Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Doszła obroża od gadzeciaków .
Niestety nie jestem zadowolona .
Prosiłam o konkretny zakres regulacji gdyż nie podoba mi się jak pies nosi podwójną taśme i co ? obroża doszła z taką regulacją że by chyba weszła nawet na doga .
Prawie cała musi być zmniejszona przez co robi się gruba i brzydka i kiepsko wygląda wzór .
Spróbuje ją sprzedać na większego samca jednak nie wiem czy mi się to uda bo mój jest dość duży już , jeśli w ciągu kilku dni nikt jej weźmie to odeślę ją do gadzeciaków żeby mi skrócili na taką długość jak prosiłam .
Problem jest taki że to obroża typowo pod rase .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']Doszła obroża od gadzeciaków .
Niestety nie jestem zadowolona .
Prosiłam o konkretny zakres regulacji gdyż nie podoba mi się jak pies nosi podwójną taśme i co ? obroża doszła z taką regulacją że by chyba weszła nawet na doga .
Prawie cała musi być zmniejszona przez co robi się gruba i brzydka i kiepsko wygląda wzór .
Spróbuje ją sprzedać na większego samca jednak nie wiem czy mi się to uda bo mój jest dość duży już , jeśli w ciągu kilku dni nikt jej weźmie to odeślę ją do gadzeciaków żeby mi skrócili na taką długość jak prosiłam .
Problem jest taki że to obroża typowo pod rase .[/QUOTE]
Też miałam taki problem z gadżeciakami, i znajome które u nich zamawiały również :( nie wiem, w czym jest kłopot, człowiek pisze, ze chce konkretną regulację, a dostaje obrożę 2 razy większą niż potrzeba...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa&Duffel']Też miałam taki problem z gadżeciakami, i znajome które u nich zamawiały również :( nie wiem, w czym jest kłopot, człowiek pisze, ze chce konkretną regulację, a dostaje obrożę 2 razy większą niż potrzeba...[/QUOTE]
Zmierzyłam ją .
Prosiłam o 46cm po zaciśnięciu i koło 5cm regulacji czyli niech będzie 55 po zaciśnięciu powinna mieć na max.
Mam ponad 70 po zaciśnięciu ...
Raczej jest to mój ostatni zakup u nich , mam nadzieje że jakoś się z nimi dogadam bo sama nie potrafie tego skrócić .

Link to comment
Share on other sites

Ja od dłuższego czasu czaję się na róż i zastanawiam się nad fioletem, czekam tylko aż pozbędę się tego, co zaczęło mi zawadzać w kolekcji :evil_lol:.

W ogóle kiedyś w Skach Lupine były takie niebieskawe kwadraty i niedawno wyszły takie w [URL="http://cdn1.bigcommerce.com/server4500/3bcbb/products/78/images/815/73255__96803.1405457370.525.350.jpg?c=2"]rozmiarze L[/URL]. Jeśli analogicznie zrobią z Mkami to będę załamana :eviltong:.

Link to comment
Share on other sites

Czekunia , i co, zapomniałaś o tych szelkach? :evil_lol:
chcę właśnie zamówić, pomierzyłam Muffina i w sumie nie wiem dokąd ma sięgać ten pasek na przodzie [url]http://www.naszezoo.pl/pl/p/Uprzaz%2C-szelki-dla-psa%2C-neoprenowe-obicie-Fusion/991[/url] ile cm za łokciami?

Link to comment
Share on other sites

Gops, weź mnie nie strasz :roll: Po tym jak nasza ostatnia ID wytrzymała z Raven 24 godziny (sic!) to przymierzam się do zakupu haftowanej obroży... Co prawda mam duży problem z doborem kolorów i tu pytanko: czy alkantara bardzo łapie brud?

Normalnie wzięłabym czarne tło i haft turkusowy, bo turkus to kolor Ravena, ale niestety nie ma czarnej alkantary i teraz nie wiem sama co wziąć...

