Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Nie masz czasu poświęcić psu pół godzinny dziennie? To na ile ty z nią wychodzisz na te spacery? I czasu to można nie mieć jak się jest pracującą, samotną matką, ale dziecko, które uczęszcza do szkoły i nie ma pół godziny czasu w ciągu dnia? To co ty robisz w tej szkole? Sklejasz ajfony pomiędzy plastyką, a geografią?

O wielkim problemie jakim jest ciągnący 6 kg pies się nie będę już wypowiadać. Tj ciągnąć nie powinien i 0,5 kg ale metodę dobiera się do psa.

Moim zdaniem to ty się nudzisz aż za bardzo po tej szkole i wymyślasz swojemu psu coraz to nowe "atrakcje", szkoda, że niektóre są do dupy. Co będzie następne? Poszukiwanie kagańca?

Link to comment
Share on other sites

Może to i pójcie na skróty, ale.. Jakby to powiedzieć. Mam szkołę, lekcje, nie mam czasu na prawdziwy półgodzinny trening. Teraz mamy ferie, to może nam się uda coś przećwiczyć, a jak nie.. No to pójdziemy po halter.

 

 

Ale pies to nie robot ! Musi wiedzieć czego od niego chcesz, dopiero wtedy możesz tego od niego wymagać. Musisz z nim poćwiczyć, żeby załapał o co chodzi i potrzebna jest cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.  

Link to comment
Share on other sites

Ja jak chodziłam do szkoły to miałam najwięcej czasu na przyjemności, tak szczerze to po szkole prawie nic do roboty nie miałam jak żadnych klasówek nie było więc nie wiem co ty robisz w szkole dziewczyno :P

 

Obecnie studiuję, do szkoły w jedną stronę dojeżdżam prawie 2 godz, mam na prawdę dużo pracy i różnych zaliczeń, a jednak nadal mam czas na ten minimum 30-40 min spacer dziennie. Trzeba sobie wszystko wygospodarować, z psem idę jak wracam do domu, a rzeczy na uczelnię robię po nocach, no cóż jak się chciało robić co się robi to trzeba cierpieć :P

 

No i nie wierzę, że masz takie problemy z utrzymaniem 6 kg psa  :P

Link to comment
Share on other sites

Chodzę do liceum teraz, całkiem dobrego a i tak mam baaardzo dużo czasu wolnego po szkole :P No i na spacery chodzę z 3 psami, 21kg bordera ciągnie i jakoś się tym nie przejmuje za bardzo... Ciągnięcia Ghandiego (8kg) w ogóle nie czuje ;)

Ja się naszczęście spłukałam na back on tracka teraz, więc promocja Lupine nie zrobiła na mnie wrażenia. Przy następnej takiej pewnie zamówię sea Glass/tail feathers... Za to kilka dni temu doszła Tropicana:
Snapchat-6321044798999872272.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dogha, fajna ta lupinka, do Buzza idealnie pasuje :D Macie martingale? Tak patrzę na rozmiary i najmniejsza to chyba 38-50 i zastanawiam się czy nie spadnie z Muffina jak on ma ze 32cm , do zatrzasków nie mogę się przekonać, a żółwiki chodzą za mną od dłuższego czasu, na szelki się chyba nie szarpnę, bo na dobrą sprawę jedyne na co sobie teraz mogę sobie pozwolić z lupine to breloczek do kluczy :D

Link to comment
Share on other sites

W dodatku nosi hurtty 80tki :D nad tym ubolewam, bo szelki z Rogza musiałabym mu już brać XL, skoro malutka Free nosi L, on ma duży i długi tułów, a obroża w batmany od 4 miesiąca życia nie była w ogóle powiększana i cały czas jest na 30cm, głowę też ma małą, dlatego zdziwiłam się jak baskerville 4 okazało się na niego za duże, a Buzz o niewiele większych wymiarach ma 5 :P

Link to comment
Share on other sites

Dogha, fajna ta lupinka, do Buzza idealnie pasuje :D Macie martingale? Tak patrzę na rozmiary i najmniejsza to chyba 38-50 i zastanawiam się czy nie spadnie z Muffina jak on ma ze 32cm , do zatrzasków nie mogę się przekonać, a żółwiki chodzą za mną od dłuższego czasu, na szelki się chyba nie szarpnę, bo na dobrą sprawę jedyne na co sobie teraz mogę sobie pozwolić z lupine to breloczek do kluczy :D

Prawda? <3 Ślicznie w niej wygląda. To martingale, o dziwo dobrze mi się go używa a wszystkie pozostałe obroże Buzza to zatrzaski. I to jest rozmiar 48-68cm, zmniejszony na maksa jest akurat, rozmiar jest podany z zaciskiem który ma ok. 10cm. Więc ten 38-50 powinien być dobry na Muffina.

