Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

lucky23 jak sama piszesz:

 

Angina, Xena ma BABY 2, które są do 45 cm, a Xena ma w klacie 40 cm, a znając życie, jak zaczniemy aktywniejsze życie trochę tłuszczyku spali.

 

Na stronie juliusa jest napisane tak:

Parametrem priorytetowym dla doboru właściwego rozmiaru uprzęży jest obwód klatki piersiowej psa.

 

Więc rozmiar ma dobrze dopasowany.
 

 

priorytetem jest obwód klatki piersiowej psa.

Ale szelek nie dobiera się tylko na tej podstawie.

 

Możliwe, że są przymałe, bo kupowałam je dla psa 2-5 kg, a wtedy, kiedy je kupowałam Xena tyle ważyła. Teraz jej się urosło i waży 6,25 kg, ale zapewne jak tylko przyjdzie wiosna, to to spali ;)
 
A następne juliusy kupimy albo pasowe w wersji mini mini, albo siodełkowe mini mini. Bardziej do mnie przemawiają siodełkowe, ale czas pokaże.

 

Owszem, rozmiar na klatce piersiowej dla baby2 jest ok. Ale sama waga Twojego psa (6.25kg) już się w tych szelkach nie mieści.

Nie rozumiem po co męczyć psa w za małych szelkach?

Czy Ty chodzisz w za małych butach? czy kupujesz nowe?

Link to comment
Share on other sites

Te pasowe w większych rozmiarach faktycznie wyglądają jak szelki z AmiPlaya, czyli pewnie są z grubej bawełny :) Vailet, Ty je masz i nie chłoną tak syfu? Bo nasze z AmiPlaya właśnie strasznie i robią się taie obrzydliwe...

 

Lucky, to nie jest kwestia budowy psa a dobranego rozmiaru. Poczwar teoretycznie mógłby nosić też rozmiar 2, wtedy byłby w połowie regulacji na klatce piersiowej, natomiast 3 jest na maksa zmniejszone. Dzięki temu lepiej się układają i psu jest wygodniej. No i wagowo w 2 się nie mieścił. Nie wiem, po co się tak zapierasz, że są na Xenę dobre, ale już jak uważasz :P

 

 

Dziewczyny, czy któraś firma HM ma dostępny neopren lub siateczkę w kolorze fioletowym albo jasnym różowym? U DS jest tylko ekoskóra w takich odcieniach, a boję się, że na norwegach szybko popęka i się zniszczy...

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, czy któraś firma HM ma dostępny neopren lub siateczkę w kolorze fioletowym albo jasnym różowym? U DS jest tylko ekoskóra w takich odcieniach, a boję się, że na norwegach szybko popęka i się zniszczy...

 

Pierwsze norwegi jakie kupiłam u DS mają podszycie z ekoskóry. Co prawda, jest w kolorze brązowym, a nie w fiolecie :P ale po 4 latach użytkowania, nadal wyglądają bez zarzutu :)

Link to comment
Share on other sites

Które podszycia nie kołtunią długiej sierści?

Zamierzam niedługo zamówić smycz w DogStyle, a do smyczy przydałaby się nowa obroża (a jakże! :D ), ale planuję ją przeznaczyć na ciągłe, codzienne spacery (kilka razy dziennie zakładana, ale pies nie brudzi od zewnątrz obroży jakoś szczególnie).

Teraz mamy zwykłą, miętową obrożę, bez żadnego podszycia, ale mój pies lubi się czasem "pogimnastykować" do innego psa, a nawet jak pociągnie gdzieś mocnej, to mam wrażenie, że ta taśma (mamy twardą/szorstką wersję taśmy od DS) mu przeszkadza...

 

W skrócie : szukam podszycia, które nie będzie kołtuniło długiego włosa (z tym mamy problem w obrożach) i będzie się dało łatwo wyczyścić (nasze obroże są po kilkunastu spacerach czarne od wewnętrznej strony/sierści psa, ale na to nic nie poradzę).

