Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='Marchewkowy']wszystkie sliczne :D :loveu:[/QUOTE]

Dzięki! :lol:


[quote name='majusa'][B]Izmado[/B] - bardzo ładne te obrozki z AD, ale te okucia jak dla mnie i tak gigantyczne. Moze nie dla Janki ale mojej Figi sobie w tych okuciach nie wyobrazam mimo ze nosi tez max 2,5cm szerokie.
Mina Janki na pierwszym zdjeciu rewelacja !

My jutro sie wybieramy na tygodniowy urlop bez dostepu do netu, bedzie to takze pierwsze rozstanie Figurki z nami:(. Zostaje jednak pod bardzo dobra opieka i mam nadzieje ze jakos to wszyscy zniesiemy. pozdrawiam[/QUOTE]

Okucia mi w ogóle nie przeszkadzają, za to pasek od zacisku bardzo. Jest tylko ciut dłuższy niż w obrożach z innych firm, a mam wrażenie, że jak pies pochyli głowę to z łatwością obroża mu przez nią przejdzie.

Co do Waszego wyjazdu - czasem taki "urlop" od psa dobrze robi ;) Ale najważniejsze, że macie dobrą opiekę dla Figi, ja niestety nie mogę sobie na coś takiego pozwolić, a na hotel mnie nie stać, więc jestem zmuszona, by w wakacje ciągać Jankę ze sobą.


[quote name='Adzia123']Długo mnie tu nie było.... Nadrabiam więc zaległości:

Ślinka mi leci... Jak ja kocham dostawać takie przesyłki :p


Ślicznie wyszła ta obróżka :loveu:. Jak tylko wpłacę kasę na konto zamawiam swoją obikową. Tak na serio to zastanawiam się, czy nie wziąć przy okazji jeszcze jakiejś... :evil_lol:


Pierwsze zestawienie mi się nie podoba, ale drugie całkiem fajne[/QUOTE]

No przecież jak będziesz już zamawiała jedną, to chyba warto zamówić i drugą? ;) Masz już jakąś upatrzoną tasiemkę oprócz obikowej?

Link to comment
Share on other sites

A ja nie mogę wyjść z podziwu do Taks, jeśli chodzi o jej rurowe smycze. Moja dzisiaj pływała razem z psem, nie dość, że w ogóle nie ślizgała mi się w ręce, to w dodatku wyschła w 15min - nie suszona, leżała w samochodzie. Po prostu coś wspaniałego :loveu:
Ale jak dziś zobaczyłam, co sucza potrafi ze sobą zrobić, to doszłam do wniosku, że neoprenowe szelki jednak by się przydały ;) I stąd mam dwa pytania - czy ktoś testował te z Trixie i może coś o nich powiedzieć? Czy jakaś inna firma robi na takim podszyciu? :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']Czy jakaś inna firma robi na takim podszyciu? :D[/QUOTE]

No....Hurtta robi na takim podszyciu :evil_lol:
Nasze Hurtty z serii PRO mają grubszą warstwę podszycia i nie schną za szybko ale Lifeguardy są o wiele cieńsze i suche w 20min :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']Gramowe szelki z ohmypet :) na prawowitym właścicielu też się za jakiś czas pojawią

Ja jestem bardzo zadowolona, jeszcze żeby mieli takie cienkie taśmy jak activdog.... :grins: ładnie uszyte i wygrywają kontaktem z klientem, pani Iwona bardzo cierpliwa i można się ze wszystkim dogadać, a za opóźnioną wysyłkę dostałam jeszcze breloczek do kluczy :loveu:[/QUOTE]
Mocno sztywne/grube są te szelki? Wzorek bardzo mi się podoba, tyle że lubię takie szmatkowate i miękkie akcesoria typu Furkidz i nie wiem czy ohmypet mi przypasuje?

Tyle tych firm się narobiło, że nie wiadomo skąd brać :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Squ']Mocno sztywne/grube są te szelki? Wzorek bardzo mi się podoba, tyle że lubię takie szmatkowate i miękkie akcesoria typu Furkidz i nie wiem czy ohmypet mi przypasuje?

Tyle tych firm się narobiło, że nie wiadomo skąd brać :eviltong:[/QUOTE]
no są coś koło furkidzów, może trochę sztywniejsze, ale to przez siatkę która jest bardzo lekka ;) powinny ci pasować

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dioranne']Dokładnie. Jeszcze dochodzą te wszystkie nie robione na zamówienie (np. Rogz) i wtedy dopiero ma się zamęt w głowie. :evil_lol:[/QUOTE]
U mnie akurat Rogzowe obroże odpadają, więc jeden problem z głowy ;)

[quote name='Unbelievable']no są coś koło furkidzów, może trochę sztywniejsze, ale to przez siatkę która jest bardzo lekka ;) powinny ci pasować[/QUOTE]
Dzięki ;) Po sesji nadrobię zaległości w handmade'ach i coś zamówię :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IZMADO']No przecież jak będziesz już zamawiała jedną, to chyba warto zamówić i drugą? ;) Masz już jakąś upatrzoną tasiemkę oprócz obikowej?[/QUOTE]

Już wysłałam maila do AD. Zamówiłam takie obroże:
[COLOR=#000000][URL]http://1.bp.blogspot.com/-yMOY2pE9SGM/Ub3v5kqzVGI/AAAAAAAACaw/e8LKUHhLjsA/s1600/Bez*tytułu.jpg[/URL] (nie wiem co się stało, ale nie mogę dodać obrazka)[/COLOR]
do obi wzięłam nitki czerwone, a do tej drugiej różowe. Teraz jakoś nie jestem przekonana do tego drugiego połączenia, ale mam nadzieję, że na żywo wyjdzie fajnie :).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Adzia123']Już wysłałam maila do AD. Zamówiłam takie obroże:
[COLOR=#000000][URL]http://1.bp.blogspot.com/-yMOY2pE9SGM/Ub3v5kqzVGI/AAAAAAAACaw/e8LKUHhLjsA/s1600/Bez*tytułu.jpg[/URL] (nie wiem co się stało, ale nie mogę dodać obrazka)[/COLOR]
do obi wzięłam nitki czerwone, a do tej drugiej różowe. Teraz jakoś nie jestem przekonana do tego drugiego połączenia, ale mam nadzieję, że na żywo wyjdzie fajnie :).[/QUOTE]

Ciekawa jestem tego drugiego połączenia, może na żywo zaskoczy nas tak jak tasiemka obedience?