 

W dodatku nosi hurtty 80tki :D nad tym ubolewam, bo szelki z Rogza musiałabym mu już brać XL, skoro malutka Free nosi L, on ma duży i długi tułów, a obroża w batmany od 4 miesiąca życia nie była w ogóle powiększana i cały czas jest na 30cm, głowę też ma małą, dlatego zdziwiłam się jak baskerville 4 okazało się na niego za duże, a Buzz o niewiele większych wymiarach ma 5 :P

XL jest trochę za duże w barkach na BC, mierzyłam ;) Znaczy dałoby się używać, ale wolałam zamówić z Lupine quardy. L za to nosi też mój szetland. A co do kagańca to doszłam do wniosku, że wolę charci plasticzek. Ale basker został na lato.

Link to comment
Share on other sites

Może to i pójcie na skróty, ale.. Jakby to powiedzieć. Mam szkołę, lekcje, nie mam czasu na prawdziwy półgodzinny trening. Teraz mamy ferie, to może nam się uda coś przećwiczyć, a jak nie.. No to pójdziemy po halter.

 

A znasz bajkę o Tymitunie? 

Jestem w klasie maturalnej a mamy połowę stycznia, nie wiem jak możesz nie mieć czasu. 

Szkoła, lekcje... Jesteś studentką medycyny przed sesją?

 

Poza tym chyba nie rozumiesz, że halter psa nie nauczy.  To próbuję Ci przekazać, halter jest na chwilę, kiedy nie utrzymasz psa a musisz z nim wyjść, już lepiej kup jej łańcuszek zaciskowy albo zapnij obrożę bezpośrednio za uszami i wtedy nią koryguj, przede wszystkim pomyśl zanim napiszesz lub zrobisz coś równie imponującego. ;) 

Link to comment
Share on other sites

Nie masz czasu poświęcić psu pół godzinny dziennie? To na ile ty z nią wychodzisz na te spacery? I czasu to można nie mieć jak się jest pracującą, samotną matką, ale dziecko, które uczęszcza do szkoły i nie ma pół godziny czasu w ciągu dnia? To co ty robisz w tej szkole? Sklejasz ajfony pomiędzy plastyką, a geografią?

O wielkim problemie jakim jest ciągnący 6 kg pies się nie będę już wypowiadać. Tj ciągnąć nie powinien i 0,5 kg ale metodę dobiera się do psa.

Moim zdaniem to ty się nudzisz aż za bardzo po tej szkole i wymyślasz swojemu psu coraz to nowe "atrakcje", szkoda, że niektóre są do dupy. Co będzie następne? Poszukiwanie kagańca?

Zgadzam się z tobą. Jakoś na stronie o Xenie popisać a już z pieskiem na spacer nie. Tak jak już ktoś powiedział halter dla psa o tak małej wysokości w kłębie to przesada, co będzie następne dławik? Jesteś w 3 gim nie wierze, że po szkole do końca dnia się uczysz. Sorry, ale taka prawda.

Link to comment
Share on other sites

Jestem w trzeciej gimnazjum, wielkimi krokami zbliżają się egzaminy, mam teraz jeszcze trochę poprawek na głowie, ale (o zgrozo!) właśnie teraz sama dałam sobie kopa i z pieskiem spędzamy sobie czas aktywniej.  ;) Przykładowo - wieczorem zamiast siedzieć przed komputerem, idziemy sobie na spacerek, trochę się poszarpiemy, poćwiczymy nasze pseudo-fri. I kurcze, żyję. Mimo, że fp Pana Pinczera zaczyna owiewać kurzem, tak samo nasza galeria  na dogo.  :P

 

Pan Pinczer waży ok. 6kg, ciągnął dość porządnie jak na swoją wielkość... I nigdy nie wpadłam na to, aby kupować mu halter. W przypadku większego psa, ujdzie. Ale mój, mimo że dość masywny, no to kurcze, jest mały. Mamy obroże zaciskowe (głównie łańcuszkowe) i działają, jest OK. Pies w 90% już nie ciągnie, jak zobaczy innego pieska, kota czy inne nielubione przez niego zjawisko to owszem, wyrwie, ale to już nie jest to samo.  ;) Podejrzewam, że jakbym zamiast zacisków miała halter to przez takie wyrwania psia szyja byłaby w nie najlepszej kondycji.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za liczne na temat jakie to haltery są złe, i jaka ze mnie zła pańcia, że chce małemu psu, "wielkości chomika" taki halter ubierać.. Pragnę przypomnieć też, że zapytałam się, z jakiej firmy są najtańsze haltery, a nie to czy małe psy mogą je nosić. Jakby nie mogły, to by ich nie produkowali w takich rozmiarach.. Pomyśleć czasem nie zaszkodzi.. Może najlepiej kupię kolczatkę, bo przecież halter zły, to złe, tamto złe, co? Wtedy też będziecie się czepiać?! A może wydam #$%^^%#%&^ zł na hurrty, rufweary, itp. ? Przecież to najlepsze firmy! Mają najlepsze kroje, to tamto.. Ludzie weźcie się ogarnijcie, bo czepiacie się o wszystko jak nie wiem co.

*dla tych co nie zrozumieli - tak to był sarkazm!*

Ooo, taka zła będę, że aż pokażę mój prototyp halterku dla Xeny..
tid047bsyltr.jpg

Straszne, co nie? Pies wielkości chomika i halter.. Koniec świata normalnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...