Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Dziękujemy ślicznie :loveu:

[quote name='Migori']Pięknie! Jaka to jest szerokość? Ten pasek zaciśkowy chyba krótszy od rogzowego prawda ? Bardzo ładnie wygląda.[/QUOTE]
Szerokość 3cm, pasek zaciskowy jest krótszy, bo ja mam fisia na tym punkcie i poprosiłam Corse o 7cm i taki też jest :) Znacznie wygodniej nam jak są krótsze i mniej sie zaciskają, ale jednoczesnie dobrze wyregulowane nie pozwolą się wywinąć ;)

My mamy dużo obróżek - żywe również, więc teraz szukałam czegoś stonowanego i trafiłam, uwielbiam wzory w romby :loveu::oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Original_N']Dziękujemy ślicznie :loveu:


[B]Szerokość 3cm, pasek zaciskowy jest krótszy, bo ja mam fisia na tym punkcie i poprosiłam Corse o 7cm i taki też jest :) Znacznie wygodniej nam jak są krótsze i mniej sie zaciskają, ale jednoczesnie dobrze wyregulowane nie pozwolą się wywinąć ;)[/B]

My mamy dużo obróżek - żywe również, więc teraz szukałam czegoś stonowanego i trafiłam, uwielbiam wzory w romby :loveu::oops:[/QUOTE]
No właśnie, ten rogzowy jest zdecydowanie za długi, też myślałam żeby zrobić krótszy. Nie wygląda jak 3cm, myślałam że ma 2,5cm ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Migori']No właśnie, ten rogzowy jest zdecydowanie za długi, też myślałam żeby zrobić krótszy. Nie wygląda jak 3cm, myślałam że ma 2,5cm ;)[/QUOTE]
Tak, efekt ten sam a mam wrażenie że i psu wygodniej. Chyba, że psiak w ogóle nie ciągnie i pasek i tak luźno lezy, wtedy pewnie nie czuć różnicy. U nas niestety wszystkie ptaszki,listki i inne dziwne kwestie muszą być wywąchane więc i pociągnięcie się zdarza.
Co do szerokości.. Bo suczydło wielkie i ma długą szyję :D Tutaj aż tak nie widać bo leży ;) ale zawsze biorę 3cm lub 3cm+eco jeśli jest możliwość np z DS.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Original_N']Tak, efekt ten sam a mam wrażenie że i psu wygodniej. Chyba, że psiak w ogóle nie ciągnie i pasek i tak luźno lezy, wtedy pewnie nie czuć różnicy. U nas niestety wszystkie ptaszki,listki i inne dziwne kwestie muszą być wywąchane więc i pociągnięcie się zdarza.
Co do szerokości.. Bo suczydło wielkie i ma długą szyję :D Tutaj aż tak nie widać bo leży ;) ale zawsze biorę 3cm lub 3cm+eco jeśli jest możliwość np z DS.[/QUOTE]
Moje bydle nie ciągnie, pasek leży luźno i mi przeszkadza bo tak dinda. Za długi jest po prostu, za dużo materiału, a taki 6-7cm myślę że byłby idealny.... a miałam nic nie kupować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Migori']W jakiej obroży ? Xl ma 11cm.[/QUOTE]

W AD standardowo uszli mi 10cm później wysyłałam do skracania. Chyba nawet za Twoją radą ;)
No jak kto lubi po prostu ;)

Migori, nie ma wyjścia, musisz się przekonać przecież jak fajnie jest z 7cm i zamówić :D :D :D

[quote name='Hill.']A to chyba, że w XL, mój błąd, bo mierzyłam na M.
A co do półzacisków: jakie wolicie - z takim właśnie paseczkiem czy z łańcuszkiem?[/QUOTE]
Ja jeszcze z łańcuszkiem nigdy nie miałam, ale niedługo planuję zamówić takową ;)
Tylko też muszę chyba podpytać o tą długość łańcuszka, czy to ma podobne znaczenie jak w półzacisku "paskowym" :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']jak będzie miała porządny karabińczyk to nie , ale może Cię palić w ręce taka wąska, najlepsza by była 2cm .[/QUOTE]

ja zazwyczaj i tak nie trzymam na gołe ręce linki, albo wgl jej nie trzymam tylko jak coś to nadeptuję. chodziło mi o to czy wytrzyma, bo wiadomo jak to linka pewnie będzie narażona na extrematne warunki :shake: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vailet']ja zazwyczaj i tak nie trzymam na gołe ręce linki, albo wgl jej nie trzymam tylko jak coś to nadeptuję. chodziło mi o to czy wytrzyma, bo wiadomo jak to linka pewnie będzie narażona na extrematne warunki :shake: :evil_lol:[/QUOTE]
jak będzie miała dobry karabińczyk i porządnie szycie to nie powinno nic się nie stać

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Original_N']W AD standardowo uszli mi 10cm później wysyłałam do skracania. Chyba nawet za Twoją radą ;)
No jak kto lubi po prostu ;)

Migori, nie ma wyjścia, musisz się przekonać przecież jak fajnie jest z 7cm i zamówić :D :D :D


Ja jeszcze z łańcuszkiem nigdy nie miałam, ale niedługo planuję zamówić takową ;)
Tylko też muszę chyba podpytać o tą długość łańcuszka, czy to ma podobne znaczenie jak w półzacisku "paskowym" :D[/QUOTE]
Tak, pamiętam, rozmawiałyśmy o tym.

Ja też wysyłałam do nich z prośbą o skrócenie, mój ma 5cm ;) i sprawdza się idealnie.

Co do łańcuszka, mam i nie lubię bo mi za mocno dinda i uderza psa w klatę i łapy (jak lezie z nosem przy ziemi czyli 90%spaceru). Długość łańcuszka na pewno ma znaczenie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']a ja się zastanawiam nad 4cm na łańcuszku ale to jakoś brzydko dla mnie wygląda tzn łańcuszek wydaję sie drobny przy tej szerokości , a chciałabym coś na łańcuszku ehh[/QUOTE]

mi tez sie wydaje, ze niezbyt. i to juz naprawde niezaleznie od psa. lancuszek pasuje do gora 3 cm. inaczej to trzeba by bylo zamontowac lancuch:), zeby w miare to jakos wygladalo.


ja tam uwazam, ze rogzy pod wzgledem dlugosci tej tasmy zaciskowej sa pomyslane super.
to pewnie zalezy od tego jaka pies ma glowe, ale np jak za pierwszym razem zamowilam u Marty polzaiski i tasma byla krotrsza znacznie niz te w rogzach, to przy nastepnym zamowieniu zaznaczylam, ze ma byc dlugosci rogza.
to sie wklada i sciaga przez lep-obu moim psom ciezko jest sciagnac jelonki przez glowe i musze im po kolei przekladac uszy, bo inaczej by je to bolalo. mimo ze te nasze jelonki sa sliczne, to te nastepne obroze sa dla mnie wygodniejsze w uzytkowaniu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...