Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='IZMADO']Naoglądałam się tych szelek Hurtta i... zdecydowałam kupić mniejszy rozmiar, żeby mieć pewność, że pierwotny (70) jest dobry. Co prawda ciągle coś tam wisiało i notorycznie się przekręcało. Na dodatek szelki przesuwały się do przodu przez co przednia obręcz brzydko odstawała.
Kupiłam więc rozmiar mniejszy (60) i bardzo Was proszę o radę, które lepsze:

[URL]https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/v/1385119_704013542959717_905058987_n.jpg?oh=2c49827ad370d64a2efc4becc8c45916&oe=525E0F0F[/URL]

Mimo, że 60 wyglądają jakby się wbijały w pachę, to na żywo wcale tak nie jest. Za chwilę pójdę na spacer zobaczyć jak pies się w nich porusza (to mają być szelki do roweru), ale nie wiem, czy ta 60 nie jest jednak za bardzo "na styk"?

Poradzicie?[/QUOTE]

Na moje oko lepsza by była chyba 70...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IZMADO']Dolny pasek to ten z napisem (pytam a propos mojego zdjęcia ;))? Różnica między rozmiarem 60 a 70 to niecałe 2 cm. Mogłabym nawet napisać, że między 1,5 a 2 cm., bo to zależy jak przykładam linijkę...[/QUOTE]

Dzięki,tak ten pasek, bałam się że będzie większa różnica. Na moją drugą sukę 70cm byłyby dobre gdyby nie masakrycznie za duża przednia obręcz. Tak to jest jak ma się psa z chudą płaską klatką piersiową:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasia i Teodora']To ja mam jakiegoś pecha do Prodoga. Kontakt z nimi jest gorszy niż z ActivDog.[/QUOTE]
Właśnie ja kilka razy już do nich pisałam z pytaniem, czy mogliby mi podać długość przedniego paska w norwegach hurtty 60 lifeguard i odpowiedzi nie dostałam. Wcześniej kupowałam u nich dysk i obroże rogza i z zamówieniem żadnych problemów.

[quote name='IZMADO']Naoglądałam się tych szelek Hurtta i... zdecydowałam kupić mniejszy rozmiar, żeby mieć pewność, że pierwotny (70) jest dobry. Co prawda ciągle coś tam wisiało i notorycznie się przekręcało. Na dodatek szelki przesuwały się do przodu przez co przednia obręcz brzydko odstawała.
Kupiłam więc rozmiar mniejszy (60) i bardzo Was proszę o radę, które lepsze:

[URL]https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/v/1385119_704013542959717_905058987_n.jpg?oh=2c49827ad370d64a2efc4becc8c45916&oe=525E0F0F[/URL]

Mimo, że 60 wyglądają jakby się wbijały w pachę, to na żywo wcale tak nie jest. Za chwilę pójdę na spacer zobaczyć jak pies się w nich porusza (to mają być szelki do roweru), ale nie wiem, czy ta 60 nie jest jednak za bardzo "na styk"?

Poradzicie?[/QUOTE]
Na moje oko to 70 jest lepsza, 60 są za blisko pach. Najlepsze by było coś pomiędzy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barberry']
Moim zdaniem rozmiar 60 leży lepiej. Większe, tak jak napisałaś, będą się ciągle przekręcać i przesuwać do przodu.[/QUOTE]

Rzeczywiście, ta 60 na spacerze przesuwała się minimalnie, jedynie za pociągnięciami smyczy. 70 lata na prawo i lewo nawet kiedy nie ma do nich przypiętej smyczy.

[quote name='Kasia.M']Zdecydowanie 70 ;)[/QUOTE]

Zapiszę ;)

[quote name='Kasi i Lena']Mi się wydaje że 60 są takie na styk. Najlepsze pewnie by były coś pomiędzy tymi rozmiarami :) Jak jej się w pachy nie wbijają to powinno być ok choć ja pewnie bym została przy 70cm.[/QUOTE]

Tylko ta 70 odstrasza mnie przekręcaniem. Rzeczywiście, gdyby było coś pomiędzy to byłoby idealnie!

[quote name='Niewyspana']Na moje oko lepsza by była chyba 70...[/QUOTE]

[quote name='paulaa.']Ile Janka ma w klacie ? ;)
U nas niestety wystąpił ten sam problem, o ile norwegi 70 są super, to Y się ciągle przekręcają :roll:[/QUOTE]

Janka ma 57 cm. w klacie. Norwegów chyba na oko bym jej nie dobrała, a rozmiarówki wszędzie są jakieś dziwne, dlatego zostałam przy Y.

[quote name='Adzia123']
Na moje oko to 70 jest lepsza, 60 są za blisko pach. Najlepsze by było coś pomiędzy.[/QUOTE]

Pomiędzy... Marzenia! Wbrew pozorom, to w tej 60 odstęp od pach jest na jakieś 3 cm. Tylko nie wiem, czy w przypadku tego kroju nie jest to jednak za mało.

[quote name='AnYya']I jak, niszczy się eko po praniu czy nic się nie dzieje?[/QUOTE]

U mnie nic się nie zniszczyło, ale obrożę mam dopiero pół roku.