[url]https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/t1.0-9/537049_585507841465940_1460622253_n.jpg[/url] tu wzornik alkantary

[url]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/t1.0-9/560318_533300400020018_1866476155_n.jpg[/url] tu nici do haftu

Róż odpada, bo róż jest zuzankowy. Jasna alkantara, ciemny napis? Ciemna alkantara, turkusowy napis? :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

Nie strasze , ale niestety dla mnie to był olbrzymi minus i raczej nic już od nich nie kupię .
Na szczęście udało mi się ją sprzedać , nie każdy ma takiego bzika jak my i nie każdemu przeszkadza podwójna taśma .
Teraz zastanawiam się nad super dogiem a tu natomiast widziałam że rdzewieje od morza i mam dylemat czy wytrzyma nasze spacery , woda i piach to codzienność w sezonie .

Z haftowanych niestety jest mały wybór , z tego co na szybko kojarze to pitman i widziałam jakąś nieznaną firme na allegro z haftami .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Gops, weź mnie nie strasz :roll: Po tym jak nasza ostatnia ID wytrzymała z Raven 24 godziny (sic!) to przymierzam się do zakupu haftowanej obroży... Co prawda mam duży problem z doborem kolorów i tu pytanko: czy alkantara bardzo łapie brud?

Normalnie wzięłabym czarne tło i haft turkusowy, bo turkus to kolor Ravena, ale niestety nie ma czarnej alkantary i teraz nie wiem sama co wziąć...

[URL]https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/t1.0-9/537049_585507841465940_1460622253_n.jpg[/URL] tu wzornik alkantary

[URL]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/t1.0-9/560318_533300400020018_1866476155_n.jpg[/URL] tu nici do haftu

Róż odpada, bo róż jest zuzankowy. Jasna alkantara, ciemny napis? Ciemna alkantara, turkusowy napis? :niewiem:[/QUOTE]
Ja bym wzięła dark violet i nić n06 :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata_Roki']Czekunia , i co, zapomniałaś o tych szelkach? :evil_lol:
chcę właśnie zamówić, pomierzyłam Muffina i w sumie nie wiem dokąd ma sięgać ten pasek na przodzie [URL]http://www.naszezoo.pl/pl/p/Uprzaz%2C-szelki-dla-psa%2C-neoprenowe-obicie-Fusion/991[/URL] ile cm za łokciami?[/QUOTE]

Jaka niecierpliwa:evil_lol:
Będę w zoologiku za jakąś godzinkę;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']Nie strasze , ale niestety dla mnie to był olbrzymi minus i raczej nic już od nich nie kupię .
Na szczęście udało mi się ją sprzedać , nie każdy ma takiego bzika jak my i nie każdemu przeszkadza podwójna taśma .
Teraz zastanawiam się nad super dogiem a tu natomiast widziałam że rdzewieje od morza i mam dylemat czy wytrzyma nasze spacery , woda i piach to codzienność w sezonie .

Z haftowanych niestety jest mały wybór , z tego co na szybko kojarze to pitman i widziałam jakąś nieznaną firme na allegro z haftami .[/QUOTE]
a modna koza?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata_Roki']Czekunia , i co, zapomniałaś o tych szelkach? :evil_lol:
chcę właśnie zamówić, pomierzyłam Muffina i w sumie nie wiem dokąd ma sięgać ten pasek na przodzie [url]http://www.naszezoo.pl/pl/p/Uprzaz%2C-szelki-dla-psa%2C-neoprenowe-obicie-Fusion/991[/url] ile cm za łokciami?[/QUOTE]

M-L 41 cm, L-ka 50cm (mierzone suwmiarką, bo panie innej nie miały...)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']i tu pytanko: czy alkantara bardzo łapie brud?

