Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

ja się właśnie zastanawiałam nad czerwonym albo niebieski ale ten błękitny ;) tylko mam problem bo mój pies ma 85cm w obwodzie klatki piersiowej a tam rozmiary na rozmiar 3 są: [FONT=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][COLOR=#3a3a3a]82-118 cm boję się że te mogą mieć za długi ten pasek z odblaskiem i trzeba będzie skracać, natomiast rozmiar 2 to: 71-96 cm czy te 2 wystarczą? :) [/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dioranne']Dzięki Amber! [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_razz.gif[/IMG] W takim razie, jak uda nam się chociaż raz pokazać - wybieramy ringówkę.[/QUOTE]

A i ringówkę dobiera się pod kolor psa, w twoim wypadku kup cienką i czarną. Choć są robione we wszystkich kolorach tęczy i np. yorki chyba sa chętnie wystawiane w czerwonych, to jednak z tego co wiem, pinczery chadzają w dobranych do sierści.

To niby ma i nie ma znaczenia, ale zawsze lepiej się nie wyróżniać za gruba i np. zielona ringowka ;) bo wygląda to nieprofesjonalnie. Tak samo strój niby ma i nie ma znaczenia, ale akurat do pinczera pasuje nawet elegancko się ubrać w jakaś spódnice, baletki, białą bluzkę itp. a nie wparować w adidasach i bluzie ze spaceru ;) Sporo zależy od pogody, czy wystawa jest w hali czy na dworze ale np. na ważne międzynarodówki halowe (Katowice, Poznań) sama się wbijałam w żakiet i spodnie w kant jak wystawiałam Cortinę, bo po prostu wypadało. Zawsze lepiej wyglądać bardziej galowo, niż mniej, szczególnie w tak eleganckiej rasie jaką jest pinczer miniaturowy. Zresztą wystarczy poobserwować profesjonalnych handlerow, którzy strojem zawsze podkreślają wystawiana rasę. Chociażby ten Pan, którego podziwiałam w ponad 30 stopniowym upale ;)

[URL]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead 3/DSC_4764.jpg[/URL]

Na powodzenie na wystawie nie składa się jedynie eksterier psa - to złożona całość: psa, handlingu i kultury właściciela. A każda rasa ma swoje określone reguły, dlatego zdecydowanie najlepiej jest pojechać na kilka i pooglądać jak się sprawy mają w swojej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='misia93']ja się właśnie zastanawiałam nad czerwonym albo niebieski ale ten błękitny ;) tylko mam problem bo mój pies ma 85cm w obwodzie klatki piersiowej a tam rozmiary na rozmiar 3 są: [FONT=Tahoma][COLOR=#3a3a3a]82-118 cm boję się że te mogą mieć za długi ten pasek z odblaskiem i trzeba będzie skracać, natomiast rozmiar 2 to: 71-96 cm czy te 2 wystarczą? :) [/COLOR][/FONT][/QUOTE]
Napisz do pani ze sklepu, bardzo dobrze dopiera rozmiar do psa ;)

Link to comment
Share on other sites

Niestety moja mama je lubi :roll: Mam Baby 2.
Nie lubię dlatego, że mam porównanie w jakości wykonania chociażby z Hurttami... O ile większe rozmiary (te z większą ilością bajerów) są dopieszczone (dobrej jakości taśma, porządne zatrzaski) to te malutkie tym nie grzeszą... Pod brzuchem szorstka taśma z zatrzaskiem "tępo" chodzącym niczym w jakimś starym plecaku. W większych modelach pasek ten jest taki jak pasy w samochodzie a zatrzask ładnie "klika". Niestety zwracam uwagę na takie szczegóły i od razu psuje mi to obraz całych szelek.
Ale napisy ładnie świecą w ciemności :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='misia93']ja się właśnie zastanawiałam nad czerwonym albo niebieski ale ten błękitny ;) tylko mam problem bo mój pies ma 85cm w obwodzie klatki piersiowej a tam rozmiary na rozmiar 3 są: [FONT=Tahoma][COLOR=#3a3a3a]82-118 cm boję się że te mogą mieć za długi ten pasek z odblaskiem i trzeba będzie skracać, natomiast rozmiar 2 to: 71-96 cm czy te 2 wystarczą? :) [/COLOR][/FONT][/QUOTE]
A ile waży Twój pies ? Mój też ma w obwodzie 85 cm, jak zamawiałam nasze pierwsze juliusy to ważył około 40 kg, wzięłam rozmiar 3 i okazały sie za duże-spadały z niego jak się pochylał, nawet kiedy były wyregulowane na minimum. Jak zamawiałam następne, to ważył już mniej, około 37 kg i rozmiar 2 okazał się idealny. Teraz waży 34 kg i cały czas są dobre, mają sporą regulację dzięki rzepowi z przodu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dioranne'][B]barberry[/B], a może trafiłaś na taki wadliwy model? Wolę nie wydawać 100zł w błoto, skoro pies ma się w szelkach czuć niewygodnie itd. Może poprawią jakość małych Juliusów do przyszłego roku. :D[/QUOTE]

Niee, to nie wina modelu. Widać nawet na zdjęciach, ze zależnie od rozmiaru zastosowane są inne taśmy i klamry.

[IMG]http://www.hund-natur.de/bilder/produkte/gross/Julius-K9-IDC-Powergeschirr-autumn-touch_b2.jpg[/IMG]

a tu

[IMG]https://images1.zooroyal.de/z1/hundegeschirr-julius-k9-powergeschirr-baby_z1.jpg[/IMG]

Nie raz też "macałam" jedne i drugie i różnica jest kolosalna. Chociaz nie sądzę żeby miało to wpływ na komfort psa, mnie denerwuje ;)

Link to comment
Share on other sites

ja mam zamiar kupić znowu juliusy ale tym razem oba czarne i takie same , ten jasny kolor który mieliśmy mnie przerósł .

a pare dni temu doszły pitmany młodego
[IMG]http://img713.imageshack.us/img713/155/dsc09047m.jpg[/IMG]

[IMG]http://img221.imageshack.us/img221/7783/dsc09104crop.jpg[/IMG]

i od razu widać gignatyczną różnice między szelkami do miauhau i od pitmana, pitman jest dużo dużo lepiej uszyty i ładniejszy .

Link to comment
Share on other sites

mój ma 85 i po napisaniu do producenta polecił mi dwójki bo te trójki to jednak będą za duże :) [B]a_niusia [/B]idealnie te rozmiary pasują na jedynki ale może dla pewności napisać do producenta :)

już się nie mogę doczekać tych juliusów ! :loveu: a powiedzcie jaki kolor do czarnego ? niebieski? czerwony? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']tak patrze na te juliusy...
jaki sajz na psa tak z 26 kg i 75 cm w klacie?[/QUOTE]

Ty to niezdecydowana jesteś:eviltong:.
Wg mnie dla Twoich suk rozm. 1.

Masdamerka - piękne:), ja zamówiłam swojej suni (weimar) ten sam model, tylko kolor czerwony, wyglądała ładnie, ale miałam małe problemy z szelkami, napisałam do babki i całe szczęście dogadałyśmy się i wymieniła mi na IDC POWER ten sam kolor, co Twój, czyli akwamaryna - wczoraj doszły i Zara wygląda w nich bosko:loveu:, jeszcze lepiej niż w czerwonych. Potem może będą fotki:). No i jednak IDC POWER bardziej mi odpowiada.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...