Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='w deszczu rosnę']Zgadzam się, wszystkie flexi przeżywały swoich właścicieli, wymieniałam jedynie ze względów estetycznych, gdy były mocno zniszczone, ale mechanizm zawsze działał bez zarzutu. Dla mnie bez sensu - jak tu ktoś wspominał - mieć lepsze i gorsze flexi. Smycz jest po to, by jej używać, a nie oszczędzać :) Rozumiem, że ktoś nie zabierze skórzanej smyczy na jakiś bagienny spacer, ale flexi...[/QUOTE]
na flexi też trzeba uważać , jest bardzo mocna itd oczywiście miałam ich kilka i teraz tez mam 2 (jedna na działce) , ale moja wcześniejsza flexi taśmowa po spacerach z wodą , pies na flexi szalał w wodzie i nie suszeniu zwyczajnie zaczęła śmierdzieć .
żeby tego uniknąć teraz zawsze po mokrym spacerze susze smycz zostawiając ją na wierzchu rozwiniętą aż przeschnie. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']My od pół roku posiadamy linkę 5m z Hiltona i jestem bardzo z niej zadowolona :D Flexi już oglądałam, wybrałam nawet wzór, tylko póki co nie mam finansów na wymianę.[/QUOTE]

jaki wzór ? nie wiedziałam że masz już coś wybrane :)

[B]NightQueen [/B] Moli świetnie wygląda w taksowej obóżce :D My czekamy na maczki od taks

Link to comment
Share on other sites

Ja w ogole nie rozumiem czemu niektorzy narazaja zycie swojego psa. Kupujecie smycz za kilkanascie zlotych z biedronki, bo automat, bo...Smycz pusci co jest bardzo prawdopodobne w smyczy takiej jakosci. Pies wleci pod samochod. Bedzie placz, bol. Po co? Jak ktos nie ma pieniedzy na porzadna automatyczna niech kupi parciana.

Fantastycznie jest Moli w tej obrozy, baaardzo do niej pasuje!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Molowe']

[B]NightQueen [/B] Moli świetnie wygląda w taksowej obóżce :D My czekamy na maczki od taks[/QUOTE]

[quote name='Agnes']

Fantastycznie jest Moli w tej obrozy, baaardzo do niej pasuje![/QUOTE]

dziękuje ;)
Bałam się że będą się kolory zlewać, ale jednak nie było tak źle

[quote name='Squ']Ślicznie Moli w tej obroży ;)
[/QUOTE]

dzięki

ja widziałam w wątku taks twojego charta, genialnie wygląda w nowych obrożach, wzory i kolory super pasują do pręgusa :loveu: w ogóle masz cudnego charta :loveu:




[CENTER]mam jeszcze zaległe zdjęcia lupine

[IMG]http://img708.imageshack.us/img708/1184/dsc4211i.jpg[/IMG]

[IMG]http://img31.imageshack.us/img31/4492/dsc4433u.jpg[/IMG]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Też oglądałam te smycze z Biedronki i jako wieloletnia użytkowniczka i fanka 2 flexi (w tym jednej ok. 10 letniej) byłam wręcz przerażona "jakością" ich wykonania. Nigdy nie kupiłabym czegoś takiego, na spacer z 3 kg yorkiem się to nie nadaje, a co dopiero dla jakiegoś większego psa :shake:

@NightQueen
Tak jak mi się w ogóle nie podobają żadne obroże z takimi drobnymi wzorkami, to muszę przyznać, że w tej taksówce Moli wygląda wręcz rewelacyjnie :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[B]iskra_wroc [/B]
Gdybym nie miała swojego psa na kolanach to bym się mocno zdenerwowała :lol:, masz klona mojego Tośka
Twój- [URL="http://img716.imageshack.us/img716/213/p210911141305.jpg"][IMG]http://img716.imageshack.us/img716/213/p210911141305.jpg[/IMG][/URL]
Mój - [IMG]http://i54.tinypic.com/5kjbeo.jpg[/IMG]

Obroża super:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']Ja w ogole nie rozumiem czemu niektorzy narazaja zycie swojego psa. Kupujecie smycz za kilkanascie zlotych z biedronki, bo automat, bo...Smycz pusci co jest bardzo prawdopodobne w smyczy takiej jakosci. Pies wleci pod samochod. Bedzie placz, bol. Po co? Jak ktos nie ma pieniedzy na porzadna automatyczna niech kupi parciana.