Link to comment
Share on other sites

A ja w końcu wiem jaki krój szelek chce. Wahałam się miedzy guardami a norwegami i nie mogłam się zdecydować. Zawsze podobał mi się krój szelek hurtta ale nie pasowały na moją wąską w klacie suke. Teraz ten problem odpadł bo można sobie takie zamówić nawet na najbardziej niewymiarowego psa:roll:.

pozostał tylko problem tasiemki bo nie umiem się zdecydować a jak już coś mi się podoba to znowu średnio pasuje do beżowo-rudego psa.
W każdym razie wiem że chce na piance, siateczce czy jak tam to się nazywa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IZMADO']Ciekawa jestem tego drugiego połączenia, może na żywo zaskoczy nas tak jak tasiemka obedience?[/QUOTE]

Być może... Połączenia do szelek też nie przemyślałam tylko zamówiłam na szybko i wyszło cudnie :D. Zazwyczaj tak jest, że jak sobie łącze te tasiemki i podszycia na paint'cie to nic mi się nie podoba, a na żywo wszystko jest śliczne :).
Lada dzień powinniśmy mieć też te siatkowe szelki z TK-Maxxx, dzięki uprzejmości Karooli która zgodziła się je dla nas kupić i wysłać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='masdamerka']Jakiej szerokości macie smycze? Zastanawiam się co wziąć dla Lu: 2 czy 2,5 cm. Lu ma 55 cm w kłębie, 20 kg, zawsze miałam 2 cm :)[/QUOTE]

Mój pies ma 50 cm., waży ze 12 kg., i uważam, że 2,5 cm. dla nas to dużo za szeroko. Smycze mam 2 cm., choć korci mnie by domówić coś cieńszego, bo wszelkie linki treningowe (czyli całe dwie :eviltong:) mamy właśnie o szerokości 16 mm. i nie narzekam.

Mam kilka smyczy, jednak okazuje się, że smycz z PSDD, ta zwykła szara z nitką, jest przeze mnie najczęściej używana. Miała służyć jedynie na treningach, ale jest tak wygodna, że codziennie ląduje mi w ręku. Nawet nie mam kiedy jej wyprać, a ja psie akcesoria piorę bardzo często.
Nie pozostaje mi nic innego jak domówić nową lub w końcu kupić zwykłą rurową z Dog Style.

Link to comment
Share on other sites

W sumie zapomniałam napisać...
Od dawien dawna (od kwietnia...?) mamy szelki od Modnej Kozy.

[IMG]http://img.liczniki.org/20130616/P1020184-1371412146.jpg[/IMG]

Są to najlepsze szelki jakie dotąd mieliśmy. I jak widać model też jest zadowolony ;)
Na zdjęciu może nie do końca widać co tam konkretnie jest (niestety nie mam innego :lol:), więc wrzucę wzór: [url]http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/946866_361372133964656_1219591081_n.jpg[/url] - są to szopy, które dawałam już... o matko, wieki temu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='masdamerka']Jakiej szerokości macie smycze? Zastanawiam się co wziąć dla Lu: 2 czy 2,5 cm. Lu ma 55 cm w kłębie, 20 kg, zawsze miałam 2 cm :)[/QUOTE]

Ja lubię grube, ale miękkie smycze. Mam plecione z Aleksandry, jedna około 2,5cm, druga chyba koło 1,8cm, o wiele bardziej lubię tą grubą i Arni też czasem na niej chodzi ;)
Teraz muszę upolować wygodną, przepinaną smycz dla Jetsana, przydałby się też jakieś obróżki :shake: Nie chce ktoś juliusów w rozm.3? :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='masdamerka']Jakiej szerokości macie smycze? Zastanawiam się co wziąć dla Lu: 2 czy 2,5 cm. Lu ma 55 cm w kłębie, 20 kg, zawsze miałam 2 cm :)[/QUOTE]

ja dla suczy 36cm w kłębie 14kg wagi mam 2cm i 2,5cm :lol: bardzo lubie tą 25mm fajny karabinek ma i wygodniej się ją trzyma niż 20mm ;) moja ma jeden minus jest zielona i pasuje mi tylko do 1 szelek :-( muszę sobie kupić czarną :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='masdamerka']Jakiej szerokości macie smycze? Zastanawiam się co wziąć dla Lu: 2 czy 2,5 cm. Lu ma 55 cm w kłębie, 20 kg, zawsze miałam 2 cm :)[/QUOTE]
Nuka ma 52 cm w kłębie i waży 25 kg i mam dla niej smycz 2 cm i 2,5 cm. Obie od taks z taśmy rurowej i bardzo je lubię :) teraz czekam na flexi comfort i smyczy mi chyba starczy, chyba, że sobie kupię jeszcze jedną 2,5 bo z tą to już wstyd chodzić bo po 3,5 roku wyblakła i jest szara a nie czarna:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...