Jump to content
Dogomania

Opole Wystawa Klubowa 2003 i 2004 ( i sędziowie ) + off


AngelOfDeath

Recommended Posts

Nie masz racji Matrix Ja rozumiem , że raz pies możę być drugi raz ^ty czy dziesiąty, ale wzorzec jest jeden i niepowinno być takich rozbieżności że raz pies est zwycięzcą rasy, czy grupy, a innm razem dostaje dobrą lub b.dobrą. Czy ty uważasz, że to jest w porządku. Nie musisz tak bronić sędziów. Na szczęście większość sędziów w Polsce to kulturalni sympatyczni ludzie, majacy ogromna wiedzę knologiczną i mam do nich ogromny szacunek. Ale tak jak w każdej branży zdarzają sie pomyłki.. A pro pos. Ty może jesteś sędzią? NIepotrzebnie bierzesz to do siebie

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 797
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie jestem sędzią :D , jedynie asystentem i nim już zostanę do końca życia :D , tak mi się wydaje przynajmniej.

Ale potrafię zrozumieć sędziego i to jak ocenia psy w ringu. W danym dniu doskonały pies z czołowych lokat może mieć po prostu słabszy dzień, może nie tak się poruszać, moze nie chcieć np pokazać uzębienia, może warknąć. Rozumiem, że wtedy mając konkurencję spada na dalsze lokaty lub otrzymuje ocenę gorszą niż doskonała.

Potrafię to zrozumieć, bo patrząc spokojnie i obiektywnie na oceny moich psów przyznam, że parę razy nawet gorzej bym je ocenił. A są też sędziowie którym np nie podoba się typ jaki prezentuje mój pies, potrafię też to uszanować i po zorientowaniu się w sytuacji nie zgłaszam psa do tego czy innego sędziego.

Link to comment
Share on other sites

Draczyn - nie powinno być rozbieżności ale każdy człowiek właściwie jest inny i może sobie też inaczej interpretuje wzorzec? Choć wiem, wzorzec jest jeden i powinien być interpretowany jednakowo.
Popatrz na sytuację mojego psa jedna wystawa ocena ... dobra :-? , druga wystawa parę miesięcy pózniej bob, bog, II bis :).

Link to comment
Share on other sites

No i ty Matrix uważasz, że to jest w porządku. Ja nie jestem nowicjuszem. Wielokrotnie asystowałam , tłumaczyłam, lub gospodarzyłam na ringach i jeśli chodzi o buldożki to mam je w jednym palcu i wiem kiedy mój pies jest nie w kondycji i wtedy go nie wystawiam. Kiedyś dawno temu byłam na klubówce we francji i wystawiłam jak kretynka chorego na anginę psa i obecny intrchampion dostał ocene dobrą. Tu mogłam mieć pretensję tylko do siebie, bo niepotrzebnie męczyłam psa. Prosto z klubówki pojechał do lekarza. Myślę, że trochę żle mnie zrozumiałes. A krytyka powinna być wszezie, byle była konstruktwn, a nie walenie głową w beton

Link to comment
Share on other sites

Widzę , ze Pan Adam śledzi naszą dyskusję. Czy mógłby mi Pan zdradzić tajemnicę co się Panu podobało w tym buldożku, który wygrał klubówkę (będąc w klasie młodzieży). Nie będę wymieniała jego imienia przyrzekam, czy podniesiony do góry ogon, czy dropiate umaszczenie, czy może mial jakieś inne zalety. Teraz muszę przyznać tenpies bardzo wyładniał, ale będąc w młodzieży przypominał boston teriera. Mnie Pan osobiście nie skrzywdził, bo ten Węgier ktory ze mnaartował był godnym przeciwnikiem i mógł się bardziej podobać, al gdy on stanął kolo tego kurczaka. ktory wygrał, to nie mogłam zrozumieć co tu jest grane

Link to comment
Share on other sites

Draczyn tylko po co sie z tym wszytskim tak produkujesz??Szukasz współtowarzysza an którym takze sie uwziął pan Adam??



Dla mnie to jest super sedzia jeden z najlepszych, wiem ze u niego moge liczyc na obiektywna ocene (oczywiscie nie wstawiam buldozków :lol: )A gdy raz jakis sedzia mnie zraził do siebie to po prostu u niego nie wystawiam nawet gdy brakuje mi chocby ostatni CACIB do Intera.I nie pisze to w zadnym wzgledzie po to aby sie podlizac po prostu jezlei mam okazje to wystawiam u tego sedziego bo wiem ze wtedy stane do słusznej walki z konkurentami. Wygram czy przegram jet to nota obiektwna okiem sedziego.

A jeszcze nie slyszala zadnym sędziu który by miał psychoze na temat jednej hodowli, normalnie sledził mioty i wszytskie psy zeby tylko ulzyc sobie i dac psu bdb.Zapewne ten sedzia musiałby znac wszystkei psy z wygladu na pamiec..albo chociaz ich handlerów.Niezła sztuka :o

Link to comment
Share on other sites

Barzo Ladna stronka, apieseczki cudowwne, tylko to dużo czesania. A zmieniając temat. Ja nie będę wybierać sędziów i jeśli trafię na Pana Adama to będę u niego wystawiać, dlaczego nie? Przecież sędziowie są bezstronni. W buldożkach jak dotychczas nie ma dużo VIPów, więc jest dość sympatycznie. Szkoda ,,,ze nie asz księgi gości, bo bym się wpisała

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Draczyn'], a jedną z suk , ktora wielokrotnie wygrywała rasę, zdyskwalifikował, bo niby na niego warknęła itd. [/quote]