 

Mamy jedną obrożę z siateczką, ale zakładamy ją tylko na deszcz (na zmianę z Superdogiem) i jakoś okazjonalnie.
Nie przekonuje mnie siateczka na codzienne spacery, mam wrażenie, że za szybko by się wytarła (jak w naszej rączce od smyczy) i trudno by ją było doczyścić.

Ekoskórka, neopren lub polarek minki (ostatecznie polar) - co polecacie?

Link to comment
Share on other sites

Muszę popatrzeć, jakie tasiemki ma Kudłaty, a jak nie to może faktycznie wypróbuję eko. OMD nie bardzo mi odpowiada, bo co tu ukrywać, drogo tam u nich :P

No tanio u nich nie jest :D Gdyby byli tańsi, to zapewne na wiosne wylądowałby u nas komplet od nich, ale nie mogę sobie pozwolić na szelki za 60 zł + smycz za 30 zł. :( Może kiedyś, jak będę zarabiać sama :D

 

Niewyspana, a nad atłasem myślałaś?

Link to comment
Share on other sites

Jakiś miły posiadacz szelek hurrty mógłby mi pokazać od góry gdzie się kończy na plecach dobrze dobrany rozmiar?

Żółta hurrta chodzi za mną odkąd pojawiła się na prodogu ale odpuszczałam sobie ze względu na chory kręgosłup psa i cenę...

Wszystkie szelki, które kończą się na jej karpim grzbiecie powodują duży dyskomfort, odpadają więc norwegi i guardy. 

Ale dobry był np. krój szelek Ezy Dog, bo opierały się na wgłębieniu między łopatkami a tam kręgosłup mała ma jeszcze "schowany".

Gdyby Y hurrty również opierały się w tym miejscu może pomyślałabym o zakupie w okolicach lata.

Link to comment
Share on other sites

Onomato-Peja

 

Delikatnie przekręcone

[URL=http://s248.photobucket.com/user/Prejska/media/Fanta/Fanta-zima2015/DSC_4985.jpg.html]DSC_4985.jpg[/URL]

 

[URL=http://s248.photobucket.com/user/Prejska/media/Fanta/Fanta-zima2015/DSC_4940.jpg.html]DSC_4940.jpg[/URL]

 

[URL=http://s248.photobucket.com/user/Prejska/media/Fanta/Fanta-zima2015/DSC_4936.jpg.html]DSC_4936.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Spróbuję znaleźć parę osób z różnymi rozmiarami do przymiarki. 

W rozmiar celuję jak najmniejszy pasujący, a jak się nie uda to wracam do Ezy Dogów. 

Olałabym te szelki ale latem pies dużo pływa a momentami nie ma skrupułów do wskoczenia nawet w najdziwniejszy zbiornik wodny i nie raz w jej życiu musiałam ją wyciągać za szelki, bo sama nie mogła wyjść. 

Za obrożę raczej kiepsko wyciągać dużego psa. 

Link to comment
Share on other sites

No i na Soni leżą super, zupełnie jak Ezy Dog na Raszpli. 

Tylko własnie ona ma w klacie 75cm, w lato jak już dopadnie ją anoreksja to może 72-73cm i celowałabym w rozmiar 80cm, ma ktoś i mógłby zmierzyć max tylnego paska? 

Wolałabym, żeby zostało sporo luzu, może pasek jest trochę dłuższy niż producent pisze...

Link to comment
Share on other sites

A do tego to Y się nie nadają ;) Jak będzie ciągnąc za nie psa, to pies Ci momentalnie z nich wyleci. Widzę co się dzieje z szelkami jak szarpnę psem na lince i jestem z przodu. Jak pies się zaprze to szeleczki lecą mocno do przodu i moje kolejne pociągnięcie, a one na bank spadną.

Do tego to jednak ciężko, chyba że od boku jakby będziesz łapać to masz szanse wyjąć ;)

 

Te wymiary producenta są o kant...nimi się nie sugeruj. Zależy z jakiej serii chcesz te klasyczne czy neonowe czy...? Bo rozmiary się różnią i to mocno. Ja mam klasyczne, gops ma neonowe rozmiar ten sam a leżą zupełnie inaczej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...