[/QUOTE]

Nie, nie łapie mocno brudu. Po praniu w pralce jest jak nowa. Mam haftowane szelki ponad rok i jestem mega zadowolona. Jak chcesz ciemną obrożę to ich ciemny brąz(ten co jest na obroży dla staffików) jest bardzo ciemny. No i chwalę sobie ich zatrzaski - ładnie leżą, bo są profilowane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czekunia']M-L 41 cm, L-ka 50cm (mierzone suwmiarką, bo panie innej nie miały...)[/QUOTE]

super, dziękuje, bałam się,że zapomniałaś :D już bym płakała gdybym nie poczekała, uparłam się,że M-L będą dobre, a wrzynałyby się w pachy, kurcze strasznie duża różnica w tym przednim pasku :eviltong:
Teraz tylko wybrać kolor :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Nie wiecie może, czy Rogz ma jakieś dłuższe smycze niż 1,40m?
Chciałam dokupić coś do naszego żółtego Rogza i pomyślałam o smyczy do kompletu, jednak mój pies najkrótszą smycz jaką ma to 1,80m (ta już jest i tak przykrótkawa) i nie wyobrażam sobie chodzenia z nim na jeszcze krótszej...
Tzn. mamy jeszcze 1,20m ale ta jest awaryjna i leży gdzieś w samochodzie, a ta potrzebna by nam była na normalne spacery.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niewyspana']Nie wiecie może, czy Rogz ma jakieś dłuższe smycze niż 1,40m?
Chciałam dokupić coś do naszego żółtego Rogza i pomyślałam o smyczy do kompletu, jednak mój pies najkrótszą smycz jaką ma to 1,80m (ta już jest i tak przykrótkawa) i nie wyobrażam sobie chodzenia z nim na jeszcze krótszej...
Tzn. mamy jeszcze 1,20m ale ta jest awaryjna i leży gdzieś w samochodzie, a ta potrzebna by nam była na normalne spacery.[/QUOTE]

Ma dłuższe, ale przepinane, na prodogu piszą, że: "smycz przepinana o szerokości taśmy 16 mm i regulowanej długości 1,0-1,3-1,6 metra". Ciekawe jak to jest w rzeczywistości, nasza nieprzepinana, która miała mieć 140cm, ma z karabińczykiem 135cm.

Smycze w rozmiarze S chyba miały 180cm ;).

Link to comment
Share on other sites

No właśnie to widziałam, ale stwierdziłam, że płacić dwa razy więcej za smycz przepinaną, która przepięta na maxa jest dłuższa tylko o 20cm w regulacji, to za dużo dla mojego portfela.

A 11mm w smyczy to dla nas za wąsko.
Smycz pleciona od DS przekonała mnie, że półtora centymetra to nie taka tragedia, ale to jednak jest już minimalne minimum, które musi mieć dla mnie smycz jeśli chodzi o szerokość.
Dlatego Rogza szukam dłuższej M bądź L, ale znając życie to nie znajdę ich w tych rozmiarach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Gops, weź mnie nie strasz :roll: [/QUOTE]
Ja nie miałam takiego problemu z Gadżeciakami- rozmiar zawsze był taki, o jaki prosiłam. Kupiłam u nich 3 obroże, teraz czekam na kolejną (jedna z nich była prezentem i nie trafiłam z rozmiarem, bez problemu skrócili na moją prośbę)
Gdzie można w miarę tanio kupić obrożę rogza? (z wyjątkiem mall.pl- właśnie kupiłam tam smycz, ale nie mają do kompletu obroży :( )

Link to comment
Share on other sites

Jejciu :loveu:
[IMG]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/t1.0-9/q71/s720x720/1010128_476564165778785_1567361773_n.jpg[/IMG]

Napisałam już PW do nich, ale może ktoś wie, co to za materiał? Wygląda na śliskie niełapiące brudu ani sierści :) I teraz tylko turkusowe literki i będzie ekstra. Chyba, że cena mnie powali na kolana :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...