK. NEGA Wojtabreja Klub (dosk; II)

1181 Ch.PL.Mł.Ch.PL. VETA Xanti Land (dosk; I) 8)

Link to comment
Share on other sites

BossTone czy w Katowicach było dużo kanarków z nieobciętymi uszami?

W jakim wieku jest teraz Twój piesek bo widzę, że sobie ładnie zmężniał?

Ijeszcze jedna prośba: czy w wolnej chwili mógłby mi ktoś przedstawić tą historię z wyrzuceniem Bongo z ringu nieco bliżej?

Link to comment
Share on other sites

Bongo dostał ocene X ponieważ nie sedzina tylko asystent wypowiedział sie ze pies ma wadliwy zgryz. Wyjasniamyze canario może mieć : zgryz i zeby są bardzo wazne w budowie psa. Zgryz nozycowy jest najbardziej pozadany,przodozgryz jest akceptowany do 3mm,kiedy dolne zeby dotykają górnych.Zgryz cegowy jest tolerowany.Odległość miedzy kłami ma być jak najwieksza lecz nie moga wystawać na zewnatrz.Perro chwyta przednimi zębami i dlatego ma to być piekna prosta linia zębów.Reasumujac kazdy zgryz jest dopuszczalny i nie stanowi podstawy dyskalifikacji tak tez powiedzielismy koledze od BONGO (jest to mój dobry znajomy-mam suke z ALDABRY).Kolega dzielnie poprosił o sprostowanie oceny ale na Rest CACIB to zbyt wiele, dla mnie ma kwadratowa głowę i tyle-pies oczywiscie.

Pozdrowienia dla wszystkich.

Link to comment
Share on other sites

Historię ładnie opowiedziały Klekotki. Wina aystenta, choć to do sędziego należy znajomość wzorca i decyzja o wyrzuceniu psa z ringu. On bierze za to odpowiedzialność. Z całym szacunkiem dla naszej krakowskiej sędziny (skądinąd sympatycznej), ale wykazała się nieznajomością rasy. To, że przy ocenie stawki wnikliwie wertują wzorzec kanarków, jedynie utwierdza mnie w tym przekonaniu. No cóż rasa nowa na ringach, ael na wystawie międzynarodowej mimo wszystko możnaby się spodziewać poważnego podejścia do sprawy.

Jeśli chodzi o BossTone`a to dostał on ocenę bdb. Nie mam o to pretensji, bo snuł się, a nie wystawiał, był nafaszerowany aviomarinem, żeby jako tako zniósł drogę. Niestety wyrobił w sobie chorobę lokomocyjną , z którą walczymy, ale podanie leku było samobójczym golem z mojej strony :).

Mam jednak pretensje do opisu, m.in. do stwierdzenia "pies średniego wzrostu" :lol: . Wyższa była jedynie suka z hodowli Presa Awangarda, oceniana poza stawką. Tego samego wzrostu był brat miotowy BT ASAR X.L., który juz dostał opis, o ile dobrze pamiętam rosły...

Rzecz kolejna, ze stawki młodzieży zaraz za mną wypadł ANAS Vet Grand, a szczerze powiedziawszy myślałem, że z Iwanem Klekotek będzie walczył o pierwszą lokatę. Zresztą nie tylko ja tak myślałem, ale także choćby p. Olejnik. To bardzo fajnie zapowiadający się pies, który w dodatku ma dopiero 9 miesięcy, a prezentował się znacznie lepiej, niż niektóre psy z lokatami.

Jeśli chodzi o uszy, to był jeszcze jeden psiak z niekopiowanymi, mianowicie HARRY POTTER Medok (klasa młodzieży - dosk, lokata III)

Oto on:

hpmedok2.jpg

hpmedok.jpg

Pytałeś Arek ile ma BT?! Teraz ma 17 miesięcy. Spróbuję nabić mu teraz trochę masy, a jak się zrobi cieplej, to zaczynamy powoli trening do weight pullingu. Zobaczymy czy mu się spodoba. A na pewno będzie to świetny sposób na rozbudowę mięśni. Kompanami treningów będą bullterrier i AST. :D

Link to comment
Share on other sites

Moja Figa tez ma chorobe lokomocyjna i zaczelam stosowac za rada p.Agaty O. tabletki homeopatyczne o nazwie podobnej do coccoline i swietnie dzialaja-SPRAWDZONE.(nie powoduje otepienia)

Co jak co, ale pies tej rasy to jakos bardziej podoba mi sie kopiowany-choc sama generalnie jestem przeciw takim zabiegom.

Podobno ten Chorwat na miedzynarodowej w Warszawie tez niewiele zna sie na kanarkach!!!

Link to comment
Share on other sites

Boss Tone,

Masz fajnego psa, ale musisz go trochę rozbudować.mam podobny problem z Azjatą ( 3 miejsce ocena doskonała) który był z całej stawki największy (ma 85 cm w kłębie) ale jest wąski! Sędziowie będą preferować zawsze psy niskie przysadziste z bardziej rozbudowaną klatą.Moim zdanie doskonały kanarek musi być wypadkową dwóch typów elegancji i siły ( dla mnie ideałem jest Grey de Irema Courto) ojciec Arico.

Dla pocieszenie sędziowie coraz mniej tolerują nienaturalnie duże głowy, szerokie klaty i buldożą budowę kanarków. W Krakowie jest fajny Kanarek z Xanti land(ciemno pręgowany) Znam Faceta, ale zapomniałem imienia psa( mieszka w okolicach Brodowicza,widziałeś go?) a i gdzie ze swoim psem chodzisz na spacery?

Pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

ano wlasnie, ze tak podchwyce, bo wrzucilam taki temat na molosach, ale jakos bez reakcji :( czy sa jacys Krakowianie z molosami chetni na spacerek?

ja najczesciej chodze do parku AWF, albo wzdluz bulwaru Wisly, od Starowislnej w strone Dąbia.

tylko proponowalabym poczekac na cieplejsza pogode, bo...ogolilam psa i teraz mu zimno :oops:

Jeszcze jako ciekawostke dodam, ze rowniez sedziowie w grupie VIII, czyli takze spanieli preferuja psy szersze i umiesnione, niz waskie, w Katowicach sedzia stwierdzil, ze oceniany jest eksterier oraz "warunki hodowlane", wygrywaly psy, a zwlaszcza suki mocnej budowy, nawet te z tluszczykiem wporownaniu z tymi szczuplymi :roll:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...