BRAWO ADAS!!!!!!!!!
w koncu ktos sie wzial za agresywne lub psychiczne psy!!!!!!!!!!!!!
:angel: :angel: :angel: :angel: :angel: :angel:
ja sedzia nie jestem ale od dawna mowie, ze jakbym byla to bym wywalala z ringu za takie cos!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Flashka, jakto jest. Na samym początku dyskusji, jako pierwsza wymieniłaś nazwisko Pana Adama, a teraz co? Poprawił się przez te parę godzin, czy też ktoś ci zwrócił uwagę. A ja jeszcze raz podkreślam, Ze to była pierwsza wystawa w życiu P.Adama i chyba nie on jest za to wszystko odpowiedzialny, tylko ktoś kto go do sędziowania na klubówce namówił. O jeju, znów się komuś naraże - a niech tam

Link to comment
Share on other sites

Może jeszcz raz wyjśnię., że po tej klubówce byłam tak rozżaloona, ę zadzwoniłam do sęziego i działacz ZKP, na ktoreg zdaniu polegam i to właśnie on powiedzial cytuję - to jest skandal i brak szacunku dla hodowców, wystawa klubowa jest po to, aby wyróżniać i honorować najlepsze hodowle. Proszę napisać o tym do Psa. Niw ciągnijcie mnie za język i tak już więcej nie wymienię żadnego nazwiska, bo widzę, bo widzę, że nie wszystkim to się podoba. A naprawdę krytyka nikomu nie zaszkodzi, o ile jest słuszna, a podlizywać się nie ma sensu, bo wierzcie mi że 80% sędziow w Polsce jest bezstronnych, jak wynika z moich długoletnich doświadczeń. Pan Adam, jak słyszałam jest prywatnie miłym i mądrym facetem i napewno kiedyś będzie dobrym sędzią, bez waszego poparcia

Link to comment
Share on other sites

slucham???? Chyba zle zrozumialaś moje słowa bo ja w przeciwienstwie do Ciebie w zyciu bym nie powiedziaął złego słowa na tego człowieka..po prostu zpaomnialam ktos edziował buldozki na klubówce wiec dlategoo chcialm sie upewnic..ale w koncu sie sama domyslilam. Pozatym obsade sedziowska na klubówke nie wysmyla sobie nasz oddział a prezes klubu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Draczyn'] Pan Adam, jak słyszałam jest prywatnie miłym i mądrym facetem [/quote]
hahahaha no ja tesz to gdziesz slyszalam, milym na bank, ale madrym??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: odgryzc sie musze za tego OFFa 2 dni temu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
a tak na serio to oczywiscie, ze jest madry za to ze wywala agresywne psy z ringu!
WRESZCIE ktos sie odwazyl!!!!
brawo!!!!!!!!!! :angel: :angel: :angel: :angel: :angel: :angel: :angel:

Link to comment
Share on other sites

ja w ogole nie rozumiem tej Draczyn...
spadla ni z gruchy ni z pietruchy, bo te klubowki dawno byly!!!!
reflex szachisty to sie nazywa :lol: :lol: :lol: :lol:
jak mi jakis sedzia nie pasuje to do niego nie jade!!!!i juz, to takie trudne obsade sedziowska przeczytac na dana wystawe?no pomijam sytuacje kiedy sedziego zmieniaja w dzien wystawy :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam flashka, al to zabrzmiałoinaczej. Ja wychodzę zzałożenia, że tylko ten sie nie myli kto nic nie robi, krytyka nikomu nie zaszkodzi, a tylko może pomódz w dalszej karierze, a my wszyscy powinniśmy dążyć do tego, aby wśród nas hodowćów i sędziów zapanowały miłe, pzyjacielskie stosunki. Niedomowienia doprowadzają tylko do niepotrzebnych plotek i niesnasek. Wystawy powinny moim zdaniem być przyjemnością zarówno dla wystawców jak i dla sędziów. Jak myślisz?

Link to comment
Share on other sites

Draczyn a nie przyszlo Ci do glowy napisac mejla do pana sedziego?jesli uwazasz, ze krytyka moze byc tworcza????
bo coz moze byc tworczego w krytykowaniu na dogomanii????
no poza wyladowaniem swoich wlasnych frustracji i ukojeniem swoich wlasnych nerwow????

Link to comment
Share on other sites

Nie znasz mnie Orsini. Ani nie jestem sfrustrowana, ani nie zdenerwowana. Po co wobec ciebie istnieje prasa, krytykująca najtęższe głowy w państwie. Czy u nas ma być tak jak na Białorusi. KRYTYKA NAPRAWDE JEST KONSTRUKTYWNA, a ty tkwisz jeszcze w minionej epoce

Link to comment
Share on other sites

[b]orsini[/b] ale ty tez czasmi krytykujesz ... rozne hodowle , albo sedziow :lol: :lol: :lol: na sznaucerach tez napisalas o tym jak sedziowano twojego sznaucera , a na grzywaczach wypowiadalas sie co do hodowli :lol: :lol: :lol:

wiec nie mozna pisac ze ktos ma pisac maile do sedziego bo krytyka jest tworcza :evilbat: :evilbat: :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Owszem krytykuje:)))))zeby sobie ulzyc tak?nie dorabiam do tego Bog jeden wie jakiej ideologii:))ze to co pisze ma czemus sluzyc :))))i byc konstruktywne:))))))
raczej na odwrot:)))) zmienie, bo jakos mam problem z zagranicznymi slowami, a tu polonisci czytaja:))))))i wstyd:))))), bo wqrzanie kogos tworczym procesem dla tej drugiej strony nie jest prawda? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...