Link to comment
Share on other sites

Do nas dzisiaj doszły szele hurtty , nie leżą idealnie ale jest ok .
Przód jest idealny , faktycznie jest duży więc 80tki nie nadają się na wąskie psy , klata ma dużą regulacje nawet od 55cm .
Na mojego z racji że jest krótki ,pasek dolny jest za długi i trochę odstaje reszta leży super .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasi i Lena']IZMADO to może lepsza 60. Nam się praktycznie nie przekręca , minimalnie jak jest na smyczy i też nie są jakoś daleko pach. Nie wiem ciężko tak na odległość coś doradzić.[/QUOTE]

Przyjrzałam się Twoim zdjęciom i u nas w sumie szelki leżą podobnie, jeśli chodzi o odległość od łapek są ciut (ale naprawdę ciut!) bliżej, natomiast góra układa się tak samo.
I na spacerze super mi się psa prowadziło. Wezmę tą 60 jeszcze na kilka spacerów i jeśli się zdecyduję, to pewnie na 60, jeśli nie, to oba rozmiary wylądują z powrotem w sklepie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Victoria']Nana w wygranych sówkach :D

[/QUOTE]
Ten wzór jest śliczny:loveu:
[quote name='IZMADO']Przyjrzałam się Twoim zdjęciom i u nas w sumie szelki leżą podobnie, jeśli chodzi o odległość od łapek są ciut (ale naprawdę ciut!) bliżej, natomiast góra układa się tak samo.
I na spacerze super mi się psa prowadziło. Wezmę tą 60 jeszcze na kilka spacerów i jeśli się zdecyduję, to pewnie na 60, jeśli nie, to oba rozmiary wylądują z powrotem w sklepie.[/QUOTE]
W takim razie zdecydowanie 60cm. Przyjmą Ci do sklepu używane?
[quote name='gops']Jak będzie pogoda to jutro zrobię dziś już było ciemno jak wyszliśmy na spacer .[/QUOTE]

To czekam niecierpliwie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']Powiem Wam, że biorąc pod uwagę, że to naprawdę najbrzydszy kolor Hurtty - to mnie by się nie chciało tak męczyć i dobierać rozmiar po 20 razy ;)[/QUOTE]
To kwestia gustu , mi się one bardzo podobają :) Lubię czerwony .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']Powiem Wam, że biorąc pod uwagę, że to naprawdę najbrzydszy kolor Hurtty - to mnie by się nie chciało tak męczyć i dobierać rozmiar po 20 razy ;)[/QUOTE]

Wcale nie są brzydkie. Może na zdjęciu obok innych kolorów wyglądają tak sobie ale na żywo fajnie się na psie prezentują.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasi i Lena']Miałam się właśnie we wcześniejszym poście spytać czy chodzicie na spacery z metkami :D[/QUOTE]

Tak :oops:

[quote name='rashelek']Powiem Wam, że biorąc pod uwagę, że to naprawdę najbrzydszy kolor Hurtty - to mnie by się nie chciało tak męczyć i dobierać rozmiar po 20 razy ;)[/QUOTE]

E tam, jakie 20?!? ;)
Na początku byłam sceptycznie nastawiona do tego koloru, ale że mają odblaski i są naprawdę świetnej jakości, to pomyślałam, że będą do roweru i nie muszę się już bawić w zamawianie indywidualne. No i tak się jakoś złożyło, że mi się zaczęły podobać, bo mam czarny rower z czerwonymi dodatkami :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

No i swoją drogą z flexi czerwono szarą tworzą świetny komplet :lol:
Ja wole te z napisami hurtta i żywymi kolorami czyli całkiem inna seria i nie omieszkam burkowi kupić takiej żółtej hurtty jak będe miała wolne pieniążki .
[IMG]https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSuaATU4purN5q0vhxZesBuVE9AM2KTfGVSWdGElTdJJ4voN2O9[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Mi także hurtta podoba się w żywych, neonowych kolorach. Inne niezbyt przypadają mi do gustu. Może to, dlatego że mam czarnego psa i lepiej prezentuje się w akcesoriach o żywych bądź "oczojebnych" kolorach. :lol:
Miałam plan, żeby teraz zakupić młodemu "hurttę stajl" z DS, a na gwiazdkę Julki, ale nie wiem czy wcześniej nie sprezentować mu norwegów. Kiedyś ledwo można było dostać ładną obrożę w supermarkecie, a teraz... Za dużo tego, za dużo! :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']No i swoją drogą z flexi czerwono szarą tworzą świetny komplet :lol:
Ja wole te z napisami hurtta i żywymi kolorami czyli całkiem inna seria i nie omieszkam burkowi kupić takiej żółtej hurtty jak będe miała wolne pieniążki .
[IMG]https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSuaATU4purN5q0vhxZesBuVE9AM2KTfGVSWdGElTdJJ4voN2O9[/IMG][/QUOTE]

Z naszą czerwoną linkową flexi też tworzą fajny odblaskowy komplet :)
Te oczojebne hurtta są cudowne. Boleje nad tym że żółty mi do burków nie pasuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasi i Lena']Te oczojebne hurtta są cudowne. Boleje nad tym że żółty mi do burków nie pasuje.[/QUOTE]
A ja mam czarnego psa, wszystko do niego pasuje i nad tym boleję. Bo tyle tego, a kasy tak mało. I nie za miło, gdy rodzina uważa cię za wariatkę. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dioranne']A ja mam czarnego psa, wszystko do niego pasuje i nad tym boleję. Bo tyle tego, a kasy tak mało. I nie za miło, gdy rodzina uważa cię za wariatkę. :evil_lol:[/QUOTE]
No właśnie za dużo tego wszystkiego kurcze i wszystko ładne. Moja rodzina już się chyba pogodziła z moim ''dziwactwem'';) Nawet sąsiedzi przestali komentować że psy znowu w jakiś innych obrożach :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...