Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Mój pies nawet na ogródku biegać nie powinien, kilka kroków dalej jest las, a sarny chodzą po mojej ulicy :diabloti:
Jetsan nie reaguje na zwierzynę, zawsze jest na lince, zazwyczaj to ja pierwsza zauważam, że coś gdzieś biegnie, czy to lis, czy sarna. Ogólnie ostatnio co raz mniej tej zwierzyny spotkać można, bo las wycinają.... no i kłusownicy też się do tego przyczynili. Ten las, to raczej park jest, chociaż ciężko to określić... w weekendy jest tam pełno ludzi i psów puszczonych luzem, zupełnie nieodwoływalnych...
Ma ktoś juliusy i szelki z siodełkiem z DS? Czy szelki z DS mniej grzeją psa, szybciej schną?

Link to comment
Share on other sites

Ja mam szele z DS z siodłem, o takie:
[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-5j8sW_viIdA/T-hhBqzDU4I/AAAAAAAADLA/mI3oJnSIxwk/s640/P6250020.JPG[/IMG]

Nie porównam z juliusami, bo nie mam, ale pies chodzi w nich na dłuższe spacery i np. ostatnio jak je miał (na zdjęciu) było dość ciepło - nie był zagrzany pod nimi bardziej czy coś, specjalnie sprawdzałam. W próbie wody - namoczone pod kranem, w zlewie, przez parę minut - wyszły dobrze, bo schły w sumie może z 2 godziny w mojej łazience bez wentylacji, a więc jest bardzo dobrze :diabloti: Wydaje mi się, że ta siateczka zapewnia dość wentylację i właśnie dlatego nie grzeje.

Link to comment
Share on other sites

Mnie to dziwi, że się komuś jasna obroża z bawełny nie brudzi - może jakaś zalaminowana czy coś ;)
Moje furkidze się brudzą tak samo jak każde inne obroże, choć najbardziej się brudzą Taksówki (nic dziwnego, skoro ich używam najczęściej i to do zadań specjalnych :D)

Jedną obróżkę furkidz zjadły moje psy (pogryzły okropnie, zjadły zatrzask plastikowy, na szczęście już wymieniony) i nie bardzo mogę ją doprać po takiej imprezie (ale ślina mojego Karola jest toksyczna - wszystko brudzi na brunatno, więc i obróżce się dostało) - nie wygląda źle, ale już nie jak nówka. Dziwi mnie za to niesamowicie, że taśma i bawełniany materiał wytrzymały takie harce - myślałam, że po takiej imprezie nie będzie ze szmacianej obróżki co zbierać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='japanisze']Mnie to dziwi, że się komuś jasna obroża z bawełny nie brudzi - może jakaś zalaminowana czy coś ;)[/QUOTE]

Nie napisałam, że mi się nie brudzi, ale że nie brudzi się jakoś szczególnie a nawet, że jasne obroże od DS brudzą mi się bardziej, od jasnych Furkidz.
Ogólnie wszystkie obroże mi się brudzą i często je wszystkie piorę :) Teraz znowu muszę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='omry']Nie napisałam, że mi się nie brudzi, ale że nie brudzi się jakoś szczególnie a nawet, że jasne obroże od DS brudzą mi się bardziej, od jasnych Furkidz.
Ogólnie wszystkie obroże mi się brudzą i często je wszystkie piorę :) Teraz znowu muszę.[/QUOTE]

Aaaa, to teraz rozumiem :) To u mnie jest tak samo - wszystkie się brudzą, choć przyznaję, że furkidz oszczędzam, bo są wyjątkowo ładne :), za to Taksówki mają u nas ciężki żywot i super dają radę :loveu:

DS mam pierwszy raz (sówki nieb. i róż.), więc jeszcze nie wiem jak podołają na dłuższą metę - na krótszą jestem bardzo zadowolona!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Naklejka']pfff, moje zawsze po lesie biegają :eviltong: no bo gdzie mam z nimi chodzić?
[/QUOTE]
a wiesz że myśliwy ma w takim wypadku prawo , kropnąć ci psa :cool3: to tak żeby potem w razie co płaczu nie było.