Fantastycznie jest Moli w tej obrozy, baaardzo do niej pasuje![/QUOTE]
Agnes tylko ze obroza Lupine (tak bylo w przypadku jednego baska), Rogz czy innej firmy tez moze sie odpiac czy zerwac i pies ucieknie... Tak wiec podstawa to jest 100% przywolanie psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']srurututu, powodzenia ze 100% przywołaniem u jakiegokolwiek psa ;) w każdej sytuacji[/QUOTE]
Nie widze w tym zadnego problemu... Tutaj psy sa tego uczone od malego i tego sie od nich wymaga i jakos ludzie nie maja z tym problemow :roll: Nie kazdy pies jest mysliwski jak Twoj i chetnie by uciekal...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='w deszczu rosnę']Zgadzam się, wszystkie flexi przeżywały swoich właścicieli, wymieniałam jedynie ze względów estetycznych, gdy były mocno zniszczone, ale mechanizm zawsze działał bez zarzutu. Dla mnie bez sensu - jak tu ktoś wspominał - mieć lepsze i gorsze flexi. Smycz jest po to, by jej używać, a nie oszczędzać :) Rozumiem, że ktoś nie zabierze skórzanej smyczy na jakiś bagienny spacer, ale flexi...[/QUOTE]
Okazało się, że większość moich flexi to sumplast a jedynie taśma to flexi, jak na polski odpowiednik to są super, tylko pierwsza była źle dobrana, za słaba. Dla małych psów są super, o niebo lepsze niż biedronkowe jakieś. Nie są zbyt drogie i dłuuugo wytrzymują.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']Nie widze w tym zadnego problemu... Tutaj psy sa tego uczone od malego i tego sie od nich wymaga i jakos ludzie nie maja z tym problemow :roll: Nie kazdy pies jest mysliwski jak Twoj i chetnie by uciekal...[/QUOTE]
tutaj czyli ? tam są takie same psy i ludzie jak u nas ;)
jak suka będzie miała cieczkę to odwołasz psa z jajkami ?
albo jak zobaczy pies z zapędem myśliwskim zająca tez nie pójdzie?
wymyślasz ;)
owszem są psy też nauczone ale i tak wątpię że w 100% zawsze może coś się zdarzyć , tak samo u was jak i u nas.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']tutaj czyli ? tam są takie same psy i ludzie jak u nas ;)
jak suka będzie miała cieczkę to odwołasz psa z jajkami ?
albo jak zobaczy pies z zapędem myśliwskim zająca tez nie pójdzie?
wymyślasz ;)
owszem są psy też nauczone ale i tak wątpię że w 100% zawsze może coś się zdarzyć , tak samo u was jak i u nas.[/QUOTE]
Sama mam jedna suke w 100% odwolalna. Podstawa to komenda "do mnie" i "stoj". Polecam nauczyc tego psa i wymagac od niego :diabloti:

Tutaj nie ma bezpanskich psow ktore sie doczepiaja do suki w cieczce :roll:

Nie zauwazylas chyba ze napisalam wyzej ze nie kazdy ma psa mysliwskiego ktory poleci za zwierzyna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']Sama mam jedna suke w 100% odwolalna. Podstawa to komenda "do mnie" i "stoj". Polecam nauczyc tego psa i wymagac od niego :diabloti:

Tutaj nie ma bezpanskich psow ktore sie doczepiaja do suki w cieczce :roll:

Nie zauwazylas chyba ze napisalam wyzej ze nie kazdy ma psa mysliwskiego ktory poleci za zwierzyna.[/QUOTE]
super ,extra gratuluję ;) moja też zna do mnie, i stój i nie ufam jej w 100% że zawsze to zadziała .
ale dlaczego bezpański ? mało macie psów z właścicielami które mają jajka? nigdy nie widziałaś jak pies chcę uciec bo czuję cieczke, to nie jest nic dziwnego .
to są normalne psie zachowania i nie wierze że gdziekolwiek są psy tak idelane jak mówisz.
psy wszędzie są takie same.

