Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Furkidz Iwana nadają się już na śmietnik. Podobnie zresztą z DS. Ten pies jest STRASZNY.
Mam nadzieję, że te nowości DS dotrwają do początku grudnia :)

Poza tym.. Potrzebuję doprać z obroży krew ;) Macie jakieś sprawdzone sposoby?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olson']Co to by za krew nie była to zejdzie czymkolwiek. :) Nawet jak w zwykłym mydle wypierzesz.[/QUOTE]

No właśnie nie idzie.. Już dwa razy prałam w pralce i tylko trochę zbledło na szelkach, a z obroży w ogóle się nie ruszyło.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='omry']Furkidz Iwana nadają się już na śmietnik. Podobnie zresztą z DS. Ten pies jest STRASZNY.
Mam nadzieję, że te nowości DS dotrwają do początku grudnia :)

Poza tym.. Potrzebuję doprać z obroży krew ;) Macie jakieś sprawdzone sposoby?[/QUOTE]
musisz ją wymoczyc długo w lodowatej wodzie ;)
zostaw na pare godzin nawet w tej wodzie, krew łatwo nie zejdzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='omry']A. Mam jeszcze jeden problem.
Trzy psy. 1,2 kg, 7 kg i 40 kg. Ktoś ma pomysł, jak z całą ekipą wychodzić jednocześnie? :evil_lol:[/QUOTE]
Jeśli któryś z psów jest grzeczny/nie ucieka/nie podbiega do innych psów, to ja bym go puściła luzem (najwyżej w kagańcu). Pozostała dwójka na smyczach ;) lub dwójka mniejszych psów na dwójniku/dwóch smyczach trzymanych w jednym ręku, trzeci największy pies na oddzielnej smyczy w drugim ręku :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='omry']A. Mam jeszcze jeden problem.
Trzy psy. 1,2 kg, 7 kg i 40 kg. Ktoś ma pomysł, jak z całą ekipą wychodzić jednocześnie? :evil_lol:[/QUOTE]
Zalezy jak sa spokojne ;). Ja z cala trojka nie wychodze prawie nigdy, ale jak juz musze, to Jariego biore do lewej reki przy nodze, a jamnice w prawa tez krotko... inaczej chyba bym sie o nie zabila ;)

Link to comment
Share on other sites

u mnie są dwie akity jedna 40kg, druga jeszcze 12 :P oba po lewej stronie, młoda blizej nogi-duży osłania ja z drugiej strony bo on ładnie chodzi na smyczy :)
oba na flexi :) obie flexi (obie linki pow 50 kg) w jednej ręce...do czasu wolnego miejsca zablokowane zeby psiaki były blisko nogi...
zalezy jak psy chodza...mlje idą grzecznie...czasem mała sie próbuje wyrwac ...wystarczy przytrzymać mocniej raczke flexi...
możesz albo dwa małe po jednej stronie albo cieżki z lżejszym w jednej a najmniejsyz w drugiej bo 3 w jednej ręce sobie nie wyobrażam :)

Link to comment
Share on other sites

Mnie się megarzadko zdarza chodzić z 15kg i 40kg i każde w jednej ręce. A z trójeczką to myślę, że mniejsze do jednej (na dwójniku czy dwóch smyczach) a większy do drugiej i będzie wygodnie :)

A tak z innej beczki.
Giant XL vs Classic Compact 2
[IMG]http://img72.imageshack.us/img72/781/a112p.jpg[/IMG]

[IMG]http://img196.imageshack.us/img196/4962/a113f.jpg[/IMG]

[IMG]http://img838.imageshack.us/img838/7404/a114w.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Jak ja wychodzę z 3 to zawsze łączę najspokojniejszego z najbardziej narwanym na jedną rękę (żeby jej nie stracić) ;) Chociaż muszę przyznać, że jak mnie wszystkie pociągną jednocześnie (35,35 i 20 kg) to nie mam z nimi szans i wychodzę z całą trójką tylko w wyjątkowych sytuacjach :) Za to 2 psy jednocześnie na spacerze to u mnie norma. Swoją drogą nie wyobrażam sobie flexi przy 2 psach :) A smyczki mam dostosowane do charakteru psiaka - najspokojniejszy chodzi na ok 150 cm, a łobuz na 180-200cm. Dzięki temu nic mi się nie plącze pod nogami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...