No to czekam na mięte od Marty :loveu:

Link to comment
Share on other sites

może i moje posty źle zabrzmiały, mi się brudzi najbardziej bo faktycznie to jedyna obroża z takiego materiału którą często używam , reszte mam taśmowe które dużo łatwiej się pierze , mam tez taksówke jedną z takiego materiału chyba identycznego ale jej nie używam często no i ona jest ciemna więc ani sierści ani brudu nie widać .
a na jasnym furkidzie niestety każdy brud i każdą sierść widać a że suka ma czarną sierść a obroża jest bardzo jasna to i widać .
jeszcze jej ani razu nie prałam , jest lekko przybrudzona po koło 2 tygodniach używania w wodzie.
i okucia mi nie zardziewiały ( ktoś pisał że rdzewieją), może mam jakieś szczęście z tym :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyS']Ja mam szele z DS z siodłem, o takie:


Nie porównam z juliusami, bo nie mam, ale pies chodzi w nich na dłuższe spacery i np. ostatnio jak je miał (na zdjęciu) było dość ciepło - nie był zagrzany pod nimi bardziej czy coś, specjalnie sprawdzałam. W próbie wody - namoczone pod kranem, w zlewie, przez parę minut - wyszły dobrze, bo schły w sumie może z 2 godziny w mojej łazience bez wentylacji, a więc jest bardzo dobrze :diabloti: Wydaje mi się, że ta siateczka zapewnia dość wentylację i właśnie dlatego nie grzeje.[/QUOTE]
Dzięki :) Moje juliusy schły cały dzień na dworze... a pies grzeje się pod nimi strasznie...

[quote name='Vectra']a wiesz że myśliwy ma w takim wypadku prawo , kropnąć ci psa :cool3: to tak żeby potem w razie co płaczu nie było.
[/QUOTE]
Równie dobrze mógłby dziecko odstrzelić :cool3: Za dużo ludzi, rowerzystów, blisko są działki i domki, nie odstrzeli psa.

Link to comment
Share on other sites

Sara w komplecie DS.Obroża z siateczką/pianką ;) Sorry za jakość zdjęć, ale nie mam aparatu. Obroża od razu w wodzie przetestowana ;). Jak myślicie pasuje jej kolor, czy mogłam wsiąść inny?
[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg689/scaled.php?server=689&filename=p030712140001.jpg&res=landing[/IMG]

[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg835/scaled.php?server=835&filename=p030712132802.jpg&res=landing[/IMG]
[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg651/scaled.php?server=651&filename=p030712132801.jpg&res=landing[/IMG]

[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg526/scaled.php?server=526&filename=p030712132704.jpg&res=landing[/IMG]

[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg513/scaled.php?server=513&filename=p030712132703.jpg&res=landing[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']a wiesz że myśliwy ma w takim wypadku prawo , kropnąć ci psa :cool3: to tak żeby potem w razie co płaczu nie było.

[/QUOTE]


Przepisy się zmieniły. Już był pokazywany film jakie szkody w lesie psy robią nocami bo uciekają z gospodarstw i nic z tym zrobić nie mogą.

Sama puszczam psa w lesie jednak nie odchodzi dalej niż na 15 metrów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olson']Sarze ślicznie w obróżce. ;)
Moim zdaniem w jaśniejszym kolorku byłoby jeszcze fajniej, ale bardzo jej ładnie.

Amelce cudownie w ptaszyskach. :loveu:[/QUOTE]

Dzięki, może następnym razem wezmę jaśniejszy, ale by mnie z domu wywalili za te obroże. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnIeLa']Przepisy się zmieniły. Już był pokazywany film jakie szkody w lesie psy robią nocami bo uciekają z gospodarstw i nic z tym zrobić nie mogą.

Sama puszczam psa w lesie jednak nie odchodzi dalej niż na 15 metrów.[/QUOTE]
no nie wiem czy się zmieniły , trzeba by było zapytać tych ludzi co nie wierzyli w taki przepis , jaki zapłacili mandat ;) sama wzywałam policje :diabloti:
ale każdy robi jak uważa , niemniej warto wiedzieć co się może ew stać.
W moim lesie jest zakaz puszczania psów luzem , a ja tego pilnuje i uczę innych :diabloti::diabloti:

To się okaże kto dostanie mięte ... kto zasłuży :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']no nie wiem czy się zmieniły , trzeba by było zapytać tych ludzi co nie wierzyli w taki przepis , jaki zapłacili mandat ;) sama wzywałam policje :diabloti:
ale każdy robi jak uważa , niemniej warto wiedzieć co się może ew stać.
W moim lesie jest zakaz puszczania psów luzem , a ja tego pilnuje i uczę innych :diabloti::diabloti:

To się okaże kto dostanie mięte ... kto zasłuży :evil_lol:[/QUOTE]

Miałam na myśli odstrzał psa ;) Musi być spełnionych chyba więcej warunków.

A co by było na temat też czekam na przesyłkę z DS :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']a wiesz że myśliwy ma w takim wypadku prawo , kropnąć ci psa :cool3: to tak żeby potem w razie co płaczu nie było.[/QUOTE]


[quote name='AnIeLa']Miałam na myśli odstrzał psa ;) Musi być spełnionych chyba więcej warunków. [/QUOTE]

przepisy są cały czas takie same-myśliwy może strzelać tylko do kłusującego psa,czyli[B] goniącego [/B]zwierzyne co nie zmienia faktu,że ten przepis często jest łamany i myśliwi potrafili zastrzelić psa przy nodze właściciela

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...