Link to comment
Share on other sites

Psy sa moze wszedzie takie same ale ludzie nie sa tacy sami :roll: Nikt tutaj nie puszcza psa ot tak sobie jesli nie jest nauczony w 100% przywolania (mozliwe ze ma to zwiazek z karami jakie bylby na niego nalozone gdyby pies sie nie sluchal). To jest jedna z wazniejszych rzeczy ktora trzeba psa najpierw nauczyc w domu albo na kursie zanim sie psa w ogole kiedys na nie ogrodzonym terenie pusci. Psy jakos sa normalne z jajkami i bez a jakos nie biegaja do kazdej suczki w cieczce...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']Psy sa moze wszedzie takie same ale ludzie nie sa tacy sami :roll: Nikt tutaj nie puszcza psa ot tak sobie jesli nie jest nauczony w 100% przywolania (mozliwe ze ma to zwiazek z karami jakie bylby na niego nalozone gdyby pies sie nie sluchal). To jest jedna z wazniejszych rzeczy ktora trzeba psa najpierw nauczyc w domu albo na kursie zanim sie psa w ogole kiedys na nie ogrodzonym terenie pusci. Psy jakos sa normalne z jajkami i bez a jakos nie biegaja do kazdej suczki w cieczce...[/QUOTE]
w takim razie zazdroszcze i chciałabym to zobaczyć . jak np ogar stoi spokojnie gdy obok niego hasa zając .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']w takim razie zazdroszcze i chciałabym to zobaczyć . jak np ogar stoi spokojnie gdy obok niego hasa zając .[/QUOTE]
Inaczej takie psy by nie mogly chodzic na polowania... Kazdy pies jest tego uczony i jest uczony rozrozniac kiedy ma polowac a kiedy nie. Np border collie nie bedzie za kazdym razem zaganial owiec tylko na komende/polecenie od wlasciciela. Tak samo z psami ktore sa uzywane do polowan.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']Inaczej takie psy by nie mogly chodzic na polowania... Kazdy pies jest tego uczony i jest uczony rozrozniac kiedy ma polowac a kiedy nie. Np border collie nie bedzie za kazdym razem zaganial owiec tylko na komende/polecenie od wlasciciela. Tak samo z psami ktore sa uzywane do polowan.[/QUOTE]
a ja mówię o przeciętnym właścicielu psa, nie macie takich ? wszystkie psy myśliwskie biorą udział w polowaniach i są tego uczone ? nie wierze .

nie będę już offować bo to nie na temat

Link to comment
Share on other sites

Eee tam każdy pies jest w 100% odwołalny. Tylko niektóre dają się odwołać dopiero za 10 razem, jak moje;) Chociaż są uczone od małego, po kursie i dodatkowo pies nie ma jajek ;) Bywają różne sytuacje i z reguły pies melduje się u sekundę, gdy go wołam, ale nie zawsze.
Pies to pies nie można mu zupełnie zaufać (tak samo jak małemu dziecku) i to głownie dla jego bezpieczeństwa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']a ja mówię o przeciętnym właścicielu psa, nie macie takich ? wszystkie psy myśliwskie biorą udział w polowaniach i są tego uczone ? nie wierze .

nie będę już offować bo to nie na temat[/QUOTE]
Mamy takich ale maja glowe tam gdzie trzeba w przeciwienstwie do ludzi w Polsce :roll: Jesli pies nie slucha sie 100% to go sie go nie spuszcza ze smyczy w terenie nie ogrodzonym proste... ale widac nie umiesz zrozumiec.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']Mamy takich ale maja glowe tam gdzie trzeba w przeciwienstwie do ludzi w Polsce :roll: Jesli pies nie slucha sie 100% to go sie go nie spuszcza ze smyczy w terenie nie ogrodzonym proste... ale widac nie umiesz zrozumiec.[/QUOTE]
czyli doszliśmy do sedna sprawy wszystkie psy u was nie są w 100% odwoływalne :) i o to chodziło . a to że chodzą na smyczach to bardzo dobrze. tylko o to mi chodziło , nie lubię wybielania czegoś na siłę , psy są wszędzie takie same ot co i bywają takie które nie są odwoływalne wszędzie.

koniec offa z mojej strony , proszę nie pisz już do mnie bo będę musiała odpisać a nie chce offować .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...